Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ének felvételhez előfok szükséges?


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Szeretném kérdezni tőletek, hogy Komplete audio 2 hangkártya  használata esetén, énekfelvételnél szükséges előerősítés? Vagy mindig szükséges előerősítés? Tudom, nagyon alap a kérdés, de még nem vettem fel otthon éneket. Fantomtáp van rajta, én elégnek látom a jelszintet, de nincs tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
26 perccel ezelőtt írta M Peti:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni tőletek, hogy Komplete audio 2 hangkártya  használata esetén, énekfelvételnél szükséges előerősítés? Vagy mindig szükséges előerősítés? Tudom, nagyon alap a kérdés, de még nem vettem fel otthon éneket. Fantomtáp van rajta, én elégnek látom a jelszintet, de nincs tapasztalatom.

Igen, mindig kell, de mint minden értelmes hangkártyában, a tiédben is ott van a mikrofon előfok. Szóval nincs más dolgod vele, mint hogy bedugod a mikrofon bemenetre. Külső előfokot akkor szoktak venni, amikor hangzásban túl szeretne valaki ezen a szinten lépni, amit a beépített előfokok nyújtanak, de a lényeg, hogy így is tudsz felvenni éneket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Igen, mindig kell, de mint minden értelmes hangkártyában, a tiédben is ott van a mikrofon előfok. Szóval nincs más dolgod vele, mint hogy bedugod a mikrofon bemenetre. Külső előfokot akkor szoktak venni, amikor hangzásban túl szeretne valaki ezen a szinten lépni, amit a beépített előfokok nyújtanak, de a lényeg, hogy így is tudsz felvenni éneket.

Szia! Köszönöm szépen a segítséget! Örülök, mert a kis otthoni felvételeimhez csak úgy röpködnek a tíz/százezrek. Ezt, úgy tűnik megspóroltam.

Töfi, ha Te vagy az, akkor mi 2004 környékén találkoztunk. Voltunk nálad Szolnokon egy 3 számos demó erejéig. Mindenre emlékszem, jó élmény volt!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
57 perccel ezelőtt írta M Peti:

Sziasztok!

Szeretném kérdezni tőletek, hogy Komplete audio 2 hangkártya  használata esetén, énekfelvételnél szükséges előerősítés? Vagy mindig szükséges előerősítés? Tudom, nagyon alap a kérdés, de még nem vettem fel otthon éneket. Fantomtáp van rajta, én elégnek látom a jelszintet, de nincs tapasztalatom.

Ami mikrofon jel fogadására/ mikroron megszólaltatására képes eszköz, az mind előfok, pontosabban mind tartalmaz előfokot. (durva megfogalmazás, de modnhatnám úgy is, ha rbe tudod dugni a mikrofont és szól, akkor nincs kérdés) Egyébkétn a kérdésedre a válasz: "énekfelvételnél szükséges előerősítés? Vagy mindig szükséges előerősítés?igen. 
A minőségi tényező az most teljesen más kérdés. De hidd el rajtad kívül sokan nincsenek tisztában az előfok fogalmával.
Előfokra neked akkor lesz zsükséged, ha minőségibb felvételt akarsz, de ahhoz a komplete audio 2-t is cserélned kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 04. 23. at 12:35 írta M Peti:

Szia! Köszönöm szépen a segítséget! Örülök, mert a kis otthoni felvételeimhez csak úgy röpködnek a tíz/százezrek. Ezt, úgy tűnik megspóroltam.

Töfi, ha Te vagy az, akkor mi 2004 környékén találkoztunk. Voltunk nálad Szolnokon egy 3 számos demó erejéig. Mindenre emlékszem, jó élmény volt!

Igen, én vagyok. Melyik csapattal voltál itt?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta deneverstudio:

Igen, én vagyok. Melyik csapattal voltál itt?

Egy hétvégét voltunk, nem hiszem, hogy emlékszel. Azt hiszem Vera Lynn-nek hívtak akkor minket, lájtos rock. Az maradt meg leginkább bennem, hogy otthagytál minket tökörészni a gitárfelvételekkel, aztán késő este, amikor jöttél haza, meg voltál lepődve, hogy még mindig küzdünk. Meg arra emlékszem, hogy visszamentem kevergetni a felvételt pár hét múlva, aztán mondtad a hangerőjavaslataimra, hogy már csak a dob hallatszik tulajdonképpen :) Nem voltunk maradandóak, de élmény volt számunkra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 04. 24. at 21:42 írta deneverstudio:

A legtöbb zenekarra emlékszem, így rátok is. 🙂
Jó kis Knopfleres, nyugis muzsika volt az.

:) Igen, nyíltan Knopfler fanok voltunk/vagyunk. Az szép, hogy 15 évre visszamenőleg emlékszel egyre a sok közül :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...