Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Rm1X-- Blofeld Program Change filterezés


buckaroo

Kérdés

Nem tudom ez mennyire béna dolog de nem szégyenlem megkérdezni bárkitől aki többet ért hozzá vagy találkozott már a dologgal, márpedig hogy miért van az hogy az Yamaha rm1x szekvenszer szekvencia visszaállító billentyű megnyomásakor a szekvenciát a kezdő pontra állítja ( ez eddig oké) de sajnos ebben a pillanatban a blofelden véletlenszerűen elállítja az éppen aktuális programot ? Az összes létező beállítást végigpróbáltam a yamaha midifilter beállításokon úgy néz ki tökmindegy hogyan állítom be ezt a parancsot mindig kiküldi blofeldnek .

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sajnos egyik eszközt sem ismerem, de a leírásodból azt vettem ki, hogy a Yamaha küldi a Blofeldnek az utasításokat és a Yamaha MIDI Filterével próbálkoztál.

Azonban a Yamaha MIDI filtere sztem nem a kimenő, hanem a beérkező utasításokat szűri és neked a Blofeld MIDI filterében kéne kilőnöd a nem kívánt midi utasításokat. Én úgy tippelek, hogy a Blofeld MIDI filterében kapcsold ki a program Chnange és vagy Sys-ex fogadást és megoldódik a problémád. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Igazából a problémát nem sikerült megoldani, de áthidalni igen, közben rájöttem hogy a Yamaha stop gombját be lehet lőni úgy hogy a kezdő szekvencia pontra álljon vissza . A skip back gombot meg nem használom .

A Yamaha pedig elvileg a ki és a bemenő midi inputokat is szűri, és a Blofelden is kipipáltam a midi filternél a program change, control change,sys ex menü pontokat...semmi ezért írtam már ide mert már a hajtépésnél voltam.

Azért köszi a tippeket mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

On: az RM1x-en ki lehet kapcsolni az adott csatornán a program change küldést? Feltételezem ez okozza a galibát.

Off: kérlek, vegyétek észre hogy módosítottam a téma címét és címkéit. a téma eredeti címe "RM1x". ha több ilyen téma lesz, kereshetetlenné válik. a címke az volt hogy "Help". na ez se segít azokon, akik hasonló témájú bejegyzéseket keresnek, úgyhogy ezt is módosítottam.A fórum azért jó, mert ha erre születik megoldás, akkor más is meg tudja találni, ha ugyanebbe botlik.

Link to comment
Share on other sites

On: az RM1x-en ki lehet kapcsolni az adott csatornán a program change küldést? Feltételezem ez okozza a galibát.

Off: kérlek, vegyétek észre hogy módosítottam a téma címét és címkéit. a téma eredeti címe "RM1x". ha több ilyen téma lesz, kereshetetlenné válik. a címke az volt hogy "Help". na ez se segít azokon, akik hasonló témájú bejegyzéseket keresnek, úgyhogy ezt is módosítottam.A fórum azért jó, mert ha erre születik megoldás, akkor más is meg tudja találni, ha ugyanebbe botlik.

O.K. vettem az adást .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...