Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

DSI szintik ugy szolnak, mintha virtual analogok lennenk (?)


void

Kérdés

Hali!

Mielott habzo szajjal keresztre feszitenetek, az erdekelne igazabol, hogy van-e meg olyan rajtam kivul, aki probalta pl a Mopho es Tetr4 szintiket es ugy erezte, hogy hallott mar VA szintit analogabbul szolni ezeknel?

Reszemrol a DSI szintiknel altalanossagban volt egy ilyen erzes, amikor demokat hallottam, aztan kiprobaltam egyiket-masikat es tovabbra is fennall ez a dolog.

Vegigmentem az evek soran a VSTi-> vas VA -> real analog evolucion es persze markansan ereztem a minosegbeli ugrast egy szoftszinti es a nord modularom, aztan a modularom es az SE-1-em kozott, aztan jott meg tobb analog (jp4, ms-20) es pont abban az idoben jottek ki ezek a DSI "csodak" es sokan voltak hasra esve toluk.. Az evolvert nem probaltam szemelyesen sajnos es a demok nagy resze amit hallottam fossa van effektezve, de gyakorlatilag akarhanyszor hallottam barmilyen DSI szintit, az esetek 80 szazalekaban az volt az erzesem, hogy egy nord-dal ennel analogabb hangzast lehet csinalni. Mitol lehet ez vajon? Az alkatreszek minosege, vagy a design miatt? Ha jol tudom az eredeti Prophet-ben SSM filterek voltak, talan az osszes uj szintiben is hasonlo design talalhato, az Emax-omban is SSM filterek vannak (SSM2047) es az en fulemnek ezek a legkevesbe karakteres analog szurok azok kozul, amiket eddig hallottam, talan ez is jatszik!

Kivancsi vagyok a velemenyekre! Koszi!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 77
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Lehet, hogy VA-szemszogbol analog(abb) a hangjuk, de arra gondoltam, hogy analog viszonylatban hajlik a VA-kaliber fele a hangjuk.

Ez olyan nekem, hogy: VA≤Tetra<<<<<<<<<<"Real analog". Tehat nem az jut eszembe, amikor meghallom, hogy egy pluginhez, vagy nordhoz kepest hogyan teljesit, hanem hogy azokhoz az igazi nehezsulyu mocskos ven fattyakhoz kepest (jupi-4, ms-20, SE-1) amiknek mar megszoktam a "sulycsoportjat", ezek a DSI szintik, foleg a mopho-tetra, olyan erzest keltenek, mint amikor eloszor jatszottam egy SE-1-nal par napig, aztan kivancsisagbol visszahallgattam a minimoog-V-t, hogy halljam, mi is volt addog a pontig szamomra moog..szoval ilyen kulonbsegre gondolok igazabol.

Ahogy GABOR mondja, persze ez ideakrol is szolhat, en mindig azonnal basszusokat tekerek egy szintibol, akkoris, ha polifon string cuccrol van szo :) szoval meglehet, hogy ezek a DSI-k sem pont arrol szolnak, amit keresek egy analog cuccban, ami a kegyetlen momentum(SE), alattomossag(ms20), azonnal felismerheto karakter(jupi). Ezeket a pontokat sehol sem talalom egy tetraban, vagy ha igen, azt is inkabb csak ugy, mint egy VA-ban, ami eppen egy nagyon markans darabot modellez, de nyilvan nem valik azza. Ehhez kepest akkor egy nordnak (lead) meg mar inkabb van sajat (meg ha evtizedek alatt is kikonyokolt) vilaga.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Én csak úgy általánosságban szólnék a témához. Azért nehéz ezt megközelíteni, mert minden szinti más és más. Persze lehet arról beszélni, hogy nem ezt vártam tőle, vagy éppen kellemesen csalódtam a kiválasztott szintiben. Nekem van Evolverem, Indígom, G2-m, Blofeldem, Pulse+-om sorolhatnám, és mindegyiket más más dologért szeretem. És ha már DSI a téma, akkor én azt mondom, hogy az Evolver a nagy kedvenc. Igaz az is, hogy egy mopho key-re fáj épp a fogam.

