Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használt hangszerek beszerzése (avagy mennyit ér ma?)


Talpas

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Azért az ebay se a kánaán. Annakidején valakinek itt m.o.-on éppen én szóltam, hogy van fönt a német ebay-en egy DSI tetra ami valószínűleg jó áron fog elkelni, s meg is vásárolta, ráadásul kiderült, hogy a gazdája magyar csak ügyesen német segítséggel árulta - szerintem az is 150 ezer körül lehetetett. Ezután néhány hónappal lehet, hogy fél évig is hirdettem a sajátom 150-ért és a kutyának se kellett - végül egy barátom zúgott bele, s vette meg részletre. A legutóbbi tetra eladások ebay-en 500 EUR alatt maradtak. Az meg, hogy kevés van az országban az nem számít igazán. Kb.: fél évig hirdettem egy vermona analóg szintetizátort ami legolcsóbb helyen is 425 EUR - vadi új állapotban, garanciával 99 ezerért - abból szerintem az az egy volt az országban, mégis csak vicces ajánlatokat kaptam. Végül most eladtam ebay-en, s ki tudtam hozni belőle 300 eurót, de 500 fölött van a pozitív visszajelzésem és így is nagyon bizalmatlanok a német vásárlók, szóval az se mindig megoldás - mondjuk végre nem kell tovább hírdetnem :), s most lett igazi ritkaság, mert lehet, hogy egy sincs. M.O.-on a legtöbb használt hangszer vásárló eleve úgy számol, hogy az áfát biztos vissza tudtad igényelni, s még az áfa nélküliből kér legalább 20% engedményt.

Link to comment
Share on other sites

Bár nem én adtam a pontokat neked, de szerintem felismerted már te is a tényt, hogy nálad ezek a dolgok gyakoribbak mint a többi usernél...Egy baráti jótanács: mielőtt entert nyomsz olvasd el amit írtál, mert érzékenyek az emberek a helyesírásra.És akkor még nem beszéltünk a trance-nagybetűvel kontra Magyarország-kisbetűvel történetről...

Hát a helyesírás sose volt az erősségem .... Matek Fizika Közgazdaság stb... Ezek voltak suliba nekem a nyerők....

De akkor elnézést azoktól akiket ez nagyon zavar előkeresem ünnepek alatt a Myspelx-et feldobom és megszünik ez a hibaforrás.

Link to comment
Share on other sites

Bár nem én adtam a pontokat neked, de szerintem felismerted már te is a tényt, hogy nálad ezek a dolgok gyakoribbak mint a többi usernél...Egy baráti jótanács: mielőtt entert nyomsz olvasd el amit írtál, mert érzékenyek az emberek a helyesírásra.És akkor még nem beszéltünk a trance-nagybetűvel kontra Magyarország-kisbetűvel történetről...

Link to comment
Share on other sites

Nos bánhatod, hogy nem mentél el érte...

Én megtettem előzetes telefonálás után. A hiányzó adapter története pedig az, hogy válásból "mentett" vagyontárgy volt a Mox6, mégpedig az asszonyka hozta el a férj ura hangszerét, ami karcmentes kb. féléves hangszer!! Ez a hiányzó adapter története. Jah és járt hozzá egy Ultimate support tok is!! :)

Az adapter megveszem 8500 ft-ért és van egy zsír új hangszer potom pénzért. :thumbsu:

Mennyiért hoztad el mert én 1000 ért tudtam volna elhozni....

Link to comment
Share on other sites

Csak aztán ne kelljen másfél év múlva visszaadni, ha vége a válópernek, vagy neadjisten benéz "exférjemuram" hozzád pár barátjával....

De az sajnos alapeset, hogy valakinek a "nyomora" másnak a nyeresége ...

Erre szokták mondani, hogy" a hülyék a túloldalon laknak.."!

Ez volt az első, amit megkérdeztem a hölgytől és megnyugtatott, hogy a volt férj is tudott a dologról! A válópernek már rég vége!

Azért remélem csak elővigyázatosságból írtad a véleményed és nem pusztán a jó magyar szokáshoz híven, miszerint (ne hogy már jó legyen valakinek) :stuff:

Link to comment
Share on other sites

Nos bánhatod, hogy nem mentél el érte...

