Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal otthoni stúdióba


Aquarius

Kérdés

Ez a téma nem jött át a régi oldalról? Én legalábbis nem találtam, vagy rossz helyen kerestem.

Akkoriban az EMU hangfalak voltak otthoni stúdióba a legjobb ár/érték arányú javaslatok, de legjobb tudomásom szerint már nem árulják őket.

Én 130.000 forint alatt szeretnék olyan hangfalpárt vásárolni a meglévő (annó 34.000 Ft-os Altec Lansing 621 - két kis hangfal + mélynyomó) helyett, ami közeltéri monitor, mélynyomó nélkül is van elég mélye, nem kell sok, csak demózásra szánom, és a szomszédok miatt amúgy sem hallgatok nagyon hangosan zenét!

Mi a legjobb ár/érték arány szerintetek? Tapasztalatok?

(Ha valakinek van jó áron eladó EMU hangfalpárja, hívjon: 0620 571 8844)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Lehet nem pont megfelelő információ (mivel írtad, h nem vagy producer), de az MR5-nél gyengébb hangfalakkal is lettek emberek "világsztárok" elektornikus zenében. És hallottam már a kis Alesisen készült cuccot is, ami meglepően jól szólt (számomra, nyilván). Itt is érvényesül, hogy a drágább általában jobb is, nem ezt akarom kétségbe vonni, de érdemes megnézni, hogy az a hangfal, ami kétszer annyiba kerül, mennyivel jobb, és neked szükséged van-e arra.

Azzal pedig vitatkoznék, hogy az ilyen "mostvennémelsőhangfalamat" arcok tényleg képesek megfelelő döntést hozni egy bolti hallgatás alapján (de olyanokra kétségtelenül választ fog kapni, h pl. "ja, hogy ez csak eddig megy le").

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Itt is érvényesül, hogy a drágább általában jobb is, nem ezt akarom kétségbe vonni, de érdemes megnézni, hogy az a hangfal, ami kétszer annyiba kerül, mennyivel jobb, és neked szükséged van-e arra.

Azzal pedig vitatkoznék, hogy az ilyen "mostvennémelsőhangfalamat" arcok tényleg képesek megfelelő döntést hozni egy bolti hallgatás alapján (de olyanokra kétségtelenül választ fog kapni, h pl. "ja, hogy ez csak eddig megy le").

Ott a pont, hasonlóképpen gondolom a dolgokat jómagam is! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Képbe került egy Yamaha HS80m is, arról vélemények, tapasztalatok esetleg valakitől?

Jó az 50-es is, bár sokan a subot is veszik hozzá, amivel már nem olcsó, de kérdés mire kell zeneileg? Talán a 80-as nem igényli a subját annyira, de ez ízlés kérdése. Az árában tényleg jók, bár gondolom itt is 50-80e./db a dolog. A lényeg, jóval nagyobb a választék itt is már mint pár éve, amikor ilyen áron nem is nagyon akadtak falak még passzívak sem. Szóval otthonra kiváló befektetés lehet és a 80-as már erőben sem az a kis 10W-os Genelec, de mint tudjuk a hangnyomás számít, nem a telj. felvétel. Egy 25W-os high end rendszert is hallottam már kb. 2-300 W-nak megfelelő erővel döngeni! Én mellesleg egy kis pár csatornás analóg Yamaha keverőn hallgattam őket 4-5 éve subbal és annélkül. Nekem a sub már sok volt és nagyon különvált az egész hangképtől, viszont magában csak a 80-asok erőteljesen tolták nekem a közepet is, ami spec nálam annyira nem nyerő, de természetesen lehet korrigálni.

Vigyél egy ref. CD-t stb. és hallgass meg minél többet közülük mielőtt döntenél!

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jó lenne összehasonlítani a Yamaha HS80m-t és a Prodipe Pro 8 hangfalakat egy helyen de erre nem látok sok esélyt a közeljövőben így arra hagyatkozom, amit mondtok róluk legyen az pozitívum vagy negatívum.

Abban a bizonyos összehasonlító videóban, ahol a HS80m és a Krokit8 volt összehasonlítva az én fülem szerint csúnyán elvérzett a Krokit, mintha egy vödörből szólt volna a Yamaha után se dinamika sem magas. Okés, nyilván nem mérvadó egy ilyen videó de azért valamit csak jelent.. ?

Számomra annyiban jelenthet előnyt a Prodipe, hogy elől van a mélynyomó nyílása, ami a szoba mérete és a fal közelsége miatt mindenképp vonzóbb lehet hangzás ügyileg. ;)

Szerkesztette Pityu
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Három versenyző maradt állva a versenyben, egy Mackie Mr5mk2 egy KRK Rokit Powered RP6 és egy Prodipe Pro8.

