Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waves-től mit érdemes?


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni -úgy tűnik- Waves pluginok vásárlása előtt. De, ha más márkát ajánlotok, biztosan megfontolom, mivel csak most próbálok eligazodni a lehetőségek, minőségek, árak között. A terv, hogy költök 90 dollárt, ami kb. 3 plugin a Waves-nél, amire kapok még kettőt ingyen, vagyis 5 plugin döntés előtt állok. Amire biztosan szükség van, az egy maszter kompresszor. Több forrásból mondták, hogy az SSL G master bus compresszor jó lehet a szintemen. Ezt tervezem megvenni. Multiband kompresszort is gondolok, itt a Linear phase multiband compressorról hallottam/mondtátok, hogy jó, megvenném. Ha nem csinálok szerintetek nagy butaságot. A további tervezett 3 pluginnal kicsit homályban vagyok. Mit érdemes a Waves-től? Ami biztos, hogy jó lenne, egy jobb (mindenre is alkalmas) reverb. Van olyan Waves reverb szerintetek, amit érdemes? (nem kérdés, hogy az EMT 140-es reverbet használnám szívem szerint, amit a The dark side of the moon-on használtak végig, de erre sajnos nincs keret). De, ha más reverb márkát ajánlotok, biztosan átgondolom, mert sok sávon ott van, legalább elfogadhatónak illene lennie. Maradt két plugin lehetőség. Azt gondolom, fontos lenne még egy normális limiter, amivel a legvégén még egy kis hangerőt lehet produkálni. Waves-nél melyik lehet jó? Végül nyilván számos fontosabb eszköz szükséges, mint egy exciter, de még az Aphex vintage exciterről hallottam jókat, amin úri luxus gyanánt gondolkodom.

Tisztában vagyok vele, hogy 5 regényt lehetne írni a témakörben, de nekem már az is nagy segítség lenne, ha egy mondatban reagáltok, hogy „x plugin nem teljes pénzkidobás”, vagy „felejtsd el, mert én mást vennék”.

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Köszönöm a hozzászólásokat! Nagy ellenállást nem tanusítottatok a tervben lévő két kompresszor ellen, úgyhogy ez már szinte biztosan meglesz. Jogos az eq. Az aztán tényleg mindenhol kell. Azért nem merült fel még bennem, mert nem tudom mi a különbség egy jó eq, meg a Qubase eq között. Én elvagyok a beépítettel, de az semmit nem jelent. Az eq-t megfontolom, köszi!! Még reverb javaslatnak nagyon örülnék :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta M Peti:

Köszönöm a hozzászólásokat! Nagy ellenállást nem tanusítottatok a tervben lévő két kompresszor ellen, úgyhogy ez már szinte biztosan meglesz. Jogos az eq. Az aztán tényleg mindenhol kell. Azért nem merült fel még bennem, mert nem tudom mi a különbség egy jó eq, meg a Qubase eq között. Én elvagyok a beépítettel, de az semmit nem jelent. Az eq-t megfontolom, köszi!! Még reverb javaslatnak nagyon örülnék :)

Talán EZ nem rossz. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 06. 26. at 20:34 írta Hobkins:

Én személy szerint régen az SSL EQ-t is szerettem. (amíg nem vettem meg UAD-on)

Most fog megtörténni a vásárlás.. Az eq-kkal kapcsolatban megkérdezhetem, hogy a különböző eq-k között van hangzásbeli különbség, vagy inkább funkciókban, kezelhetőségben különböznek? Ha az utóbbi, akkor lehet, hogy ellennék még a beépítettel, de ha hangzásbeli különbségek vannak, akkor egy eq-ra is beruháznék.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta M Peti:

Most fog megtörténni a vásárlás.. Az eq-kkal kapcsolatban megkérdezhetem, hogy a különböző eq-k között van hangzásbeli különbség, vagy inkább funkciókban, kezelhetőségben különböznek? Ha az utóbbi, akkor lehet, hogy ellennék még a beépítettel, de ha hangzásbeli különbségek vannak, akkor egy eq-ra is beruháznék.

Minden kérdésre igen a válasz. Hangzás, funkció, és ebből adódóan kezelhetőség beli különbség is van. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...