Én megtettem előzetes telefonálás után. A hiányzó adapter története pedig az, hogy válásból "mentett" vagyontárgy volt a Mox6, mégpedig az asszonyka hozta el a férj ura hangszerét, ami karcmentes kb. féléves hangszer!! Ez a hiányzó adapter története. Jah és járt hozzá egy Ultimate support tok is!! :)

Az adapter megveszem 8500 ft-ért és van egy zsír új hangszer potom pénzért. :thumbsu:

Csak aztán ne kelljen másfél év múlva visszaadni, ha vége a válópernek, vagy neadjisten benéz "exférjemuram" hozzád pár barátjával....

De az sajnos alapeset, hogy valakinek a "nyomora" másnak a nyeresége ...

Link to comment
Share on other sites

Erre a hirdetésre felfigyeltem:

http://www.expressz....detes-29409717/

A srác 110 ezret kér érte. Vagy rossz és azért nem ad hozzá adaptert hogy ne lehessen kipróbálni vagy lopott. De sokkal szarabb hangszereket árulnak jóval drágábban.... Kár hogy messze van tőlem ennyit nem ér meg az utazás egy lehet rossz hangszerért.

Nos bánhatod, hogy nem mentél el érte...

Én megtettem előzetes telefonálás után. A hiányzó adapter története pedig az, hogy válásból "mentett" vagyontárgy volt a Mox6, mégpedig az asszonyka hozta el a férj ura hangszerét, ami karcmentes kb. féléves hangszer!! Ez a hiányzó adapter története. Jah és járt hozzá egy Ultimate support tok is!! :)

Az adapter megveszem 8500 ft-ért és van egy zsír új hangszer potom pénzért. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Erre a hirdetésre felfigyeltem:

http://www.expressz.hu/hangszer/billentyus/szintetizator/hirdetes-29409717/

A srác 110 ezret kér érte. Vagy rossz és azért nem ad hozzá adaptert hogy ne lehessen kipróbálni vagy lopott. De sokkal szarabb hangszereket árulnak jóval drágábban.... Kár hogy messze van tőlem ennyit nem ér meg az utazás egy lehet rossz hangszerért.

Link to comment
Share on other sites

Kb 6 éve vásárolok vasakat újonnan is használtan is, de igazából sohasem értettem a nagy felháborodásokat egy egy ajánlatra esetleg árra. Tök természetes, hogy mindenki drágán akar eladni és olcsón venni, ilyen a piac, ilyen a kereskedelem. Persze volt nekem is, hogy néztem nagyokat, hogy ki, milyen cuccért, milyen árat kér el, de nem is akartam megvenni, sőt ajánlatot sem tettem, mert biztos voltam benne, hogy nem fogunk közös nevezőre jutni.

Link to comment
Share on other sites

Én amikor megvettem az enyémet 155-ért, összetettem a két kezem, hogy ennyire olcsón polifónikus...

Remélem ezt mindenki értette! :D 155ért az ember imára kulcsolja a kezeit; persze én nem vagyok hittérítő... :D

Volt egy érdeklődőm, aki tudott egy eladót 140ért, azonnali reakcióm volt, hogy ne habozzon: vegye meg! Ezúton kívánom neki, hogy TETR4 tulaj legyen (lett, lett légyen, vagy hogy kellene ezt ragozni) 140ből!

Link to comment
Share on other sites

Ez volt a szándék. :) Amikor mondtam hogy nem érdekel - udvarias voltam, lehet hogy ez volt a felhívás keringőre - akkor tovább ecsetelte hogy ez a legcsúcsabb hangszerek egyike. Amikor egyre inkább kifejeztem kétkedésemet (aki ismer, az tudja hogy ilyenkor sem vagyok bunkó, csak simán elmondom amit tudni vélek), akkor szomorúan megállapította, hogy az ember így hallgasson a barátaira vagy ismerőseire, mert azok meg azt mondták...

Erre nem igazán tudtam mit mondani.

