Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Electribe 2 Program Change üzenet


phonaak

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órája írta phonaak:

Sziasztok! 

A Korg Electribe 2 tud midi PC üzenetet küldeni pattern váltásakor? 

Elektron Digitone-t és Digitakt-ot szeretnék az Electribe 2 pattern chain-jével vezérelni. 

Köszi a segítséget! 

Igen, küld. De csak az aktuális pattern számát. Tehát nem tudsz tetszőleges PC üzenetet beilleszteni egy szekvencia elejére. Az 1-es patternnel csak 1-es PC-t tudsz kiadni stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

Igen, küld. De csak az aktuális pattern számát. Tehát nem tudsz tetszőleges PC üzenetet beilleszteni egy szekvencia elejére. Az 1-es patternnel csak 1-es PC-t tudsz kiadni stb.

Köszi! 

Az nekem tökéletes lenne. Csak ezért vettem. És ez hogyan működik? Mert eddig nem sikerült ezt a funkciót használni. "Visszafelé" jól működik a dolog. Ha a Digitaktban vált a pattern és küldi ezt a jelet az Electribenak, akkor az vált is szépen, viszont az Electribeból még nem sikerült ilyen jelet küldenem. 

A Digitakt a 6-os midi ch.-n fogadja a midi PC üzeneteket.

Ha az Electribeot is a 6-os ch-ra állítom be a global menüben, azzal csak azt állítom (a tapasztalataim szerint), hogy melyik csatornán fogadja a midi üzeneteket, mert ha a 4esre állítom, akkor szépen működik úgy, hogy a Digitakt-tól kapja a jelet. 

Hogyan tudom a 6-os ch.-n kiküldeni a jelet a Digitonenak patternváltáshoz (midi PC)? 

 

Szerkesztette phonaak
Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Logikusan" 2 manuálja van, ez a parameter guide-ban van.

MIDI SEND FILTER 
OFF: All messages are transmitted.
Short: Short messages (Note On/Off, Control Change) are not transmitted.
Short + Program: Short messages and program change messages are not transmitted.

Vételnél ugyanez.
Igen, jól látod. Nincs olyan opció, hogy note-ot küld, de nem állítja el a szintidet. Szerintem ez már direkt szivatás. Én kiégek tőle.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Kilobeat:

"Logikusan" 2 manuálja van, ez a parameter guide-ban van.

MIDI SEND FILTER 
OFF: All messages are transmitted.
Short: Short messages (Note On/Off, Control Change) are not transmitted.
Short + Program: Short messages and program change messages are not transmitted.

Vételnél ugyanez.
Igen, jól látod. Nincs olyan opció, hogy note-ot küld, de nem állítja el a szintidet. Szerintem ez már direkt szivatás. Én kiégek tőle.

eddig is off volt minden filter, mégsem vált a digitakt. ha a 6os ch-t állítom be az Electribeban, akkor azon a csatornán fogad és küld is? mert ahogy írtam, a digitakt a 6os ch-n van, de mégsem vált sajnos. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta phonaak:

eddig is off volt minden filter, mégsem vált a digitakt. ha a 6os ch-t állítom be az Electribeban, akkor azon a csatornán fogad és küld is? mert ahogy írtam, a digitakt a 6os ch-n van, de mégsem vált sajnos. 

Más beállítási lehetőségről nem tudok.
Próbáld elállítani meg vissza, többször is. (Van ilyen bug az Electribeban.)
Ha még nem próbáltad, akkor nézd meg, hogy számítógépről fogadja-e a program change-t, a Digitakt. Nem-e ott van letiltva.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
34 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Más beállítási lehetőségről nem tudok.
Próbáld elállítani meg vissza, többször is. (Van ilyen bug az Electribeban.)
Ha még nem próbáltad, akkor nézd meg, hogy számítógépről fogadja-e a program change-t, a Digitakt. Nem-e ott van letiltva.

tehát akkor ha az electribe menüben a 6os midi ch van beallítva, akkor azon fogad és küld is, ugye?

a digitakt jól működik ha máshonnan kapja a 6os ch-n az üzenetet 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Kilobeat:

Igen, jól látod. Nincs olyan opció, hogy note-ot küld, de nem állítja el a szintidet. Szerintem ez már direkt szivatás. Én kiégek tőle.

