Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

((( auto hifi )))


djuice

Kérdés

a9f2ab8f7a18dd73f0bb26e27d1f0873?fmt=pjp

Kaptam egy alap Sony médialejátszós autórádiót ajándékba. (Ez a klasszikus 20 pengős kategória - kép!) Adja magát a kérdés, hogy vmi hasonló Xplod hangszórókkal kiegészítsem-e vagy fölösleges az ilyen beruházás?

Az igény nem túl nagy, brümmögő autóban közlekedve a legkevésbé volna szükség studio minőségű megszólalásra, kvázi ezzel párhuzamosan nem létező százezrek, milliók elköltésére, de azért kis kategóriában is lehet fejlődni, úgy mondják.

Van ezzel kapcsolatban esetleg valakinek tapasztalata ajánlása?

Pl. ilyenre gondoltam ár/érték arányban:

https://edigital.hu/hangszoro/sony-xsfb1730-autohifi-hangszoro-17cm-p433536

Elhelyezés: ajtókárpit, lábtér. Érdemes itt egyáltalán 3-utasban gondolkozni vagy a 2-utas is megfelelő?

Köszi!

1372e327d7adcf2b7eef69226ba625a8?fmt=png

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
3 órája írta djuice:

a9f2ab8f7a18dd73f0bb26e27d1f0873?fmt=pjp

Kaptam egy alap Sony médialejátszós autórádiót ajándékba. (Ez a klasszikus 20 pengős kategória - kép!) Adja magát a kérdés, hogy vmi hasonló Xplod hangszórókkal kiegészítsem-e vagy fölösleges az ilyen beruházás?

Az igény nem túl nagy, brümmögő autóban közlekedve a legkevésbé volna szükség studio minőségű megszólalásra, kvázi ezzel párhuzamosan nem létező százezrek, milliók elköltésére, de azért kis kategóriában is lehet fejlődni, úgy mondják.

Van ezzel kapcsolatban esetleg valakinek tapasztalata ajánlása?

Pl. ilyenre gondoltam ár/érték arányban:

https://edigital.hu/hangszoro/sony-xsfb1730-autohifi-hangszoro-17cm-p433536

Elhelyezés: ajtókárpit, lábtér. Érdemes itt egyáltalán 3-utasban gondolkozni vagy a 2-utas is megfelelő?

Köszi!

1372e327d7adcf2b7eef69226ba625a8?fmt=png

Szia!

Nem tudom mennyire muszáj Sony....én Pioneer-t javasolnék. De egyébként a Balupunkt -ok is meglepően jól szólnak, és nyugodtan megnézheted a JBL-t, Focal-t is. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hát lehet marketing szagú érv lesz, de több helyről is hallottam, hogy az Xplodokat eléggé jól a Sony fejekhez hangoltan csinálják gyárilag. :) De hogy a Piokat is ajánlod, azt is mondták párhuzamosan, hogy A gyár fejegységével B gyár hangszórói kb. a póker royal flush esélyével párosíthatók elsőre tökéletesen egymáshoz. Magyarul rengeteget ki kéne próbálni valósan, kvázi megvenni, beszerelni, meghallgatni stb. (mert ugye puszira nem hordhatod haza szatyorszám 20-asával meghallgatni csak mondjuk a legajánlottabbakat is, hogy már majdnem jó, de hátha van valahol még jobb is...) Ergo mind céltalan és hasztalan próbálkozás, ötletelés lenne, mert hogy az áruházi próbafalakon sem az szól mint egy adott autóban, vagy egy spec autó hifi műhelyben is csak azt mutatják meg, amit valahogy eltaláltak és most minden kombinációban azt próbálják eladni a Suzuki Swifttől a bálna Mercikig, ahogy nekem mondták kissé eltúlzott példaként. :) 
+ ott vannak olyanok is még, mint a zajszigetelés ajtóknál stb, tehát mikroszkóp alá véve, egyre több érv, miért nem szabad ebbe elvileg mélyebben belevágni pénzkidobásilag, mert ugyanúgy feneketlen kút lehet, mint a szobai hifizés... a végén jönnek a varázs hangú kábelek is, amire nekem semmi szükség.
Épp ezért ezt az árkategóriájú Xplod hangszórót gondoltam még lehet hogy pont érdemes esetleg megugrani, mert hisz az auto hifi piaca is tény, hogy él és virágzik, tehát valamit lehet talán egy régi gyári hangzás helyett szebbet kihozni értelmes határok között, csak ebbe nehéz beletalálni elsőre úgy vélem... Nehéz kérdés! :) 

(Légyszi ne a teljes hszt idézd mindig, hanem csak kijelölt szövegrészt, vagy használd a gyors válasz lent a szerkesztő mezőben! Kösz!)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta djuice:

 Xplodokat eléggé jól a Sony fejekhez hangoltan csinálják gyárilag. :) De hogy a Piokat is ajánlod, azt is mondták párhuzamosan, hogy A gyár fejegységével B gyár hangszórói kb. a póker royal flush esélyével párosíthatók elsőre tökéletesen egymáshoz.

