Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Házi projektstúdió


Marque

Kérdés

kedves Ménemszól-tagok!

idén ősszel úgy döntöttem, hogy felveszek egy albumot. a hagyományos megoldást (értsd: bevonulok valamelyik normális stúdióba) már akkor eldobtam, mert (1) nem vagyok profi zenész és nagyon bővén sem a pénznek, így elég költséges móka lett volna; (2) mindig érdekelt a „hangszobrászat” és a learning-by-doing. szóval elindult a szobadiszkó-szakkör, ami jelenleg már inkább sufni méretű. a jövő év elején tervezek kivenni egy ~10 négyzetméteres helyiséget a tisztességes körülmények, meg a nyugodt munka érdekében. a tényleges felvételek (tehát ami már nem demó) januártól indulnának egy hangtechnikus ismerősömmel.

jogos kérdés, hogy mégis, mik az igények, tehát a gyerek mire akarja használni a játszóterét, így ezt is leírom: kategórián belül a lehető legelfogadhatóbb minőségű, főleg hangszeres és vokál takek felvételére, egyidejűleg maximum kb. 4 sávon. más szóval gitárok, basszus, (később majd) analóg szintik és ének/vokál felvételek, dob NEM. masterelni, nagyzenekart felvenni, megépíteni a magyar Abbey Road-ot szintúgy nem tervezek. viszont a jövőben a saját zenéimet itt szeretném felvenni és ha igény adódik rá, más hobbistáknak is ki tudjam/kölcsön tudjam adni. hozzátok azért fordulok, hogy egy ilyen projektstúdiónak – ami nyilván nem a nagyokkal akar versenyezni, de szeretne alkalmas lenni tisztességes felvételekre – milyen alapvető eszközparkkal kell rendelkeznie? lejjebb leírom, milyen cuccok állnak rendelkezésre eddig és mikre tervezek még beruházni. kezemet a büdzsé köti meg: amit még kell vennem, arra összesen maximum plusz 200e Ft-ot tudok költeni, utána konyec.

  • a felvételek PC-re mennének, nincs keverőpult. azt hiszem, az AMD Phenom2 X4 @ 3.2Ghz, 4Gb DDR2 RAM, 2x 500Gb HDD @ 7200RPM kellő erőforrást biztosít ehhez a mókához. miért nem Mac? azért, mert nincs most pénzem architektúrát váltani (pedig megtenném).
    • a látnivalókat egy Xerox XM7-24W biztosítaná (http://www.prad.de/e...een.php?id=4609).
      • az interface most egy Line6 TonePort UX2 (lehet nevetni), de azt már én is látom, hogy ezzel nem élek majd meg. úgyhogy a jelenlegi jelölt egy Mackie Onyx 400F.
        • a DAW Ableton 8, bár ezen is hezitálok. warezolni nem szeretnék, ez pedig rendelkezésre áll.
          • a gitárelőfok házi készítésű darab, amit egy hangmérnök barátom rak össze (cső: 12AX7/ECC83).
            • a gitárerősítő egy Marshall Valvestate VS65R, új csövekkel.
              • a basszuserősítő valószínűleg szintén házilag épített kombó lesz (40W, FET-es végfok).
                • a mikrofonokat vagy Alto Alpha MicTube-bal, vagy két ART Tube MP-vel szeretném meghajtani.

                  • dinamikus mikrofonok: Shure SM57 és SM58.

                  [*]a kondenzátormikrofon egy Audio-Technica AT2020 lenne, ezt erősítőre és énekre is szeretném használni.

                  [*]ha lesz a gearben kompresszor, akkor az vagy egy dbx 266XL, vagy egy Drawmer TubeStation TS1 lesz.

                  [*]a közeltéri monitorom egy M-Audio Studiophile AV30 hangfalpár.

                  [*]nagy studiómonitorban még nincs fix koncepcióm, Omitronicokat néztem eddig.

                  [*]fejhallgatónak az Audio-Technica ATH-M40FS-t néztem ki.

                  [*]van egy sampler/kontroller is a játékban, egy Korg KP3.

                  [*]végül, de nem utolsó sorban a "sima" kontroller egy Evolution MK-149 USB MIDI.

                  a saját lemez munkái során Squier Precision Basst, egy Gibson Les Paul Studio 2-t és Ibanez RG Prestige-t fogok használni, valamint ingyenes szoftverszintiket az előfokokon átküldve és visszahúzva. az effektezéshez és a keveréshez is lehetőség szerint mind ingyenes alternatívákat szeretnék használni.

                  ezek után a kérdéseim maradtak hátra:

                  - mit szóltok a szetthez? hiányzik-e valami, vannak-e benne nagy hülyeségek, vagy felesleges darabok?

                  - mik azok a fő kritériumok, hangszigetelési eljárások, amire a kibérlendő helynél figyelnem kell?

                  - kell-e ezen a szinten külső kompresszor, vagy elég lesz a szoftveres?

