Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

24 Bit vs. 32 Bit Float


Vita

Kérdés

Mint köztudott a PT10 bővült a bitmélység terén is, méghozzá a 16 és 24 Bit mellett

választható a 32 Bit Float.

A kíváncsiságom arra irányulna, hogy mennyire érdemes élni ezzel az új lehetőséggel?

Jobb-e, illetve mivel jobb a 32 bit Float a 24 bit-tel szemben?

/Az utóbbi időben 44.1kHz/24 bit paramétereket alkalmaztam/

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Amúgy ha már summing problémak veszitek a kérdést, akkor tegyük hozzá, hogy a summingnál nagyon is sokat számít, hogy 24-en megy, vagy 32 bit float-on. Bár a kérdés szerintem a rögzített fájlokra vonatkozott, nem a summingra. Summing szempontból, amennyire én tudom, nem 24-ről 32-re változott a PT, hanem 48+8 integerről 32 bit floatra és gondolom ezért lehet most 32 bit float fájlokat is használni.

Link to comment
Share on other sites

A Cubase-ben is lehet valasztani 32 bit lebegopontos rogzitest, fajlba. Ha a summing ezen megy, akkor erdemes a fajlokat is mar az elejen erre allitani... gondolom.

A kerdes az, mi hatranya van a 32 bit floatnak? Talan egy kis proci eroforrasigeny.

Az pedig nagyon valoszinu, ha unokaink idejeben is meg lesz digit hangkeveres, akkor az tobb mint 32 biten fog tortenni, pedig...

Link to comment
Share on other sites

PT native-nál (LE, power stb) és az uj PT HDX-nél is jobb a 32 bit float fájl rendszer. Egyetlen okból, nem kell konvertálgatnia a mixer bemenetein.

Szerintem meg akár a 32 bit float akár a 24 bit integer a hibái (mert mindkettőnek vannak, nem igaz, hogy a 24 bit mentes ettől) gyakorlatilag elhanyagolhatóak, 16 bitre visszavetítve abszolút nem jelentkeznek, csak azon jóval túlmenő részletekben.

Véleményem szerint is okés a 24 bites file tárolás, a fentiek miatt.

Link to comment
Share on other sites

Arról már nem is beszélve, hogy a műveletek meg magasabb tartományban vannak.

Az előbbi szerintem nem volt félrevezető, tekintve, hogy a 32bit float eleve a belső feldolgozás, szó sem volt még arról, hogy kijöttünk belőle. Persze, ha vissza 24-re, akkor majd látja a dógozó, hogy baj van.

Ez az egész ma már nem egy lényegi dolog, pláne ha valakinek akár csak félig is fogalma van a dolgokról és nem próbál meg mindent +200dB-vel tolni.

Link to comment
Share on other sites

"32bit float eleve a belső feldolgozás"

Igen, csak az otthon dolgozó emberek tetemes része ennél sokkal alapvetőbb dolgokkal sincs sokszor tisztában.

Ezért gondoltam, hogy nem árt ha pontosabban foglamzunk, különben jövő héten már kapom is keverésre a jól túlvezérelt 32 bites felvételeket

és nem fogják érteni, hogy mi bajom van vele. :)

Link to comment
Share on other sites

"32bit float eleve a belső feldolgozás"

Igen, csak az otthon dolgozó emberek tetemes része ennél sokkal alapvetőbb dolgokkal sincs sokszor tisztában.

Ezért gondoltam, hogy nem árt ha pontosabban foglamzunk, különben jövő héten már kapom is keverésre a jól túlvezérelt 32 bites felvételeket

és nem fogják érteni, hogy mi bajom van vele. :)

Ez igaz! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...