Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal otthoni stúdióba


Aquarius

Kérdés

Ez a téma nem jött át a régi oldalról? Én legalábbis nem találtam, vagy rossz helyen kerestem.

Akkoriban az EMU hangfalak voltak otthoni stúdióba a legjobb ár/érték arányú javaslatok, de legjobb tudomásom szerint már nem árulják őket.

Én 130.000 forint alatt szeretnék olyan hangfalpárt vásárolni a meglévő (annó 34.000 Ft-os Altec Lansing 621 - két kis hangfal + mélynyomó) helyett, ami közeltéri monitor, mélynyomó nélkül is van elég mélye, nem kell sok, csak demózásra szánom, és a szomszédok miatt amúgy sem hallgatok nagyon hangosan zenét!

Mi a legjobb ár/érték arány szerintetek? Tapasztalatok?

(Ha valakinek van jó áron eladó EMU hangfalpárja, hívjon: 0620 571 8844)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

tegnap volt szerencsém megfülelni az új Eve Audio SC207-ket, és mivel felkerült egy cikk ide is :

http://www.musicradar.com/gear/tech/recording/monitors/sc207-monitors-575162

megemlítem, nagyon szép kiegyensúlyozott természetes hangja van (minden a helyén) gyönyörű sztereó képpel, saját DSP-vel, fenti cikkben részletesen leírják, röviden:

 

lényegében hibátlan, egy próbát mindenképp megér (190x2 dodós kategória)

 

Az SC207, mint bármilyen más hangfal ebben a kategóriában nem kompromisszummentesek. Ha tehát azt mondjuk rá hogy nagyon szép stb hangja van, azt mindig úgy értjük, hogy "ahhoz képest". Mi szintén meghallgattuk az EVE-ket, és egy másik ismert hazai hangszerüzlettel egyetértésben úgy éreztük, hogy a jelenlegi kínálat mellett (Yamaha, Mackie, KRK, stb stb) nem tudja felvenni a tempót stúdiómonitor jellemzői tekintetében. Ezért ők is, és mi is úgy döntöttünk, nem érdemes tartani őket.

 

Namármost azt is észrevettem, hogy akik egy márka forgalmazói a legritkább esetben vannak képben azzal, hogy a konkurrencia mit csinál. Ezért valóban, őszintén és meggyőződésből "tolják a szekeret", így hiba nincs benne. És ugyanez igaz a vásárlók egy részére, vagyis jelentős részére, aki nem veszi a fáradtságot, hogy összehasonlítson A/B-ben. Egyszerűen nem látja be, hogy ha egy hangfalat nem ugyanazon a helyen, nem ugyanazzal az anyaggal próbálja, akkor az a teszt más eredményt ad. Itt meg ez a catch: minden stúdió monitor önmagában tök jól szól. Ennek ellenkezőjére a legritkább esetben szoktak rájönni, pl. akkor, ha A/B tesztre kerül sor véletlenül valahogy. Mi így csináltunk, és sajnos az Eve bukott minden létező modelljével.

 

De próbát mindenképp megér annak, akinek kétségei vannak, és hisz abban, hogy lesz, aki ebben az árkategóriában "csodát" művel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

SM9-et hallgattam. Nagyon jól szól. Rendkívül jó a sztereó tér és kétutasként is lehet használni. 

Yamaha NS10-el tudtam csak összehasonlítani, de arról meg tudjuk, milyen rosszul szól:-).

Viszont ebben az árkategóriában nem kapsz rossz hangfalat. Nagyon fontos kérdés, hogy milyen zenére kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Focal-t (Twin6, SM9) vagy a Sonodyne-t hallotta már valaki?

A Twin6 nagy csalódás volt, az SM9-et nem A/B-ben hallgattuk a kollegámmal, hanem önmagában, úgy nagyon tetszett a hangja. Megint mondom, míg nem A/B-ben teszteljük, addig ez az információ használhatatlan. Ha NS10-zel teszed össze, akkor csak úgy ér a teszt, ha NS10-hez rendes erősítő van. Az NS10-et teljesen másra és másképp használod egyébként.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nemreg sikerult beszereznem egy Adam a5X-et es azt kell mondjam, hogy beleszerettem. Tiszta, eros amennyire kell, ahogy tapasztaltam linearis, egyszeruen gyonyoruen szol. Ha esetleg bovitek, akkor tuti a8X.

Szerkesztette Mada
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Twin6 nagy csalódás volt, az SM9-et nem A/B-ben hallgattuk a kollegámmal, hanem önmagában, úgy nagyon tetszett a hangja. Megint mondom, míg nem A/B-ben teszteljük, addig ez az információ használhatatlan. Ha NS10-zel teszed össze, akkor csak úgy ér a teszt, ha NS10-hez rendes erősítő van. Az NS10-et teljesen másra és másképp használod egyébként.