Nekem volt M3-am is meg MC-505 is. A korg Electribe SX/MX számomra maga a kánaán az MC505 meg számomra hulladék. Szerintem nem szól szépen és a programozása se olyan számomra egyik MC-nek se hogy leülök és mindent értek. Ezzel szembe a Korgal már bekapcsolás után tudtam szórakozni. Úgyszint az MPC dobgéppel és a Jomox dobgéppel. (Ami nekem nagyon fotnos hogy elsőre egymásra találjunk)

Nekem is volt Korg M3 hála Istennek nem akkorát buktam rajta. A 3 bővítőt ajándékba kaptam igy kb 100 rongy veszteségem volt. Amire nekem kell egy billentyűs hangszer arra nekem a Nord Stage jobban bejön.

Hozzáteszem jó hangszer az M3 viszont jelen piacon a Kronos nagyon odabaszós cucc lett a sok új fejlesztés és csodálatos hangzás miatt.

Link to comment
Share on other sites

Mármint az M3-at szőrre a MC-505-re?

Ez volt a szándék. :) Amikor mondtam hogy nem érdekel - udvarias voltam, lehet hogy ez volt a felhívás keringőre - akkor tovább ecsetelte hogy ez a legcsúcsabb hangszerek egyike. Amikor egyre inkább kifejeztem kétkedésemet (aki ismer, az tudja hogy ilyenkor sem vagyok bunkó, csak simán elmondom amit tudni vélek), akkor szomorúan megállapította, hogy az ember így hallgasson a barátaira vagy ismerőseire, mert azok meg azt mondták...

Erre nem igazán tudtam mit mondani.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor egy kicsit a másik oldalról is megemlékeznék.

Hírdetek egy DSI TETR4-t, aminek igenis meg fogom kérni az árát, vagy megtartom. Hogy miért?

Azért mert:

- Magyarországon nem kapni

- Legközelebb Németországban van, thomann-nál B-Stock 600 EUR. Erre jön még a szállítás díja (uszkve 20 ropi), nomeg a 40 dolcsis PRO editor. Ez kiszámolva: 210ropi alaphangon, és akkor van egy használt (nem originál) cuccod német garival.

Én ugyanezt kínálom (használt cucc német garival, ugyanis van még rajta 1.5 év), és nyilván minden olyan embert aki bekóstol, hogy "mit engedsz a feléből" elhajtom, mint a férget. Hiába érvel, hogy ahogy kihozom a boltból az máris 30% minusz, ez smafu. Egy olyan cucc esetében, ami tele van kopóalkatrészekkel (kocsi, billentyű stb) érthető, sőt vannak olyan jószágok is, ami felbontás után elveszíti az értékének 100%-át (pl gumióvszer), de ez sajnos nem olyan.

Úgyhogy Magyarországon nemcsak nem kapni TETR4-t, de úgy néz ki, hogy az enyém sem lesz itt eladó. Legvégső esetben felvágom a német ebay-re, és benyelem a 20ropis UPS-t, még akkor is fényévekkel vagyok bentebb, mint a legjobb magyar ajánlattal.

A sok spekuláns, aki arra utazik, hogy a sok szerencsétlen devizahiteles minden áron megszabadul a cuccától, az meg bekaphassa. Nekem nincs hitelem. Azok, akik meg csak annyit tudnak érte adni, azokat meg sajnálom őszintén, de nem én vagyok a Jézus szíve szent szövettség.

Úgyhogy én pl egy vadbarom vagyok, de az ajánlattevők is tudnak vadbarmok lenni... :D

sztem kicsit túlkomplikáltad, ha 500ezerér kínálnád a tetr4-t akkor lennél esélyes a vb címre :)

Link to comment
Share on other sites

Na akkor egy kicsit a másik oldalról is megemlékeznék.

Hírdetek egy DSI TETR4-t, aminek igenis meg fogom kérni az árát, vagy megtartom. Hogy miért?

Azért mert:

- Magyarországon nem kapni

- Legközelebb Németországban van, thomann-nál B-Stock 600 EUR. Erre jön még a szállítás díja (uszkve 20 ropi), nomeg a 40 dolcsis PRO editor. Ez kiszámolva: 210ropi alaphangon, és akkor van egy használt (nem originál) cuccod német garival.