Na, én az első Electribe-omtól ezért váltam meg 3-4 éve. A második Electribe-ot már kizárólag úgy szereztem hogy nem akarom MIDI-zni, mert a sound tekergetés, meg az Ableton export marha jó potenciál (volt) nekem. Azóta már a második Electribe-om sincs meg, lett belőle egy egy-darab timbrális nagy szinti.

Így sajnos gyakorlati dolgokat már nem tudok megválaszolni, csak amit a Parameter Guide-ból anno megtanulam és még vissza tudom nézni. De ezt Kilobeat tökéletesen összefoglalta 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csináltam egy factory resetet, és elkezdtem beállítani újra mindent, csak most nem a pattern chain beállításával kezdtem, hanem a midi sávval.
Tökéletesen működik a dolog mindaddig, amíg én kézzel váltom a patterneket, viszont pattern chain esetén már nem.
Ha én kézzel belenyúlok a chainbe, akkoz azonnal vált ismét.
Ez így van jól...?
Mert akkor sajnos nem fogom tudni arra használni, amire szerettem volna.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Megnéztem, chainbe nálam se vált, ez ilyen. 
Az ilyesmik miatt, a megjelenés után tömegesen küldték vissza a boltokba. Nem véletlen, hogy egy régi használt ESX-1 SD drágább, mint az új ES2. 
Én egyenlőre kitartok, mert a 3-4x ennyibe kerülő workstationök is mind szarok. Ha váltok is megtartom, mert inkább ezt nyomkodom a buszon, mint egy Nintendot. 🙂 
Amúgy az sem véletlen, hogy mindenki laptopozik színpadon. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta Kilobeat:

Megnéztem, chainbe nálam se vált, ez ilyen. 
Az ilyesmik miatt, a megjelenés után tömegesen küldték vissza a boltokba. Nem véletlen, hogy egy régi használt ESX-1 SD drágább, mint az új ES2. 
Én egyenlőre kitartok, mert a 3-4x ennyibe kerülő workstationök is mind szarok. Ha váltok is megtartom, mert inkább ezt nyomkodom a buszon, mint egy Nintendot. 🙂 
Amúgy az sem véletlen, hogy mindenki laptopozik színpadon. 

... akkor nálam adódik újra a kérdés, ami az electribe 2 vásárlása előtt is volt..

mi az a legegyszerűbb "cucc", ami számítógép nélkül tud "song mode"-ot? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Sok minden tud, csak minddel lesz valami gebasz. 

tényleg csak arra lenne szükségem, hogy számítógép nélkül tudja a sequencer a song módot. nem kell(ene) szinti, sampler, semmi, mert a digitakt, digitone, blofeld hármassal megoldom jól amit szeretnék, csak ugye az elektronokban csam 6-os pattern chain van. 

Lehetőleg valami nem nagy méretű, és nem drága cucc lenne a legjobb, mivel "csak" erre a funkcióra kellene. 

őszintén megmondom, hogy mikor pár hónapja elkezdtem keresni egy ilyen eszközt, végképp nem gondoltam, hogy ez a funkció "ennyire bajos" lesz... 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0
39 perccel ezelőtt írta phonaak:

tényleg csak arra lenne szükségem, hogy számítógép nélkül tudja a sequencer a song módot. nem kell(ene) szinti, sampler, semmi, mert a digitakt, digitone, blofeld hármassal megoldom jól amit szeretnék, csak ugye az elektronokban csam 6-os pattern chain van. 

Lehetőleg valami nem nagy méretű, és nem drága cucc lenne a legjobb, mivel "csak" erre a funkcióra kellene. 

őszintén megmondom, hogy mikor pár hónapja elkezdtem keresni egy ilyen eszközt, végképp nem gondoltam, hogy ez a funkció "ennyire bajos" lesz... 🙂

Ha sima hardver szekvenszert keresel, minden egyéb nélkül, nem túl drágán, akkor esetleg ránézhetsz a Squarp Pyramidra. Oké, annyira nem olcsó, de használtan olyan 500 euró körül már ki lehet fogni (ami kb. az Electribe 2 kétszerese). Az sem tökéletes, nem tud az sem mindent, de azért sokat tud. Komplett számokat össze lehet rajta rakni (bizonyos határok között).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta kib:

Ha sima hardver szekvenszert keresel, minden egyéb nélkül, nem túl drágán, akkor esetleg ránézhetsz a Squarp Pyramidra. Oké, annyira nem olcsó, de használtan olyan 500 euró körül már ki lehet fogni (ami kb. az Electribe 2 kétszerese). Az sem tökéletes, nem tud az sem mindent, de azért sokat tud. Komplett számokat össze lehet rajta rakni (bizonyos határok között).