Azt is érdemes átgondolni, hogy mi emberek sem vagyunk egyformák, így az izlésünk is eltérőek. Kinek mi az ideális, jó, rossz, lapos, zsíros, telt, mindenki döntse el maga.

Link to comment
Share on other sites

"Ami viszont a DSI szinti ellen szóljon: Evolver szinte mindig a tetra nagyon ritkán csinál olyat hogy a forgó potméter felfelé számol lefelé forgatva is felfelé számol. Szerencsére van rajta +- gomb amivel lehet ilyenkor helyetsíteni de akitől vettem annak elvileg ezt már cserélték a Hitspaceba"

Nálam soha nem jelentkezett ez a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Van tetrám és Evolverem is papir szerint ezek analógok nekem is úgy jön le a NordLead 2x és a viru ti mellet hogy analóg. Viszont én nem nagyon birom haszosítani a hangját inkább a Nord a Virus és a Blofeld szól csak a zenékbe ami nálam készül. Tetra olykor olykor belekerül de az evolver vad erős hangja eddig még nem került bele. Evolvernek inkább a birtoklási vágya ami nagy nálam hogy de jó hogy van ilyenem és mint a kisgyerek az új homokozó lapáttal eljátszok vele egymagába.

Ami viszont a DSI szinti ellen szóljon: Evolver szinte mindig a tetra nagyon ritkán csinál olyat hogy a forgó potméter felfelé számol lefelé forgatva is felfelé számol. Szerencsére van rajta +- gomb amivel lehet ilyenkor helyetsíteni de akitől vettem annak elvileg ezt már cserélték a Hitspaceba.....

Link to comment
Share on other sites

Nekem pont egy egy Nord Lead 2 és egy Evolver van otthon egymás mellett.Legtöbb esetben a Nord meglepően jól tud megszólalni ez tény és való, szeretjük nagyon!Viszont ahogy a DSI megkapja a midi jelét és elkezd énekelni az szokott lenni, h b***d meg igen, ez átszakít mindent.Egyszerűen érezni, h izmosabb a hangja.Az enyém hiccpész úréknál moddolt és az analog kijáraton ha nem is nagy mértékben, de kicsit mégjobban érezni a difit.Hozzáteszem más analog szinti nem járt még a setupomban, csak másik digit, úgyhogy azt nem tudom megmondani, ha még mondjuk egy Moog is ott lenne akkor milyen jellegű tapasztalatokat szűrhetnénk le.De biztos lesz aki megmondja.

Link to comment
Share on other sites

*A tema cimeben a "lennenk" helyett "lennenek"-et akartam irni es hogy konkretumokat is mondjak: az oszcillatorok telitettsegere es frekvenciataromanyara gondolok, a szurok karakterere (illetve mindezek hianyara), envelopok erejere, bar a prophet08-nal azok rendben vannak szerintem..

Link to comment
Share on other sites

Ohh, igazán köszönöm szépen. ;)

Másrészről tényleg gondolkozom azon, hogy jó lenne egy Nord Modular G2, csakhogy abból a billentyűs megoldás "tetszik", a rackes agy nem annyira. Viszont nem is lenne helyem már még egy billentyűre... :(

Marad a Virus (ha nem kell eladnom az összes hangszerem).

Egyébként pont most végeztem ezzel a zenével is aminek az egyik fele Korg M3 a második fele 2.21-től nagyjából meg Tetr4+MFB dobgép. Szerintem a második felében is eléggé sokat mondó ez a krémes sound. És csak három polifónia a legvégén a DSI-ből egyszerre...live delay effektprocinak meg csak az M3-at használtam.

http://soundcloud.com/draco-draconis/slow-cutting-edge

Link to comment
Share on other sites

Jomox, Studio Electronics gyart analog polifont, nem is akarmilyet! Persze nem egy arkategoria.

Egyebkent meglepoen gyakran ropkodnek manapsag Memorymoog-ok pl eBayen egeszen kellemes arakon, ha azt vesszuk, hogy nem 6 phattyrol, hanem kb 6 minirol van szo egyben! Az nyilvan kerdes, mennyi ido utan rohadnak le..

A korabbi moog-osszehasonlito videobol nekem pontosan az a kulonbseg jon le, ami van (vagy legalabb a 80%-a, ami boven eleg, hiszen a ket termek kozott nincs alternativa) de megint lehet, hogy teljesen mashogy vagy mas dolgokra figyelek.

