Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szintetizátor javítás/felújítás


Sigi

Kérdés

sziasztok!

tudnátok ajánlani valakit/műhelyt stb ahol felújítanak szintetizátorokat?

Van egy Korg T1-esem, csak a midi-billentyűnek használom (összehasonlítva a mai kalapácsmechanikás szintikkel, még mindig versenyképes...), de javítgatni kellene itt ott, és ha már megvan miért ne legyen 100%os állapotban? :)

ha lehet Budapesten, vagy környékén, nem szeretném ezt a közel 40 kilós dögöt áthurcolni az országon :)

köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem ! Egy Korg N364-est szaggatok és sajnos úgy néz ki hogy meghalt a floppy-driverem !Ha valaki tud valami megoldást, csere drivert, vagy más adatmentési és feltöltési módszert, vagy bármit ami megoldás lehet a hiba kiküszöbölésére, kérem írjon !

Köszönöm !

ChrisTN

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Segítségre lenne szükségem ! Egy Korg N364-est szaggatok és sajnos úgy néz ki hogy meghalt a floppy-driverem !Ha valaki tud valami megoldást, csere drivert, vagy más adatmentési és feltöltési módszert, vagy bármit ami megoldás lehet a hiba kiküszöbölésére, kérem írjon !

Köszönöm !

ChrisTN

Színpadon nyűvöd, vagy stúdióban/otthon? A konkrét típussal nincs tapasztalatom, de gondolom MIDI-n keresztül minden kimenthető/betölthető.

A floppynál megér esetleg egy próbát hogy szétszedd: hátha csak a meghajtószíj (gumi) szakadt el vagy nyúlt meg ... mik a tünetek? Ha ég a led, és csak pörög-pörög a drive, de nem akar leállni, akkor jó eséllyel csak szíjat kellene cserélni.

Link to comment
Share on other sites

Hali,

Köllene egy kis szaktanács, köszi előre is:

A minap szert tettem egy rég vágyott Triton Rack-re. A Floppyját a Kurz K2000-nél már bevállt módon kicserélném egy CF olvasóra, viszont szétnyitva a Tritont egy kicsit tanácstalan lettem.

Van benne egy "EXB-SCSI" feliratú slot, ami hátul ki is van vezetve a rackre egy külső SCSI HDD-nek, ez OK, ez nem kell nekem. Van benne viszont egy jelenleg üres (állítólag ide lehetne bele szerelni belső HDD-t) "EXB-MOSS" feliratú slot. Ez viszont 40 pines, tehát olyan IDE szerűség.

Lehet, hogy ebbe nem kell a SCSI-vel szenvedni, hanem kell egy Floppy méretű CF/IDE ketyere, meg egy hosszabb IDE kábel, és készen is van? Márha ki akarom vezetni a CF kártyát az előlapra. Tulajdonéppen az is megoldás, ha ebbe az "EXB-MOSS" slotba beteszek egy belső IDE/CF derékszögű fordítót (láttam már ilyet) és belül elvan a CF kártya, mint egy HDD?

Ha tudtok szóljatok valamit ehhez. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Elnézést a rossz szóviccért, de nehogy bármi IDE-t bedugj oda ...

Az a MOSS bővítő helye (fizikai modellezés a'la Z1/Prophecy):

http://www.korg.com/...uct.aspx?pd=432

Hát, köszi...:) Valóban egyértelműnek tűnik ez.

Francnak tesznek bele valami teljesen IDE-nek kinéző slotot, ami egészen más....

És akkor mi lehet a megoldás egy Triton "CF-esítése" ügyében?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...