Ez a 3 közül jön ki a győztes, csak sajnos nem tudok mostanában felutazni Butapestre meghallgatni őkelméket így a véleményetekre hagyatkozok jobb híján.. :)

A Mackie elég csábító már csak a "név" miatt is a másik kettő pedig ez első bass reflex nyílás miatt bejövős a fal közelsége miatt.

Szerintetek ez a 3 közül melyik lenne a legoptimálisabb vétel, hangzás ár arányában? Igaz Ádámáknak ha jól tudom nincs is Prodipe csak az a kicsi 5-ös verziós, de érdekelne annak is a hangképe!

Elég jókat lehet olvasni róla hazai és külföldi felhasználóktól.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem lesz könnyű dolgom mert amint valaki javasol egyet, rögtön jön a másik és az szintén egy másik mellett teszi le a voksát.

Furcsa pld. hogy a Krokit falakat szinte senki nem ajánlja, miközben stúdió képeken ezerszámra látható :)

Valamit tisztázzunk azért. Látatlanba hangfalat választani csak bemondások alapján, tök ua mint egy csaj a vakrandin: vagy bejön vagy nem. Persze ma már lehet postán is rendelni cuccot, de még mindig azt mondom, a személyes jelenlét és meghallgatás lehet olyan részletet fed fel a hőn áhított doboznál, ami utána kiábrándít belőle. Nem könnyű az ügy persze ahogy írod is, de azt se várd hogy itt megerősítsék a Prodipe iránti lelkesedésed, mert 10-ből x azt mondja, 10-x meg mást. Itt tényleg arról kéne a dolognak szólni hogy neked mi tetszik, ha meg még nincs hozzá füled, először úgyis csak próbálkozások lesznek, ezt az utat mindenki végigjárja. Ezért mondom én is amit AD, idő + türelem = több pénz + kisebb hibázási esély és akkor lehet garantáltabb dolgokról is szólni, mint pl a Genelec. 100 alatt is nyilván van preferencia, de azt ne várd hogy ezeket a nem túl régi dobozokat mindenki a-z-ig ismeri és reális különbséget is tesz köztük, ami egyezik a Te élményigényeddel, ui aki már bebiztosította magát e téren nem fog 50 ezres Mackiet vagy 80 ezres Yamahát sem ajánlani. Mindenki hazabeszél, ki jobban, ki kevésbé, mert ő is azt ismeri, próbálta amije volt / van, aki meg eladni akar megint más oldalról fog közelíteni. Így a konklúzió megint marad a saját fül alapján való döntés, esetleg ha van, egy profi, témában jártas, jó fülű, megbízható ismerős segítsége, akivel hasonlóak az ízléseid, amúgy a döntésed tényleg csak egy feldobott érme szintjén a kb tök mindegy kategóriára lesz elég. De bocs ha ezzel elbizonyítottalak!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem-nem, abszolút nem bizonytalanítottál el, megvannak a saját elképzeléseim és amúgy teljesen igazad van mindenben.

A pénzfeldobásos dolog persze költői túlzás hiszen nem Alesis, nem M-audio vagy Behringer kategóriák közül választok, hanem egy "lépcsőfokkal" feljebb lévőkből, ahol elméletileg nem érhet akkora negatív meglepetés, hogy ne lehetne akár látatlanba is megvenni egy monitort. Kötve hiszem, hogy egy Mackie Mr5mk2 akkora csalódás lenne, hogy pórul járnék egy előzetes meghallgatás nélküli vásárlás miatt. :) Ha már annyit van dicsérve.. :)

És mint azt már többször is említettem, nekem nem szükséges olyan monitor, amelynek a neve hallatán mindenki elélvez.. :)

A Prodipe is csak azért került képbe mert nem a hátulján van a bass reflex nyílás, hanem elől, mint azt is említettem korábban többször is, hogy ez lényeges lehet az elhelyezkedése miatt.

De lehet tényleg el kell mennem Pellérdre egy meghallgatásra a Tajtiékhoz, az legalább közelebb van mint Butapest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem-nem, abszolút nem bizonytalanítottál el, megvannak a saját elképzeléseim és amúgy teljesen igazad van mindenben.