                  - ha az audio interface alapból jó minőségű preampokkal ellátott, érdemes-e hozzá megvenni az említett csöves előfokokat is?

                  - milyen nagyobb monitorhangfalat tudnátok ajánlani?

                  - mik azok az általatok korrektnek ítélt ingyen elérhető pluginek, effektek, amikkel tisztességes minőségben lehet dolgozni?

                  ha valamiben nem voltam tiszta, kérdezzetek vissza és megpróbálom elmagyarázni. nagyon köszönöm a segítségeteket!

                  üdv,

                  M

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 140
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok

 

Sajnos hosszu leszek és remélem kérdéseimre válaszra találok  ! Afon vagyok . ezért elnézést is kérek ! Olyat szeretnék ami jó és nem olyat ami átmeneti !  Ebben kérem a segitségetek!

 

Sokan állitják tudnak énekelni így én ezt nem teszem  Feleségem gyerekkora óta zene fanatikus .. szabad idejét állandóan a zenehalgatással tölti miközben énekel .. Állitom nem rosszul .Kedvelt műfaja Pop , pop rock, alternatív rock , R&B.

  Pár éve elmentünk egy tehetség kutatóra . Sajnos lámpaláza túlmutatott tehetségén és a kritika 80% is ezt tükrözte . Nem kapott lehetőséget de még mindig nem tudjuk hogy az ének tudása milyen ....A feleségem még csak 24 éves és 2 gyerekes anyuka tehát vannak tehendők amik elveszik az idő nagy részét .. Azt viszont nem szeretném hogy a családi kötelék megfossza az álmaitól

Így arra gondoltam hogy egy mini stúdiót készitek neki ! ..Ingatlanok felújitásával foglalkozom ..azaz lakberendező vagyok .Szakmámból adódóan tudom hogy jobb előbb belemenni a kulisszák mögé, a részletekbe és már tudatosan olyan eszközöket vásárolni amiben tutik vagyunk és nem minden oda nem illő kütyüt megvenni mert az eladónak százaléka van az eladásból !. 2 hetes böngészés után már remélem tudom milyen kérdéseket kell itt felrakjak ..bár nem ismerem a szakzsarnokokat, azért megértettem pár dolgot .

 

Tehát . Előszőr is az első kérdésem az a helyszin lenne . adott egy 5x 5 szoba 3.10 magasságal ! . Plusz adott egy 1.60 széles 2.90 hosszu szoba is ugyan csak 310 magasságal ! Melyik lenne jobb akusztikailag . vagy mit ajánlottok .

 

Továbbá az akusztikához ..ugye némiképp zárni kéne a felelületet hogy ne pinpongozzon a falakon a hang . Erre anyagot , szövetet . Áll falakat üregesitve , hungarocel szigetelést vagy csak kizárólag a speckós szivacs a megoldás? . Én egy állfalat gondlotam ki amely nem érintkezik a fallal ..saját súja tartja U formbán ..mint egy fülke ajtó nélkül . ami tojáskofrágokkal van teliragasztva . ( Sokan lefestik feketére amit alkotnak ..nem értem miért de valószinünek tartom hogy hasonló a fényviszonyokhoz ..ez igaz ?..)

 

Biztos kihagytam valamit .. ..mind1 ..akkor adott a hely ..

 

Milyen felszerelésre van szügségem ?  Leírom mire jutottam és amiben dillemában vagyok arra utólag kitérek 

 

Van 3 laptomom . árban 3 külömbőző ..Asus xp2 dual core , Asus win7 core2duo és Dell pavilion G7 win8 4core  ..Szerintem megfelel .erre a célra legalább az 1 ik

 

Akkor kell egy Hangkártya . últra apollót ne írjatok . amit láttam az az alesis io2. ami árban beleférne ..kb 100 euró körül van

 

Mikrofon .. AKG nagy membrános mikrofont találtam ..Árban 300 euró

 

Ugye akkor kábelek .. pop filter ..Állvány ... Rezgésgátló mikrofon kengyel .....nagyvonalakban fel is tudjuk venni már

 

Akkor .. én nem vagyok a hangfalak mellett ..a feleségem meg nem szereti a nagy fülhalgatókat ..nem bírja el a fülén .. tehát egy fülmonitort gondoltam de fogalamam sincs mi kéne .. Az biztos hogy a jövő zenéje mivel ekkora költséget nem tudok egyszerre ráforditani de a jövőre nézve mit ajánlottok .. illetve van erre egyaáltalán szügség ?

 

Hangfalak ..van egy 5.1 esem .. fogalmam sincs hogy jo e vagy kellene más hozzá..ha igen akkor egy jóbb márkára lennék kiváncsi amiből vannak az én költségvetésemre is portékák

 

Bármi mást amit kihagytam lehet írni ..szivesen fogadok minden kritikát ...hozzászólást ...minden evő vagyok ...