Nem véletlenül tettem :-)-t az NS10-es megjegyzésem után.

Nagyjából értem a koncepciót, hogy miért használják mindenhol és azt azt is, hogy a legtöbb helyen miért nem azon dolgoznak (ahol van).

A Focal SM9-re visssza térve. Nagyságrendekkel jobban, vagy inkább máshogy szólt az én fülemhez, mint az összes általam ismert monitor.

Sokkal nagybb sztereó tér és részletesség hallható jazz és klasszikus zenéknél. Leginkább akusztukus felvételen tapasztalható.

Viszont az agyon dolgozott popzene ugyanolyan rosszul szólt rajta, mint az NS10-en. Sőt, talán rosszabbul, mert hifis beütése van.

Ez utóbbi az egyetlen komoly negatívuma az SM9-nek az ára mellett. Mármint az, hogy szereintem közelebb áll a hifi (igazi hifi) világhoz, mint a stúdiókhoz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok

 

Jómagam is oda kerültem hogy szeretnék egy olyan hangfalat a beszerzett Emu 1212m kártyám mellé, amivel zeneszerkesztést is támogathatom, mivel eddig javarészt fülessel dolgoztam, és egy sima logitech hangfalon hallgattam vissza, de mondanom sem kell hogy...

Arra jutottam e mellé a hangkártya mellé egy studió monitort beruházok.

Olvasgattam, és el is fogok menni meghallgatni amit és amint tudok, (sajna nem pesti vagyok) de előtte kérnék néhány szót Tőletek.

Összefoglalva: Zeneszerkesztésre, és javarészt zenehallgatásra, néha filmezésre lenne. Mivel mély(sub) nélkül használnám ezért arra gondoltam, hogy legyen kellő szép mélye, így 8" kellene venni. Szeretem a szép mély hangokat:)

De ezekre gondoltam (és mindenképp aktívakat néztem):

Prodipe Pro 8 V2   vs.   Prodipe Pro Ribbon 8 (erről sok jókat olvasni, remélem lesz valahol hely, ahol élőben is meghallgathatom...)

    -illetve is megkérdezném miben különbözik a "ribbon", a "ribbon" nélküli szériától (mert árban igencsak)?

MR-8 MKII

RP 6 G2

Yamaha HS7   -    esetleg más ajánlatot is szívesen fogadok, a szoba ahol használnám a hangfalakat : 4x3 m belmagasság 2,6m

 

Köszönöm!

ui: Tudtok a hitspace helyen kívül más boltokat ahol összehasonlítva, meghallgathatóak is lennének egyuttal a hangfalak?

Üdv:Laci

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Genelec monitor vásárlása mellett döntöttem, de csak használtan tudnám megfizetni. Mennyire rizikós Genelecből használtat venni? Kinek mi a tapasztalata a tartósságukat tekintve, illetve mire kéne oda figyelni vásárlásnál, ami tönkre tud benne menni?  köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja és persze aktív Genelec hangfalra gondoltam

Ha jól tudom csak aktívat gyártanak.

Azt, hogy mennyire megbízható hosszútávon, passzolom. Sajnos még nem volt szerencsém egyet sem a közelemben tudni, még rövidebb időre sem. De kétlem, hogy gond lenne velük. Egyszer futottam bele ezzel kapcsolatos találgatásba egy "rivjúban", ahol is bár nagyon tetszett a tesztelő hangmérnöknek a Genelec, voltak kétségei, hogy az aktív felépítése miatt lesz-e olyan időt álló a minősége, mint az akkori passzív monitorának. De ez szigorúan csak elméleti síkon merült fel.

Szerkesztette emzéperiksz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Genelec monitor vásárlása mellett döntöttem, de csak használtan tudnám megfizetni. Mennyire rizikós Genelecből használtat venni? Kinek mi a tapasztalata a tartósságukat tekintve, illetve mire kéne oda figyelni vásárlásnál, ami tönkre tud benne menni?  köszi

Én nem Genelec-et használok, de ismerősőktől úgy tudom, hogy nagyon megbízható, de erről a Hitspace sokkal többet tud neked mondani. Ugyanakkor szerintem vedd figyelembe, hogy nemrég jelentette be a Genelec a valamivel olcsóbb, M szériás monitor hangfalait, szerintem érdemes meghallgatni azokat is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ehhez valaki ????

