Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Behringer Ada8000 vs high end stuff?


Sheever

Kérdés

Recommended Posts

Demózásra kisebb együttesnek biztos tökéletes!

RME ADAT kártya és ebből 3 darab már 24 sáv amivel simán feltudják venni a művet. Ha meg tényleg ilyen jó ahogy itt lehet olvasni akkor kisebb koncertfelvételre tökéletes. Nem kell drága cuccot kivinni amit kitesz az ember az időjárás ártalmának elég ebből pár darab :)

Link to comment
Share on other sites

megjott,beuzemeltem,hat jobb mint amit vartam Behringertol.

meglepoen csendes ...felallasban mar teljesen jo jele van,egyaltalan nem szol rosszul elso benyomasra,bar csak a CS Yamahat kuldtem at rajta egyenlore.

holnap mikrofon preamp csekk lesz,de az arahoz kepest sztem teljesen jo.

Link to comment
Share on other sites

Ebay-en kilehet fogni ezt fillérekért is.

http://www.ebay.de/i...#ht_3128wt_1538

Én figyeltem a konkrét darabot, végül 124 EUR-ért ment el, gyakorlatilag itthon is ennyi körül lehetett lőni használtan az elmúlt 1-2 évben, ha valaki figyelt. Nekem amúgy van itt egy, ár/értéket tekintve nem rossz darab, persze ennyiért nem illik csodát várni tőle. Felvételre nem használnám ha van jobb is, de otthoni környezetben lehet/van létjogosultsága (pl. monitorozás stb.). Szvsz ...

Link to comment
Share on other sites

Én figyeltem a konkrét darabot, végül 124 EUR-ért ment el, gyakorlatilag itthon is ennyi körül lehetett lőni használtan az elmúlt 1-2 évben, ha valaki figyelt. Nekem amúgy van itt egy, ár/értéket tekintve nem rossz darab, persze ennyiért nem illik csodát várni tőle. Felvételre nem használnám ha van jobb is, de otthoni környezetben lehet/van létjogosultsága (pl. monitorozás stb.). Szvsz ...

Azt mondod, lehallgatásra jó minőségű?

Link to comment
Share on other sites

Olyan minőségű mint általában bármelyik Behringer. Lesz, akit ez nem zavar (elég sokakat). Most nem a képességekről beszélek, hanem aki pl. ilyen nagyon csörömpölős lo-fi zenét csinál mondjuk ott ez nem számít, pl. amit hallottam Sheevertől az ilyen volt. Meg ilyennel készült felvétel még nem kapott díjat, de ez inkább azoknak az embereknek köszönhető, akik amúgy is kivételes képességgel rendelkeznek, és akik adnak arra, hogy mit használnak, ugyanakkor valószínűleg ezzel is elég ütőset tudnának csinálni, mert nekik már nem ezen múlik :) Hát én pl. nem ez vagyok...

Link to comment
Share on other sites

Azt mondod, lehallgatásra jó minőségű?

Nem ezt értettem monitorozás alatt, hanem pl. zenésznek fülesbe bekevert sávokat. Eszembe nem jutna pl. az RME HDSP9632-m helyett vele etetni a lehallgató monitorokat (bár gyengébb "stúdió"monitoroknál ez akár mindegy is lehetne), de egy alaplapi line outhoz képest biztosan jobb, és monitormixre is jó lehet pl hasonló felállásban:

http://bitzenede.blo...ban#more2010600

Link to comment
Share on other sites

Nekem volt

tompa hangja van, recsegnek a potik,

jack csatik hamar megdöglenek,

Optikai SPdif csatikról a porvédőfülek rögtön letörtek,

optikai bemeneten nem tudja venni a digitális szinkronjelet (vagy pontatlan),

ezért meglepetésszerűen kattogások jelennek meg a felvételben ,

nincs meg a teljes dinamika átvitel, a csúcsokat leszabályozza ("sokan" azt mondják rá beépített "limiter" van benne:)))))))

Senkinek nem ajánlom!!!!!!!!!

Alesis koppintás és tényleg jó kis cucc az eredeti Alesis A16

Én egy SonicCore A16 ot szereztem be

Ez a következő beruházás:)

Sonic Core Ferrofish A16 Mk-II 32

Link to comment
Share on other sites

eddig flottul mikodik,a szinkron jo,semmi recseges,az oreg szintiket veszem rola,eddig meg nincs ra panasz.persze lehet jobbat is beszerezni,en kivacsisagbol vagtam bele,hat nem banom jelenleg.:)

igaz nekem ott az RME 8 in kartya is szoval nem ezen fuggok.

lo fi meg rulez:)

Link to comment
Share on other sites

Na igen, de olyan véleményt is hallottam már, hogy az olcsó cuccok gyakran még rosszabbak lesznek,

ha külső Word Clockra kényszerítik őket.

Nekem mondjuk órajel gondom nem volt vele.

Ha be volt állítva slave-nek, akkor ráállt rendesen az optikain érkező clockra.

Mindegy, a lényeg, hogy profi felvételt nem lehet vele készíteni.