 

 

Előre is köszönök mindent !

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Elég összetett a problémád, de vagyunk itt a fórumon annyian, hogy összességében kielégítő választ kapj minden problémádra. Szerény véleményem szerint a nagyobbik szoba jobb lesz mindenképpen,  hangszigetelésről majd más hozzáértő elmondja, hogy mit és hogyan kellene megoldani. A hangkártya, mikrofon, hangfal illetve fejhallgató/fülmonitor kérdést viszont át kell gondolni rendesen. A laptopodból még 2 db is jó lesz. Az ASUS WIN7 és Dell WIN8 tökéletesen megfelel első olvasásra, bár több infó nem árt ha van, mondjuk a memória és a winyó méretek. De tegyük fel, hogy megfelelnek. A pop filterre is szükség lesz, jó gondolat!
A hangkártya típusát mindenképpen átgondolnám. És valamivel többet is szánnék rá. Ha muszáj ebben az árkategóriában maradni, akkor ezt ajánlanám:
http://www.hitspace.hu/focusrite-scarlett-2i2.html

Viszont ami nagyon jó lenne az ez:
http://www.hitspace.hu/focusrite-forte.html

Én nem vagyok a fülmonitorok híve, helyette egy jó fejhallgatót ajánlanék. Nem bántam meg, hogy megvettem.Kényelmes és énekléshez kiváló!
http://www.hitspace.hu/sony-mdr-7506.html

Viszont egy probléma van...mivel valamit rögzíteni akarsz, azt utána valahogyan ki is kell keverni, ahhoz meg kellenek monitor hangfalak.Ár/érték arányban ez szerintem megfelelő:
http://www.hitspace.hu/mackie-mr-5-mkii.html

Nem tudom, melyik AKG mikrofonra gondoltál, egy pontos típust írj, légy szíves. Aztán folytatjuk :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Sajnos hosszu leszek és remélem kérdéseimre válaszra találok  ! Afon vagyok . ezért elnézést is kérek ! Olyat szeretnék ami jó és nem olyat ami átmeneti !  Ebben kérem a segitségetek!

 

Sokan állitják tudnak énekelni így én ezt nem teszem  Feleségem gyerekkora óta zene fanatikus .. szabad idejét állandóan a zenehalgatással tölti miközben énekel .. Állitom nem rosszul .Kedvelt műfaja Pop , pop rock, alternatív rock , R&B.

  Pár éve elmentünk egy tehetség kutatóra . Sajnos lámpaláza túlmutatott tehetségén és a kritika 80% is ezt tükrözte . Nem kapott lehetőséget de még mindig nem tudjuk hogy az ének tudása milyen ....A feleségem még csak 24 éves és 2 gyerekes anyuka tehát vannak tehendők amik elveszik az idő nagy részét .. Azt viszont nem szeretném hogy a családi kötelék megfossza az álmaitól

Így arra gondoltam hogy egy mini stúdiót készitek neki ! ..Ingatlanok felújitásával foglalkozom ..azaz lakberendező vagyok .Szakmámból adódóan tudom hogy jobb előbb belemenni a kulisszák mögé, a részletekbe és már tudatosan olyan eszközöket vásárolni amiben tutik vagyunk és nem minden oda nem illő kütyüt megvenni mert az eladónak százaléka van az eladásból !. 2 hetes böngészés után már remélem tudom milyen kérdéseket kell itt felrakjak ..bár nem ismerem a szakzsarnokokat, azért megértettem pár dolgot .

 

Tehát . Előszőr is az első kérdésem az a helyszin lenne . adott egy 5x 5 szoba 3.10 magasságal ! . Plusz adott egy 1.60 széles 2.90 hosszu szoba is ugyan csak 310 magasságal ! Melyik lenne jobb akusztikailag . vagy mit ajánlottok .

 

Továbbá az akusztikához ..ugye némiképp zárni kéne a felelületet hogy ne pinpongozzon a falakon a hang . Erre anyagot , szövetet . Áll falakat üregesitve , hungarocel szigetelést vagy csak kizárólag a speckós szivacs a megoldás? . Én egy állfalat gondlotam ki amely nem érintkezik a fallal ..saját súja tartja U formbán ..mint egy fülke ajtó nélkül . ami tojáskofrágokkal van teliragasztva . ( Sokan lefestik feketére amit alkotnak ..nem értem miért de valószinünek tartom hogy hasonló a fényviszonyokhoz ..ez igaz ?..)

 

Biztos kihagytam valamit .. ..mind1 ..akkor adott a hely ..