Én ugyanezt kínálom (használt cucc német garival, ugyanis van még rajta 1.5 év), és nyilván minden olyan embert aki bekóstol, hogy "mit engedsz a feléből" elhajtom, mint a férget. Hiába érvel, hogy ahogy kihozom a boltból az máris 30% minusz, ez smafu. Egy olyan cucc esetében, ami tele van kopóalkatrészekkel (kocsi, billentyű stb) érthető, sőt vannak olyan jószágok is, ami felbontás után elveszíti az értékének 100%-át (pl gumióvszer), de ez sajnos nem olyan.

Úgyhogy Magyarországon nemcsak nem kapni TETR4-t, de úgy néz ki, hogy az enyém sem lesz itt eladó. Legvégső esetben felvágom a német ebay-re, és benyelem a 20ropis UPS-t, még akkor is fényévekkel vagyok bentebb, mint a legjobb magyar ajánlattal.

A sok spekuláns, aki arra utazik, hogy a sok szerencsétlen devizahiteles minden áron megszabadul a cuccától, az meg bekaphassa. Nekem nincs hitelem. Azok, akik meg csak annyit tudnak érte adni, azokat meg sajnálom őszintén, de nem én vagyok a Jézus szíve szent szövettség.

Úgyhogy én pl egy vadbarom vagyok, de az ajánlattevők is tudnak vadbarmok lenni... :D

Hát igen egy Tetr4 az viccesen olcsó ahhoz képest mit kap érte az ember ... És valaki még ezt is le akarja alkudni. :D

Én amikor megvettem az enyémet 155-ért, összetettem a két kezem, hogy ennyire olcsón polifónikus, brutál jó hangú analóg szintim lett. Amiben van step seq, dob seq., meg igen beteg analóg zajok amelyek örökké trendik maradnak.

Én se adnám olcsóbban. A legmagasabb használati értékkel bíró szintim. Szvsz. elektronikus zenében - akinek nincs pénze pl. Tempestre - ez az első kötelző darab. Jobb mint a Mopho, mert polifón és van combi mód, ami segíti a kreatív gondolkodást, és ugyanígy jobb mint Prophet 08, mert úgy tudom abban sincs Combi mód, hiába a 8 poli.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor egy kicsit a másik oldalról is megemlékeznék.

Hírdetek egy DSI TETR4-t, aminek igenis meg fogom kérni az árát, vagy megtartom. Hogy miért?

Azért mert:

- Magyarországon nem kapni

- Legközelebb Németországban van, thomann-nál B-Stock 600 EUR. Erre jön még a szállítás díja (uszkve 20 ropi), nomeg a 40 dolcsis PRO editor. Ez kiszámolva: 210ropi alaphangon, és akkor van egy használt (nem originál) cuccod német garival.

Én ugyanezt kínálom (használt cucc német garival, ugyanis van még rajta 1.5 év), és nyilván minden olyan embert aki bekóstol, hogy "mit engedsz a feléből" elhajtom, mint a férget. Hiába érvel, hogy ahogy kihozom a boltból az máris 30% minusz, ez smafu. Egy olyan cucc esetében, ami tele van kopóalkatrészekkel (kocsi, billentyű stb) érthető, sőt vannak olyan jószágok is, ami felbontás után elveszíti az értékének 100%-át (pl gumióvszer), de ez sajnos nem olyan.

Úgyhogy Magyarországon nemcsak nem kapni TETR4-t, de úgy néz ki, hogy az enyém sem lesz itt eladó. Legvégső esetben felvágom a német ebay-re, és benyelem a 20ropis UPS-t, még akkor is fényévekkel vagyok bentebb, mint a legjobb magyar ajánlattal.

A sok spekuláns, aki arra utazik, hogy a sok szerencsétlen devizahiteles minden áron megszabadul a cuccától, az meg bekaphassa. Nekem nincs hitelem. Azok, akik meg csak annyit tudnak érte adni, azokat meg sajnálom őszintén, de nem én vagyok a Jézus szíve szent szövettség.

Úgyhogy én pl egy vadbarom vagyok, de az ajánlattevők is tudnak vadbarmok lenni... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...