Jump to content
Ménemszól.hu

Akai MPC Beats Free


djuice

Recommended Posts

Features:

  • Free software based on the legendary MPC workflow
  • 2 Audio, 8 Midi/Instrument Tracks
  • 16 Pads, Sample Editing, VST/AU support
  • Ready to create right away – sample/sound content, effects, and virtual instruments built-in
  • Can be mapped to any MIDI controller, including MPC and MPK mini
  • Easy, unified software, plugins, and virtual instruments installer

Pricing and Availability

MPC Beats is available as a free download

Link to comment
Share on other sites

Múlt héten kipróbáltam. Baromi frissen szól. Nagyon jó, nekem az ingyenes verzió is elég. Mondjuk rendesen tanulni kell (kéne). Biztosan fogok még próbálkozni vele, de egyelőre nem tudom mellőzni a Cubase-t. Ha ezzel kezdeném most a tanulást és a DAW-ot, akkor használnám.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

nekem az ingyenes verzió is elég

Régen a Steinbergnek volt egy csak vst host szoftvere, hasonlónak érzem praktikus oldalról, akinek nem kell nagy projekt, de használ élőben akár vst-ket + hogy audioba rögzíthet is egyben, tök jó ingyen cucc lehet. És nem egy kínai önkéntes tákolt vmi. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 08. 05. at 11:38 írta Koródi Csaba:

Múlt héten kipróbáltam. Baromi frissen szól.

Most értem odáig hogy dörgetem a demo templatekkel a hangfalakat, meg vizsgálgatom a GUI-t. Kezd begyűrűzni az MPC érzés! 🤩 Ez egy atom jó kreatív szoftver! Bill.parancsok zseniális ahogy kezelik a felületeit. Minden ws szintiből pont ezek hiányoznak.

Nagyon bejön! Ez kell a dolgozóknak! 😁👍

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta djuice:

Nagyon bejön! Ez kell a dolgozóknak! 😁👍

Elnézést, ma betojtam 🙂

A napokban említettem, hogy milyen állat ez az MPC Beats, de én már hozzászoktam a Cubase-emhez... blablabla...
Hát, ma felfedeztem, hogy a Cubase-ben beépülő modulként jelen van ez az egész MPC Beats.

Persze biztosan mindenhol elregélték, meg leírták, de bennem most tudatosult, miután nyitottam egy MPC Beats tracket a Cubase-ben 🙂

Azt hiszem lesz pár YouTube oktatóvideó megnézésem 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
8 órája írta DutchFlowers:

En kb egy honapja kertem letolto-linket

Először nekem sem jött meg. Másnap kértem még egyszer ugyanarra a címre és fél perc alatt megjött. Szerintem tumultus volt.

Majd írd meg hogy az eredeti 10 évvel ezelőtti vashoz képest hogy jön be 🙂

Szerintem baromi frissen szól, de számomra nagyon átláthatatlan...

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Koródi Csaba:

Először nekem sem jött meg. Másnap kértem még egyszer ugyanarra a címre és fél perc alatt megjött. Szerintem tumultus volt.

Majd írd meg hogy az eredeti 10 évvel ezelőtti vashoz képest hogy jön be 🙂

Szerintem baromi frissen szól, de számomra nagyon átláthatatlan...

Gibbonkodtam vele tegnap, es tok jopofa. Igazabol az ergonomia nekem sem jott be nagyon, amire ratesz egy lapattal, hogy nincsen dedikalt kontrollerem, ugyhogy leginkabb egy MPC Live-ot kivantam meg... 🙂

Frissen szol, az valo igaz, de mivel hangmintakrol beszelunk, ezert akar romlottan is tud szolni. 😄 Az effektek kozt is vannak tok jok. Szoval eleg csabito, es siman el tudom kepzelni, hogy valaki csak ezzel krealjon komplett muzsikakat. Mondom ezt ugy, hogy valamiert en nem tudtam egy VSTi-t sem behuzni, de biztos en voltam bena, meg nem is voltam eleg kitarto... 🙂 Es ingyen csomagnak azert eleg sokminden van benne, raadasul baromi jo minosegben, szoval belekotni semmikeppen nem lehet/szabad.

En valszeg csak groove krealashoz, meg hangmintabanknak fogom hasznalni, ami lealacsonyito, de en mar csak ilyen kocsog vagyok 🙂

A regi vasakkal (MPC 1000, 500) teljesen kar osszehasonlitani, mert teljesen mas allatfajtak. Azok szimpla sample playback + veszettul jo szekvenszer voltak. Hardveresen (pl MPC Live) lehet, hogy ez is baromi jo hw-szekvenszer lenne, igy szoftverben viszont csak 1 a milliobol, raadasul nem is tul attekintheto. A regi vasak nagy elonye volt meg az a felismerheto, de nagyon dogos AD-DA konverzio, aminek ize, zamata, karaktere volt, na ez ebbol hianyzik, es gyanitom, hogy a Live-ban is mar modern-preciz konverterek dolgoznak, ami jo is meg nem is. Lehet, hogy nem is csak a konverterek minosegerol van szo, hanem a szoftveres osszegzorol is, de azt hiszem erted, mire gondolok. Amikor eloszor nyultam MPC1000-hez, akkor hatrahokoltem, hogy milyen "morzsas" a kozepe, visszafogott a magasa, es "papir-membranos" az alja. Aztan amikor ment mellette a komplett zene, akkor meg hirtelen tok jol a helyere kerult minden. Ugyhogy az effektive rosszabbnak is volt elonye.

A regi vasakat hasznalni baromi egyszeru volt, de sokkal kevesebbet is tudtak, szoval ez nem meglepo. Ott inkabb a CF kartya cserelgetes, meg a memoria szamolgatas volt a "specialitas" 😄 

Most igy hirtelen ennyi jutott eszembe, meg biztos fogok jatszadozni vele, aztan ha lesz meg ujabb tapasztalat, majd megosztom, de mivel ingyen van, es tenyleg tokjo, ezert igazabol mindenki probalja csak ki maganak... 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Viszont olyan hangkarit rax alá, ami akár zamatos is lehet vele! Apogee kicsiben? 🙂

🙂 Erdekes megkozelites, de igaz. Azt nem tudom, hogy hanyan tartanak hangkarit a zamata miatt... ? 🙂 

En spec gondolkodok egy mpc500 beszerzesen, de eleg jol tartja az arat (az 1000 is)... mondjuk hihetetlen jo kis joszag...

Persze, csak a zamata miatt vegulis lehet venni MPX8-at vagy 16-ot.

De en szerelmes vagyok a szekvenszerebe is. Egyszeru, bena, de atomorat lehet hozza igazitani, valamint gyors es taktilisan nagyon "kielegito" dolgozni vele.

Ki kene probalnom egy MPC Live-ot...

Link to comment
Share on other sites

Az MPC Live-ban volt vintage beállítás, ami gondolom a bitrátán változtat, no meg benne voltak a korabeli szűrők modelljei... viszont kitartóan dolgozni elég nehézkes az új akai cuccokon (most force-szal birkózom), mert minduntalan belebotlik az ember valami bugba (40 perc sample edit után rádöbbenni, hogy kukába ment minden erőfeszítés nem csak idegesítő)

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

11 órája írta +Vader:

most force-szal birkózom mert minduntalan belebotlik az ember valami bugba (40 perc sample edit után rádöbbenni, hogy kukába ment minden erőfeszítés nem csak idegesítő)

Szerinted miért van leárazva + miért van minden külföldi webshopban b-stock?

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...