 

Milyen felszerelésre van szügségem ?  Leírom mire jutottam és amiben dillemában vagyok arra utólag kitérek 

 

Van 3 laptomom . árban 3 külömbőző ..Asus xp2 dual core , Asus win7 core2duo és Dell pavilion G7 win8 4core  ..Szerintem megfelel .erre a célra legalább az 1 ik

 

Akkor kell egy Hangkártya . últra apollót ne írjatok . amit láttam az az alesis io2. ami árban beleférne ..kb 100 euró körül van

 

Mikrofon .. AKG nagy membrános mikrofont találtam ..Árban 300 euró

 

Ugye akkor kábelek .. pop filter ..Állvány ... Rezgésgátló mikrofon kengyel .....nagyvonalakban fel is tudjuk venni már

 

Akkor .. én nem vagyok a hangfalak mellett ..a feleségem meg nem szereti a nagy fülhalgatókat ..nem bírja el a fülén .. tehát egy fülmonitort gondoltam de fogalamam sincs mi kéne .. Az biztos hogy a jövő zenéje mivel ekkora költséget nem tudok egyszerre ráforditani de a jövőre nézve mit ajánlottok .. illetve van erre egyaáltalán szügség ?

 

Hangfalak ..van egy 5.1 esem .. fogalmam sincs hogy jo e vagy kellene más hozzá..ha igen akkor egy jóbb márkára lennék kiváncsi amiből vannak az én költségvetésemre is portékák

 

Bármi mást amit kihagytam lehet írni ..szivesen fogadok minden kritikát ...hozzászólást ...minden evő vagyok ...

 

 

Előre is köszönök mindent !

Hangkártyára Alesis helyett Focusrite Scarlet 2i2, mikrofonnak Shure SM7B.

 

Hangfalból az 5.1-esed nem lesz jó, ezt borítékolom. Az 5.1-esek (amiket én hallgattam), azok pont ott nem szólnak ahol az éneket hallgatjuk (magasan cicegnek meg mélyen buhognak. lehetetlen rajtuk énaksoundot checkelni). Fejhallgatóra MINDENKÉPP szükséged lesz, anélkül nem lehet énekelni. Sony MDR7506-nál alább ne add, sokat fog segíteni az énekesnek az intonálásban, nagyon jól fogja magát benne hallani.

Link to comment
Share on other sites

+1 szavazat a Sony MDR7506 fülesre részemről is. Nekem is van, énekre sokan ajánlják (az hozzátartozik azért, hogy én csak hallgatózom, nem éneklek). Az még nem hangzott el, hogy nagyon kis könnyű, ergonomikus füles, hosszú távon is kényelmesen használható. Szvsz felettébb részletgazdag hangja van, bár picit szinez, és nekem úgy tűnik, hogy mossa a mélyeket. De énekhez tökéletes lehet szvsz.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ..kezdem az elsővel

 

Íme a laptopom !

 

http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c03538621&lang=en&cc=us&taskId=101&prodSeriesId=5296086&prodTypeId=321957

 

Amit kiszűrtem az egészből hogy fülhalgató mindenképpen kell és hogy az 5.1 semmit nem ér . Rendben . De a hangafal amit küldtél az ugye 1 db ...tehát 2 őt kéne vegyek ami már 100k forint .. nem kis összeg . ezt tuti nem tudom megengedni magamnak ...

 

A hangkártya amit küldtél az valóban jóbb és én is sokat dilemmáztam rajta de kicsit drágának véltem . A Focusrite Forte ra gondolok .. Bár valószinünek tartom hogy halgatok rátok és beadom a derakam ..A kérdésem az lenne hogy ehez jár e szoft ..és hogy ez kezelhető vagy megveszem és nézek mint a moziban ? ..Filmeket vágtam töbször tehát nem vagyok annyira afon .

 

Kicsit kiszámoltam mekkora költség amit itt felsoroltatok .. hát 380 k forint .. ami ugye egyből sok .. Reméltem egyszerübb lesz ..

A kérdésem az lenne még, hogy a shure elött vennék mégis egy mikrofont gyakorlás céljából . Én ezt néztem ki

http://www.hitspace.hu/akg-perception-220.html

 

Ahogy olvastam és nézegettem az nem baj ha van 2 mikrofon ..főleg hogy 2 különböző.. egyszemélyes hangszer felvételére ajánlott is a 2 tipus ..Lehet olvadnak be a neuronjaimba az infók és már keverek mindent ..ha butaságot írok legyetek szivesek kijavitani .

 

Tehát akkor első mikrofonként a fenti linken szereplőt vásárolnám meg ..ezt tudom most kifizetni !

Hangafalakat még mellőzöm ...bár várom a javaslatokat .

 

 

+1 szavazat a Sony MDR7506 fülesre részemről is. Nekem is van, énekre sokan ajánlják (az hozzátartozik azért, hogy én csak hallgatózom, nem éneklek). Az még nem hangzott el, hogy nagyon kis könnyű, ergonomikus füles, hosszú távon is kényelmesen használható. Szvsz felettébb részletgazdag hangja van, bár picit szinez, és nekem úgy tűnik, hogy mossa a mélyeket. De énekhez tökéletes lehet szvsz.

