Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi szintik szervizelése, midi bővítés, diy, mod. stb


grema

Kérdés

Nem találtam ilyen témájú topikot(ha még is lenne, akkor bocsánat), és szerintem érdekelhet itt másokat is.

Tehát első kérdés: Ki hol szervizelteti a régi vackait, hova érdemes vinni, hova nem?

Kinek milyen tapasztalatai vannak a midivel nem rendelkező öreg vasak midivel való ellátása terén, mennyire rizikós a dolog stb.?

Várom a hozzászólásokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Egyszer én is vettem egy hangszert, ami 1-2 órát mindig elvolt hibátlanul, de utána szétfagyott, kikapcsolt, minden baja volt.
Gondoltam, biztos vmi be- vagy túlmelegedő alkatrész lehet a lúdas. A belső tápja vagy vmi ahhoz kötött téma volt szar benne.
Syncopa-ban Tamásék helyrepofozták.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Most el vannak úszva, annyi a meló. Van ott egy cuccom 1 hónapja, de mondjuk nekem az nem sürgős.
Átlagban 2hét alatt meg szokott lenni a dolog, illetve valszeg sokkal kevesebb idő alatt is, csak a budapesti transzferek miatt írtam a 2 hetet a magam szemszögéből.

Szerkesztette syngular
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valaki ismer olyat a roland szervizeseken kívül aki még javít roland jx 305 -t. Igazából lcd display kellene amit magam is bele tudnék tenni,

de még az ebayon sem küldik M.o.-ra! 

 Próbáld meg meggúglizni a szervízkönyvét, vagy a kapcsolási rajzát és beazonosítani a display típusát. 90%-ban valami Sharp tucattermék lesz, amit elektronikai beszerzési helyeken valószínűleg a Roland ár töredékéért be lehet szerezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valaki ismer olyat a roland szervizeseken kívül aki még javít roland jx 305 -t. Igazából lcd display kellene amit magam is bele tudnék tenni,

de még az ebayon sem küldik M.o.-ra! 

Tudomásom szerint ugyanaz a típushibás, spéci kijelző van benne mint az MC505-ben. Ha csak pár pixelcsík van benne érdemes kipróbálni a vasalós trükköt, nekem az 505-nél bevált.

Az eredeti kijelzőt már nem gyártják, de innen lehet rendelni utángyártottat:  http://mc505display.com/

Viszont ez a kijelző egy hangyafasznyival szélesebb mint az eredeti, ezért a kaszniból le kell csípni egy kis darabot. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tudomásom szerint ugyanaz a típushibás, spéci kijelző van benne mint az MC505-ben. Ha csak pár pixelcsík van benne érdemes kipróbálni a vasalós trükköt, nekem az 505-nél bevált.

Az eredeti kijelzőt már nem gyártják, de innen lehet rendelni utángyártottat:  http://mc505display.com/

Viszont ez a kijelző egy hangyafasznyival szélesebb mint az eredeti, ezért a kaszniból le kell csípni egy kis darabot. :-)

Köszönöm a válaszodat! Ez megnyugtató volt számomra mert  most vettem az ebay-en 505-ös displayt mert az eladó is u.ezt írta, hogy jó bele és működni fog!!!!!

Üdv.: Botond

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi,

 

Képzeld megkaptam a displayt hozzá amit rendeltem usa-ból piros/fehér és pompásan működik letesztelve, erre meg maga a régi jx 305 -ös pechemre zárlatot kapott és most meg maga a szinti romlott el. A display-t pedig adhatom el ha valakinek kell. Egy biztos ami a technox keze alól kerül ki mint eladó vagy cserélhető hangszer az biztosan rossz!!!!! Én több pénzt nem vagyok hajlandó rá költeni a hangszerre.

De a display tényleg jó és az ötlet bevált!!!

 

Üdv.: Botond 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Helló! Sajnálom. Azért át kéne nézni a tápját, lehet, hogy csak pár kondi ausgefingt. Remélem azért szervizelhető. Pont mostanában gondolkodtam, hogy kéne egy új kijelző az 505-höz, mert a sok vasalgatástól már elfáradt. :-) Ha esetleg nem jönne be a szerviz, szívesen megveszem tőled a kijelzőt, csak írj privátot a telefonszámoddal. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy biztos ami a technox keze alól kerül ki mint eladó vagy cserélhető hangszer az biztosan rossz!!!!! 