Sziasztok, Genelec monitor vásárlása mellett döntöttem, de csak használtan tudnám megfizetni. Mennyire rizikós Genelecből használtat venni? Kinek mi a tapasztalata a tartósságukat tekintve, illetve mire kéne oda figyelni vásárlásnál, ami tönkre tud benne menni?  köszi

Szerkesztette zongilog
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv mindenkinek!
Genelec 1029a-val van valakinek valamilyen tapasztalata?
A zenekaromban a dobok, ütőhangszerek és különböző billentyűk, szövegrészletek stb. sampler/szintetizátor forrásról szólnak, élőben egy mackie vlz keverőn keresztül. Erre a célra keresek monitort, hogy a különböző hangszerek arányait még a hangszereken belül szintezzem, hangszínt stb. állíthassak, hogy koncerten nagyjából minden a helyén legyen.
Elsősorban nem keverni szeretnék rajta, azt a profikra bíznám. Kis monitort vennék, később amennyiben igény lesz rá (gondolom lesz), kiegészíteném szubbal. Genelecet már hallottam, konkrétan a 8030at és meggyőzött. Papíron a 1029a hasonló, kicsit szerényebb mélyekkel. Bízom benne, hogy egy Genelec időtálló konstrukció, ha nem hajtják mint az őrült (és azt ugye minek), szóval mennyire amortizálódnak általában, és esetleg külön az alkatrészek (erősítő, membrán felfüggesztés stb.)?
A zenénk hangzásra a jazz, a hiphop és egyre inkább az elektronika keveréke, ilyesmi:
https://soundcloud.com/zeninjam
valamint:
https://soundcloud.com/mitmivel/unravel-bj-rk-cover-feat-vince
Köszönöm a segítséget!
Zoli

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudom, mennyire lesz "közel" az MR szériához, de ígéretesnek tűnik, és árban is nagyon versenyképes.

 

http://cr.mackie.com/

 

http://www.sonicstate.com/news/2014/07/16/mackie-launches-creative-reference-multimedia-monitors/

 

The new Mackie CR3 and CR4 Creative Reference Multimedia Monitors will be available worldwide beginning August, 2014. Sold in pairs, CR3 monitors will have a U.S. MSRP of $129.99 and CR4 monitors will have a U.S. MSRP of $199.99.

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv,

 

Van valakinek személyes tapasztalata az első szériás Mackie HR624 monitorokkal? Egy keveset használtam őket a múltkor, de igazából nem végeztem keverés jellegű melót velük, csak szintiket tekergettem, programoztam rajtuk. Érdekelne egy-két hosszabb távú használatból eredő szubjektív vélemény.

Köszönet,

Gábor 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Szerintetek Adam A3X vagy Yamaha HS 8?

Van valakinek tapasztalata velük? 

Keverésre (pop-rock, jazz, hip-hop), és minimal master feladatokra használnám őket.

 

Én valamiért a Yamahával szimpatizálok egyrészt azért mert a lényegesen nagyobb méretű mély sugárzóból adódóan én azt gondolnám hogy a 150-200 Hz alatti tartományt korrektebben adja vissza, másrészt nem szimpatizálok a ribbon magassal sem, de ez az én konzervativizmusom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyik hangfalat sem ismerem közelebbről, de a komplett A3X így ránézésre alig nagyobb mint a mély hangszóró a HS8-ban. Nem nagyon hiszem hogy értelme lenne őket összehasonlítani, mert borítékolható hogy nagyon másképpen fognak megszólalni.

Viszont a HS8 már nem kicsi hangfal és azt nem írtad le mekkora és milyen a szoba ahol használni fogod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi!

Én is yamahával szimpatizálok pont emiatt, csak sokan túl "sterilnek" tartják.

Igen, végülis a fizikát nem lehet kijátszani… Mondjuk egy patent tervezésű láda sokat vissza tud adni mélyekből.

Majd a  fül eldönti :)

 

A jó mélyeknél szempont hogy mennyi levegőt "szállít". Az autóknál a régi trükk hogy a mélyközepekkel próbálják elhitetni hogy van alja. Volt olyan Audi A6 ahol 4 számot bírtam meghallgatni az egyik nagy kedvenc jazz lemezből mert olyan göthös volt. Ha ilyennel kell futkosnom akkor azóta mindig a klasszikus zenei cd-im kerülnek elő. Az én kocsimba van egy 30 literes láda 10" subbal, innentől kezdve kb vagy a mikrofonos vagy a szerszámos fér be, a másik oldalán meg a stabil lomok, de ez pont annyi ebbe a kis autóba a 100-150W közötti végfokkal hogy pont megvan az a határozott alja, nem folyik mint az audiba a mélyközép.

 

Megszoktam hogy hétvégente dupla 18asokkal dolgozom, onnantól kezdve nem lehet átverni. A saját Dynaudiomnál (BM5A MK I) is vannak azok a veretős zenék ahol tudom hogy elmarad az alja mert szeretik 40-50Hz között küldeni, de a dolgok nagy részére elég, viszont 4-5"-ra sose mennék már.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...