Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangfal otthoni stúdióba


Aquarius

Kérdés

Ez a téma nem jött át a régi oldalról? Én legalábbis nem találtam, vagy rossz helyen kerestem.

Akkoriban az EMU hangfalak voltak otthoni stúdióba a legjobb ár/érték arányú javaslatok, de legjobb tudomásom szerint már nem árulják őket.

Én 130.000 forint alatt szeretnék olyan hangfalpárt vásárolni a meglévő (annó 34.000 Ft-os Altec Lansing 621 - két kis hangfal + mélynyomó) helyett, ami közeltéri monitor, mélynyomó nélkül is van elég mélye, nem kell sok, csak demózásra szánom, és a szomszédok miatt amúgy sem hallgatok nagyon hangosan zenét!

Mi a legjobb ár/érték arány szerintetek? Tapasztalatok?

(Ha valakinek van jó áron eladó EMU hangfalpárja, hívjon: 0620 571 8844)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: egy egyszobás panelben lakom, van egy Sony MDR 7506-os fejhallgatóm, jelenleg ezen csinálok mindent. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de lehetőségem nyílt beruházni egy pár monitor hangfalra is (a "nagyon" olcsó kategóriából). Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel nyújtana többet egy pár Mackie mr5 (mk1) a fejhallgatómnál, mennyivel lenne "jobb"? Való ez egyáltalán panelba (lehet felesleges vagy túl hangos lenne, mivel úgy sincs szigetelve, és úgy is viszonylag közel lenne a falhoz, sarokhoz)?

Azért kérdezem, mert lehet, hogy érdemesebb lenne valami másba beruházni, jelenleg csak hangkártyám, a fejhallgatóm, egy Abletonom, 3 pénzes szoftverem (Waves), sok ingyenes, meg a hangszereim. Ezekkel is egész jó dolgokat sikerül összehozni (akik nem a big soundokhoz hasonlítják, azok közül mindenki dicséri), de sokkal élvezetesebb lenne feljátszani is egy-egy témát (akár gitár, akár szinti) hangfalon, illetve gondolom pontosabban hallhatnám a tartományokat (esetleg nagyobb tartományokat is). Viszont lehet, hogy egy kicsi hangfallal (pl. a Kurzweil) és valami más kiegészítővel jobban járnék, a panelt tekintve. A szoba úgy 22 négyzetméter, és majdhogynem a sarokba menne a két hangfal. Olvastam, hogy lehet valamennyit korrigálni a magas-mély tartományokon, de igazából még nem nagyon hallottam monitorokat, hogy hogyan kellene annak szólni. Ha megvenném a hangfalakat, akkor kellene még valami? (Emu 0202-es hangkártyám van, meg persze kábelek. Azért kérdezem, hogy hangerőt hol tudok állítani stb. ugyebár a hangkártyán nem, és a hangfalon sem láttam potmétert. Az oprendszeren belül lehet csak? Mert az elvileg nem a legjobb megoldás...)

Illetve szeretném még megkérdezni, hogy az MK I és II között mi a különbség, és ha használtan vennék hangfalat, mire kell figyelnem?

Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: egy egyszobás panelben lakom, van egy Sony MDR 7506-os fejhallgatóm, jelenleg ezen csinálok mindent. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de lehetőségem nyílt beruházni egy pár monitor hangfalra is (a "nagyon" olcsó kategóriából). Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel nyújtana többet egy pár Mackie mr5 (mk1) a fejhallgatómnál, mennyivel lenne "jobb"? Való ez egyáltalán panelba (lehet felesleges vagy túl hangos lenne, mivel úgy sincs szigetelve, és úgy is viszonylag közel lenne a falhoz, sarokhoz)?

