Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Halk monitor a fülesben (Komplete audio 2)


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Komplete audio 2-t próbálgatom, kondis mikrofonnal vennék fel akusztikus gitárt. A probléma röviden, hogy halkan hallom magam a fülesben. Gain 60 százalékon, jelszint se kevés, se sok, jó. Hangkártyából kijövő füles hangerő maximumon, line-on vagyok, 48 V bekapcsolva, DAW keverő master hangereje alapállásban.

Van egy olyan állítási lehetőség a hangkártya füles kimenetén, hogy Input / Host (fotó csatolva). Ha input irányba tekerem ki, akkor jól hallom a gitárt, de nem hallom az alapot. Ha Host irányba tekerem ki, akkor fordítva, csak az alapot hallom, a gitárom nem. Ha pedig középen van, akkor mindkettő halk. Semmilyen állásban nem készíthető normálisan felvétel. Persze készíthető, csak pontatlan, esetleges, mivel bármilyen állásban nagyon messze vannak az arányok a jótól a fülemben. Jelszintet nem emelhetem feljebb, a füles kimeneti hangereje maximumon van. Ez az Input / Host poti szivat engem, úgy érzem :) Miért egy potin van a két hagerő, miért nem tudom külön állítani, hogy mennyi gitárt és mennyi alapot kapjak? Vagy én vagyok a béna?

Gugliztam a problémára és mintha ugyanezt panaszolta volna egy illető ezen a linken:

Mintha azt tanácsolnák neki, hogy a füles kimenetet vigye egy keverőbe és a keverőből már tudja állítani a monitort a fülében. De lehet, hogy rosszul értem, az sem biztos, hogy ugyanez a illető problémája. Van egy kis keverőm, de annyi merült fel bennem, hogy a keverőben sem fogok tudni egy információt kettéválasztani. Vagy arra gondol, hogy beállítom a jó arányt az Input / Host potin, majd azt kiviszem a keverőre és jól felhangosítom? De ezt a felhangosítást miért nem lehet megtenni a hangkártyán?

Aztán énekelni is szeretnék, ami ezekkel a hangerőkkel esélytelen.

Mi a véleményetek a problémáról?

Esetleg pont ezzel a hangkártyával készített már valaki felvételt a fórumról?

Előre is nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

 

img-ce-komplete-audio-1-2-overview-30-ka2-c3c770760fb19ca74e41622b54ec4f42-d_2x_copy.jpg

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

A megoldás egy fejes erősítő közbeiktatása. Ennyi.

Volt itt már szó nem rég az ilyen problémákról... ezek a kezdő kategóriás kártyák a fejhallgatók meghajtásában nem erősek. Gyártótól függ. Egy Behringer például üvölt, de annak meg más baja van.

"beállítom a jó arányt az Input / Host potin"      igen, pontosan erre való.

"Jelszintet nem emelhetem feljebb, a füles kimeneti hangereje maximumon van."      Igen, ezért kell egy Fejhallgató erősítő.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta wolf:

A megoldás egy fejes erősítő közbeiktatása. Ennyi.

Volt itt már szó nem rég az ilyen problémákról... ezek a kezdő kategóriás kártyák a fejhallgatók meghajtásában nem erősek. Gyártótól függ. Egy Behringer például üvölt, de annak meg más baja van.

"beállítom a jó arányt az Input / Host potin"      igen, pontosan erre való.

"Jelszintet nem emelhetem feljebb, a füles kimeneti hangereje maximumon van."      Igen, ezért kell egy Fejhallgató erősítő.

Képzeld most felhívtam a Zaj-t, ahol vettem. Azt mondja a srác, hogy szerinte tuti, hogy beállítás probléma. Elvileg ennek a hangkártyának tudnia kéne ezt, van benne valamilyen szintű füles kimenet erősítés. Így viszont nem értem hol a hiba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha az Input/Host potival folyamatosan átúszol egyik forrásról a másikba, akkor az ok. (Hasonló rms értékek esetén kb középállásban jónak kell lennie.) Nekem nincs ilyen kártyám, de a jelenség nem egyedi, egyes típusok egyszerűen képtelenek kellően meghajtani a fejest. (Impedancia?) De hogy a fejes hangerejét teljesen fel kell tekerni, az természetellenes.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta wolf:

Ha az Input/Host potival folyamatosan átúszol egyik forrásról a másikba, akkor az ok. (Hasonló rms értékek esetén kb középállásban jónak kell lennie.) Nekem nincs ilyen kártyám, de a jelenség nem egyedi, egyes típusok egyszerűen képtelenek kellően meghajtani a fejest. (Impedancia?) De hogy a fejes hangerejét teljesen fel kell tekerni, az természetellenes.