Ez az egesz workhorse-szinti ugy meg sem fordult a fejemben eddig, valoszinuleg, mert egy sokkal sampling-orientaltabb vilagban mozgolodok es szintetizalt hangokra csak valasztott helyeken van szuksegem -meg ha sok ilyen hely is van- akkor viszont mindig analogban es karakterben gondolkodom. Ezert nem tud nyujtani talan sok mindent a tetra-vonal a szamomra. Valoszinuleg azert vannak meg paran a vilagban, akik ha arra gondolnak, hogy "analog szintetizator-hang", ez a vizvalaszto mashol van. Ha leraknanak elem egy mopho-t eg egy nord leadet es azt mondanak, valamelyikbol huzzak ki egy analog basszust, a nordhoz nyulnek.

Link to comment
Share on other sites

Nekem most Mopho Keyboardom van, régebben volt Micro Modularom is, mindkettőnek nagyon tetszik a hangja.

Nem értem, hogyan lehet a Mophot, Tetrát VA-nak hallani?

Nem értem, hogyan lehet a DSI hangszerekre fanyalogni, köpködni, hiszen ők az egyetlenek, akik analóg, polifónikus szintetizátorokat készítenek?!

Mihez hasonlítják akik fikáznak egy Tetrát, egy balalajkához? :)

Link to comment
Share on other sites

Naja, moog. Elementális, brutál, buta (phatty). Én is osztom Draco véleményét, hogy egyszerűen más. Teljesen más aspektusból közelíti meg a kérdést, és teljesen másra tervezték. A VCO-k nagyon teltek, ezért basszusban sokkal erősebb az eredmény, a szűrő meg más karakter. Szóló hangoknál már a DSI is felzárkózik, mert ott már ki lehet pótolni a DCO-k kicsit áttetszőbb hangját szuboszcillátorokkal (basszusnál ez (szerintem) nem megy). A poly hangoknál, drónoknál, szőnyegeknél (stb) meg nem is beszélhetünk összehasonlításról, mert a Phatty-k arra teljesen alkalmatlanok. Szóval az összehasonlítás kb annyira valid mint egy szóló Stradivarius-t összehasonlítani egy komplett vonósnégyessel, amiben egy Stradivarius sincsen. A Little/Slim Phatty-hoz képest a TETR4 egy szabályos moduláris workstation komplexum, ami basszusra csak korlátozottan alkalmas, vagy trükközve. Ha azt a teljesítményt akarnád megoldani moog-ból, az sok misi lenne, de ha csak polifóniában akarod utolérni, akkor is elszalad egy guriga a 4db Slim Phatty összefűzésével, és még akkor sem érted be a DSI-t, csak polifónia szintjén, de ha maximálisan korrekt akarok lenni, akkor beszámítom neki a CV inputokat meg az Audio IN-t, és azt mondom, hogy akkor egy gurigából beérted a TETR4-t. Majd 5x annyi pénzből. Cserébe már tudsz poli basszusokat is nyomni... :)

Na mindegy, nem akarom, hogy a dologból az tünjön ki, hogy ekézni akarom a Phatty-kat, nem. Nekem is kell egy, és előbb-utóbb lesz is, lehet, hogy nem phatty hanem egy klasszik 3 oszcillátoros, mégha 2.5x annyiba fáj is. Bár magamat ismerve annyi pénzért meg már inkább összeraknék valami combos kis doepfer-t, és maradnék annál, hogy csorgatom a nyálamat a Voyager XL-re...

Tényleg A/D, Voyager XL-ből adtatok már el? Ha nem túl indiszkrét a kérdés.

Link to comment
Share on other sites

Amugy, engem ez a Tetra nem gyozott meg. A monofon Slim Phatty hangja magasan veri. Szerintem persze.

Nem mondom hogy nekem nem tetszik a Slim Phatty vagy nem kéne nagyon, illetve lehet/illik is hasonlítgatni egymással a kettőt, de leginkább az a véleményem a kettőről hogy : MÁS.

