Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal otthoni stúdióba


Aquarius

Kérdés

Ez a téma nem jött át a régi oldalról? Én legalábbis nem találtam, vagy rossz helyen kerestem.

Akkoriban az EMU hangfalak voltak otthoni stúdióba a legjobb ár/érték arányú javaslatok, de legjobb tudomásom szerint már nem árulják őket.

Én 130.000 forint alatt szeretnék olyan hangfalpárt vásárolni a meglévő (annó 34.000 Ft-os Altec Lansing 621 - két kis hangfal + mélynyomó) helyett, ami közeltéri monitor, mélynyomó nélkül is van elég mélye, nem kell sok, csak demózásra szánom, és a szomszédok miatt amúgy sem hallgatok nagyon hangosan zenét!

Mi a legjobb ár/érték arány szerintetek? Tapasztalatok?

(Ha valakinek van jó áron eladó EMU hangfalpárja, hívjon: 0620 571 8844)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok.

Kérdezni szeretnék. Valamilyen kisebb méretü stúdiómonitorba szeretnék beruházni, de nem vetettem el teljesen egy füles megvételét sem. jelenleg a dj fülesemet használom kezdöként a zeneszerkeszgetéshez, egy RP-DJ 1200-as Technicset. Tudom, hogy ez nem teljesen megfelelö füles, de egyelöre ez van. Nekem tetszik a fülesben való dolgozás, elsö körben az lenne a kérdésben, tudja 100%-osan pótolni egy tényleg jó füles a monitorokat? Szenved valamilyen hallásbeli torzulást a zene, ha fülest használok, vagy a füles csak bizonyos dolgokra javasolt, de mindenképp kellenek a hangfalak?

Másik kérdés, ha már monitor, az Alesis M1 active 320 az annyit is ér, amennyibe kerül, vagy jó minöség? Van valakinek tapasztalata? Vagy esetleg a nagyobb tetsvére, az 520-as, netán valami másban gondolkodjak?

Elöre is köszönöm a hozzászólásokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

Attól függ, pontosan milyen zenére és milyen végeredményre akarod használni. Én keverésnél mindig haználok fejhallgatót is, mert bizonyos dolgokat azon jobban meghallok. Abból nem árt egy kiegyensúlyozott tip. (AKG K-501-et használok). Klasszikus zenét jobban szeretek vele keverni, mint az igen drága studio monitorokon. Persze a végeredményhez nem elég a füles.

Amatőr felvételek keveréséhez, zeneszerzésre, hangszerelésre, youtube-ra tökéletes az Alesis.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

Attól függ, pontosan milyen zenére és milyen végeredményre akarod használni. Én keverésnél mindig haználok fejhallgatót is, mert bizonyos dolgokat azon jobban meghallok. Abból nem árt egy kiegyensúlyozott tip. (AKG K-501-et használok). Klasszikus zenét jobban szeretek vele keverni, mint az igen drága studio monitorokon. Persze a végeredményhez nem elég a füles.

Amatőr felvételek keveréséhez, zeneszerzésre, hangszerelésre, youtube-ra tökéletes az Alesis.

Szia.