Azért kérdezem, mert lehet, hogy érdemesebb lenne valami másba beruházni, jelenleg csak hangkártyám, a fejhallgatóm, egy Abletonom, 3 pénzes szoftverem (Waves), sok ingyenes, meg a hangszereim. Ezekkel is egész jó dolgokat sikerül összehozni (akik nem a big soundokhoz hasonlítják, azok közül mindenki dicséri), de sokkal élvezetesebb lenne feljátszani is egy-egy témát (akár gitár, akár szinti) hangfalon, illetve gondolom pontosabban hallhatnám a tartományokat (esetleg nagyobb tartományokat is). Viszont lehet, hogy egy kicsi hangfallal (pl. a Kurzweil) és valami más kiegészítővel jobban járnék, a panelt tekintve. A szoba úgy 22 négyzetméter, és majdhogynem a sarokba menne a két hangfal. Olvastam, hogy lehet valamennyit korrigálni a magas-mély tartományokon, de igazából még nem nagyon hallottam monitorokat, hogy hogyan kellene annak szólni. Ha megvenném a hangfalakat, akkor kellene még valami? (Emu 0202-es hangkártyám van, meg persze kábelek. Azért kérdezem, hogy hangerőt hol tudok állítani stb. ugyebár a hangkártyán nem, és a hangfalon sem láttam potmétert. Az oprendszeren belül lehet csak? Mert az elvileg nem a legjobb megoldás...)

Illetve szeretném még megkérdezni, hogy az MK I és II között mi a különbség, és ha használtan vennék hangfalat, mire kell figyelnem?

Köszönöm előre is.

Üdv!

Szerintem érdemes belefektetni monitorhangfalba. Sokáig én is csak fülesben kevergettem, és jó is ha van az embernek egy minőségi fülese, de mindenképp jól jön egy valamire való monitor hangfal. Más lesz kicsit a hang és a sztereo kép is, és mondjuk a füles-monitor együttes használatával jobb eredményeket lehet elérni.

Hangerőt tudsz állítani a hangfalakon, de a hátfalon van a kezelőfelület, ezért vagy szoftveresen szabályzol, vagy beszerzel egy monitor kontrollert, amit direkt erre találtak ki, vagy esetleg valami kis keverőt, ami lényegében ugyanezt a célt szolgálja.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a választ!

Viszont abban még továbbra sem vagyok biztos, hogy a panelba megéri-e monitorhangfalat venni, ki tudnám-e használni rendesen. Illetve mennyire számít az MKI / MKII közti különbség?

Ja, és ha használtan venném, mire kell odafigyelni?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy ti melyiket választanátok és miért a lentebbi hangfalak közül? Amúgy ki szerint , melyik a jobb illetve annyival jobb-e mint az ára a másik?

1) Mackie MR8 Mk2

2) KRK Rokit 6

előre is köszönöm, vásárlás elött állok épp:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Először is az lenne a kérdésem, hogy az alábbi monitor hangfalakról mi a véleményetek, Ti melyiket ajánlanátok? Esetleg használta valaki bármelyiket, vagy hallotta élőben?

Természetesen az élő meghallgatás lesz a döntő vásárláskor, de ettől még érdekelnének a vélemények is. Egymás mellett ezeket a rendszereket valószínűleg nem tudom meghallgatni, főleg subbal együtt. Szóval, ha valakinek van tapasztalata, légyszi osszátok meg!

Adam - A8x + Sub10

Dynaudio - BM6a + BM9S

Focal - Solo 6 BE + Sub 6 BE

Genelec - 8040a + 7060B

Ez a sorrend az ár szempontjából is (Adam kb 500e Ft, a legdrágább a Genelec kb. 1 M Ft)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

KRK-t sok helyen látni pl. videókon is és szerintem 100 alatt az Adam sem rossz, de én is inkább feljebb raknám egy szinttel a lécet a minőség ügyén egy Mackie HR824 mkII-ig mondjuk. Bár sokan mondják hogy jobb volt a 824 első szériája, de az még 200-250 volt anno is, de gyakorlatilag itt is az van mint a sztintiknél, ma boldog boldogtalan gyárt hangfalat a Behringertől a Kurzweilig, azonban a garantált név még ma is a Genelec ebben a szakmában és neki is vannak olcsóbb megoldásai, amiről persze később szintén ugyanúgy lehet (érdemes) feljebb lépni, ha ez cél! :)

