Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szinti/MIDI billentyűzet tisztítás mivel?


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Kinek milyen praktikája van billentyűk tisztítására? Olyan szer ileltve kendő érdekelne, ami nem hagy tisztítás után száradás foltokat. Mikroszálas törlőkendővel papírzsebkendővel próbálkozom, de nem sikerül leszedni a pici foltokat. Olyan mintha vízkő pöttyös lenne a billynetyű, és ezt szeretném eltávolítani.
A kommenteket előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
18 órája írta Hobkins:

Sziasztok!

Kinek milyen praktikája van billentyűk tisztítására? Olyan szer ileltve kendő érdekelne, ami nem hagy tisztítás után száradás foltokat. Mikroszálas törlőkendővel papírzsebkendővel próbálkozom, de nem sikerül leszedni a pici foltokat. Olyan mintha vízkő pöttyös lenne a billynetyű, és ezt szeretném eltávolítani.
A kommenteket előre is köszönöm!

Ilyen vízkőpettyes esetben jó eredményeket értem el mezei ablaktisztító (Ajax, Clean) és mikroszálas kendő segítségével. A papírzsepi/papírtörlő nagyon tud karcolni, azzal óvatosan, szivacsokat meg egyenesen tilos. HANGSÚLYOZOM: Nem tudom, hogy egyes műanyagokra milyen hatással vannak a fent említett ablaktisztító szerek, a kémiaórán aznap pont hiányoztam 😄 de nálam beváltak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
27 perccel ezelőtt írta Blank:

Ilyen vízkőpettyes esetben jó eredményeket értem el mezei ablaktisztító (Ajax, Clean) és mikroszálas kendő segítségével. A papírzsepi/papírtörlő nagyon tud karcolni, azzal óvatosan, szivacsokat meg egyenesen tilos. HANGSÚLYOZOM: Nem tudom, hogy egyes műanyagokra milyen hatással vannak a fent említett ablaktisztító szerek, a kémiaórán aznap pont hiányoztam 😄 de nálam beváltak.

Szia!

Köszönöm szépen, megpróbálom!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 04. 17. at 11:26 írta Blank:

Ilyen vízkőpettyes esetben jó eredményeket értem el mezei ablaktisztító (Ajax, Clean) és mikroszálas kendő segítségével. A papírzsepi/papírtörlő nagyon tud karcolni, azzal óvatosan, szivacsokat meg egyenesen tilos. HANGSÚLYOZOM: Nem tudom, hogy egyes műanyagokra milyen hatással vannak a fent említett ablaktisztító szerek, a kémiaórán aznap pont hiányoztam 😄 de nálam beváltak.

A Native Instruments is azt javasolta, hogy abalaktisztítóval és pamut törlőkendővel tisztítsam meg. És megkértek, hogy válaszoljak nekik, ha ez bejött :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
43 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A Native Instruments is azt javasolta, hogy abalaktisztítóval és pamut törlőkendővel tisztítsam meg. És megkértek, hogy válaszoljak nekik, ha ez bejött :D

Kúl. Ha gondolod, dobhatunk rá egy Blank & Hob Cleaning Solutions TM-et - just in case. Hátha kifutja magát a dolog. 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én a GoodMarkets-ben talátlam egy Expertto nevű gépkocsi műszerfal tisztító kendőt.

Jellemzője hogy nedves is, meg kicsit szilikonos is, de nem durván, és nincs benne makacs tisztítószer. Miután áttörölök vele egy részt, azonnal áttörölöm száraz pamut ronggyal is, így nem szárad csíkosra. A szilikon (vagy mi) annyira szolid benne, hogy nem zsíros lesz, hanem lágy és portaszító a felület.

Az olyan matt műanyag felületekkel mint például a Yamaha MOXF6 recés burkolata, csodákat művel. Sötétebb tónusú lesz és eltűnnek a körömmel okozott karcok. A billentyűzet is kellemes tapintású lesz.