Köszönöm a választ. Elsösorban elektronikus zenét, trance-et hallgatok, és ilyen zenéket próbálok irni is, bár még kezdö vagyok. Eddig még csak pötyögök, zongorázni tanulok, eddig elég ez a füles is, bár teljeen másra van kihegyezve. A fülesek közül egyébként a Beyerdynamic 770 tetszik. Ha kicsit a jövöbe tekintek, akkor gondolom érdemesebb lenne beruházni kicsit komolyabb hangfalakba ugye? Mégis mit javasolsz, a nem túl draga kategórián belül, mondjuk úgy 100ezer forintig?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A fentiek alapján úgy gondolom, nem a lehallgatás a legfontosabb kérdés nálad. Ha zenét írsz, kísérletezel, nem feltétlenül kell többmilliós hangfalpár. Nem igazán ismerem az alsó kategóriát, de az Alesis MKII-ből van három pár nálunk. A feljátszóban vannak, monitornak használjuk, de időnként jó azokon is meghallgatni a keverést. Elég mélyet tudnak ahhoz, hogy nem kell sub. Ennél jobbat 5-600 eFt alatt - tapasztalataim szerint - nem érdemes venni, mert tökéletes úgysem lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A fentiek alapján úgy gondolom, nem a lehallgatás a legfontosabb kérdés nálad. Ha zenét írsz, kísérletezel, nem feltétlenül kell többmilliós hangfalpár. Nem igazán ismerem az alsó kategóriát, de az Alesis MKII-ből van három pár nálunk. A feljátszóban vannak, monitornak használjuk, de időnként jó azokon is meghallgatni a keverést. Elég mélyet tudnak ahhoz, hogy nem kell sub. Ennél jobbat 5-600 eFt alatt - tapasztalataim szerint - nem érdemes venni, mert tökéletes úgysem lesz.

Köszönöm szépen :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Beyer DT 770 jó választás. Esetleges alternatívaként zárt fülesnek - ha még lehet kapni - ajánlom a Beyerdynamic DT150-et. Azt mondanám hogy mindenben hozza az elvárható jó szintet. Ha meg van megfelelő cuccod, ami ki is tudja hajtani, akkor iszonyat jó.

http://www.sweetwater.com/store/detail/DT150

Monitorban meg szvsz. amit A/D ajánlott fentebb brutál jó választás ár/érték/teljesítmény tekintetében.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia,

Olvasva a kérdésed, az alábbi tapasztalatokat tudom elmondani:

130e alatt vannak jó hangfalak. Igazság szerint, egy kis túlzással bármin lehet keverni, amihez a füled hozzászokott

és ismeri... (pl.: nekem vannak Uher ellenőrző hangfalaim, nagyon jól szól, tök HIFI (10e Ft/pár), mellette meg NS10-ek, és használok Genelec 1031-eket is (úiak). Van viszont egy kedvencem! Lehet, sokan megdobáltok ezért, de a Behringer 1031A

(a kicsi) és a 1030A (a nagyobbik is volt nekem)... a kicsi tiszta Genelec!!! Nagyon szerettem, azonban csak állt és eladtam...

Fontos, hogy a régi, első szériás a tuti, enyém volt az egyik első példány itthon és kapott több 1000! üzemórát meg

dobálást is, ugyanis a bulikba is ő döngött :) Megbízható, jó felbontású (a magasait állítani kell, a mélyeket meg okosan

elhelyezve moderálni)... Egyébként OK! és most 60-100e-ig mennek használtan. Én 65e-ért adtam el.

Azt mondanám, hallgass a füledre és tesztelj egy párat vétel előtt, vigyél ismert zenéket és szánj rájuk min. 1 órát...

Minden jót...

Egyebet nem tok...

Gaben

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Stúdióhangfal vásárlás előtt állok és egy picit elakadtam.Van egy házi stúdióm ahol hangszerelek, zenét írok illetve ének és gitárfelvételeket készítek, többnyire pop-rock stílusban.Maga a technikai helység kb.5x4 méter, az akusztikai rész igazából csak most lesz megvalósítva.Eddig M-audio Bx8-as hangfalakat használtam, még a legelső szériásat.Szeretnék egy jobb cuccot venni.Amit logikusan tudok, hogy full profi cuccra nincs pénzem, valahol ott keresem az utat, hogy persze pici kitéréssel de azt kapjam majd a Hifi hallgatásnál amit kikevertem a cuccon.

Ezt a két modellt néztem egyenlőre ki:

1. Yamaha HS80M

2. Mackie MR8

Néztem még a Dynaudio BM5 mkII-őt de dupla annyiba kerül és még egy jobb előfokba is szeretnék invesztálni..így nemtudom sajna megengedni magamnak...

Valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia!