Ha neked nem jön be a Tetr4, akkor attól tartok hogy ugynanígy nem jön be a régi Prophet szinti sorozat néhány darabja, de akár a Tempest sem hangilag. Ugyanis ami basszust vagy egyszerű dob soundot meg lehet csinálni a Tetr4-ban, azt pontosan ugyanúgy meg lehet csinálni a Tempestben is, és pont ugyanúgy fog szólni (hacsak nem teszel hozzá egyéb nyalánkságot a Tempestből, pl. az analóg kompresszort) lévén hogy Dave Smith bácsi csinálta a sound engine-t.

Link to comment
Share on other sites

Én Evolver ügyben tudok nyilatkozni. Szerintem nagyon durván megvan a saját karaktere, olyannyira, hogy mikor megvettem az elsőt nemsokkal később el is adtam, mert nem igazán tudtam megszelídíteni. Bár akkoriban még elég tápos voltam sound design ügyben. Azóta vettem egyet megint, és szerintem nincs olyan téma amiben ne szólna. Egyébként ha csak a nyers oszci(analog) hangokat nézzük, azok szerintem tényleg elég karaktermentesek, de szerintem ez pont azért jó, mert sokkal univerzálisabbá teszi a hangszert, mert egy kis tekergetéssel igenis lehet neki adni karaktereket ráadásul elég sokfélét. Nyilván ne várjuk, hogy olyan hangszereket váltson ki, amiket pontosan a karakterük miatt használnak arra amire. Van olyan, hogy egy hangszer nem inspirál, hiába tekergetem, nem tudok olyan hangot kicsalni belőle amilyet szeretnék. Nem feltétlenül azért, mert nem lehet, hanem azért, mert a kezelőfelülete, a menüje, az alap presetjei nem esnek kézre pl. Nekem ilyen mumus a microQ, amit azért tartottam meg mert van kb 3 hangszín ami nagyon hasznos és csá. De ilyen volt a Novation Supernova, amit anno NeoC vett meg, és amikor eljött kipróbálni kb. 3 tekeréssel olyan hangszínt csinált ami nagyon tetszett. Valahogy nem állt a kezemre. Szerintem az a titok nyitja, hogy ha ilyen hangszerrel találkozik az ember, azt nem kell megvenni, vagy ha már megvan, akkor el kell adni.

Nekem a Tempest soundja annyira a Tetr4 comibjaira hasonlít, ordít mindkettőről hogy DSI cucc. És ez jó. Nyilván a Tempest azért több soundban mint egy Tetr4, de akkor is hallani sok helyen a karakter rokonságot.

Link to comment
Share on other sites

........

........

Esetleg azon lehet vitatkozni hogy Virus vagy Nord Modular G2 vagy esetleg Wave :)

........

Egyébként meg köszi, lolfactory! ;)

Nem kérdés: Nord Modular G2... :)

A másodikat meg el kellene küldened Dave Smith-nek, szerintem értékelné... :) Most én is késztetést érzek arra, hogy megvágjam rövidebbre egy cuccomat... danke! ;)

Link to comment
Share on other sites

Én Evolver ügyben tudok nyilatkozni. Szerintem nagyon durván megvan a saját karaktere, olyannyira, hogy mikor megvettem az elsőt nemsokkal később el is adtam, mert nem igazán tudtam megszelídíteni. Bár akkoriban még elég tápos voltam sound design ügyben. Azóta vettem egyet megint, és szerintem nincs olyan téma amiben ne szólna. Egyébként ha csak a nyers oszci(analog) hangokat nézzük, azok szerintem tényleg elég karaktermentesek, de szerintem ez pont azért jó, mert sokkal univerzálisabbá teszi a hangszert, mert egy kis tekergetéssel igenis lehet neki adni karaktereket ráadásul elég sokfélét. Nyilván ne várjuk, hogy olyan hangszereket váltson ki, amiket pontosan a karakterük miatt használnak arra amire. Van olyan, hogy egy hangszer nem inspirál, hiába tekergetem, nem tudok olyan hangot kicsalni belőle amilyet szeretnék. Nem feltétlenül azért, mert nem lehet, hanem azért, mert a kezelőfelülete, a menüje, az alap presetjei nem esnek kézre pl. Nekem ilyen mumus a microQ, amit azért tartottam meg mert van kb 3 hangszín ami nagyon hasznos és csá. De ilyen volt a Novation Supernova, amit anno NeoC vett meg, és amikor eljött kipróbálni kb. 3 tekeréssel olyan hangszínt csinált ami nagyon tetszett. Valahogy nem állt a kezemre. Szerintem az a titok nyitja, hogy ha ilyen hangszerrel találkozik az ember, azt nem kell megvenni, vagy ha már megvan, akkor el kell adni.

