Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal otthoni stúdióba


Aquarius

Kérdés

Ez a téma nem jött át a régi oldalról? Én legalábbis nem találtam, vagy rossz helyen kerestem.

Akkoriban az EMU hangfalak voltak otthoni stúdióba a legjobb ár/érték arányú javaslatok, de legjobb tudomásom szerint már nem árulják őket.

Én 130.000 forint alatt szeretnék olyan hangfalpárt vásárolni a meglévő (annó 34.000 Ft-os Altec Lansing 621 - két kis hangfal + mélynyomó) helyett, ami közeltéri monitor, mélynyomó nélkül is van elég mélye, nem kell sok, csak demózásra szánom, és a szomszédok miatt amúgy sem hallgatok nagyon hangosan zenét!

Mi a legjobb ár/érték arány szerintetek? Tapasztalatok?

(Ha valakinek van jó áron eladó EMU hangfalpárja, hívjon: 0620 571 8844)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Egyik hangfalat sem ismerem közelebbről, de a komplett A3X így ránézésre alig nagyobb mint a mély hangszóró a HS8-ban. Nem nagyon hiszem hogy értelme lenne őket összehasonlítani, mert borítékolható hogy nagyon másképpen fognak megszólalni.

Viszont a HS8 már nem kicsi hangfal és azt nem írtad le mekkora és milyen a szoba ahol használni fogod.

Kisebb nappali méretű szoba kb, legfőképp a minőségbeli külömbségeire vagyok kíváncsi. Nyilván méretet illetően borítékolt az eltérés- ha nem spekulatívan használod a cuccot akkor meg úgysem első szempont a méret.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, egy kérdés: Mackie MR8 Mk3, vagy JBL LSR308 ??

 

szerintem adam a7 :)

 

menj be egy üzletbe és hallgasd össze őket, meg még 3 másik típust is. ezek után vedd meg azt, ami belefér a keretbe valamint hangzásra a legjobban tetszett.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Imádom az MR4-et, főleg, hogy valami embertelen jó áron vettem őket annó, több mint valószínű nem tudták mit adnak el...

Az a baj, hogy az erősítő is öreg, halódik, kivan egy switch benne, ami miatt sokszor recseg, ami elég idegesítő.

Meg lehetne csinálni, de fene se tudja megéri-e.

Azért néztem ezeket, mert picik, minden a pakkban, és aktív.

2x3-as fél szóbába elég lenne gondolom.

 

:D

 

Azok amiket csinálok, azok bármin szarul szólnak :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is gondolkodom egy Mackie MR8 beszerzésén, bár még nem hallottam. 

Nekem most egy pár Fostex PM1-esem van, még az MK1-es szériából. Mivel elektronikus zenéket csinálok, fontos lenne, hogy minél lejjebb menjen a hangfal, hogy minél többet halljak a legalsó frekvenciákból is. Ezért gondoltam a Mackie-re, meg mert nagyon baráti az ára is.

Csak attól félek, hogy a Fostex-ek naturális közepeit nem tudja majd hozni. Van valaki, aki esetleg hallotta már mindkettőt ezek közül, és tud valami véleményt mondani?

Köszönöm!

 

Szerkesztette tbrown
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdvözlet! Igyekszem röviden és tömören megfogalmazni a kérdésemet:

Adott egy pár Yamaha HS80m.

Melyik a jobb megoldás?

 

A. Genelec 8030 a Yamahák helyett,

B. Genelec 8020, és marad a HS80m.

 

(Egyéb befolyásoló tényezők: szoba: 4.5 x 4 x 2,65 m, stílus: house.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Antikva:

Üdvözlet! Igyekszem röviden és tömören megfogalmazni a kérdésemet:

Adott egy pár Yamaha HS80m.

Melyik a jobb megoldás?

 

A. Genelec 8030 a Yamahák helyett,

B. Genelec 8020, és marad a HS80m.

 

(Egyéb befolyásoló tényezők: szoba: 4.5 x 4 x 2,65 m, stílus: house.)

A.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Stúdió monitor vásárlás előtt állok. Milyen monitorokat ajánlott szerintetek?

Legfontosabb, hogy a Yamaha HS7 - HS8 közötti árkategóriában gondolkodok. A felhasználás csak és kizárólag hobbi, otthoni zenélés, tehát semmi komoly munka. Mindenképpen akusztikusabb, esetleg rock zenei felvételekhez kell, elektronikus nagyon-nagyon ritkán. Első sorban az a lényeg, hogy a Yamaha MODX zongorája gyönyörűen szóljon. :)
A helység jelenleg egy egyáltalán nem kezelt átlagos 5x5-ös nappali. A hangszórókat hely hiánya miatt csak 120 cm-re tudom tenni egymástól. Egyébként a szoba 1/3-nál lesz elhelyezve, szóval azért viszonylag távol a falaktól.

Ahogy eddig utána olvastam, bőven elég a HS7. Ráadásul már az elhelyezés miatt sem biztos, hogy érdemes a nagyobb HS8-at venni. Ugyanakkor ha már veszek, akkor lehet rááldoznék kicsivel többet (ha szerintetek megéri) és megvenném a HS8-at, és “örökké” le lenne tudva számomra a monitor vásárlás.

Ebben az árkategóriában néztem még Adam hangfalakat. A T7V, ami a HS7 kategóriájában mozog. Viszont félek a ribbon magas sugárzóktól, hogy nem lenne kellemes számomra. Az A5X típusnál olvasom, hogy jobb (az ára alapján is duplán), de tényleg annyival jobb, megéri a felárat?

