Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mac buherálás


djuice

Kérdés

Hali!

Ma frissítettem egy Mac Mini 2014 late-et High Sierraról Catalinára. Jelenleg a 10.15.6 a verziója.

  • Az a gond állt elő, hogy újraindítást követően nem látta a korábban H.Sierran még működő vez. egeret, bármely usb slotba is raktam és az bluetooth eszköz keresése ablak kb. egy órán át csak pörgette a karikát, ki se engedett lépni belőle.
    Nagy nehezen billentyűzetről újraindítottam a rendszert és egy másik egeret dugtam be neki, így most megy, de ellenőriztem, win10-es céges laptopon pl. kitűnően megy az előző egér is.
    Ez milyen problémára utal szerintetek?

 

  • Másik, hogy az 1000 éves startup soundot le lehet valamire cserélni, mint akár a windowsnál ez a testreszabás szintén 1000 éve alapvetően természetes?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

A startup hangot csak ki- és bekapcsolni tudod. Neten van egy parancs erre, nem tudom fejből sajnos. (Én kikapcsoltam. Kifejezetten idegesítő nem csak ez, hanem minden felesleges “rendszerhang-szimfónia”. Szerintem.Egy rendszer legyen gyors és “reszponzív”. Ehhez képest herótom van attól, ha minden percben tízszer csilingel, és mindenféle effektekkel zárja le és nyitja meg az ablakokat. Elsőre érdekes, tizedikre unalmas, harmincadikra idegesítő.) Ha valamilyen hw nem megy, meg kell nézni a system reportsban, hogy látszik-e egyáltalán. Vannak olyan eszközök - ha jól rémlik, az USB-1-esek -, amik nem kompatibilisek az USB-3-as portokkal.

A bluetooth kapcsán próbáld meg elfelejtetni az összes eszközt és újra párosítani. Ez nem csak macen fordul elő, én windowson is szoktam találkozni ilyesmivel, ha egy eszközt több géppel is használsz.

Sőt: autó “rendszerfrissítése” után is előfordult, hogy el kellett felejtetni, és újrapárosítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
25 perccel ezelőtt írta Bendi:

startup hangot csak ki- és bekapcsolni tudod

😞

Akkor erre gondolsz...

sudo nvram SystemAudioVolume=%00

Nekem se kell hogy állandóan csicseregjen egy os, de arra jó sztem a startup signal, hogy össze van-e dugva vagy bekapcsolva a rendszer hangilag + vmi kritikus hibánál a winfoson is beállítom hogy legyen rendszerhang jelzés, amire odafigyel az ember. Kb. ennyi, de az a Mac sound borzasztó, ettől a win95 is már igényesebb volt. 🙂

Bill., egér vezetékes!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta djuice:

😞

Akkor erre gondolsz...


sudo nvram SystemAudioVolume=%00

Nekem se kell hogy állandóan csicseregjen egy os, de arra jó sztem a startup signal, hogy össze van-e dugva vagy bekapcsolva a rendszer hangilag + vmi kritikus hibánál a winfoson is beállítom hogy legyen rendszerhang jelzés, amire odafigyel az ember. Kb. ennyi, de az a Mac sound borzasztó, ettől a win95 is már igényesebb volt. 🙂

Bill., egér vezetékes!

Gondolom, az egér és a bill. USB-s. Ha jól rémlik, abban a Mac Miniben már USB-3 van. Az USB-3 "elvileg" kompatibilis az USB-2-vel, de voltak problémák, úgy rémlik.

https://www.noterepeat.com/articles/pc-troubleshooting/851-usb-3-0-ports-and-usb-2-0-devices

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...