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

KRK-t sok helyen látni pl. videókon külföldi studiókban is ahogy ott sárgálik és szerintem 100 alatt az Adam sem rosz, de én is inkább feljebb raknám egy szinttel a lécet a minőség ügyén egy Mackie HR824 mkII-ig mondjuk. Bár sokan mondják hogy jobb volt a 824 első szériája, de az még 200-250 volt anno is, de gyakorlatilag itt is az van mint a sztintiknél, ma boldog boldogtalan gyárt hangfalat a Behringertől a Kurzweilig, azonban a garantált név még ma is a Genelec ebben a szakmában és neki is vannak olcsóbb megoldásai, amiről persze később szintén ugyanúgy lehet (érdemes) feljebb lépni, ha ez cél! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Raknám Én azt a bizonyos lécet de úgy gondolom a hasonló anyagi körülményekkel bíró sorstársaimmal együtt nem tudok annyit szánni egy profi monitorra, mint amennyibe kerülnek, sajnos .. :(

Akkor marad a 10 ezres Videoton HS széria home célokra. :) De ahogy AD is mondja, az idő pénz, tehát több idő több pénz = jobb hangfal... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ne legyünk ennyire szélsőségesek és főleg ne cinikusak, már ha ez nem annyira nagy kérés.. Köszi.

Megnézném a mai fizetések mellett ki tudja megvenni a Genelecet vagy a többi nagyágyút hobbi célra otthoni lehallgatáshoz..? Te igen..?

A Videotont meghagyom Neked ha csak ennyire tellett Tőled tanácsként! ;)

Szerkesztette Pityu
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ne legyünk ennyire szélsőségesek és főleg ne cinikusak, már ha ez nem annyira nagy kérés.. Köszi.

Megnézném a mai fizetések mellett ki tudja megvenni a Genelecet vagy a többi nagyágyút hobbi célra otthoni lehallgatáshoz..? Te igen..?

A Videotont meghagyom Neked ha csak ennyire tellett Tőled tanácsként! ;)

Nem akartalak megsérteni, de ezt "sokan" használják amúgy bármilyen viccesnek tűnik, inkább mint egy mai csili-vili hifit. De az örök szabály hogy addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér és ha nem hosszú a takaród, akkor vagy fázni fogsz vagy több fát kell a tűzre rakni, ami hosszú távon lehet nem annyira kifizetődő, mint egy hosszabb takarót venni picit spórolva rá a tüzifa árából hogy ennyire képletes legyek... :)

Szerkesztette LP-filter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ne legyünk ennyire szélsőségesek és főleg ne cinikusak, már ha ez nem annyira nagy kérés.. Köszi.

Megnézném a mai fizetések mellett ki tudja megvenni a Genelecet vagy a többi nagyágyút hobbi célra otthoni lehallgatáshoz..? Te igen..?

A Videotont meghagyom Neked ha csak ennyire tellett Tőled tanácsként! ;)

Hobbi célra a felsoroltak közül kb bármelyik jó lesz, mindegyik másmilyen lesz, az, hogy melyik tetszik, csak akkor fogod megtudni ha meghallgattad őket. Én a helyedben bátran idetenném a mackie mr5-t, illetve csinálnék egy vaktesztet pl benn a hitspace-ben ezekkel és amelyiket leginkább kiegyensúlyozottnak érzed, azt hozdd el! Az a pár ezer Forintnyi árkülönbség nem fog semmi minőségbeli ugrást jelenteni. Személy szerint megvenném a mackie-t, már több embernél hallottam, elég jó kis cucc, otthonra, hobbizni tökéletes, aztán ha esetleg komolyabban szeretnél foglalkozni evvel a dologgal, akkor pl dynaudio vagy genelec és akkor maradt egy kis pénzed pár sörre, vagy egy jó cigire stb.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én azért 100k-t rászánnék minimum.