Visszahallgatásnál alig félnél van a füles hangereje, és teljesen jó. Felvételnél van maxra tekere, ami kevés.  Illetve ha az input / host poti bármelyik végállásban van, akkor is nagyjából elég a hangerő. De abban a pillanatban, ahogy elindulok a közepe felé a potival már drasztikusan csökken az egyik hangerő, a másik meg alig nő. Röviden, ha keverem az alapot, meg magamat, akkor halk mindkettő. Most próbálom összedugdosni a dolgot egy xenyx 802-es keverővel. Ha találok hozzá kábeleket. Meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
54 perccel ezelőtt írta M Peti:

Visszahallgatásnál alig félnél van a füles hangereje, és teljesen jó. Felvételnél van maxra tekere, ami kevés.  Illetve ha az input / host poti bármelyik végállásban van, akkor is nagyjából elég a hangerő. De abban a pillanatban, ahogy elindulok a közepe felé a potival már drasztikusan csökken az egyik hangerő, a másik meg alig nő. Röviden, ha keverem az alapot, meg magamat, akkor halk mindkettő. Most próbálom összedugdosni a dolgot egy xenyx 802-es keverővel. Ha találok hozzá kábeleket. Meglátjuk.

Sajnos ez valószínűleg kártya hiba. Steinberg UR22 mk2-nél is ez a baj. Ahhoz képest nagyon jó minőségű hangkártya, de abban a pillanatban, ahogy felvételezel a füles erősítő gyengusz.
A xenyx 802- t használhatod füleserősítőnek (IS). Azzal megoldódik a problematika. Látom, hogy sajnos csak aszimmetrikus RCA kimeneted van,  akár a monitorok közé is kötehted a keverőt, talán egyszerűbb a kábelezés és több lehetőséged is van. RCA-RCA, vagy RCA-nagy jack.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A képen látható dolgot próbáltam ki, vagyis a hangkártya füles kimenetéből egy keverő stereo aux return -jébe mentem, és a fülesem a keverő füles kimenetében van. Amatőr vagyok, fogalmam sincs mi az a stereo aux return, de szétmegy a fejem, akkora hangerő lett. Úgy tűnik, rendben vagyunk. Köszönöm szépen!

20200420_130726 k.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Itt egy ábra arról, hogy pl a Live-ban hogyan műxik a crossfader. (Picit srollozz lefele: A+B Power Level). 7 féle mód választható. Nos, az elmondásod alapján a második, vagy harmadik lehet esélyese a jelenségnek... méréssel lehetne kideríteni. Én utánajárnék ennek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta wolf:

Itt egy ábra arról, hogy pl a Live-ban hogyan műxik a crossfader. (Picit srollozz lefele: A+B Power Level). 7 féle mód választható. Nos, az elmondásod alapján a második, vagy harmadik lehet esélyese a jelenségnek... méréssel lehetne kideríteni. Én utánajárnék ennek.

Köszönöm, ez érdekes! Ezek szerint a crossfade beállításaiból is adódhat ez a történet. Átnézem még részletesebben.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Hobkins:

A pirossal karikázottak valamelyikébe dugd. Sokkal jobban tudod szabályozni, mert van hangszín szabályozó is, meg hangerő szabályozó is, az AUX másra kell(ene). 

keverő.jpg

Legelőször egyébként az egyes mono csatornába dugtam a hangkártyát és semmivel nem volt nagyobb a hangerő, mintha csak simán a hangkártyából hallgatnám. Emiatt ki is zártam a másik három csatornát. Elkezdtem dugdosni "össze-vissza". A stereo aux return-nál meg is álltam, mert bőven elég lett így a hangerő. Viszont, mivel említetted, kipróbáltam az 5/6-os csatornát és kicsit más a hangszín, talán egy picivel halkabb, mint a stereo aux return, de szerintem ez a hangerő is elég lesz a felvételhez. Úgyhogy maradok itt, ahol mondtad, mert valóban, az eq nem hátrány. Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 perccel ezelőtt írta M Peti:

Legelőször egyébként az egyes mono csatornába dugtam a hangkártyát és semmivel nem volt nagyobb a hangerő, mintha csak simán a hangkártyából hallgatnám. Emiatt ki is zártam a másik három csatornát. Elkezdtem dugdosni "össze-vissza". A stereo aux return-nál meg is álltam, mert bőven elég lett így a hangerő. Viszont, mivel említetted, kipróbáltam az 5/6-os csatornát és kicsit más a hangszín, talán egy picivel halkabb, mint a stereo aux return, de szerintem ez a hangerő is elég lesz a felvételhez. Úgyhogy maradok itt, ahol mondtad, mert valóban, az eq nem hátrány. Köszönöm szépen!