 

Fogalmam sincs mi az szvsz ..kicsit segits ..köszi

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Én azt mondom, hogy egy Shure Beta 58a mikrofont vegyél. Ebben az árkategóriában lehet, hogy találsz a hangjának megfelelőbb kézi mikrofont is, ezt ki kell próbálni, de ha jövőre is jelentkezik 80-90%, hogy a fentebb említett mikrofonba fog énekelni.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat ..kezdem az elsővel

 

Íme a laptopom !

 

http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c03538621&lang=en&cc=us&taskId=101&prodSeriesId=5296086&prodTypeId=321957

 

Amit kiszűrtem az egészből hogy fülhalgató mindenképpen kell és hogy az 5.1 semmit nem ér . Rendben . De a hangafal amit küldtél az ugye 1 db ...tehát 2 őt kéne vegyek ami már 100k forint .. nem kis összeg . ezt tuti nem tudom megengedni magamnak ...

 

A hangkártya amit küldtél az valóban jóbb és én is sokat dilemmáztam rajta de kicsit drágának véltem . A Focusrite Forte ra gondolok .. Bár valószinünek tartom hogy halgatok rátok és beadom a derakam ..A kérdésem az lenne hogy ehez jár e szoft ..és hogy ez kezelhető vagy megveszem és nézek mint a moziban ? ..Filmeket vágtam töbször tehát nem vagyok annyira afon .

 

Kicsit kiszámoltam mekkora költség amit itt felsoroltatok .. hát 380 k forint .. ami ugye egyből sok .. Reméltem egyszerübb lesz ..

A kérdésem az lenne még, hogy a shure elött vennék mégis egy mikrofont gyakorlás céljából . Én ezt néztem ki

http://www.hitspace.hu/akg-perception-220.html

 

Ahogy olvastam és nézegettem az nem baj ha van 2 mikrofon ..főleg hogy 2 különböző.. egyszemélyes hangszer felvételére ajánlott is a 2 tipus ..Lehet olvadnak be a neuronjaimba az infók és már keverek mindent ..ha butaságot írok legyetek szivesek kijavitani .

 

Tehát akkor első mikrofonként a fenti linken szereplőt vásárolnám meg ..ezt tudom most kifizetni !

Hangafalakat még mellőzöm ...bár várom a javaslatokat .

 

 

 

Fogalmam sincs mi az szvsz ..kicsit segits ..köszi

A laptopod szerintem tökéletesen meg fog felelni! Nem tudom miért ragaszkodsz az AKG-hez, végülis nem olyan nagy baj :) De...Mivel ezek a mikrofonok eléggé alsó kategóriásak, ezért szinte alig van különbség közöttük. Ami meg van, az elhanyagolható, mert gondolom nem lemezt szeretnél kiadni. Ezért bátorkodtam a költségvetésed ezen pontján megtakarítani pár tízezret és ajánlanék egy alap, de home célra megfelelő mikrofont:

http://www.hitspace.hu/audio-technica-at-2020.html

Ami mindenképpen kell "azonnal" az a mikrofon, fejhallgató és a hangkártya. Kérdés, hogy mennyi az "ablakon" kidobni való pénzed.Gondolok itt arra, hogy később szeretnéd megvenni a SHURE SM7B-t. Ezért is javasolnám az olcsóbb Audiotechnikát, ami árát nézve, nem gondolnám sokkal rosszabbnak, mint az általad kinézett AKG.

Fejhallgatót nézve én is csak azt tudom javasolni, mint A/D: NE ADD ALÁBB SONY MDR 7506-nál. Ez egy olyan füles, ami KELL!

A hangfalak később is ráérnek, de kelleni fog. Esetleg nézhetsz használtan is. Itt is szokott lenni pár jó vétel. Ajánlanék még olcsóbbat, de az már tényleg ablakon kidobott pénz lenne.

Ami számomra igazán nagy dilemma lenne az a hangkártya. A Forte minőségét tekintve szerintem kiváló ebben a kategóriában. A Scarlet 2i2 valamivel gyengébb, de kezdetnek az is megfelelne, viszont itt jön ismét az "ablakon kidobott" pénz. És még azt kellene eldönteni, hogy ezt a home studio dolgot milyen magaslatokig szeretnéd emelni, bővíteni. Ha csak egyszerűen azért szeretnéd, hogy  normálisabban legyen rögzítve az ének, mint ha a laptop hangkártyájába dugnál egy 800Ft-os skype mikrofont, de nem akarsz olyan anyagot, mint amit egy profi stúdióban csinálnak, akkor a scarlet is tökéletesen meg fog felelni és ismét takarítottál cirka 70 ropit, amiből már hangfalakat is tudsz venni. Remélem nem írtam nagy hülyeséget. Tehát azon is gondolkodj el, hogy milyen szinten szeretnéd ezt a dolgot csinálni, és hogy későbbiekben fejleszteni szeretnéd-e a dolgot.

