Jump to content
Ménemszól.hu

Az Elektron bejelentette az új Analog Rytm és Analog Four MKII-t


kib

Recommended Posts

  • 1 month later...
3 órája írta cisco:

Ez valami új divat a gyártóknál, hogy kihoznak egy meglévő terméket fekete színben 300 euróval magasabb áron ? Lásd Moog Grandmother, most meg ez ... eléggé megdrágulhatott a fekete festék.

300 euróval azért nem lett drágább, 1500 körül volt a szürke bolti ára is, nem?

Egyébként nekem a kedvencem a Thomann-nál a Behringer TD-3 árazása, 89 és 139 euró között színtől függően.

https://www.thomann.de/de/search_dir.html?oa=pra&sw=behringer td-3

Piros 89 euró, kék meg fekete 95 euró, szürke 119, sárga 129, átlátszó piros 139, elég nagy a szórás. Az RD-6 (ami a "párja") viszont egységesen 159 euró minden színben. Bár most már ott is elkezdték a leárazásokat, az átlátszó kék már olcsóbb. Szóval lehet, hogy előbb-utóbb eljön a "tarkaság" az árban ott is. És biztos van ennek közgazdasági magyarázata. A Rytm MK2 az én szememben is felértelődött az új színben :) (bár továbbra is MKI-et vennék inkább).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Azon agyalok, hogy egy egész estés cuccot is meg tudnék csinálni AR mk1-el szerintem, ha akarok/van tehetségem. De lehet elgondolkozok és kibszom a kukába azt a vackot. Mondjuk ha már egy eszközzel szeretnék elvinni egy egész koncertet, akkor arra lehet tényleg nem egy dobgép a legjobb választás. A régi szrok, amiket úgy szeretünk sokan ahogy vannak 96 meg 32 pattern memóriával szintén kuka ennek mentén? 

Szerkesztette pure class void
helyesírás
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 órája írta Kilobeat:

Egy koncertnyi folyamatos zenéléshez.

Bőven elég. Egy akusztikus gitárral is le lehet hozni nem csak egy, de akár három koncertet is, pedig abban nincs memória. Ezek hangszerek és nem számítógépek és főleg nem backing track lejátszók, ha neked az kell koncertre azt egy iPod is tudja és abból van 320 gigás is, kis helyet is foglal és most már olcsó is. 

  • Like 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

20 órája írta cantor:

Bőven elég. Egy akusztikus gitárral is le lehet hozni nem csak egy, de akár három koncertet is, pedig abban nincs memória. Ezek hangszerek és nem számítógépek és főleg nem backing track lejátszók, ha neked az kell koncertre azt egy iPod is tudja és abból van 320 gigás is, kis helyet is foglal és most már olcsó is. 

Akusztikus gitár egy dobgép helyett kiváló ötlet, vagy akár kiállításra is mehetnénk, esetleg maradjunk otthon és inkább nézzünk TV-t.
Meg különben is, ami elktronikus zene az úgyis mind playback winampról. Bezzeg régen csak vizsgázott zenészek léphettek fel! Világ proletárjai egyesüljetek!

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

Részemről gúny nélküli kíváncsiság ami miatt kérdeztem. Nekem pont az a gondom inkább, hogy nem töltöm fel a bankokat (egyelőre), pár x 64 steppel is repül az idő annyi mindennel lehet játszani közben. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem akarok felkészültebb lenni és több dolgot sorba rakni, tervezni és építeni, csak komolyan érdekelne, hogy mennyi pattern lenne akkor ideális egy decens livehoz, mások hogy oldják/oldották meg, ilyenek. 

Azt én sem szeretem, hogy nem 0 sec betölteni egy projektet, de közben ha úgy nézem mint analóg dobgépet, akkor nem igazán van olyan ami a közelébe jön.

Pulsar23, isteni, nade ott aztán mennyi patternt is mentenél el?: Másik történet.

Szintén csak egy vélemény, de a menudiving AR esetében azért nem annyira endless/bonyolult, valahogy el kell érni a funkciókat. Loopokat amikor kívánok nekem elég pár szelet amen lfo-val mozgatva a slotokat, akármi, nem nehéz/nem kell sok hely hozzá. Itt persze megint benne van, hogy én nem tudom elképzelni mi kellhet egy estéhez még dobok tekintetében. 

Hangra a rytm szerintem csodálatos, amit fel lehetne róni talán szerintem azok a kis markok a közös oszcik miatt pl. De 8 sáv poli is bőven elég, főleg amikor egyetlen track-re rakom fel a dobpatternt, ugye steppenként lehet sound patchet rögzíteni. 

Szóval nyilván nem tökéletes dobgép, én nem hiszek ebben, viszont az egyik legjobb szerintem, ezért ez a pár sor. Persze az ára nekem se tetszik, meg valahogy az mk1 kedvesebb nekem, persze attól le lehet húzni. MKIII lehetne így agyátvitellel irányítani vagy nem tudom. Fekete festék meg...van.

Az elektronikus musick pedig tudjuk, hogy csak zenecsinálás gomb megnyomása=done.

 

Szerkesztette pure class void
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...