Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi lemezjátszó, erősítő, hangfal összeszerelési probléma


bennosara

Kérdés

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Akai AP-100 C lemezjátszóm és egy Videoton EA 6383 S erősítőm hozzá, amiknek az összedugásához még van megfelelő kábelem, de a hangszóróm amim van otthon egy új darab (GENIUS SW-2.1 370 Hangfal) aminek a csatlakozása 3.5 mm jack. Az lenne a kérdésem, hogy létezik e olyan átalakító, ami segít nekem a jack-et az erősítőhöz hozzádugni úgy, hogy működőképes legyen ez a rendszer? És ha igen ilyet honnan tudok szerezni!

Nagyon nem értek az ilyenekhez, szóval sajnos nem tudom megmondani, hogy az erősítőn mi a neve a bemenetnek amihez kellene a jack-et átalakítani, de csatoltam egy linket amin ez elvileg látszik:

http://users.atw.hu/patina/radios/vtea6383s/ea6383s.htm?fbclid=IwAR3oZSFx5RWqQR2JT5nVmiVv4Qps7z5PXvsa5ONe8AlLp9xbeOn2W_Txpbs

Ami meg valószínűleg nagyon buta kérdés lesz, de azért felteszem.. az erősítőn külön látok egy jobb és egy bal hangszóró bemenetet. Ha ugyan találok a hangszórómhoz átalakítót, hova kell azt becsatlakoztatnom? Vagy ez a jobb-bal pontosan mit jelent és az én helyzetemre hogyan hat?

Nagyon köszi, ha valaki tud segíteni!

Sára

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Ez a három egység együtt nem járható út. Azért, mert a Vidi egy erősítő, amihez passzív (erősítő nélküli) hangfal köthető. Tehát amit gondolsz, az nem be, hanem kimenet a hangszóró felé. (A csatlakozót lásd alább.) A Genius viszont egy aktív rendszer, ami kap egy vonal jelet, a többit ő elintézi, hiszen tartalmaz erősítőt is. (Phono elektronikát viszont nem.)

Két lehetőséged van:

Ha a Geniust választod (nincs Videoton a láncban), az Akai és a Genius közé kell egy Phono elektronika (RIAA korrektor) is, aminek az ára többszöröse a Genius-nál, és az eredmény... hogy is fogalmazzak... nem biztos, hogy hozza az elvártat.

Ha a Videoton marad (Akai a Phono-ba dug és kész), már "csak" két sima hangfal szükséges hozzá, és szólhat a lemez. Nem feltétlenül drága tipp pl egy HS 280-as pár, én pár éve adtam el az enyémet.

A megoldások hasonló költségvetést jelenthetnek, viszont nem egy ligában játszik a kettő.

A hangfalakhoz csupán ezeket kell beszerezni:

GL05164.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta wolf:

Ez a három egység együtt nem járható út. Azért, mert a Vidi egy erősítő, amihez passzív (erősítő nélküli) hangfal köthető. Tehát amit gondolsz, az nem be, hanem kimenet a hangszóró felé. (A csatlakozót lásd alább.) A Genius viszont egy aktív rendszer, ami kap egy vonal jelet, a többit ő elintézi, hiszen tartalmaz erősítőt is. (Phono elektronikát viszont nem.)

Két lehetőséged van:

Ha a Geniust választod (nincs Videoton a láncban), az Akai és a Genius közé kell egy Phono elektronika (RIAA korrektor) is, aminek az ára többszöröse a Genius-nál, és az eredmény... hogy is fogalmazzak... nem biztos, hogy hozza az elvártat.

Ha a Videoton marad (Akai a Phono-ba dug és kész), már "csak" két sima hangfal szükséges hozzá, és szólhat a lemez. Nem feltétlenül drága tipp pl egy HS 280-as pár, én pár éve adtam el az enyémet.

A megoldások hasonló költségvetést jelenthetnek, viszont nem egy ligában játszik a kettő.

A hangfalakhoz csupán ezeket kell beszerezni:

GL05164.jpg

Kedves Wolf!

A hangszóró eredetileg a számítógépemhez van, csak reménykedtem, hogy elég néha csak átdugni a lemezjátszóhoz és kész. De akkor ezek szerint ez nem lesz ilyen könnyű!

Viszont azon örlődöm most, hogy vagy megpróbálok ezekkel a régi ezközökkel (lemezjátszó+erősítő), plusz a valamilyen vett hangfallal próbálkozni, vagy fogom magam és veszek újjonnan egy lemezjátszót, aminek van beépítet hangszórója is, de hozzá is tudom dugni a hangfalamat a gépemtől. Ennél az opciónál az Auna, Jerry Lee, retró lemezjátszóra gondoltam, de nem tudom, hogy ez mennyire minőségi/ mennyire éri meg az Akai helyett...

Ami még az új mellett szól, hogy egy előző lemezjátszónál is amit örököltem az volt a probléma, hogy már nem gyártanak hozzá tűt és szervízbe azt mondták, hogy azt úgy engedjem el, mert ha egyszer az elhasználódik, akkor annak vége..és ez nem tudom, hogy az Akai-nál hogyan van.

Annyit tudok, hogy az új az 23000ft lenne, viszont a régire nem tudom mennyit kellene még költenem, hogy működjön..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Itt már csak véleményem van, Te döntesz.

Ilyen koffer jellegű retro vackot nem vennék... a fontos paramétereiről nem találtam infót: Meghajtás? Tűnyomás, antiskating hol állítható? stb. Azért mert van rajta USB? Közben tönkre tegye a lemezeimet? Én nem tenném rá. Akik LP-ket digiznek, nem ilyennel teszik... Ennyit a minőségről.

Örökölted az Akait? Örülj neki! Apró ráfordítással felújítható, egy új ékszíjat és egy új hangszedőt teszel bele és van egy normális lemezjátszód!

Hangszedők, csak csemegézni, a lista nem teljes, hiszen EMT-ket itt még csak nem is lehet kapni... cikk 40 évvel ezelőtt, amiben az Akai is szerepel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...