Link to comment
Share on other sites

Én azt mondom, hogy egy Shure Beta 58a mikrofont vegyél. Ebben az árkategóriában lehet, hogy találsz a hangjának megfelelőbb kézi mikrofont is, ezt ki kell próbálni, de ha jövőre is jelentkezik 80-90%, hogy a fentebb említett mikrofonba fog énekelni.

Ha jól értem a jövőre jelentkezésről itt szó sincs. De a fejhallgatóba éneklés hangkártyázás megint az, aminek nem sok köze van az élő szituációhoz, a Beta58 viszont nagyon úgy szól mint egy live mikrofon, ami eredményét STÚDIÓ felvételekkel fogja összehasonlítani, érted ugye mi itt a gond.

 

De jó az ötlet, deklarálni kéne mi a cél. 

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Ha jól értem a jövőre jelentkezésről itt szó sincs. De a fejhallgatóba éneklés hangkártyázás megint az, aminek nem sok köze van az élő szituációhoz, a Beta58 viszont nagyon úgy szól mint egy live mikrofon, ami eredményét STÚDIÓ felvételekkel fogja összehasonlítani, érted ugye mi itt a gond.

 

De jó az ötlet, deklarálni kéne mi a cél. 

Most olvastam vissza, hogy már pár éve volt a meghallgatása. Kérdés, hogy otthon éneklés lesz kizárólag, vagy az csak a gyakorlás? Ha előbbi akkor nem szóltam.

Link to comment
Share on other sites

Félek tölle, hogy ez ha kialakul és a feleségem ráérez, egyfajta drogként fog működni így nem szeretném ha korlátok között lennék

 

Fent is említettem ,hogy amatőr cuccot semmi képp nem szeretnék . tehát ha valamit veszek az jó legyen . és azt a késöbbiekben is fel tudjam használni ..Tovább tudjam fejleszteni

 

Ami biztos hogy nem profi stúdióban gondolkodok egyenlőre..ha majd arról lesz szó tudom hogy felső kategoriák elengethetetlenek .. Egyenlőre azt tartom első foku szempontnak hogy hangot tudjak felvenni és azt vissza játszva korlátok között szinte azonos legyen az eredetivel, hogy ebből tudja az ember mikor hibázot hol és hogy is lehetne ezt megoldani A feleségem hallása nagyon jó és egyből észleli a bakikat ..ezért is kéne a majdnem profi cucc ...Anyagi szinten képes vagyok addig várni amíg lesz rá tőke de nagyon magas összegeket nem tudok kiadni ..hisz vannak gyerekeim ...amig ez csak hobbi és nem hoz anyagiakat addig nem ..

Link to comment
Share on other sites

Félek tölle, hogy ez ha kialakul és a feleségem ráérez, egyfajta drogként fog működni így nem szeretném ha korlátok között lennék

 

Fent is említettem ,hogy amatőr cuccot semmi képp nem szeretnék . tehát ha valamit veszek az jó legyen . és azt a késöbbiekben is fel tudjam használni ..Tovább tudjam fejleszteni

 

Ami biztos hogy nem profi stúdióban gondolkodok egyenlőre..ha majd arról lesz szó tudom hogy felső kategoriák elengethetetlenek .. Egyenlőre azt tartom első foku szempontnak hogy hangot tudjak felvenni és azt vissza játszva korlátok között szinte azonos legyen az eredetivel, hogy ebből tudja az ember mikor hibázot hol és hogy is lehetne ezt megoldani A feleségem hallása nagyon jó és egyből észleli a bakikat ..ezért is kéne a majdnem profi cucc ...Anyagi szinten képes vagyok addig várni amíg lesz rá tőke de nagyon magas összegeket nem tudok kiadni ..hisz vannak gyerekeim ...amig ez csak hobbi és nem hoz anyagiakat addig nem ..

Az első mondatod anyagilag nyomni fog a latba elég rendesen és így van egy "rossz hírem" :D kelleni fog egy jó előfok is, amit úgy hívnak Focusrite ISA ONE. De ez csak a későbbiekben lesz igazán elhanyagolhatatlan.

http://www.hitspace.hu/focusrite-isa-one.html

Link to comment
Share on other sites

:) Amúgy nem vicces ..még sehol semmi de már éjszakázok ..

 

Akkor kicsit összegzem amit ma tanultam

 

A laptopom megfelel erre a célra . Majd ehez csatlakoztatom a külső hangkártyát. azaz a Focusrite Scarlett 2i2 őt vagy amit jobban preferállok a Focusrite Forte-t . De ha nagyobb kidaásba verném magam akkor egy Focusrite ISA ONE -t ( vagy mind2 őt ? )

 

Beszerzek egy Audio-Technica AT 2020 at ideíglenesen. majd vásárolok egy shure SM 7b-t studiófelvételre és ha netán live-ra kerülne a sor akkor egy Shure beta 58A-t ?

