Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sampling


gyfarkas

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2020. 10. 17. at 18:47 írta gyfarkas:

Sziasztok!

Szeretnék elsősorban vinyl forrásból samplerezni. Nem használtam korábban semmilyen sampler-t ezért szeretném kérdezni, hogy kinek milyen tapasztalata van, milyen belépő szintű samplert érdemes kipróbálni?

köszönettel:

Szia!

Ha akad a kezed ügyében egy iPhone, akkor a Koala Sampler-t ajánlanám feltétlenül:
https://www.elf-audio.com/koala/


Ha nincs iPhone a kezed ügyében és kifejezetten vasat szeretnél első körben, akkor ROLAND SP-404-et, vagy AKAI MPC500-at ajánlanék.

Ugyanakkor a fenti két vas bármelyikének az árának a feléből tudnál venni egy iPhone 6S-t és a KOALA Sampler-t használatba venni. Ez a kis program nagyon rendben van. Persze ha iPhone-ba invesztálsz, akkor számolni kell azzal, hogy egy-két perifériát (USB Camera Connection Kit, kontroller pad és hangkártya) be fogsz idővel szerezni, vagyis el fogod érni az említett vasak árát... de ezt elég apránként megtenni (vagy már amúgy is van valamilyen hangkártyád vagy kontrollered). A Koala Sampler funkcionalitása viszont szerintem többet nyújt az említett vasaknál, megbízhatóbb és több sample méretet tesz lehetővé.

Update: pardon, most látom hogy Androidon is elérhető a Koala Sampler, nem kell iPhone-t venni hozzá. Így két doboz cigi árából bele lehet vágni a próbálkozásba 🙂

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Szia!

Ha akad a kezed ügyében egy iPhone, akkor a Koala Sampler-t ajánlanám feltétlenül:
https://www.elf-audio.com/koala/


Ha nincs iPhone a kezed ügyében és kifejezetten vasat szeretnél első körben, akkor ROLAND SP-404-et, vagy AKAI MPC500-at ajánlanék.

Ugyanakkor a fenti két vas bármelyikének az árának a feléből tudnál venni egy iPhone 6S-t és a KOALA Sampler-t használatba venni. Ez a kis program nagyon rendben van. Persze ha iPhone-ba invesztálsz, akkor számolni kell azzal, hogy egy-két perifériát (USB Camera Connection Kit, kontroller pad és hangkártya) be fogsz idővel szerezni, vagyis el fogod érni az említett vasak árát... de ezt elég apránként megtenni (vagy már amúgy is van valamilyen hangkártyád vagy kontrollered). A Koala Sampler funkcionalitása viszont szerintem többet nyújt az említett vasaknál, megbízhatóbb és több sample méretet tesz lehetővé.

Update: pardon, most látom hogy Androidon is elérhető a Koala Sampler, nem kell iPhone-t venni hozzá. Így két doboz cigi árából bele lehet vágni a próbálkozásba 🙂

Szia! köszi az ötletet! jónak tűnik ez az app, jópofa! indulásnak biztos jó megoldás, én is csak később gondoltam beruházásra valami konkrét vasba, mert alapvetően hardwer központú megoldás fele mennék, tehát hogy ne kelljen hozzá pc, mert egész nap itt ülök a gép előtt, és frusztrál valahol ez a képernyőhöz kötöttség 🙂

köszönettel:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sajnos ez ma már csak egy doboz cigi ára. A fentiek frázis samplerek, szerintem érdemes ezt is megnézni:

http://untidymusic.com/vst-plugins/free-sampler-vst-plugin-short-circuit

Ez vst plugin, ingyenes. Használható frázis samplerként is, szintiként is egyszerre. Hangolhatók a frázisok, ami hasznos, ilyet az SP404 nem tud rendesen. És ez a plugin érthető felületen mutatja, amit egy rackes sampler csinál, memóriakorlát nélkül. Pl. az egyik oktávra dobhangok, a másikra basszus vagy akár basszusriff, a harmadikra a vinilsample szétvágva.

 

Szerkesztette Bornemissza Ádám
Link to comment
Share on other sites

  • 0
32 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Hmm, el vagyok maradva... még az életben nem vettem egy doboz cigit sem :)

Javaslom, hogy indítsuk el az “Appot vegyél cigi helyett” mozgalmat :)

Vettem én helyetted is, viszont appot még soha:)

De ahogy a katolikusok mondják: a test egy templom, és a templomba füstölő kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 órája írta Bornemissza Ádám:

a PC-win-xp-nél megállt az idő

Ennek megfelelően ez a sampler VST sajnos nem 64 Bit-es :(

No, meg tapasztalatom, hogy míg a PC DAW kompromisszumos, addig egy iPhone, vagy iPad felfogható különálló “vas”-ként. Persze nem az, de kézben egy Roland SP-404, vagy egy iPhone a Koala samplerrel nem olyan nagy érvágás, mint egy számítógép DAW a vashoz képest. Főleg ha vinyl forrást tekintjük kiindulási pontnak.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta Koródi Csaba:

Ennek megfelelően ez a sampler VST sajnos nem 64 Bit-es :(

No, meg tapasztalatom, hogy míg a PC DAW kompromisszumos, addig egy iPhone, vagy iPad felfogható különálló “vas”-ként. Persze nem az, de kézben egy Roland SP-404, vagy egy iPhone a Koala samplerrel nem olyan nagy érvágás, mint egy számítógép DAW a vashoz képest. Főleg ha vinyl forrást tekintjük kiindulási pontnak.

Nem vasnak nem vas, de legalább látod benne, hogy mit csinálsz, nem úgy, mint a kvarcóra kijelzőn:)

Biztos van 64-es is. Vinilmintákat meg nem nagyon kell valós időben tekergetni, vagy ha igen, kontrollerrel mehet. Szerintem samplernél nem olyan éles a vas kontra nem vas ügy.

Szerkesztette Bornemissza Ádám
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...