Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok,

Nem tudom vannak-e itt még régi E4 sampler rajongók, használók, de nagyon komoly örömhírem van!
Egy Ray Bellis nevű Úr ma közzétette a web-re írt E4 remote-ját.

Ami a legjobb, hogy a klasszik SCSI E4 remote apphoz hasonlóan ez is küldi a képernyőképet!

Totál hihetetlen, de működik!

Screen Shot 2020-04-30 at 17.03.28.png

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Ígéretes projekt :)

Köszi az infót! Megnézem, E4XT-n is működik-e.

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
Ekkor: 2020. 04. 30. at 17:06 írta snaper:

hihetetlen, de működik

Azt hagy kérdezzem már, hogy ez midin sysex alapon kommunikál, mert usb nemigen volt az Emulatorokban, a scsi meg mára szintén eltűnt. Gondolom scsi driveokat sem lát így?

Meg jó lenne legalább egy link vagy weboldal...

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0

Full remote MIDI-n keresztül.
Kell hozzá in meg out és kész.
Ugyanazt tudja mint annak idején az emu hivatalos scsi remoteja, csak MIDI-n.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 perce írta snaper:

Ugyanazt tudja

Sose hallottam a scsi remoteról. Vajon hol reklámozták titokban, mert a honlapjukat kb. napi szinten ismertem!

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem tudom, nekem egyszer sem sikerült működsére bírnom a régit.
Valami speckó protokollt haszánlt arra, hogy a képernyő képkete küldözgesse, itt azt fejtették vissza.

Az előlap eddig is programozható volt MIDI-ről, a nagy újdonság, hogy látod az EMU képernyőjét így tudsz benne navigálni...nekem ez tetszik, mert nem kell ide-oda ugrálnom a gép meg a rack között :D

Hozzászólás megosztása

• 0

Hozzászólás megosztása

• 0

EOS link, az-az, az nem jutott eszembe!

Hozzászólás megosztása

• 0

Ja! Jó, ezek 3rd party dolgok, akkor megnyugodtam. 😁

Mondjuk nincs Emum. Nagyon szerettem volna régen egy E4 Platinumot RFX32-vel, de mára elmúlt a varázsa nálam az egésznek a 128MB RAM korláttal. Sokáig hittem az Emuban, de mióta Akai S5000-et láttam, rájöttem hogy nem adnék már én ezekért pénzt. Pláne ahogy ma újra bedrágultak mint vintage...

Most lehet, hogy nagyot mondok ezzel, de egy Kontakt keresztbe megeszi ezeket a vasakat, szolgáltatás szinten meg egy lapon sem említhetők. Persze tudom, 1-2 szpesöl hangzás miatt megvan fanatikus körökben az Emu varázsa máig (még EIII esetében is), de valahogy engem már nem hoznak lázba ezek. Főleg úgy egyébként, hogy nagyon öreg cuccok ezek: display halványodik, gombok, jog tárcsa kontaktosak lesznek stb. Már csak ilyen szempontok szerint se adnék 150-200 rongyot ma samplerekért, pláne a scsi-val bajlódás okán, még ha az EOS vasak IDE csatolósak is belül. Lassan az egész a magnókazik sorsára jut, és csak fiatalkori emlék marad belőle...

(Na persze aki régóta babusgathatja, meg időnként leporolja és bekapcsolja 2-3 unique sound miatt, annak már úgyis egy kötődés a cucc, mint a cigány meg a hegedűje...) 😉

Hozzászólás megosztása

• 0

Világos és tök jogos.
Nekem van mindkettő (Akai és E-Mu) mert van hely a rack-ben, meg amit írtál is, fiatalkori varázs.
Sok zeném jelent meg annó, 2006-2007 körül, amiket teliben az E-Mu-val csináltam bajnokok a filterek benne, imádom ahogy szól.
Komplett 16 part jött ki belőle, imádtam.

Az enyémben van most elől egy HDD caddy, van benne egy 40-60 GB vinyó, az asztalon meg egy dokkoló, így rögtön megy a transfer, bár inkább onnan ide, mert ha kell valami minta, akkor inkább felveszem, mi értelme lenne átküldeni.

Mindekettő be van patchelve a rendszer 2-2 kimenetére, leginkább arra vannak hastználva, ha van valami, ami "jól szólna" innen vagy onnan, akkor felveszem és kész.

Sőt, az E-Mu elsődleges feladata pont ez. 
Ha van egy projekt, ami akadozva megy vagy ráunok vagy nem is tudom (techno), akkor felveszem a loop-ot a samplerrel és otthagyom.
Lehet 2-3 hónap múlva érdekes lesz :D

Pont emiatt rohadt sokat segít ez a remote, nem kell jojózni, csak megnyitom, arm, rec, mentés, stb.

Hozzászólás megosztása

• 0
12 órája írta snaper:

az E-Mu-val csináltam bajnokok a filterek benne, imádom ahogy szól

Igazából százalékosan össze lehet vetni az Akai filterekkel vagy teljesen más? (Most nem a Z-plane dolgára gondolok, ami nyilván egyedi.)

12 órája írta snaper:

ha van valami, ami "jól szólna" innen vagy onnan, akkor felveszem és kész.

Tehát pre-master recordernek használod vagy hogyan?

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem tudom, nem annyira érdekesek az Akai filterek.
Máshogyan szólnak? Lehet ezt így mondani?
Az E-Mu, főleg az Ultra-k, azok precízebbek, az Akai picit mocskosabb.
Ha van valami motyó, amihez ez a "piszok" kell, akkor felveszem az Akai-val, 22.05 kHz-en, csak hogy még mocskosabb legyen.

Az E-Mu-val azt szoktam felvenni mondjuk mikor "ötletelek", érted, szal semmi komoly, csak bohóckodom a szintikkel vagy csak csavarok valamit, lesz egy loop, kb, szinti + kickdrum (újra, technoról beszélek), de semmi extra, csak a "groove".
Hogy ne "vesszen el" és hogy ne is legyen ott a pofámba reggeltől estig, hogy "Unfinished XXXX" projekt, felveszem az E-Mu-val és kész, majd egyszer lehet megtalálom. 😄

Hozzászólás megosztása