Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB-s keverő probléma


robeee88

Kérdés

Sziasztok!

Adott egy Behringer xenyx qx1202 USB-s keverő. Csatlakoztattam a számítógéphez, amin windows 10 fut. Kimenetnek egyből beállította, de bemenetként nem ismeri fel, így nem tudok felvételt készíteni.  Gépházban azt írja ki, hogy nem található beviteli eszköz. A hang vezérlőpultjában csak a mikrofon bemenetet látja, a többi vonalbemenetet nem. Frissíteni nem engedte  az illesztőprogramot, mert hogy az jó. Próbálkoztam eszközkezelőben, hangbeállításoknál, de sehol sem találtam megoldást. A keverőhöz adott használati utasításban semmi info nincs ebben a témában.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
9 órája írta deneverstudio:

A DAW-ban kell beállítani a driverét, a  Windows-zal nem kell foglalkozni.

Köszönöm a választ. Több probléma is akad.

1. Nem csak DAW-ban szeretném használni a felvétel funkciót, hanem egyéb editáló programokban is. Ha a DAW-ban állítom , be feltételezem, az editáló programok még nem fogják látni.

2. Több DAW-t is használok. Egyik Cubase Artist 9, másik Cubase SX. Korábbi zenéim SX-ben vannak és az ott alkalmazható effektek nem mindegyikét tudom használni az Artist 9-ben, tehát nem tudom megkerülni az SX használatát, ráadásul az Artist instabil, bizonyos funkciók használatakor fagy. Az Artistban amúgy megtaláltam, hogy hol kell beállítani, ki is írja, hogy látja, be is állítottam, a felvétel mégsem sikerült, csak üres sávot kaptam.

Közben az SX-ben is megtaláltam. A Device/Device Setup/VST System link-ben látja bemenetként (mint mikrofon), de a VST connection-ben, ahol elvileg a hangkártyának látszania kell, nem látszik, nem állítható be, és így felvétel sincs.

Szerkesztette robeee88
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta robeee88:

Köszönöm a választ. Több probléma is akad.

1. Nem csak DAW-ban szeretném használni a felvétel funkciót, hanem egyéb editáló programokban is. Ha a DAW-ban állítom , be feltételezem, az editáló programok még nem fogják látni.

2. Több DAW-t is használok. Egyik Cubase Artist 9, másik Cubase SX. Korábbi zenéim SX-ben vannak és az ott alkalmazható effektek nem mindegyikét tudom használni az Artist 9-ben, tehát nem tudom megkerülni az SX használatát, ráadásul az Artist instabil, bizonyos funkciók használatakor fagy. Az Artistban amúgy megtaláltam, hogy hol kell beállítani, ki is írja, hogy látja, be is állítottam, a felvétel mégsem sikerült, csak üres sávot kaptam.

Közben az SX-ben is megtaláltam. A Device/Device Setup/VST System link-ben látja bemenetként (mint mikrofon), de a VST connection-ben, ahol elvileg a hangkártyának látszania kell, nem látszik, nem állítható be, és így felvétel sincs.

Fel van rakva a saját drivere egyáltalán? Ezek alapján úgy tűnik, hogy nincs. A Device Setupban milyen ASIO driver van beállítva?

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta deneverstudio:

Fel van rakva a saját drivere egyáltalán? Ezek alapján úgy tűnik, hogy nincs. A Device Setupban milyen ASIO driver van beállítva?

A Behringer oldaláról töltöttem le ASIO drivert és át is állítottam a Device setupban ASIO4ALL v2-re. Viszont, amikor átállítottam erre az asio-ra, elment minden hang (pl a böngészőé).

Szerkesztette robeee88
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta robeee88:

A Behringer oldaláról töltöttem le ASIO drivert és át is állítottam a Device setupban ASIO4ALL v2-re. Viszont, amikor átállítottam erre az asio-ra, elment minden hang (pl a böngészőé).