( Az AKG -t azért preferáltam mert lehetett volna lehetőségem a 200 eurós költség helyett csak 150 eurót kiadni ..de ez már mind1 mert meggyőztetek )

 

Mindenképp beszerzek egy Sony MDR7506 fülest

 

Majd legvégül 2 db Mackie Mr5 mkll hangfalat

 

Végül a tartozékok ..

 

Viszont akusztikailag nem jutottam előrébb attól eltekinteve hogy az 5x5 szobát ajánlottátok !

Köszönöm az eddigi segitséget !

Link to comment
Share on other sites

A felvétel készítés, stúdiózás csak egy nagyon kicsi része a muzsikálásnak. Nem ez adja az örömét a dolognak.

A zenész ezt szükséges rossznak tartja. Meg kell tanulni olyan körülmények között is énekelni, játszani, de nem ez a lényeg.

Sokkal hasznosabb lenne gyakorló szobában gondolkodni és egy zenekarhoz csatlakozni. Esetleg egy ének tanár, aki segít.

 

Az akusztikával kapcsolatban: a nagyobb helyiség a jobb, viszont annak az alapterülete a legveszélyesebb. Ha teheted, a négy falból kettő egymás mellettire készíts gipszkarton falat, amiket a szemben lévőhöz képest négány fokkal elfordítva szerelsz. A lényeg, hogy ne legyenek párhuzamos falak. Ezzel nagyon sokmindent kiküszöbölhetsz és kevesebbet kell csillapítani. Utána be kell rendezni és lehet meghallgatni, hogy mi legyen vele.

 

Mikorofonban és úgy általában a felszereléssel kapcsolatban és az "élő" hangosítás jellegű megoldást preferálnám. Tehát megpróbálni olyan körülményeket teremteni, ami a legjobban hasonlít egy koncert helyzethez. Nem a stúdiót kell szokni, mert ha arról van szó, úgyis profi helyre kelle menni, ott pedig segítenek eligazodni az útvesztőkben. Sokkal nehezebb megszokni az énekes számára azt, hogy a mikrofonban teljesen máshogy működnek a dolgok, mint amikor csak úgy a levegőbe énekelünk. Meg kell teremteni a konfort érzetet, hogy egyáltalán tudjon énekelni ebben a közegben. 

Tehát valamilyen számítógép vagy zene lejátszó, egy olyan aktív hangfal, aminek van egy mikrofon bemenete és a zene lejátszót is rá lehet csatlakoztatni és egy dinamikus ének mikrofon. 

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem
A laptopom megfelel erre a célra . Majd ehez csatlakoztatom a külső hangkártyát. azaz a Focusrite Scarlett 2i2 őt vagy amit jobban preferállok a Focusrite Forte-t . De ha nagyobb kidaásba verném magam akkor egy Focusrite ISA ONE -t ( vagy mind2 őt ? )

A Focusrite Scarlett 2i2 és a Focusrite Forte az audio interface magyarul hangkártya. Digitalizélja a bemenő hangot, van neki szoftveres keverőpultja. A Focusrite ISA ONE az egy mikrofon előerősítő. Ettől fog az megszólalni amiért fizettél. Enélkül is megy, gyengébb minőségben. Ahogy írta valaki a Sm7B-nek muszáj lesz. A többit jól értetted. Plusz a pl. kőzetgyapot hangcsillapítás.

Link to comment
Share on other sites

Értem de azt nem írtad mit ajánlasz . Ez egy teljesen más hozzávalókat kér, vagy csak szinplán a mikrofonról beszélünk?

 

 


Mikorofonban és úgy általában a felszereléssel kapcsolatban és az "élő" hangosítás jellegű megoldást preferálnám. Tehát megpróbálni olyan körülményeket teremteni, ami a legjobban hasonlít egy koncert helyzethez. Nem a stúdiót kell szokni....

 

 

Ezt érthetem úgyt hogy egy sarkot átalakitok nem derékszögre .?

 


 

Az akusztikával kapcsolatban: a nagyobb helyiség a jobb, viszont annak az alapterülete a legveszélyesebb. Ha teheted, a négy falból kettő egymás mellettire készíts gipszkarton falat, amiket a szemben lévőhöz képest négány fokkal elfordítva szerelsz. A lényeg, hogy ne legyenek párhuzamos falak. Ezzel nagyon sokmindent kiküszöbölhetsz és kevesebbet kell csillapítani. Utána be kell rendezni és lehet meghallgatni, hogy mi legyen vele.

 

Link to comment
Share on other sites

Értem de azt nem írtad mit ajánlasz . Ez egy teljesen más hozzávalókat kér, vagy csak szinplán a mikrofonról beszélünk?

 

 

 

 

Ezt érthetem úgyt hogy egy sarkot átalakitok nem derékszögre .?

Az élő muzsikálás és a stúdió felvétel nagyon eltérő gyakorlatot kíván. Természetesen a hozzávalók is különböznek. 