Szia! 
Elnézést, hogy eddig egészre válaszoltam :) Bocsesz! 
Én ezt így ebben a formában nem tartom teljesen igaznak, de lehet benne igazság. Egy biztos, én ezeket a márkákat már szereltem be pár autóba, és kb. sosem volt azonos a fejegység a hangszóró márkával. Az általam említett márkák mind jól muzsikáltak, sőt...alsóbb kategóriás Magnat is jól szól. Persze, ahogy írtad nem mindegy az autó, az ajtó szigetelés és a térfogat. Az is igaz, hogy én többnyire ovál hangszórókat szereltem be. És ha egyébként sem kell stúdió minőség, akkor meg ezekkel egyikkel sem lősz mellé. ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta djuice:

Effektíve akkor komolyabban foglalkozol autóhifivel vagy mondjuk csak haveroknak, magadnak szerelsz és onnan a tapasztalat?

Második verzió érvényes rám. Még tanuló műszerész koromban jó párat bekötöttem, haveroknak, barátoknak, meg aki tudta, hogy foglalkozom vele 😄 . Azt kötöttem, amit hoztak, innen a tapasztalat. Én pl. személy szerint a Sony fejegységeket valamiért nem csipáztam. Nem emlékszem a típusára, de egyetlen egy tetszett igazán. Azt hiszem, akkoriban még nem volt pendrive nagyon menő, csak mp3 disc. Pl. a saját kocsimban Pioneer fejegység van, balupunkt és magnat hangszórókkal. 4 ovál kalaptartóban, suzuki swift sedan. Hogy miért? A Blau inkább keményebb/koppanós mélyet szolgáltatta a magnat a lágyabbat, freki menet kiegyenlítettebb. Miután elporladt a magnat széle, csere lett  Pio-ra. A Blauk-ban a magasak mentek szét, mélye még mindig jó. De amit belinkeltél árban vállalható kategória, és márkahű is, ezzel sem hinném, hogy mellé lőnél. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Hobkins:

Blauk-ban a magasak mentek szét, mélye még mindig j

Valamit nem értek. Tudtommal a Blaupunkt, Grundig, Funai, Aiwa, Akai, JVC, Telefunken, stb régen híres márkák már egyre inkább valami kínai tröszt felvásárolt almárkái. (???) Legutóbb a Hitachi, Toshiba és Sharp is, már szó volt róla hogy eltűnik a süllyesztőben. A Sharp közben például talpra állt, újra tévéket és magas minőségű képpaneleket gyárt (pl. az LG vagy a Samsung számára is, ...valamelyik a kettő közül). Lehet hogy mondjuk az autóhifi más tészta és ott megmaradtak adott gyártók, de például a Kenwoodról is hallottam hasonlót mint a Blaupunktról. Ki tudja ezt követni mi a tény és mi a feltételezés?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

Valamit nem értek. Tudtommal a Blaupunkt, Grundig, Funai, Aiwa, Akai, JVC, Telefunken, stb régen híres márkák már egyre inkább valami kínai tröszt felvásárolt almárkái. (???) Legutóbb a Hitachi, Toshiba és Sharp is, már szó volt róla hogy eltűnik a süllyesztőben. A Sharp közben például talpra állt, újra tévéket és magas minőségű képpaneleket gyárt (pl. az LG vagy a Samsung számára is, ...valamelyik a kettő közül). Lehet hogy mondjuk az autóhifi más tészta és ott megmaradtak adott gyártók, de például a Kenwoodról is hallottam hasonlót mint a Blaupunktról. Ki tudja ezt követni mi a tény és mi a feltételezés?

Ezek a kérdések bennem is felmerültek, és nem tudom a választ rájuk. A Toshiba mint alkatrész gyártó szerintem nem fog megszűnni, mint készülék gyártó .....hát ezt nem tudom. Funai termékeket ezer éve nem láttam már, pedig anno nem voltak azért annyira rosszak TV/Video gyártásban. A Sharp volt azthiszem az első, aki az LCD-k terén jeleskedett, aztán mégis a Samsungok lettek a nyerők, de talán azért, mert ha jól tudom az első generációs Samsung LCD-k még Sharp panelekkel jöttek ki, és vagy megvették, vagy elloptách a technológiát :) .
Aiwa...Istenem...régen lakás hifiben de jókat csinált. Na pl. a Kenwood is elég jó fejeket csinált. Egyszer volt egy (talán) Grundig mp3 fejegység a kocsimmban (Cora gazdaságos), de valahogy olyan sehogy nem szólt, alacsony frekvenciában elég keveset domborított. Volt egy Kenwood kazettás fejegységem, ami mérföldekkel jobban szólt. Kenwood-on nem volt aux,se ki-se be-se nyő, és ha jól emlékszem a Grundigon sem volt line out. Hát én csináltam mind a kettőre ami kellett, és láss csodát úgy szólt a kettő együtt, hogy csuhaj. Grundigról első 4 hangszóró (ezek amúgy is csak közép és magas sugárzók voltak), Kenwoodról hátsó 4 ovál hangszóró. Suzukiból ki a digitális órát, máris befért a 2X1 DIN-es fejegység :D. Aztán ezt váltotta egyetlen Pioneer fejegység, és visszakerült a vekker a helyére. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...