Link to comment
Share on other sites

The Behringer ADA8000 is a very economical option for an 8-channel A/D and D/A converter expansion, complete with preamps & ADAT i/o. It is based on Wavefront Semiconductor's AL1101 and AL1201 and/or Cirrus Logic 4270's converters, all which have quite decent harmonic & musical sound quality. The biggest drawback within the ADA8000's analog path would be from the use of the Texas Instruments' TL074 opamp, which is primarily responsible for the unit's hazy and muddy characteristic. But the good news is that we've come up with an amazing solution to bring this very inexpensive converter into a COMPLETELY different league!

There are two different modifications available for the Behringer ADA8000:

The ADA8000 Basic Modification is strictly an analog stage modification in which we replace the stock op-amps with much faster, high grade op-amps. This results in a sound that is strikingly more open and textured, with far greater detail and micro-dynamics. The common response we receive regarding this mod is that it has the sonic effect of taking a blanket off of the speakers, which is a pretty dramatic effect for just $255!

Now, we have been modifying the ADA8000 for a few years now (only upon customers' requests), but it wasn't until we recently had the opportunity to actually shoot it out against a stock Apogee Ensemble that we decided on making this mod public and officially adding it to our website. After we compared the two units together, we were astonished that our basic op-amp upgrade so easily brought the ADA8000 to comparable sound quality as the two-thousand dollar Ensemble!

The ADA8000 Premium Modification,* priced at only $450, will take you completely out of the Ensemble ballpark altogether. For this modification we not only perform the op-amp upgrade, but we replace vital analog signal caps with capacitors of dramatically higher quality, and we use premium audio electrolytics on both inputs and outputs. We also perform converter decoupling using the same techniques found in our Alesis AI-3 Premium upgrade, our acclaimed Signature Series modifications, and in our widely-praised FM192. After this upgrade, the ADA8000 will have a much wider stereo field, a smoother & more defined bass, and sweeter-sounding highs. We are certain that this upgrade will easily bring you into the range of the Apogee Rosetta series, if not surpass it altogether.

Link to comment
Share on other sites

Az ada8000 nevű gazdaságos eszközt aligha kell egy prism-el összehasonlítani, kicsit egyenlőtlen lenne, nem?

De az ada8000-et, ada8200-at már mellé lehetne rakni egy focusrite octopre mkII-nek. Egy ilyen vaktesztet bevállalna valaki? 

Illetve felvétel+keverés tesztet, hiszen ahogy Töfi mondja, A-B teszten nem bukik ki minden külömbség.

Régen volt octopre mkII-m házi felvételhez, jobb volt, mint a soundcraft gb30 előfoka, most van ada8000, 01v96 bővítésre hangosításhoz, sajnos én nem tudom összehasonlítani őket.

De ha az ada8200-ba csak a venice-ből, a midas legolcsóbb keverőjéből vették át az előfokot, már partiban van a focusrite másfélszeres árú eszközével. 

Link to comment
Share on other sites

Az ada8000 nevű gazdaságos eszközt aligha kell egy prism-el összehasonlítani, kicsit egyenlőtlen lenne, nem?

Ezzel nem értek egyet. Bizony tudni kell, hogy minek hol a helye. Az összehasonlítások erre jók. A sorrend, az sorrend és a különböző elvárásoknak más-más felel meg.

Sokan hisznek a városi legendákban, a "sz@rból várat" lehetőségben... tiszta vizet kell önteni a pohárba, nyiltan megmondani a frankót.

Nem véletlen, hogy egyáltalán van ilyen topik. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ezzel nem értek egyet. Bizony tudni kell, hogy minek hol a helye. Az összehasonlítások erre jók. A sorrend, az sorrend és a különböző elvárásoknak más-más felel meg.

Sokan hisznek a városi legendákban, a "sz@rból várat" lehetőségben... tiszta vizet kell önteni a pohárba, nyiltan megmondani a frankót.

Nem véletlen, hogy egyáltalán van ilyen topik. ;-)

???

Nyilvánvaló, hogy az ada bőven a prism és az apogee alatt helyezkedik el, mint a kategória legolcsóbbja. Persze, össze lehet hasonlítani, mint ahogy össze lehet hasonlítani a mackie 1640 onyx-ot az ams-neve 88r konzollal. 

Nem konkrétan a topiknyitó kérdésre reflektáltam, ha nem vetted volna észre. Az én poharamban desztillált víz van :)

Én nem beszélek arról, hogy az ada jobb, mint az apogee, mert nem hinném, hogy jobb, de alkalmam sincs összehasonlítani felső kategóriás eszközzel, legfeljebb a yamahával.

Az ada8000/8200 felhasználási területe a házi stúdióban való demózás, meg a kis költségvetésű hangosítás. 

De azt érdemes lenne megvizsgálni, hogy kategóriájának következő lépcsőjéhez képest (ami szerintem pl. az octopre) hogyan szerepel.

Béke és Uff.

Link to comment
Share on other sites

erdemes vegigolvasni,szenzacios! :)

.tobben csereltek a teszt utan a draga kovertereket az olcsora. :))))

http://www.gearslutz...er-ada8000.html

a leggyengebb velemeny szerint is nagyon kozeli a ketto minosegre,soundra a vakteszt alapjan,es nem kevesen voltak,akik a Behringert hallottak az Auroranak,es meg le is szoltak az utobbit nem tudvan,melyik-melyik :)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...