Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sp 404 zárlat


PetriAndrej

Kérdés

Sziasztok! 

Hülyeséget csináltam, otthon forrasztottam be az sp 404-em potijait, és (valószínűleg két potiláb véletlen összeforrasztása miatt) zárlatos lett a gép. Kis égett szag, fura sípoló hang a fülesben bekapcsoláskor, azóta nem reagál semmire. 

Foglalkozik bárki itthon ilyesminek a javításával? 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
6 órája írta PetriAndrej:

Sziasztok! 

Hülyeséget csináltam, otthon forrasztottam be az sp 404-em potijait, és (valószínűleg két potiláb véletlen összeforrasztása miatt) zárlatos lett a gép. Kis égett szag, fura sípoló hang a fülesben bekapcsoláskor, azóta nem reagál semmire. 

Foglalkozik bárki itthon ilyesminek a javításával? 

Szia!

Ez elég érdekes...milyen potit cseréltél pontosan és mi ez az SP 404? Ha szimpla hangerő potiról beszélünk, annak elvileg nem kellene ilyen jelenséget produkálnia.
És egyébként HitSpace is foglalkozik szervizeléssel. Itt a Fórumon B. B. néven fut az egyik szervizesük, a másik meg Med Head (Fejes Tamás). Ha speckó eset áll fenn, akkor valószínű ők tudnak segíteni. Ha nem ennyire durva a probléma, akkor bármilyen mezei műszerész is segíthet rajtad.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Hobkins:

Szia!

Ez elég érdekes...milyen potit cseréltél pontosan és mi ez az SP 404? Ha szimpla hangerő potiról beszélünk, annak elvileg nem kellene ilyen jelenséget produkálnia.
És egyébként HitSpace is foglalkozik szervizeléssel. Itt a Fórumon B. B. néven fut az egyik szervizesük, a másik meg Med Head (Fejes Tamás). Ha speckó eset áll fenn, akkor valószínű ők tudnak segíteni. Ha nem ennyire durva a probléma, akkor bármilyen mezei műszerész is segíthet rajtad.

Multifunkcionális poti, ez egy régebbi sampler. Köszi a segítséget! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 perccel ezelőtt írta PetriAndrej:

Multifunkcionális poti, ez egy régebbi sampler. Köszi a segítséget! 

Szívesen!
Hát akkor elvileg lehet bibi, de akkor sem kéne ennyire nagy problémának lennie. Hiszen egy potinak az lenne a lényeg, hogy 2 adott pont  között szabályozzon 0(azaz zárlat) és X ohm érték között. Tehát a zárlat is normális állapot lenne. Persze, ha sztereó poti és nem egy pályán belül zártál össze valamit, akkor lehet gond.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...