Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi MD 421 gondok


Herkules

Kérdés

Az egyik régi szürke MD 421-esem mélyei eltüntek. Régen nem használtam, de most előkerült és olyan a hangja mintha a mélyvágó S állásban lenne, de M-S kapcsoló már nincs rajta, szóval az kilőve. Olvastam, hogy kapszula hiba, na de mégis konkrétan mi okozza? Nem tudtok valakit aki orvosolni tudja a problémát?

Vagy nincs valakinek egy eladó BF521-e? Esetleg kapszulája?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nem, túl bonyolult, a sennheiser se javítja,csak visszaküldöd, és kedvezménnyel kapsz egy újat. A dinamikusokkal egyébként se lehet sokat kezdeni ha beüt ez a hiba, kapszulacsere és kész, szalagmikrofonokat szoktam moddolni,meg a kondikhoz is hozzá tudok szólni egyébként.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van két MD 421-N típusú mikrofonom (régi, fehér, "kistuchel-es"/DIN csatlakozós, M-S kapcsolós).

 Azt vettem észre, hogy M állásban (a basszus frekvencia vágás kikapcsolva) a két mikrofon másként szól.

A két mikrofon között az a különbség, hogy az egyiken 5 állású a "bass rolloff" (M--S) kapcsoló, míg a másikon, -ami másképpen szól- csupán kettő. Úgy látom, hogy a két kapcsolós az elterjettebb. 

Alapból van valami különbség, vagy egyformán kellene szólni normál kapcsoló állásnál?

(Akinek esetleg van két állásos változata, az írjon nekem, összehasonlítanám a hangját az enyémmel, hátha ez eleve ilyen...)

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Az M a music az S a speech ha esetleg nem tudtad volna. Szerintem mivel a két mikrofon nem azonos és legalább 30 éves de inkább több ezért nem kell azonosan szólnia. Ha egyiknek sincsen rossz, zavaró, természetellenes soundja akkor minden rendben van.

Köszönöm!

Igen,természetesen ismerem a mikrofonokon lévő betűk jelentését csupán azért írtam le, hogy másnak is világos legyen -)

Tisztában vagyok a korukkal is, bele kalkulálom ezt a tényezőt. Azt látom, hogy mindkettő megkímélt állapotban van, nincs összeverve, elszennyeződve, elkopva, (Az 5 állásos HighPass kapcsolós újszerű).

Úgy gondol (-nám), hogy alapból az N sorozatban ugyanaz a kapszula van, (ezek már a modernebb feliratos változatok) a több állásos High Pass filteres-nek is hasonlóan kellene szólnia, M módban, mert ebben az állásban direkt megy a kapszula által indukált jel a csatlakozóra .

Talán ezért lenne érdemes összehasonlítani egy hasonlóval első körben.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Ezekből nem fogsz két egyformát találni.

Ezt nagyjából sejtettem. :)  De azért jó lenne tudni van (volt)-e tényleges karakter különbség az N sorozat két-,illetve 5 állású kapcsolóval felszerelt mikrofonjai között.

/Az nyilvánvaló, hogy a sorozatok között van (kell lenni) különbségeknek (-N, -2, -HL, -U, -U2, -U5, -MKII)/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...