9 órája írta kib:

Ha sima hardver szekvenszert keresel, minden egyéb nélkül, nem túl drágán, akkor esetleg ránézhetsz a Squarp Pyramidra. Oké, annyira nem olcsó, de használtan olyan 500 euró körül már ki lehet fogni (ami kb. az Electribe 2 kétszerese). Az sem tökéletes, nem tud az sem mindent, de azért sokat tud. Komplett számokat össze lehet rajta rakni (bizonyos határok között).

Köszi a tippeket, néztem a pyramidot... 

Azt tudjátok esetleg, hogy az electribe vezérlése jól megolható Abletonnal? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta phonaak:

mi az a legegyszerűbb "cucc", ami számítógép nélkül tud "song mode"-ot? 

 

Nem ismerem a munkastílusodat, de egy Yamaha QY-70 kis mütyi? 

Van pattern és Song módja, a Midi Event listába pedig akár kézzel is be lehet ütemre pontosan szúrni PC üzeneteket, meg minden mást is. 

Sőt sys-ex adatot is tud fogadni-küldeni. 

http://www.szintimania.hu/szmhangszerek.html#qy70

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
48 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

 

Nem ismerem a munkastílusodat, de egy Yamaha QY-70 kis mütyi? 

Van pattern és Song módja, a Midi Event listába pedig akár kézzel is be lehet ütemre pontosan szúrni PC üzeneteket, meg minden mást is. 

Sőt sys-ex adatot is tud fogadni-küldeni. 

http://www.szintimania.hu/szmhangszerek.html#qy70

köszi! 

qy20 volt már nekem, de akkor más funkciót kerestem. szerettem volna valami "modernebb" cuccot, de úgy látszik, valami ilyesmi lehet a megoldás... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

300-500ezerért tudsz venni olyanokat amiknek hosszabb a feature listája, de a gyenge hv miatt csak egy demó DAW szintjének felelnek meg és azt is csak bugosan tudják: DelugeMPC ONE, Toraiz SP 16. Azonban ezeknek már a belső felépítésük így a stabilitásuk sem különbözik egy 10 éves tabletétől, csak az áruk. 
Az Electribe az egyetlen ami ár-érték arányban elfogadható. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta phonaak:

qy20 volt már nekem, de akkor más funkciót kerestem. szerettem volna valami "modernebb" cuccot, de úgy látszik, valami ilyesmi lehet a megoldás... 

A QY20 kicsit fapadosabb a 70-nél. Szerintem összehasonlítani sem nagyon lehet. A 70-esbe egy halom PC és CC utasítást el lehet helyezni. 

Persze nem biztos hogy pont ez lenne a jó neked, de ár és tudás téren szerintem egész komoly lehetőség van benne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sokan egyébként ezt tartják a hardver szekvenszerek csúcsának:

https://www.sequentix.com/shop/cirklon-hardware-sequencer

Rohadt drága, és nem is kapható alapból, várólistára lehet feliratkozni, és majd szólnak, amikor te jössz (mint a szocializmusban az új autók a Merkurtól 🙂). Azon kevés esetek egyike, ami használtan drágább, mint újonnan, pofátlan kétszeres áron árulják egyesek.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy mit tud, mennyivel jobb, mint mondjuk egy Pyramid (amivel nagyjából meg vagyok elégedve, és harmadannyiba kerül), de nem hiszem, hogy valaha megtudom, ennyi pénzt nem tervezek kiadni egy szekvenszerért. Persze a jövőben még bármi előfordulhat 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0
32 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

300-500ezerért tudsz venni olyanokat amiknek hosszabb a feature listája, de a gyenge hv miatt csak egy demó DAW szintjének felelnek meg és azt is csak bugosan tudják: DelugeMPC ONE, Toraiz SP 16. Azonban ezeknek már a belső felépítésük így a stabilitásuk sem különbözik egy 10 éves tabletétől, csak az áruk. 
Az Electribe az egyetlen ami ár-érték arányban elfogadható. 

...az elmúlt 1-2 hónapban megnéztem sok cuccot, amiket írtál, azokat is, pontosan ezért lett az electribe. sajnos, pattern chain esetén nem küld üzenetet patternváltáshoz, így számomra teljesen haszontalan. el is adom... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...