A fém burkolaton nem olyan jó, azon “nem szívódik“ fel a szilikon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Én a GoodMarkets-ben talátlam egy Expertto nevű gépkocsi műszerfal tisztító kendőt.

Jellemzője hogy nedves is, meg kicsit szilikonos is, de nem durván, és nincs benne makacs tisztítószer. Miután áttörölök vele egy részt, azonnal áttörölöm száraz pamut ronggyal is, így nem szárad csíkosra. A szilikon (vagy mi) annyira szolid benne, hogy nem zsíros lesz, hanem lágy és portaszító a felület.

Az olyan matt műanyag felületekkel mint például a Yamaha MOXF6 recés burkolata, csodákat művel. Sötétebb tónusú lesz és eltűnnek a körömmel okozott karcok. A billentyűzet is kellemes tapintású lesz.

A fém burkolaton nem olyan jó, azon “nem szívódik“ fel a szilikon.

Kedves Csaba!

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást. Ezt a terméket megnézem, nálunk is van általad említett üzlet.
Jó hogy említetted a karcos példát, mert a VADI ÚJ!! NI Komplete Kontrol S61 MK2-n fedeztem fel jócskán ehhez hasonló dolgokat.
OFF: 
Meg van a véleményem az NI -ről nem kicsit. Sem a support, sem az elvárt minőség nincs meg a termékeiben. Kritikán alulinak tartom, hogy egy 200+ ezer forintos terméket úgy dobozoljonak be, hogy az karcos és ujjlenyomat, burkolaton kifényesedés van (mintha polírozták volna kicsit egy apró helyen).
Emellett egy olyan bagatel funkciót sem képesek megoldani (ami az Mk1 billentyűnél már elvileg működött), hogy a billentyűk feletti LED-ek szoftveresen legalább kikacsolhatók legyenek. 
Konkrétan cikázik a szemem tőle, és szédülök. Alternatív sufnituningként egy fekete karton papírt vágtam ki, hajtottam formára és letakartam vele LED-eket. Nem 100%-os megoldás, de még a modding folyamatban.

ON:
És a bőrödnek ez a szilikonos anyag nem árt? Ha zongizol nem érzed utána, hogy ragadnak az ujjaid,  vagy valami hasonló rossz érzést?
Válaszod előre is köszönöm! (erre a kendőre gondoltál? )

 

Expertto-auto-muszerfal-tisztitokendo-40-db

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Hobkins:

És a bőrödnek ez a szilikonos anyag nem árt? Ha zongizol nem érzed utána, hogy ragadnak az ujjaid,  vagy valami hasonló rossz érzést?
Válaszod előre is köszönöm! (erre a kendőre gondoltál? )

Igen, erre gondoltam.

Az ég világon semmi bajom nincs vele, nem ragadnak az ujjaim tőle. Gyorsan elillan, nem olyan olajos mint régen amivel a kocsik műszerfalát ápoltuk.

Matt műanyag felületen szerintem szépen működik, csak a nagyon puha ronggyal hamar kell követni, hogy ne maradjon csíkos.

A fényes műanyag felületeken viszont, mint a Roland FA06 vagy VR09 tükröződő felülete, semmi értelme nincsen... a pamutrongy bármilyen puha, több kárt okoz, mint amennyi jót tesz a törlőkendő.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Igen, erre gondoltam.

Az ég világon semmi bajom nincs vele, nem ragadnak az ujjaim tőle. Gyorsan elillan, nem olyan olajos mint régen amivel a kocsik műszerfalát ápoltuk.

Matt műanyag felületen szerintem szépen működik, csak a nagyon puha ronggyal hamar kell követni, hogy ne maradjon csíkos.

A fényes műanyag felületeken viszont, mint a Roland FA06 vagy VR09 tükröződő felülete, semmi értelme nincsen... a rongy bármilyen puha, több kárt okoz, mint amennyi jót tesz a törlőkendő.

Köszönöm szépen! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...