Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Csak a DAW-ban szól a hangkártya


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a megoldás arra, hogy a DAW-on kívül is szóljon a hang a gépen. Nyilván a DAW a lényeg, de néha meghallgatnék Youtube-on akárhol videókat, zenéket stb, ami sajnos nem működik. A videók sem indulnak el sehol.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
16 perccel ezelőtt írta M Peti:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi a megoldás arra, hogy a DAW-on kívül is szóljon a hang a gépen. Nyilván a DAW a lényeg, de néha meghallgatnék Youtube-on akárhol videókat, zenéket stb, ami sajnos nem működik. A videók sem indulnak el sehol.

Köszönöm!

Nem tudom, milyen operációs rendszered van, ha Windows, akkor a Vezérlőpultban a Hang menüpont alatt (Windows 7) vagy a Beállításokban a Rendszer -> Hang menüpont alatt (Windows 10) állítsd át a gyári hangkártyát a külsőre.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 perccel ezelőtt írta kib:

Nem tudom, milyen operációs rendszered van, ha Windows, akkor a Vezérlőpultban a Hang menüpont alatt (Windows 7) vagy a Beállításokban a Rendszer -> Hang menüpont alatt (Windows 10) állítsd át a gyári hangkártyát a külsőre.

Windows 10 van. Kimenet, bemenet, alapértelmezett a külső hangkártya és nem megy semmilyen audió a DAW-on kívül. El sem indul egy youtube videó sem. Továbbra sem. Az a furcsa az egészben, hogy kb. 2 hónapja tettem össze a cuccot és néha elindult egy-egy videó. Nem tudok róla, hogy változtattam volna valamit.

A gépházon, belül a hang beállításokat csekkoltam. Én mindent rendben találok, de nem vagyok nagy szaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez a jelenség akkor szokott előfordulni, ha pl akkor akarsz netezni (youtube), miközben fut a DAW. A DAW kisajátítja magának a hangkártyát (pl Live), eközben más alkalmazás nem biztos, hogy tudja használni, akár az eltérő samplerate miatt. Nem tud egyszerre pl 96, és 44.1 is szólni.

Akkor sem megy a youtube, ha a DAW ki van lőve?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 06. 08. at 9:06 írta wolf:

Ez a jelenség akkor szokott előfordulni, ha pl akkor akarsz netezni (youtube), miközben fut a DAW. A DAW kisajátítja magának a hangkártyát (pl Live), eközben más alkalmazás nem biztos, hogy tudja használni, akár az eltérő samplerate miatt. Nem tud egyszerre pl 96, és 44.1 is szólni.

Akkor sem megy a youtube, ha a DAW ki van lőve?

Csak most olvastam a hozzászólásaitokat.. Most próbálgattam a dolgot és azt tapasztalom, hogy ha bekapcsolom a gépet és még a daw megynyitása előtt elindítok egy youtube video-t mondjuk, akkor mindegy, hogy bent vagyok-e a dawban később, vagy kiléptem, lejátsza a videot bármikor (bármit csinálok is dawval). De, ha bekapcsolás után nem indítok el egy videot (nem szoktam), hanem egyből a dawba megyek, akkor már csak pc újraindítás után tudok videot nézni. Tehát a megoldás, hogy vagy bekapcsoláskor rögtön (daw megynyitása előtt) elindítok egy videot, vagy ha ezt nem tettem meg, akkor újraindítás után tudok videot nézni. Kicsit faramuci, de legalább megoldódott. :) Ezért volt akkor az, hogy néha lejátsza a videot, néha nem. Köszönöm szépen!!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Látom már régi kérdés, de gondoltam hozzászólok, hátha szüksége lesz rá valakinek.

Ugyanígy jártam én is. A megoldás az bizony a frekvenciák átálításával született meg. Annyi hogy mindegy hogy 44.1, vagy pl 48 Khz.

(UAD kártya) A daw 44.1-re volt állítva. Ahogy megnyitottam youtube megállt. A lényeg, hogy a hangkártya valamiért 48-on futtatta a youtubot. Külön beállítottam a hangbeállításoknál a 44.1 mintavételezést beállítottam, és azóta tökéletesen fut. Persze úgy is működik ha a dawot állítom át 48-ra ( csak azt nem akartam).

A lényeg, hogy a gép fő hang beállításait, és a dawot ugyanazon kell futtatni, mert a hangkártya autómatikusan a daw beállítására áll át, és egyszerre nem tud 44.1-et, és 48-at is futtatni. 🙂

Üdv,

István

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta bdpetya:

Külön beállítottam a hangbeállításoknál a 44.1 mintavételezést beállítottam

De mi értelme ma már a 44,1-nek, mikor a cd senkit sem érdekel és minden inkább 48-nál indul? 🙄 Ez így duplán egy önkib.szó készülék hogy cd formátum, pláne a Flac, AAC, Opus, stb., online streamek világában! Sőt, ahogy a dvd-k is lassan kikoptak, ellenben már ott is upscaling volt cd felbontásról, tehát… 🙃💡

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta djuice:

De mi értelme ma már a 44,1-nek, mikor a cd senkit sem érdekel és minden inkább 48-nál indul? 🙄 Ez így duplán egy önkib.szó készülék hogy cd formátum, pláne a Flac, AAC, Opus, stb., online streamek világában! Sőt, ahogy a dvd-k is lassan kikoptak, ellenben már ott is upscaling volt cd felbontásról, tehát… 🙃💡

Jah nem azt mondom hogy arra kell. Az egy dolog hogy én azon hagyom a daw-ot. A lényeg az volt hogy az alap, és a daw beállításnak ugyanannak kell lenni. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...