 

Uhhh, ez azért elég erős kijelentés. Ezek szerint több hibás dolgot is vettél már tőle?

Én eddig csak eladtam neki, és akkor nagyon korrekten viselkedett.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Uhhh, ez azért elég erős kijelentés. Ezek szerint több hibás dolgot is vettél már tőle?

Én eddig csak eladtam neki, és akkor nagyon korrekten viselkedett.

Valamit veszek élőben személyesen kipróbálom, ha tetszik pénz nyújt, kézfogás "áll az alku" utána kuss ha valami van még ha az eladótól is származik a hiba.

Nem védek senkit de nem szeretem a sz@rdobálást!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valamit veszek élőben személyesen kipróbálom, ha tetszik pénz nyújt, kézfogás "áll az alku" utána kuss ha valami van még ha az eladótól is származik a hiba.

Nem védek senkit de nem szeretem a sz@rdobálást!

Hát nem tudom, ezek szerint elég maradi vagyok. Bármilyen hangszert adtam, vettem, cseréltem mindig adtam is és kaptam is pár hét garit rá. Sőt előfordult, hogy egy éven keresztül játszottam a helpdesket és az élő manuált a kütyü használatához. A jó üzlet korrektségről, bizalomról szól szvsz. Nem mellesleg egy csomószor az adásvétel után "zenecimbi" barátság lett a dologból. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát nem tudom, ezek szerint elég maradi vagyok. Bármilyen hangszert adtam, vettem, cseréltem mindig adtam is és kaptam is pár hét garit rá. Sőt előfordult, hogy egy éven keresztül játszottam a helpdesket és az élő manuált a kütyü használatához. A jó üzlet korrektségről, bizalomról szól szvsz. Nem mellesleg egy csomószor az adásvétel után "zenecimbi" barátság lett a dologból. 

Én a yamaha sampleremet vettem egy szegedi figurától, elég normális volt, többi cuccomat meg pont nem zenésztől vettem :)

Igen első a bizalom, még én voltam az a sampler esetében aki balf volt, de lényegében korrekt volt a figura.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv!

 

Van egy öreg Korg hangszerem (01/W) és van hozzá egy bosszantó hibajelenség.../megjegyzen régebben is volt és most újra előjött/

Bekapcs után akár fél óra is eltelik /nem idő kérdése/ "random" szerűen, a kijelző adatai pillanatra eltűnnek, de csak egy pillanatra...

Ez persze erős pattogással jár (hangilag)...Ami talán lényeges, hogy a kijelző viszont áram alatt marad, tehát fénye van...

Kábelek kiszűrve...Szinte rommá mozgattam minden kábelt és nem ott lehet a gond...Esetleg kondi(k)?

Az alaplap áramellátásánál sejtek valamit.../A Random jelenségek kondi problémára utalnak./

Valaki ilyen jellegű problémával találkozott már...?

Köszönöm...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szervusztok Urak!

 

Ez történt a készülékkel 1(!) hét leforgása alatt. Döbbenet, pedig alig 20 éve vettem, és tessék.

Tudja valaki, hogy milyen jellegű ragasztó lehetet a Roland billentyűkben akkoriban (látszatra olyan enyv szerűség, sűrű cucc), mivel kezdjek neki, milyen higítóval, oldószerrel, bármivel? És mivel ragasszam vissza? Vagy szervizre kéne bízni?

Előre is köszönet a kommentekért!

 

post-499-0-91684100-1414592657_thumb.jpg

post-499-0-08611200-1414592689_thumb.jpg

post-499-0-25734900-1414592715_thumb.jpg

post-499-0-74279500-1414592744_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mindenkinek szuper dánkesőn! :DDD

 

- Kétkomponensű műanyagragasztóval szedjem le/fel és ki?

 

- 20 évig? Az nagyon sok.

 

- Az a fura, hogy nem, nem indult el. Nem most történt, hetekkel előbb. (Na de akkor is! Pont a mostani szezonra érett volna meg a dolog? Általánosan? :DDD Gyanakszom, hogy a többi is egy igen kis erőfeszítésre kijönne a helyéről.) D70

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...