Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szoftver hangszerek iPadre


Bendi

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Az Amplitube-ot végül nem vettem meg. A kipróbálható részét hozzápróbáltam a KORG AX3G-hez és a KORG effekt százszor szebb volt. Szerettem volna ezt a kis műanyag pedált leváltani egy komolyabb, többek közt tempó szinkronos delay-re, meg multieffektekre, de nagyon gyengén muzsikált az Amplitube. Nem láttam értelmét.

 

Ezen kívül mire hazaértem az otthoni wi-fi hálózathoz, sajnos az iSEM-et már vissza is árazták... úgy látszik ők nagyon másodperc pontosan vették a Black Friday-t :(

 

A Sunrizert sikerült kedvezményesen megvásárolnom... amolyan mindenes univerzális hangmodulnak szántam és tényleg fantörpikusan szól. Sajnos valami érdekes módon az iODock-ban a hangszínek 80%-a pattog, szaggat, az ARP pedig annyira lötyög, hogy használhatatlan (iPad 2). Feltételezem, hogy a szintiről (KORG MicroSampler) érkező MIDI-szinkron nem tetszhetett neki, mert a Dock-ból kivéve és a kijelzőn játszva viszont szépnek tűnik minden és az ARP tempó-értéke sem ugrál a kijelző tetején, ami a MIDI-ről játszva ugrált rendesen. Csak sajnos így akkor hogy fogok rajta billentyűvel játszani, vagy Workstation-ról szekvenszerrel meghajtani?

 

Az iMPC-t is sikerült lenyúlni. Nagyon jó kis app... mindig ki szerettem volna próbálni egy AKAI MPC-t, annyi jót hallottam róluk, de én azért csak-csak szintimániákus vagyok, ezért semmiképpen nem szerettem volna halom pénzt kidobni egy próba kedvéért. Az iPad-es appért viszont ez az 1800 Ft teljesen kielégítő megoldás. Sajnos nincs MIDI-je és MIDI szinkronja, szóval csak tök önmagával lehet használni, ugyanakkor igen hasznos lesz... már ki is gondoltam a helyét a zenei környezetben. Ez az az eszköz, amiből tényleg nem szabadott volna 150-200 ezer Ft-ot kiadnom vas-ra, de így progiban azt mondom, hogy még használni is fogom jócskán :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezt a választ én pozitív ponttal szerettem volna jutalmazni, mert hasznos a számomra. Sajnos a tableten melléérzékelt fél mm-el a kijelző és nem tudom visszavonni. Bocsánat!

Természetesen a többi hasznos infót is pozitívan értékeltem :)

Cserébe én nyomtam egyet, így legalább nem minuszos :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csaba,

lehet, hogy a Sunrizernél be kellene kapcsolnod a "receive midi clock" (vagy mi...) opxiót, így "szinkronizálna" a Korggal, nem saját MIDI clockot használna...

Csak egy lehetőség...

OFF

Köszönöm a pontokat ;)

ON

 

Köszi, ezt is megnézem. Meg majd azt is, hogy a küldőn kapcsolom a sync-et externálra, hátha akkor legalább masterkeyboarddal lehet rajta játszani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

lehet, hogy a Sunrizernél be kellene kapcsolnod a "receive midi clock" (vagy mi...) opxiót, így "szinkronizálna" a Korggal, nem saját MIDI clockot használna...

 

Nna, a megoldás épp az ellenkezője volt. A Sunrizer-en alapból be volt kapcsolva a szinkron fogadása, ettől szenvedett. De miután kikapcsoltam a szinkront és hagytam a sajátját, így rögtön pontos lett a BPM, és a hangszámításhoz is lett elég erőforrása, mert nem az ugráló MIDI szinkronnal volt elfoglalva.

 

Innentől kezdve a Sunrizer egy kíváló univerzális hangmodul. Bátran ajánlom mindenkinek... amíg olcsó, addig le kell csapni rá! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi!

 

Ma akciós a Sunrizer ipad verzója is, 3.99 euro.

Találtam appokat amik nézik az appstore-os akciókat, nálam az App Discount vált be első nekifutásra. (Letölt egy listát az összes akciós app-ról és témakörönként lehet köztük válogatni. Így találtam meg a sunrizert is amikor az XS-t vettem ez még nem volt akciós.)

 

Kipróbáltam tanácsodra az App Discount-ot és tényleg nagyon hasznos program. Innentől napi szinten lehet követni az akciókat. Szuper! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nna, a megoldás épp az ellenkezője volt. A Sunrizer-en alapból be volt kapcsolva a szinkron fogadása, ettől szenvedett. De miután kikapcsoltam a szinkront és hagytam a sajátját, így rögtön pontos lett a BPM, és a hangszámításhoz is lett elég erőforrása, mert nem az ugráló MIDI szinkronnal volt elfoglalva.

 

Innentől kezdve a Sunrizer egy kíváló univerzális hangmodul. Bátran ajánlom mindenkinek... amíg olcsó, addig le kell csapni rá! :)

Ez nagyon érdekes :D

Az "ihlet" onnan jött (és ezért is volt pont a tapasztalttal ellenkező az ötlet), hogy az S/PDIF szokott ilyet produkálni, ha mindkét eszköz (pl. hangkártya és hangszer) a saját órajelét használja. Az egyiket "internal"-ra, a másikat "external"-ra kell állítani. Ezek szerint MIDI-nél pont ellenkezőleg van? ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez nagyon érdekes :D

Az "ihlet" onnan jött (és ezért is volt pont a tapasztalttal ellenkező az ötlet), hogy az S/PDIF szokott ilyet produkálni, ha mindkét eszköz (pl. hangkártya és hangszer) a saját órajelét használja. Az egyiket "internal"-ra, a másikat "external"-ra kell állítani. Ezek szerint MIDI-nél pont ellenkezőleg van? ...

 

Szerintem csak a MicroSampler adhatott sok infót. Visszafelé biztos működne, ahogy írtad az egyik internal, a másik external. Csak nem akartam oda-vissza midizni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi!

 

A loopmash a steinbergtől most ingyen letölthető:

 

http://www.steinberg.net/en/products/ios_apps/loopmash.html

 

( A Loopmash HD az ipad verzió)

 

Köszi, én is nyúltam :)

Egész érdekes... mondhatni nem rossz, akár használható is lehet.

Csak jönnék rá, hogy hogy a csudába működik és hogy lehet saját dolgokat csinálni benne, meg mi alapján ugrál minden össze-vissza :D

Ha ez meglesz, még be is tudom vetni értelmes dologra :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kósza percig elgondolkodtam rajta én is :) Próbálgattam kijelzőről, aztán megnyomtam a vétel gombot... Aztán a cancel-t.

Gondoltam, nézzük már meg MIDI-ről, ha úgy használható, megveszem :)

Sajnos MIDI billentyűzetről játszhatatlan. Megkínáltam MIDI szekvenciával, azzal is teljesen hektikus. Legalábbis iPad2-n konkrét munkára alkalmatlan, max tanulgatni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...