Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal választó segítség!


pietrozd

Kérdés

Üdv! Nagyon max 500 ezrem van egy stúdió hangfalpárra. Az alábbi falak játszanak nálam jelenleg, mint lehetséges jelöltek:

1. Genelec 8030 CP

2. Focal Shape 65

3. ATC SCM7

Ahol használni fogom jelenleg, az kb. 3x6 méteres, eléggé zsúfolt szoba, UAD Apolloval hajtanám. Várnám a hozzáértőktől a szavazatokat és az érveket, hogy melyiket vegyem. Meghallgatással úgy vagyok, hogy nekem több idő kell ahhoz, hogy megszokjak és megismerjek egy falat, szóval előrébb se nagyon lennék azzal szerintem ha meghallgatnám őket.

Köszönöm a válaszokat.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Meghallgatással úgy vagyok, hogy nekem több idő kell ahhoz, hogy megszokjak és megismerjek egy falat, szóval előrébb se nagyon lennék azzal szerintem ha meghallgatnám őket.

Ebben tévedsz. 24 fül 12 eredmény. Nem biztos, hogy jó ötlet mások döntésére hagyatkozni. Ha már ennyi pénzt kiadsz, menj el meghallgatni. Nekem genelec 8030 van, száraz hang, nem biztos, hogy megfelelne. Egy idő után fárasztó hallgatni, de hozzá lehet szokni. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt választottam.

Szerkesztette Kampokez78
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már nem vagy hajlandó bemenni meghallgatni, arra is van lehetőséged, hogy otthon kipróbáld, a saját körülményeid között. A Hit Space erre is ad opciót.

Ne a mi fülünkre hallgass, mert nem vagyunk egyformák. Én ennyiért az ATC-t venném. Pont. De ez nem azt jelenti, hogy neked ez az optimális befektetés.

Erősítő: kezdésnek bármelyik régebbről fennmaradt HiFi erősítő megteszi, ne ez határozza meg a döntésedet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok

Aktiv hangfalpárt keresek szobába, zenehallgatásra, alapszintű (elő)kevergetésre, mit ajánlotok?

Low budget. Akár használtan is. Kb 50ezerig. Jelenleg Behringer 2030P van egy Denon erősítővel. Ezzel elégedett voltam, elpukkant az egyik tweeter..

Köszi

Szerkesztette carlos78
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 07. 08. at 22:28 írta pietrozd:

Üdv! Nagyon max 500 ezrem van egy stúdió hangfalpárra. Az alábbi falak játszanak nálam jelenleg, mint lehetséges jelöltek:

1. Genelec 8030 CP

2. Focal Shape 65

3. ATC SCM7

Ahol használni fogom jelenleg, az kb. 3x6 méteres, eléggé zsúfolt szoba, UAD Apolloval hajtanám. Várnám a hozzáértőktől a szavazatokat és az érveket, hogy melyiket vegyem. Meghallgatással úgy vagyok, hogy nekem több idő kell ahhoz, hogy megszokjak és megismerjek egy falat, szóval előrébb se nagyon lennék azzal szerintem ha meghallgatnám őket.

Köszönöm a válaszokat.

 

Szia!

Milyen zenét keversz/kevernél rajta?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Itt is csak személyes vélemény...

A problémakör (egyik) legmeghatározóbb faktora az ár, ár/érték. Aztán ott a (szerintem) még fontosabb, hogy hova, milyen körülmények közé tervezzük ezeket a (most mindegy melyik) termékeket.

Nem az ATC mellett, és nem a Genelec ellen érveltem. Én a zárt dobozok mellett érvelek, pontosan ezért, mert az ilyen eseteket jobban túrik, kezelik. Mindegy, hogy ATC vagy Neumann.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Eléggé kivesték már ezt a témát többen is, és ugye mindig a hely adotságai  a döntőek a végeredmény szempontjából. Én vettem már 2x vakon hangfalat és megmondom őszintén, hogy vagy mák vagy pech de mind2 iszonyat bejött!

Valszeg ebből a trioból nem tudnék választani kedvemre, viszont a kalit ajánlom, és az új v2-es már nem isz olan occó 😕

Remélem azóta mindenkinek lett hangfala hehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...