A stúdióban nem kell azokkal a kellemetlen mellékhatásokkal küzdeni, ami az élőzésnél van, pl. mikrofonok gerjedése, viszont van más helyette, bőven. Stúdióban többnyire fejhallgatón szól az énekesnek a zenei alap. Fejhallgatóval énekelni megint gyakorlatot, szokást kíván. Viszont ezen a lépcsőn az első fok - szerintem - hogy énekel valaki. Csak magáért a zenéért. Ez csak nagyon kivételes esetben megy autodidakta módon és úgy sokkal hosszabb az út. Ezt az energiát egy jó tanárral lehet hasznosabb dolgokra is fordítani. Aztán ha már valamekkora tudás birtokában valaki zenekar képes, neki lehet állni próbálni egy csapattal. Itt is még csak a zenélés öröméért. Ez után jöhet egy szint, amikor már nem csak a zenészek élvezik a zenéjüket, hanem meg lehet mutatni másoknak is. Ezeket a lépcsőfofkokat, eddig a pontig, mostanában szokás kihagyni:-). Főleg az elejét szokták megspórolni, de akkor soha nem lesz jó. Alap nélkül nem építünk házat. A stúdiózás pedig már a tető szintje.

 

Az eszközökről:

Az élő muzsikáláshoz a legegyszerűbb. kierősített változat egy aktív hangfal és egy dinamikus ének mikrofon. (az elején még ez is árt, ahogy a gitáron tanulóknak a torzító:-)))

 

Stúdióhoz pedig nagyon sok dolog kell. Az énekes felől indulva: mikrofon (ahhoz állvány és pop filter), kábelek, előfok, valami AD átalakító és a számítógép. Aztán lehet pluginezni és varázsolni, de ez nem pótolja tudást és nem ér fel a zenélés örömével. 

 

Véleményem szerint a stúdió az amire a legkevésbé van szüksége egy most induló énekesnek. Persze ha te is osztozni akarsz a tevéklenységben, akkor ott megtalálhatod a szereped:-)

 

Az akuszitkával kapcsolatban: Az egymással szemközti falak párhuzamosságának elkerülésével nagyon sok bajtól megkíméled magad. Ha nulláról indul a helyiség, akkor ezt érdemes meglépni. Számtalan módszer van, de ez a leghatékonyabb kiinduló pont. A négyzet alakú alapterület amúgy is problémás. Szokás az akusztikát túl dimenzionálni és még nagyobb szokás süket szobát csinálni. Ez utóbbi rendkívül káros a muzsikára. 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen ...sokmindenben igazat kell adjak neked .Megprobálom elmagyarázni mi is itt a baki ..persze senkire se tartozik de azért mégis jobbnak látom megemlíteni ! ..feleségem mint írtam fiatal és még vihetné valamire ..viszont a tehetség kutatón szerzet kudarc arra vezette hogy soha többé nem akar nekilátni komolyabban foglalkozni a zenével .Ennek már 3 éve ..Pedig egyetlen olyan dolog ami boldoggá tudja tenni természetesen a családon kívül (remélem :) )...látom hogy vágyik rá de alapból kibújik a kérdesek elől.. tehát valamilyen módon önbizalmat kell belé csikarni mert szép hangja van és nem foglalkoztatna a téma ha nem így lenne .Továbbá 20 év mulva nem akarok visszanézve úgy emlékezni hogy még meg sem próbáltam neki segiteni ... A kihagyott részt amit említettél nem tudom pótolni neki ..zenekar elé tenni meg megint a lámpa lázz lenne előtérben ...egy karaoke estére nem megyünk mert abszolut elutasitja !. Valószinünek tartom hogy ez segitene ..vagy inkább remélem ! . Amúgy meg művészeti iskolát járt . Tanitották de természetesen ez még nem nevezhető tudásnak ! Hangszeren is játszott . Ami meg fontos hogy a lányom is örökölte ezt az adotságot ! remélhetőleg serkelhetem mind2 őt a művészet felé ! Épp most újitottam fel a hegedümet a lányom részére !

 

Jelen pillanatban amíg nincs önbizalom hiába megyek live-ra szerintem ! ...

 

Az akusztikával kapcsolatban meg az 5x5 ös szoba a hálószobánk .. ágy ..tv ..szekrények ..kályha , fűtőtestek , továbbá 3 ajtóval rendelkezik és egy bazi nagy ablaksorral ami szinte fed egy oldalt .. A másik szoba amit említettem az teljesen üres és felújitásra vár . nincs ablak csak 3 ajtó amiből 2 le van zárva ..Előszoba volt .

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Ha önbizalmat szeretnél "belé önteni" inkább az énektanárt fizesd ki neki. Azt amelyiket Ő választja. A kezdőknek nem szabad mutogatni azt amit ő énekelt, csak egy szinten túl. Ott viszont már segít.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...