Nagyon szívesen!
De  csatorna hangerővel, az EQ-val és a master hangerővel szerintem bőven el tudod érni az AUX hangerejét, sőt még tán nagyobbat is. Emlékeim szerint a fülesbe beleszól a master hangerő is. De lehet, hogy nem jól emlékszem, régen használtam már a pont ugyanilyen keverőmet :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Hobkins:

Nagyon szívesen!
De  csatorna hangerővel, az EQ-val és a master hangerővel szerintem bőven el tudod érni az AUX hangerejét, sőt még tán nagyobbat is. Emlékeim szerint a fülesbe beleszól a master hangerő is. De lehet, hogy nem jól emlékszem, régen használtam már a pont ugyanilyen keverőmet :) 

Most, hogy elértük a kellő hangerőt a feljátszáshoz, elkezdett késni a felvétel. Egész nap próbálom rendbe hozni, nem sikerül. Tegnap csináltam egy próbafelvételt, teljesen időben volt. Ma meg már nem tudok úgy felvenni, hogy visszahallgatásnál ne késsen. Nem a beiktatott keverő miatt van. Kiszedem a keverőt és akkor is késik. Nem tudom mit állíthattam el. A system audio menüben próbálkozom, de nincs eredmény. Összeszedem a témát és lehet, hogy írok egy új posztot :) :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta M Peti:

Most, hogy elértük a kellő hangerőt a feljátszáshoz, elkezdett késni a felvétel. Egész nap próbálom rendbe hozni, nem sikerül. Tegnap csináltam egy próbafelvételt, teljesen időben volt. Ma meg már nem tudok úgy felvenni, hogy visszahallgatásnál ne késsen. Nem a beiktatott keverő miatt van. Kiszedem a keverőt és akkor is késik. Nem tudom mit állíthattam el. A system audio menüben próbálkozom, de nincs eredmény. Összeszedem a témát és lehet, hogy írok egy új posztot :) :(

Ilyenkor a legegyszerűbb, ha kikapcsolod és újra indítod a gépet. Nem tudom, milyen DAW-ot használsz. Csinálhatsz olyat is, hoyg másik USB portba dugod. Nézz rá az ASIO beállításokra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 04. 20. at 21:07 írta Hobkins:

Ilyenkor a legegyszerűbb, ha kikapcsolod és újra indítod a gépet. Nem tudom, milyen DAW-ot használsz. Csinálhatsz olyat is, hoyg másik USB portba dugod. Nézz rá az ASIO beállításokra. 

Köszi!! Végül is 3.0-ás portban volt a hangkártya, lehet, hogy ez sem használt a dolognak, de végül is az lett, hogy egyszerűen telepíteni kellett a kifejezetten ehhez a hangkártyához tartozó asio drivert, majd ugye a dawban ezt a drivert kiválasztani. Így utólag egyszerűnek tűnhet a megoldás, de mivel ebben nagyon nem vagyok otthon, eszembe nem jutott volna, hogy külön drivert kell telepítenem. Ehelyett össze-vissza nyomkodtam mindent  a buffereknél, monitor beállításoknál stb. :D Nem is tudom, hogy keveredtem a megoldáshoz. Most, úgy hallom időben vannak a dolgok :)

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta M Peti:

Köszi!! Végül is 3.0-ás portban volt a hangkártya, lehet, hogy ez sem használt a dolognak, de végül is az lett, hogy egyszerűen telepíteni kellett a kifejezetten ehhez a hangkártyához tartozó asio drivert, majd ugye a dawban ezt a drivert kiválasztani. Így utólag egyszerűnek tűnhet a megoldás, de mivel ebben nagyon nem vagyok otthon, eszembe nem jutott volna, hogy külön drivert kell telepítenem. Ehelyett össze-vissza nyomkodtam mindent  a buffereknél, monitor beállításoknál stb. :D Nem is tudom, hogy keveredtem a megoldáshoz. Most, úgy hallom időben vannak a dolgok :)

Nincs mit!
Ezért írtam az ASIO-t, mert ilyenkor amiatt csúszik a dolog. Most már biztosan időben lesznek a dolgok, és ha VST instrumentet hasznlsz sem lesz akkora latency. Jó komponálást kívánok 🙂 ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...