Link to comment
Share on other sites

"Sokáig birtokoltam Nordot is, k*rva jó hangszer. Analóg? Nem. Analógabb, mint a DSI? Nem, de hogy is lehetne, hiszen nem analóg. Ez nekem kicsit olyan, mint a Balaton a magyar tenger vajon tengerebb-e a tengernél?"

Mielőtt még tényleg egymásnak mennénk - amire az amolyan "versus" topikok kitűnően alkalmasak - mondom, hogy nagyjából a topik lényege ez a mondat. Már ki akartam emelni, csak nekem sem volt időm, kissé kapkodva írogattam ide.

Egyébként szétcsavarósdira tényleg jók a VA-k illetve a szoft VA-k, amitől olyan lesz a zene amit sokan szeretünk. Én egészen biztosan maradok a DSI-nél. És úgy vagyok vele, ha anniy pénzt most kidobnék az ablakon - amire esély sajna nincsen - akkor Tempestet vennék, nem Andromedát. Vagy Little Phattyt. Annak ellenére hogy lehúztam a Virust, annak megvan a szintén fent emlegetett fontos helye a hangszerparkomban. Esetleg azon lehet vitatkozni hogy Virus vagy Nord Modular G2 vagy esetleg Wave :)

Akinek meg nincs pénze az meg vegyen Blofeldet vagy esetleg Micro Q -t használtan. Habár vannak az "olcsó kategóriában" újdonságok amik még biztosan jók lehetnek.

Egyébként meg köszi, lolfactory! ;)

Link to comment
Share on other sites

De persze ez csak egy youtube demo, szoval ennyi erovel reason vsti is lehet..

Megszólítva érzem magam.

Nos, kedves fórumtársam röviden, és azt is a témaindító kérdéskör szinte teljes mellőzésével válaszolom meg sok-sok, önmagad által már alaposan lereagált hozzászólásodat.

http://www.youtube.com/watch?v=MJTIAYG1Qks&feature=player_embedded

Az animoog és egy eredeti Moog között szinte semmi különbség nincs. A szoftver hangszereknél egy Nord sokkal jobban szól (ez evidencia), tehát:

A Nord jobban szól, mint egy Moog. Mivel a Moog jobban szól mint egy DSI, ezért a Nord nagyságrendekkel jobban szól, mint egy fostaliga DSI. Én eddig csak azért kardoskodtam a TETR4 mellett, mert éppen árulok egyet, lebuktam. Q.E.D.

Amúgy, ha a P08-nak valóban tetszik a hangja, akkor elárulom, hogy a TETR4 hangonként 2 subosc-cal gazdagabb hangot ad ki, ami nem kicsi fegyvertény.

A karakter-szinti, nem karakter szinti meg tényleg örök vitatéma, mert mindig az a jobb, ami erős karakter, csak abból sokat kell ám vásárolni, és sokszor csak hevernek kihasználatlanul, de dalonként maximum egy szólam bízható rájuk, esetleg még valami effekt vagy ilyesmi. Aztán mindenkinek a setup-jában van egy(vagy több) workhorse, amit meg mindenben használ. Na ezek általában semleges(ebb) hangúak. Én a Nordot pl ide sorolom, meg a DSI-t is, vagyis a MoPho-t, TETR4-t, meg p08-at. Az evolver külön állatfaj... :)

A konvertáláshoz még annyit hozzátennék, hogy nekem a focusrite saffire konverterei akkor kezdtek el nyűgösek lenni, amikor megvettem a TETR4-mat, és ez nem a szinti hibája. Tisztán TETR4-val készült zenéimet nem tudom úgy lekonvertálni mp3-ra, hogy elégedett legyek a minőségével, youtube-on meg sírva fakadok.

szerk: bakker, hogy kell itt beágyazni?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...