Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Scarlett 2i2


nFeri

Kérdés

Sziasztok! Néhány hete vásároltam egy Focurite Scarlett 2i2 usb hangkártyát.

A probléma az, hogy minden újraindítás után a hangokat hosszan elnyújtva és lelassulva játssza le... A kábelt nem szoktam kihúzni a PC kikapcsolása után sem. Ha az előbbi probléma merül fel, kihúzom a kábelt és bedugom, akkor "megjavul". Tapasztalt már ilyet valaki? Mitől lehet ez?

Oprendszer: Win XP

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem is problémás a kártya. Idáig egy filléres BEHRINGER UCA200 -at használtam. Csak azért akartam lecserélni, mert nincs fejhallgató kimenete. Egyébként maximálisan elégedett voltam vele. Sok feldolgozást készítek, így futtatok egy zene lejátszót a szekvenszer mellett, amiben bele-bele hallgatok az eredeti dalba. Ezt a BEHRINGERREL ,eg tudtam csinálni, a FOCUSRITE -val nem! Nem tud Win7 alatt egyszerre két szoftvert kezelni. Ha fut a szekvenszerem (mindegy melyik), akkor már nem nyithatok semmi mást, mert semmi más nem tud szólni a szekvernszerrel egyideűen. Agyrém!!!

 

Esetleg ha valaki tud megoldást, megköszönöm...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Néhány hete vásároltam egy Focurite Scarlett 2i2 usb hangkártyát.

A probléma az, hogy minden újraindítás után a hangokat hosszan elnyújtva és lelassulva játssza le... A kábelt nem szoktam kihúzni a PC kikapcsolása után sem. Ha az előbbi probléma merül fel, kihúzom a kábelt és bedugom, akkor "megjavul". Tapasztalt már ilyet valaki? Mitől lehet ez?

Oprendszer: Win XP

tapasztalt, win7 alatt is ez van a hibernálás/altatás után, a technika-bubus szerepkörben tetszelgést meghagyom másnak okokat nem elemezgetném, mindenesetre az  USB kézfogásos protokoll az eszköz ki-be húzásával újraindítható, rágugliztam : 

http://superuser.com/questions/84753/how-to-restart-repair-an-usb-port megoldás húzzuk ki-dugjuk be ... vagy DevCon-n nevű jutil 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is problémás a kártya. Idáig egy filléres BEHRINGER UCA200 -at használtam. Csak azért akartam lecserélni, mert nincs fejhallgató kimenete. Egyébként maximálisan elégedett voltam vele. Sok feldolgozást készítek, így futtatok egy zene lejátszót a szekvenszer mellett, amiben bele-bele hallgatok az eredeti dalba. Ezt a BEHRINGERREL ,eg tudtam csinálni, a FOCUSRITE -val nem! Nem tud Win7 alatt egyszerre két szoftvert kezelni. Ha fut a szekvenszerem (mindegy melyik), akkor már nem nyithatok semmi mást, mert semmi más nem tud szólni a szekvernszerrel egyideűen. Agyrém!!!

 

Esetleg ha valaki tud megoldást, megköszönöm...

 

A kérdés kulcsa a driver. A Focusrite - sok más gyártóhoz hasonlóan - nem engedi a több software kiszolgálását ( multikliens ).

Link to comment
Share on other sites

Na és vajon a forte is ilyen? Akartam venni egy ilyen kártyát, de a netet böngészve valahogy már egyre kevésbé bízom a focusrite interfészeiben. A többi gyártó hangkártyáival mi a helyzet ezen a téren? Kinek mi a tapasztalata? Nekem az emu 1212m pcie win7 alatt működik, ahogy kell, a toneport gx-el se volt ilyen gond régen. Ezek azok amikről én tudok.

Amúgy nem lehet hogy egy másik verziójú driverrel működne a scarlett? Arról hallottam amúgy, hogy egyre csökkentették a maximum latency beállítást az újabb driverekben. Az elején még 100ms volt a max, aztán 20, az újban meg már csak 10. Olyasmit kommenteltek hozzá, hogy nagyobb latencyn már nem volt stabil.

Link to comment
Share on other sites

nekem nem lokkolja a Scarlet-et a driver, sztem valami DAW függő "Exclusive Mode" opció maradhatott becsekkolva, 

FL Studio : Option / Audio / Auto Close Device
Reason : Option / Audio / Play in the Background


Studio One-ban is van ilyen de az nincs előttem, Ableton Live az előttem van, de abban nem látok ilyet, többit nem ismerem

Link to comment
Share on other sites

Na találtam valamit. Ha akarjátok, később leírhatom magyarul is a lényeget.

 

 

If you right-click on the sound icon on your taskbar, you can click on "playback or recording devices". It will show you the "line out/2i2" device. Right click on that abd go to "properties". Go to the "advanced" tab. Under "exclusive mode" check or uncheck the button that says "allow applications to take exclusive control of this device." 

If it is unchecked, you are free to use mulitple. If it is checked, it will probably give you some sort of error message if you try to watch Youtube videos while recording, for example. 

I've read multiple suggestions for tweeking/optimizing your software for latency, etc that claim you SHOULD check that option when recording for best results. But that will obviously limit you to just using your DAW.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...