Jump to content
Ménemszól.hu

Maschine+ standalone


+Vader

Recommended Posts

Nyugtával dicsérjük a napot! A Force meg az Toraiz sp-16 bejelentésénél is örömködtünk, aztán ez lett belőle. 

1300EUR-ért én elvárnám a minimum 4ki-8be line-t. 
Azt értem, hogy a DAW-ok azért nem multitouch-ok, hogy vedd meg a kontrollert, de itt még ez a szánalmas mentség sincs.
2020-ban, nyilakkal kell lépkedni a szerkesztéshez, ez most komoly!? 🤦‍♂️
A két ablakos kijelzés ellenére szinte semmi visszajelzés nincs, hogy hol tartasz a dalban, ahhoz már számítógép kell. 
A RAM mérete ugyan dupla, az AKAI-hoz képest, de a 4GB DDR3L minden csak nem korszerű. 
A CPU-ról nem mondanak semmi konkrétat, tehát jó eséllyel ebben is valami vintidzs cucc van, ami lehetetlenné teszi a több, jobb RAM használatát meg úgy egyáltalán a jó minőségű jelfeldolgozást.  

Ha azt mondja nekem valaki 15 évvel ezelőtt, hogy Uli Behringer lesz az egyetlen remény, hogy majd talán ő csinál valami használható grooveboxot... 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Kilobeat:

Nyugtával dicsérjük a napot! A Force meg az Toraiz sp-16 bejelentésénél is örömködtünk, aztán ez lett belőle. 

Hát ez hát!

Ezen a proci dolgon már én is agyalgattam, hogy ti. a többmagos hardver jelentené azt, hogy mindig van külön erőforrás a hangképzésre, meg a midi seqre? Mert ezek általában ezen véreznek el... mondjuk egy régebbi PC-men a maschine softver a 8GB RAMot is úgy ette meg, mintha nem lett volna

A maschine munkamenet nekem egyelőre kimaradt (kontrollerre soha nem neveztem be), de azért elég sokan beszélik folyékonyan ahhoz, hogy ne aggódjak az érintőképernyő miatt (itt épp az akai samplerek menü gombjai köszönnek vissza). Persze a sok hirtelen youtube videóból még egy sem vállalkozott többre, mint a hivatalos közlemény visszaböfögésére, meg a szélsőséges hozzászólások megelőzésére, de jelen állás szerint nem csak preset basztatásra lesz jó.

De: az MPC meg a Force is az összecsapott alapszoftvertől szar (meg attól, hogy erre hozzák ki az egyre komolyabb bővítményeket), ami a Native Instrumentsre nem jellemző (vásárlóik itt megcáfolhatnak...). Mindenesetre már a belecsomagolt szintik miatt megérheti, ha - akai módra - legalább nyolc párhuzamos sávon futtathatók lesznek. Majd olvasgatom munkaidőben a manuált, hogy értsem, mi az a 64 part, amit maximumként megjelöltek, meg hogy lássam, van-e tisztességes audio bounce (a force-ban pl nincs)

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta +Vader:

-mindig van külön erőforrás a hangképzésre, meg a midi seqre?
-de azért elég sokan beszélik folyékonyan ahhoz, hogy ne aggódjak az érintőképernyő miatt 
-az MPC meg a Force is az összecsapott alapszoftvertől szar
-(meg attól, hogy erre hozzák ki az egyre komolyabb bővítményeket), ami a Native Instrumentsre nem jellemző 
-a belecsomagolt szintik miatt megérheti

-Biztos, hogy nem. Az EMX-1-ben volt utoljára mindenre külön chip, de a hangszer és audioiparban nincs fejlőés, csak költségoptimalizálás.
Ma már semmilyen szinten nem szempont, hogy pontos legyen az seq. 
A "Quad Core" azt jelenti, hogy azért nem írunk pontos típust, mert így nem tűnik fel elsőre, hogy valami krva gyenge, ezért kutyának nem kellő, raktáron maradt fost raktunk bele, ahogyan az AKAI. 
-Egy dolog az előadás és egy másik a dalszerzés. 
-A Force azért nem működik, mert a kőkorszaki CPU nem alkalmas minderre. Elméletben, gépi kódban, lehetne optimalizáltabb szoftot csinálni, de az drágább lenne, mint normális hardverral gyártani. 
-A M+ videó alatti kommnetekben, kb minden 3. hozzászólás arról szól, hogy inkább miért nem javítanak valami 8 éves bugot a kontrollerekben.
-Szerintem (nem 100%) belül ez is retro 32 bites, vagyis a 15 évvel ezelőtti pluginok szintjén fog szólni. Az, hogy 64-bites alkalmazásokkal kommunikál a számítógépen az egészen más. 

Link to comment
Share on other sites

Azt  értem, hogy csak többmagos, arról azonban fogalmam sincs, hogy azokat lehet-e dedikáltan használni...

Ami  a dalszerzést vagy az előadást illeti: szerintem ez a standalone reneszánsz csöppet sem a stúdióban kuksolásról szól, sokkal inkább a performanszról (az már más kérdés, ha ezen az alapon spórolnak a kimeneteken, konvertereken satöbbin), de rögtön hozzá is tehetem, hogy nagyon utálom PC-re dugni a Force-t, néhány audio bounce kedvéért

Én pont lecsúsztam a bugos kommentekről, bár feltűnt, hogy a NI és az Akai rajongók is mindig a song mode-ért nyafognak, meg a kevés kimeneten. A fenti okfejtés mentén én egyikre sem vágyom, de több bemenetnek pl örültem volna.

Link to comment
Share on other sites

a felfeleszekvenszer még mindig botrányos, maradok a Delugeomnál... (aksirol bárhol megy) olyan pici hogy el se hiszi az ember amig nem látja élőben.....

Maschine sose tetszett, már 5 éve is standalonenak kellett volna lennie.. nem látom értelmét Félmillióért ennek.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta ZizicsFantaLászló:

"Összefoglalva: számítógép nélkül használhatatlan."

Ezt hogy sikerült leszűrni?  Ekkora eszetlenséget még életemben nem hallottam egy számitógép nélküli hardwerről, hogy kell hozzá gép :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Miért kellene ?

Vedd meg most azonnal, ez a termék neked való! 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2020. 09. 30. at 23:16 írta Kilobeat:

Vedd meg most azonnal, ez a termék neked való! 

minek venném meg van delugeom, elektron-jaim es egy tonna cuccom, amugy is a delugehoz ez kb egy nagy nulla.

Szerkesztette ZizicsFantaLászló
Link to comment
Share on other sites

Nyehe, szerintem a kettő nem zárja ki egymást 🙂
Ez egy számítógép nélkül használható standalone hangszer, de attól még nem kell hogy mindenkinek tetsszen, vagy ne találjon jobbnak mást 🙂
Viszont attól hogy mást jobbnak talál, attól még ez lehet egy számítógép nélkül használható standalone hangszer 😄

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta ZizicsFantaLászló:

na várjunk én erre reagáltam, amit te irtál!
"Összefoglalva: számítógép nélkül használhatatlan."
most meg azt mondod:

"Ez egy számítógép nélkül használható standalone hangszer, "

Bocsi, itt valamit félrenéztél. Én Koródi Csaba vagyok, nem "Kilobeat"! Ne keverj össze minket 😄

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...