Jump to content
Ménemszól.hu

Veca és a technika


A/D

Recommended Posts

Nemrég Veca koncert volt az Arénában, ahol szóba került, hogy Nord kerül a színpadra. A kezdeti nehézségek ellenére úgy tűnik, mégis sikerült valahogy megoldani a kérdést, mégpedig elég ötletes módon. Erről csatolunk most két fotót.

(A cikket újra szerkesztettük, mivel az eredeti közlést félre lehetett érteni. Így most kimarad a sztori, és koncentrálunk a lényegre: amikor valamit hallasz, az nem biztos, hogy az ami. Az endorzmentnek ilyen módon nincs értelme, ezért is nem taglaljuk és nem is fogjuk taglalni, hogy kit milyen hangszerrel milyen fellépésen láttunk. Ez önmagában sztorinak is kevés. A cikkel nem volt semmi különösebb célunk, mint érdekesség írtunk róla. Nem hiszem, hogy emiatt akarna bárki is ilyen hangszert venni, bármilyen kíváló is az előadás, és rögtön mondom is, hogy szó sincs itt endorzmentről pont emiatt. Az, hogy valaki egy hangszert eldug a színpadon, letakarja a logóját, vagy bármi módosítást csinál rajta, az szíve joga, hiszen ő tudja mi a koncepció: pl van, ahol a piros szín nem fér bele a színpadképbe, ami tök érthető).

Csatományok megtekintése: v1.jpg Csatományok megtekintése: v2.jpg

ideeee

post-1-0-85787700-1320861354_thumb.jpg

post-1-0-17053900-1320861360_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ez milyen már!

Csak úgy odamegy, kuncsorog, mert ő az aki (egyébként kicsoda?) ... Idegen tollakkal...

Ha akkora csávó lenne, a hangszergyárak keresnék meg, hogy szeretnék, ha az ő hangszerükkel játszana...

Az pedig, hogy "bújtatja"... hááááát... miért is???

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is nagyon jó énekes a Veca és örülök, hogy ilyen profi hátteret kapott, jól szólnak az új dolgai.

Bár ami az XFactor hátterét illeti, elhiszem hogy előre nem látni benne fantáziát, ez benne van a pakliban :-)

Nekem viszont már a műsor alatt is a Veca volt a legprofesszionálisabb, legpontosabb és legtechnikásabb énekes.

Ami a zongoratestbe épített Nord-ot illeti, szerintem nem az eltakarás, hanem a zongora imidzs volt a cél.

Én country zenekarban játszok és mi is akartunk ilyet csinálni, csak pianínó testbe építéssel... mégiscsak fílingesebb :-)... de a szállíthatóság miatt elvetettük :-) Aztán egy Berlini Country-fesztiválon viszontláttuk az ötletet egy rockabilly zenekarnál :-D

Azthiszem Presser-nek is volt zongora testbe épített digizongija.

Link to comment
Share on other sites

Igen, csak így meg abszolút megborul az a dolog, hogy ha támogatják Nord-al a bulira, akkor az mi alapján derült volna ki, amikor így álcázva az eszközt minimálisan sem valósul meg a reklám fogalma. Ebben egyébként zseniális a gyártó, mert amióta ezzel a dizájnal megjelentek az egyéb billentyűsök mellett ezt az egy márkát minden koncerten/felvételen messziről is egyértelműen ki lehet szúrni.

Link to comment
Share on other sites

Egyszer kellet egy ilyen kis létszámó szösszeneten billetyűznöm egy kis amatőr zenekarba... Büszkén áltam a Nord Stage-em el a zenekarba és ha lehetet se volna akkor sem rejtettem volna el. Szerintem egy csoda szép hangszer és az ember nem val vele szégyent sehol....

Lehet csak én gondolom így de teljesen felesleges takargatni egy ilyen fa keretbe a hangszert... az amatőr embert nem az érdekli hogy milyen zongorán játszik hanem a koncert élmény... Mink akik meg tudjuk hogy melyik billetyű milyen nekünk szerintem még nagyobb öröm ha egy Nord-ot látunk mint mondjuk egy nagy zongorát....

Link to comment
Share on other sites

Speciel a negatív kommentekért én most elviszem a balhét, a cikket update-eltem, hogy ne adjak okot félreértésre a továbbiakban. Elnézést mindenkitől, nem akartam senkit rossz színben feltűntetni. Remélem, hogy az előadók elégedettek voltak a technikával, és a közönség is jól érezte magát!

Link to comment
Share on other sites

Lehet csak én gondolom így de teljesen felesleges takargatni egy ilyen fa keretbe a hangszert... az amatőr embert nem az érdekli hogy milyen zongorán játszik hanem a koncert élmény... Mink akik meg tudjuk hogy melyik billetyű milyen nekünk szerintem még nagyobb öröm ha egy Nord-ot látunk mint mondjuk egy nagy zongorát....

Igazad van Fecka, magát a hangszert valóban felesleges lenne takargatni, tényleg szép és professzionális eszköz.

Csak abba gondoljunk bele, hogyha a koncertnek, vagy a helyszínnek ill. produkciónak célja, hogy például a színpadon egy nappali és a közepén álló zongora milliőjét szeretnénk megteremteni, de azért mégsem szeretnénk egy hangversenyzongorát betolni, sőt kifejezetten NORD-ot szeretnénk hallani és rögzíteni, kézenfekvő és mondhatjuk, hogy professzionális egy ilyen megoldás. Egyébként is a képen látható zongoratest szerintem kifejezetten szép, formás és csillog, mint a Salamon... zongorája ;-)

Link to comment
Share on other sites

Konkrétan a Nord-ot nem ismerem, de mivel profi hangszer, biztos van rajta MIDI be-/kimenet.

Zongora testbe épített digitális zongorák is vannak: pl. a Rolandnak. Azokon is kell lennie MIDI-nek.

Ha a színpadkép a fontos, akkor miért egy ilyen öszvér/trükkös megoldás győzött? Miért nem egy "igazi" zongora, ami MIDI-vel vezérel egy Nord-ot?

Persze, ez csak szőrszálhasogatás a részemről...

Link to comment
Share on other sites

pici_Tibor-nál az igazság! A sztori rég ismert csak másképp: Milyen lenne már a csajt a koncert végén a Nord potméterei fektetve kefélni? Azért jó a zongoratető állca! :P

Mellesleg nekem is jobban tetszik Veca éneklése mint a dagadt megasztár Veráé...

Az ilyen szinti elbújtatásra meg jó pár nagy külföldi előadó esetén is volt példa (Emerson stb.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...