KRK: a kollegáimmal az RP szériát nem gondolom elég jónak, a V széria (ugyancsak sárga membránnal, ha már szóba került az hogy sok helyen van) meg nem ez az árkategória.

Egyszerűbb a válasz: hallgasd meg mielőtt megveszed, az el fogja dönteni a kérdést.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha teheted, vegyél Mackie MR5-öt!!!Ebben a kategóriában szerintem tényleg nagyon jó. Én is MR5 tulajdonos vagyok. Amikor monitor vásárlásra adtam a fejem, MR5 és M-Audio BX8a között kellett választanom. Miután sikerült egymás mellett meghhalgatni őket, egyértelműen MR5 volt a nyerő, még akkor is, ha a BX8a-nak nagyobb a mélysugárzója. Úgy, hogy szerény véleményem szerint azt a takarót MR5-ig kellene nyújtani valahogy(MKI széria is jó, nekem az van), feltéve ha van rá lehetőséged.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi Hobkins!

Éppen azt nézegettem, olvasgattam teszteket, azt mondják túl sok a mélye.

De sok a pozitív vélemény is tehát csak van valami benne.

Az ár is hellyel-közzel elfogadható és az is elmond valamit, hogy nem lehet látni használtat eladót.. nyilván nem véletlen.

Az MK2 újabb és jobb is a hangképe állítólag.

http://www.hs-online...5-mk2-4659.html

Szerkesztette Pityu
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszi Hobkins!

Éppen azt nézegettem, olvasgattam teszteket, azt mondják túl sok a mélye.

De sok a pozitív vélemény is tehát csak van valami benne.

Az ár is hellyel-közzel elfogadható és az is elmond valamit, hogy nem lehet látni használtat eladót.. nyilván nem véletlen.

Az MK2 újabb és jobb is a hangképe állítólag.

http://www.hs-online...5-mk2-4659.html

Nincs mit :)! MkI-et már láttam használtan itt is. Én is azt hallottam, hogy az MkII jobb, de hidd el, hogy az MkI-nek sincs sok mélye. Nekem a magas tartománnyal van icipici bajom, de szerintem, ebben az árban a legjobb választás és rajtam kívül még páran így gondolják. Én nem bántam meg, hogy megvettem. Persze nekem is Genelecre fáj a fogam, de hát ha egyszer az a takaró ilyen rövid.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nincs mit :)! MkI-et már láttam használtan itt is. Én is azt hallottam, hogy az MkII jobb, de hidd el, hogy az MkI-nek sincs sok mélye. Nekem a magas tartománnyal van icipici bajom, de szerintem, ebben az árban a legjobb választás és rajtam kívül még páran így gondolják. Én nem bántam meg, hogy megvettem. Persze nekem is Genelecre fáj a fogam, de hát ha egyszer az a takaró ilyen rövid.. :)

Ettől a Genelec 6010A alig valamivel drágább és 100 alatt van! http://www.hs-online.com/hu/Aktiv-kozelteri-monitor-268/6010A-3000.html

Mondjuk powerben nem tolja el a hegyet, de legalább Genelec. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ettől a Genelec 6010A alig valamivel drágább és 100 alatt van! http://www.hs-online...6010A-3000.html

Mondjuk powerben nem tolja el a hegyet, de legalább Genelec. :)

Khm, "ajánlott felhasználás: Multimédia/konzumer" és 15watt és csak 75 hz-ig megy le és nincs 100 alatt párban.

Na ilyen biztosan nem lesz csak azért mert Genelec a neve, nyilván marad a Mackie MR5 mk2 mint lehetséges alternatíva.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ehhez a Genelechez sub is kell mindenféleképpen, azok pedig igen drágák. Kb a 8040a az a kategória, ahol már sub nélkül is lehet valamit csinálni véleményem szerint, de természetesen ott is kellene.

Szerintem az MR8-assal járnál a legjobban, ami 40 Hz-ig lemegy, így a sub sem fontos, hogy azonnal ott legyen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...