Igen, az gyakran megesik. Főleg órajel váltások után. Ezzel általában nem nagyon lehet mit kezdeni. Azt azért nézd meg, hogy a Windows is azt gondolja-e fő kimenetnek, amit te hallgatsz, mert sokszor nem. Ha az egyezik, akkor meg a Windows hangbeállításoknál (Hangeszközök kezelése) rá kell menni arra a sávra és jobb gomb, Tulajdonságok/Speciális fülön átállítani kézzel a mintavételt. Nekem egy időben állandóan felment 192kHz-re és nem szólt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm, megoldódott a probléma, valójában nem tudom mi volt a kulcs, mert végig a keverő volt az alapértelmezett. A keverő gombjai biztos, hogy bejátszottak, a behringer support oldalán segített valaki, bár az általa mondott nem stimmelt, de egy másik kombináció (melyiket kell lenyomni, melyiket nem) bejött. Kicsit zavaró, hogy ha elindítom a Cubase-t, akkor minden más software elveszíti a hangot, de legalább működik. Tartok tőle, jövök még ide :) Köszönöm, még egyszer!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta wolf:

Ne akarj a DAW-al egy időben másik progival dolgozni. Ha kilövöd a DAW-ot, menni fog a másik. Ez lehet törvényszerű, mivel a kártyát nem biztos hogy tudja egyszerre több szoftver használni. (A sample rate-nak minimum egyeznie kell, de ez sem garancia.)

Az ASIO-t egyszerre csak egy szoftver tudja használni (pláne, ha a hangkrátyának egy pár ASIO kimenete van). Ezért is van pl. Reason Rewire stb. A youtube stb. meg használja a WDM-et (bármit is jelentsen ez a rövidítés). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 08. 16. at 14:48 írta robeee88:

zavaró, hogy ha elindítom a Cubase-t, akkor minden más software elveszíti a hangot

Cubiban az asio setupnál beállítható hogy release asio driver, ha más alkalmazás ablaka lesz aktív vagy ha leteszed a tálcára kicsibe ... tehát lehet több cuccot is használni, csak nem egyszerre a Cubival egy időben, de futhatnak a progik, szóval nem kell állandóan kilépni, ez a lényeg.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A profibb módon készült eszközöknél van olyan, hogy Multiclient ASIO, ami azt jelenti, több alkalmazást képes kiszolgálni egyszerre (persze csak, ha direkt úgy írták meg a fejlesztők). Pl. az RME és Native Instruments. Van, ahol meg "nem hivatalosan", de (néha) működik (azaz nem dokumentált, nem tesztelt, vagy csak inkább bug, mint fícsör, de attól még megy).

Én pl. régen úgy használtam az E-MU-t, hogy a Cubase-ből realtime lejátszással kiküldtem a sávokat, amiket a PatchMix összesített, majd a SoundForge rögzítette az eredményt, így egyidőben használta az ASIO-t a két program (de már nem emlékszem, hogyan állítottam be).

Szóval van ilyen, de gondolom, a Behringernél biztos gagyi drivereket írnak, ami nem tudja.

A Steinberg is csinált egyszer ilyen kiegészítőt a Cubase-hez (bár inkább úgy tűnik, csak próbálkozás volt, és nem túl sikeres):

http://steinberg.net/forums/viewtopic.php?t=48

Mindenesetre még mindig letölthető, kipróbálható...

http://vidance.com/asiomulti/

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 08. 18. at 8:56 írta djuice:

Cubiban az asio setupnál beállítható hogy release asio driver, ha más alkalmazás ablaka lesz aktív vagy ha leteszed a tálcára kicsibe ... tehát lehet több cuccot is használni, csak nem egyszerre a Cubival egy időben, de futhatnak a progik, szóval nem kell állandóan kilépni, ez a lényeg.

Nekem szól egyszerre a Cubase meg mondjuk a Youtube (Focusrite Forte a hangkártyám).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...