Valamint milyen monitorok vannak még inkább a HS7-HS8 közötti kategóriában, ami szóba jöhet?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta idioty:

Stúdió monitor vásárlás előtt állok. Milyen monitorokat ajánlott szerintetek?

Legfontosabb, hogy a Yamaha HS7 - HS8 közötti árkategóriában gondolkodok. A felhasználás csak és kizárólag hobbi, otthoni zenélés, tehát semmi komoly munka. Mindenképpen akusztikusabb, esetleg rock zenei felvételekhez kell, elektronikus nagyon-nagyon ritkán. Első sorban az a lényeg, hogy a Yamaha MODX zongorája gyönyörűen szóljon. :)
A helység jelenleg egy egyáltalán nem kezelt átlagos 5x5-ös nappali. A hangszórókat hely hiánya miatt csak 120 cm-re tudom tenni egymástól. Egyébként a szoba 1/3-nál lesz elhelyezve, szóval azért viszonylag távol a falaktól.

Ahogy eddig utána olvastam, bőven elég a HS7. Ráadásul már az elhelyezés miatt sem biztos, hogy érdemes a nagyobb HS8-at venni. Ugyanakkor ha már veszek, akkor lehet rááldoznék kicsivel többet (ha szerintetek megéri) és megvenném a HS8-at, és “örökké” le lenne tudva számomra a monitor vásárlás.

Ebben az árkategóriában néztem még Adam hangfalakat. A T7V, ami a HS7 kategóriájában mozog. Viszont félek a ribbon magas sugárzóktól, hogy nem lenne kellemes számomra. Az A5X típusnál olvasom, hogy jobb (az ára alapján is duplán), de tényleg annyival jobb, megéri a felárat?

Valamint milyen monitorok vannak még inkább a HS7-HS8 közötti kategóriában, ami szóba jöhet?

Szerintem érdemes lenne valami zárd dobozban gondolkoznod nem reflexben, márcsak a kezeletlen szoba és amiatt is, hogy nem az elektronikus zene a fő cél.

Nem akarlak elkeseríteni, de azért egy HS-8-al nem biztos, hogy örökre letudtad a monitor kérdést. :) 

A Ribbon típusú magasakról azt hallottam Silk-től, hogy mixing mastering-re nem jó, mert becsapós lehet, bár zenét hallgatni kellemes vele, de mint tudjuk a mixing és a kellemes zenehallgatás nem jár együtt, sőt.

Ebben az árkategóriában majdnem mindegy, hogy mit veszel, megkell hallgatni pár hangfalat, amelyiknek tetszik a hangzása, azt vedd. Úgyis "meg kell tanuld" a hangfalat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Van annak valami oka, hogy itthon nem épp a legjobb a belépő ADAM-ok megítélése? Van esetleg sok negatív tapasztalat?
Én a T5-öt meghallgattam, tetszett, ennyi pénzt rá is tudnék szánni (hobbizenész).
Egy pár Mackie CR3 helyére jönne...szal, ahhoz képest bármi "step-up".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta snaper:

Sziasztok,

Van annak valami oka, hogy itthon nem épp a legjobb a belépő ADAM-ok megítélése? Van esetleg sok negatív tapasztalat?
Én a T5-öt meghallgattam, tetszett, ennyi pénzt rá is tudnék szánni (hobbizenész).
Egy pár Mackie CR3 helyére jönne...szal, ahhoz képest bármi "step-up".

Januárban vettem egy pár t5v-t,8as krk mellé,néha “áthallgatni”a kisebben is.Inkább csak kiváncsiságból lett Adam.Gondoltam kipróbálom, ha nem válik be eladom.Előtte Tannoy 5-ösök voltak hasonló célból.Amiket nagyon jónak éreztem és szerettem.(Vissza kellett adnom a fiamnak,csak kölcsönbe volt.)

A Tannoy-kat elverte.:-)Simán.Pedig azok jók szerintem.

Azt vettem észre hogy pár hét múlva az Adam fő hangfallá lépett elő.:-)Nagyon ritkán kapcsolok át a Krk-ra.(rokit g3)

Nagyszerű hangfal.Lehet update-elek 7-esre.:-)Én ajánlom neked,nálam minden műfajban működik.:-)

A negatív visszhangot nem értem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi.
Negatív visszhang alatt azt értem, hogy sem itt, a fórumon nem írt jókat senki, sem a Silk féle videókban nem mondtak jókat, sőt, kifejezetten nem ajánlotta senkinek.
Világos, mindig van jobb, de nálam adott a büdzsé, tetszik is, jól is áll neki az a zene amivel foglalkozom (kísérleti, minimal techno-szerűség).
Meg a fentieket simán nyakon lehet önteni “zéró affinitással” arra, hogy ebből bevételt kelljen generálni. Csak hobbi ez, minimális, kisebb sikerekkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta snaper:

Köszi.
Negatív visszhang alatt azt értem, hogy sem itt, a fórumon nem írt jókat senki, sem a Silk féle videókban nem mondtak jókat, sőt, kifejezetten nem ajánlotta senkinek.
Világos, mindig van jobb, de nálam adott a büdzsé, tetszik is, jól is áll neki az a zene amivel foglalkozom (kísérleti, minimal techno-szerűség).
Meg a fentieket simán nyakon lehet önteni “zéró affinitással” arra, hogy ebből bevételt kelljen generálni. Csak hobbi ez, minimális, kisebb sikerekkel.

A negatív visszhang okát nem értem😀

Szerintem neked is perfekt lenne a t5v.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...