A pénzfeldobásos dolog persze költői túlzás hiszen nem Alesis, nem M-audio vagy Behringer kategóriák közül választok, hanem egy "lépcsőfokkal" feljebb lévőkből, ahol elméletileg nem érhet akkora negatív meglepetés, hogy ne lehetne akár látatlanba is megvenni egy monitort. Kötve hiszem, hogy egy Mackie Mr5mk2 akkora csalódás lenne, hogy pórul járnék egy előzetes meghallgatás nélküli vásárlás miatt. :) Ha már annyit van dicsérve.. :)

És mint azt már többször is említettem, nekem nem szükséges olyan monitor, amelynek a neve hallatán mindenki elélvez.. :)

A Prodipe is csak azért került képbe mert nem a hátulján van a bass reflex nyílás, hanem elől, mint azt is említettem korábban többször is, hogy ez lényeges lehet az elhelyezkedése miatt.

De lehet tényleg el kell mennem Pellérdre egy meghallgatásra a Tajtiékhoz, az legalább közelebb van mint Butapest.

Akkor meg hajrá! Ha eltökélt vagy GO! Mindenki kiterítette a kártyáit az ügyben, aki meg nem az talán nem véletlen maradt szótlan. (azért mondjuk Silket én is meghallgattam volna az ügyben, de egy 100-as rá hogy 2-300 alatti árfekvésű témába direkt nem szól bele, afelett meg tudjuk mik játszanak: G. és D.) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akkor meg hajrá! Ha eltökélt vagy GO! Mindenki kiterítette a kártyáit az ügyben, aki meg nem az talán nem véletlen maradt szótlan. (azért mondjuk Silket én is meghallgattam volna az ügyben, de egy 100-as rá hogy 2-300 alatti árfekvésű témába direkt nem szól bele, afelett meg tudjuk mik játszanak: G. és D.) biggrin.png

 

Na én pont 300 körül vagy afelett szeretnék venni.

Be fogok menni a boltba de örülnék ha elmondanátok mire figyeljek.

Fórumon ajánlották a 

Genelec 8020/8030 + sub

8040 maga

Dynaudio BM5A 

Adam A7

adam a7 és sub8/sub10

A3x +sub

A5x

Neumann KH120a.

 

Ami nagyon érdekel 8040 mert nem kell hozzá sub. 

Olyan lenne jo amihez nem kell sub.

Hangero sose erdekel mert minoseg fontos nekem.

 

 

Genelec 8030 AW /ap/as

Mi a különbség?

Szerkesztette Zsákos Frodó
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na én pont 300 körül vagy afelett szeretnék venni.

Be fogok menni a boltba de örülnék ha elmondanátok mire figyeljek.

Fórumon ajánlották a 

Genelec 8020/8030 + sub

8040 maga

Dynaudio BM5A 

Adam A7

adam a7 és sub8/sub10

A3x +sub

A5x

Neumann KH120a.

 

Ami nagyon érdekel 8040 mert nem kell hozzá sub. 

Olyan lenne jo amihez nem kell sub.

Hangero sose erdekel mert minoseg fontos nekem.

 

 

Genelec 8030 AW /ap/as

Mi a különbség?

A Genelecben tudtommal csak a szín a különbség. Szerintem a fentiek közül a Genelec 8040, és a Dynaudio BM5A (javaslom még BM6A-t meghallgatni, amely sub nélkül is megállja a helyét) a két legjobb, de mostanában a Neumann-ról sok jót hallani, igaz ez utóbbit még sosem hallotam élőben, és tudomásom szerint sub kell hozzá, amely nagyon drága, a tesztelők szerint viszont kegyetlenül jól sikerült. Néhány review viszont arról számolt be, hogy a közeli jövőben egy költséghatékonyabb sub-ot is fognak hozzá kiadni.

 

Az Adam A-szériája van akinek tetszik, van akinek nem. A Genelec, Dynaudio mellett hallgatva viszont dobozhangú, csörgő magasakkal. De ez mind személyes, ízlés kérdése. (Sokat emlegetik mostanában a Sonodyne-t is, ami hasonló árfekvés, de Mo.-on még nem lehet meghallgatni.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

köszi.

Dynaudio BM5A mkII (280 k) vagy sima Dynaudio BM5A (240 K) vagy Dynaudio BM5A Compact (330k)?

ugye genelec 8040 és ezek a dynaudiokhoz mar nem kell sub?