Én amikor monitort vásároltam 2 lehetséges versenyző volt. Mackie MR5 vagy M-Audio BX8a. Miután mind2t meghallgattam ugyanazon a rendszeren a Macki MR5 mellett voksoltam. Még pedig azért, mert az M-Audionak nekem kicsit HIFI-s beütése volt. Gyönyörüen szólt, de csak az alja és a teteje, aközép freki tartomány valahogy a háttérbe szorult. Sajnos a YAMAHA HS80M-et nem hallottam még, de ha van lehetőséged hallgasd meg mind2t ugyanazon a cuccon ugyanazzal a zenével és azután dönts. Sajnos a pénztárca ha nem enged mozogni, akkor (szerintem) így tudsz a legjobban dönteni. A mackie-t mindenképpen jó választásnak tartom főleg, hogy azt mondták, az mk2 széria elég jól sikerült.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a hozzászólást!Én is olvastam pár jó dolgot a Mackie MR5-ről.Subival használod vagy simán elegendő a basszus 5" hangszórókkal?MIndenképpen én is kiszeretném próbálni mindkettőt, csak igazából az a gondom hogy az egyetlen stúdióhangfal amit hallottam élőben szólni az a M-audio Bx8 :) és nemtudom megállapítani hogy mire képes egy kozépkategória.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem MR8-am van (MKI)... szeretem, azzal együtt, hogy elég hifis hangja van...

Korábban volt egy PM5, amit teljesítmény és mély hiány miatt cseréltem...

Teljesen más a hangjuk, előbbit a közepe miatt, mostanit pedig a mélye és teljesítménye miatt - szeretem ha tud üvölteni is na :D

Szerintem lehet keverni rajta ha megtanulod a hangját - bár ez majdnem minden valamire való hangfalra igaz, és pont azért vesszük ezeket a hangfalakat, hogy lehetőleg minimálisan kelljen kompenzálni a hallottakat, de a keret az keret.

Mindenképp hallgass meg minél többet...

Vigyél zenét amit jól ismersz és hallgasd össze az összes hangfalon amit nem engedhetsz meg, aztán azokon amiket megengedhetsz! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem a Hitspace-ben van kiállítva BX8 és MR8 is, ha ki akarod próbálni őket egymás mellett. Csak egy gombnyomás a váltás és a különbség igazán megfigyelhető. Na meg meghallgathatod, hogy hogyan viszonyulnak a fent említett hangfalak a nagyobbakhoz, mint pl Genelec, Adam, Dynaudio. Rendkívűl tanulságos, nem kell rögtön arra gondolni, hogy áááá nekem erre most nincs keret. Fülelni KELL!

Szerkesztette merefo
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a hozzászólást!Én is olvastam pár jó dolgot a Mackie MR5-ről.Subival használod vagy simán elegendő a basszus 5" hangszórókkal?MIndenképpen én is kiszeretném próbálni mindkettőt, csak igazából az a gondom hogy az egyetlen stúdióhangfal amit hallottam élőben szólni az a M-audio Bx8 :) és nemtudom megállapítani hogy mire képes egy kozépkategória.

Sub nélkül használom. Nekem elegendő mélyet biztosít. De az MR8-nak tuti nagyobb mélye is lesz. Ezektől a monitoroktól nem szabad csodát várni, de otthoni szinten én azt mondom megállja a helyét. A másik dolog meg az, amit már páran említettek is, hogy minden valamire való monitoron lehet keverni, csak meg kell tanulni a hangját.Anno én is azért szemeztem a BX8a-val mert 8" a mélysugárzója, csak amikor együtt megtudtam őket hallgatni, akkor szembesültem a ténnyel, hogy a BX8a-nak gyatra a közép tartománya.Szerintem a legjobb, ha bemész a Hit-Spacebe és ott sorba meghallgatod, ami csak van :). Én egyszer 4pár Genelec-et hallgattam bent...az állam leesett. Na ott már kezdődik valami :) Kíváncsi vagyok, mit fogsz venni, majd írd meg légy szíves.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...