 

van minőségben különbség ha külön van 2 hangfal + 1 sub meg ha a eleve a 2 hangfalbol jon a sub?

fosom a kerdeseket mert vannak most.izgalom is nagy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

érdemes meghallgatni őket, a compact- nál méretbeli különbségek vannak. A BM5A, ha jól emlékszem a gyári infokra 48Hz-ig megy, a BM6A 40-ig, ha nem bass-heavy zenéket csinálsz bőven jó a bm5a, egyébként a sub mindig jó ha van. De ennek is van másik oldala, mégpedig a sub még több állóhullámot generál, így a szobát akusztikailag kezelni érdemes. A sub egyékbént felszabadítja a hangfalak wooferjét és így jobban a középtartományokra tudnak koncentrálni.

Én ha sub nélkül venném, akkor a BM6A MKII és a 8040 között döntenék. Subbal pedig a BM5A vagy 8030.

 

 

köszi.

Dynaudio BM5A mkII (280 k) vagy sima Dynaudio BM5A (240 K) vagy Dynaudio BM5A Compact (330k)?

ugye genelec 8040 és ezek a dynaudiokhoz mar nem kell sub?

 

van minőségben különbség ha külön van 2 hangfal + 1 sub meg ha a eleve a 2 hangfalbol jon a sub?

fosom a kerdeseket mert vannak most.izgalom is nagy.

 

 

 

 

 

köszi.

Dynaudio BM5A mkII (280 k) vagy sima Dynaudio BM5A (240 K) vagy Dynaudio BM5A Compact (330k)?

ugye genelec 8040 és ezek a dynaudiokhoz mar nem kell sub?

 

van minőségben különbség ha külön van 2 hangfal + 1 sub meg ha a eleve a 2 hangfalbol jon a sub?

fosom a kerdeseket mert vannak most.izgalom is nagy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A legalját nem lehet sub nélkül monitorozni, akármit is veszel.

Amire azt mondják, hogy nem kell hozzá sub, az csak annyit jelent,

hogy annak már van valamennyi alja, de 40-50Hz körül azon sem fogsz megfelelőlen hallani,

akármit is ír a gyári dokumentáció. Nyilván testesebb, mint ami 60-70Hz alatt már nem szól,

de ez nem azt jelenti, hogy megbízhatóan tudod monitorozni az alját.
Attól még persze nagyon jó lehet az adott fal, csak ne legyenek irreális elvárásaid.

Az egyik  Genelec sub pl. egy majdnem 1 köbméteres kocka, ami vagy 50kg.

Ezt nyilván nem lehet imitálni semmilyen kétutas kisebb fallal.

A dolog másik fele viszont, hogy ha veszel subot, akkor ahhoz meg megfelelő lehallgatóhelyiséget

kell építeni, különben többet árt, mint használ, szóval inkább sub nélkülit vegyél szerintem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dynaudio szerintem tök felejtős... Legalábbis nekem eddig csak BM15A-n volt szerencsém, vagy szerencsétlenségem dolgozni és nagy csalódás volt... Olyan ügyfélnek mutogatós hangfal, mert jól szól rajta minden, kellemes, puha, csak semmi köze a valósághoz. Legalábbis amit azon csináltam az minden máson nagyon rossz volt. De múltkor pl.genelec 8020-on lőttem be egy gitársoundot és az máshol is olyan volt, pont ugyan olyan rossz :D. Persze annak nulla mélyei vannak, úgyhogy azért 8040 igencsak ajánlott. Szerintem a genelec jobb választás mint a dynaudio, a Neumannról nem tudok nyilatkozni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ügyfélmutogatós hangfal sem árt, ha van kéznél. :)

Na ja... csak ahhoz kicsit drága :D

Persze meg kell tanulni a hangját, de a genelecek eddig nem vertek át még úgy mint a dynaudio. Meg tudok pár embert, akik évek alatt sem tudták megszokni :D Persze biztos van ellenpélda is, ez csak az én szubjektív véleményem. Nekem a genelec jobban fülre áll.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

eve-audio-sc207-640-80.jpg

tegnap volt szerencsém megfülelni az új Eve Audio SC207-ket, és mivel felkerült egy cikk ide is :

http://www.musicradar.com/gear/tech/recording/monitors/sc207-monitors-575162

megemlítem, nagyon szép kiegyensúlyozott természetes hangja van (minden a helyén) gyönyörű sztereó képpel, saját DSP-vel, fenti cikkben részletesen leírják, röviden:

 

Eve Audio SC207 monitors:

These are a great set of nearfield monitors that will surely find their way into many professional environments as well as proving perfect for a project or home studio.

Pros
Excellent well balanced sound. Great build quality. Superb imaging.

Cons
Nothing.

Verdict
At this size and price point they stand shoulder to shoulder with the best. Well worth trying.
 

lényegében hibátlan, egy próbát mindenképp megér (190x2 dodós kategória)

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...