Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Énekfelvétel, hangkártya, keverő


kib

Kérdés

Ha van egy Focusrite Saffire PRO 14 hangkártyám, meg egy Tapco Blend 6 keverőm, melyikbe dugjam a mikrofont (AT2020), közvetlenül a hangkártya mikrofonbemenetébe, vagy a keverőn keresztül vegyem fel az éneket? Melyiknek van több értelme, melyik ad jobb eredményt, melyiknek mi az előnye/hátránya?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ha van egy Focusrite Saffire PRO 14 hangkártyám, meg egy Tapco Blend 6 keverőm, melyikbe dugjam a mikrofont (AT2020), közvetlenül a hangkártya mikrofonbemenetébe, vagy a keverőn keresztül vegyem fel az éneket? Melyiknek van több értelme, melyik ad jobb eredményt, melyiknek mi az előnye/hátránya?

A Tapco 1969-ben jött létre a Mackie elődjeként. Én azért kipróbálnám egy 40 éves Tapco mikrofonerősítőjét is :)

Bár lehet, hogy ez egy új darab - nem tudom gyártanak-e manapság Tapco néven - és ugyanolyan trágydomb, mint a Pro 14.

Link to comment
Share on other sites

A Tapco 1969-ben jött létre a Mackie elődjeként. Én azért kipróbálnám egy 40 éves Tapco mikrofonerősítőjét is :)

Bár lehet, hogy ez egy új darab - nem tudom gyártanak-e manapság Tapco néven - és ugyanolyan trágydomb, mint a Pro 14.

ez a taapco nem az a tapco már, most a mackie budget márkájaként funkcionál, behringer kategória...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Megkértek, hogy segítsek felvenni egy kórust templomban. Első akadály, még sosem csináltam ilyet… Ami adott, egy Macbook, egy Babyface és egy Ableton. Mikrofonnal már elég nagy problémák vannak, SM58, vagy 57 párt tudunk szerezni kölcsönbe. Érdemes ezzel nekiállni? Hol érdemes elhelyezni ezeket, két monó sávra, avagy egy sztereóra vegyem? Vegyem fel egybe, vagy menet közben szüneteknél mentsem stb…

Minden tanácsot köszönettel veszek!

Link to comment
Share on other sites

Persze, nem kérdeztem, hogy mi a cél a felvétellel, mert ha pl rendes CD-n megjelenne, akkor nyilván nem kameramikrofonnal kell felvenni. Ha csak emlékbe kell a kórusnak, akkor meg bőven jó lehet az is. Koncertfelvétel lenne egyébként, vagy kifejezetten a  felvétel miatt mentek csak a templomba?

Link to comment
Share on other sites

Gyakorlatilag egy kóruselőadást kellene az "utókornak" felvenni, és nem ártana, ha jobban szólna a "megszokottnál" ami általában egy windows beépített audio + egy akármilyen mikrofon, amit találnak (jó esetben Shure SM !!)

Lehet, hogy sikerül egy darab Audio-Technika AT ?? mikrofon, most meg nem mondom a típusát, de elvileg nem a legolcsóbb verzió, állítólag a 200e ft-os kategória. Kérdésem: egy darabbal érdemes nekiállni?

Azután felmerült olyan is, hogy egy Tascam kézi felvevőt leteszünk valahová, és kész. Egyenlőre ennyi konkrétum van, de még dolgozom az ügyön :-)

Link to comment
Share on other sites

"Azután felmerült olyan is, hogy egy Tascam kézi felvevőt leteszünk valahová, és kész. Egyenlőre ennyi konkrétum van, de még dolgozom az ügyön :-)"

 

Én vettem fel Zoom H4-gyel templomi kórust küzdőtérről, a körülményekhez képest jó lett, jobb, mint az itt  nemrég vesézett Himnusz kórus verziók.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Jobban járnál ha eladnád a keverőt és vennél valami ad/da konvertert. Több legyet is tudnál ütni egy csapásra. Például egy Behringer ADA 8000 konvertert használnál akkor

- lenne 8 be és 8 ki meneted

- minden bemeneted egy választható mic/line bemenet lenne.

- egyszerre 8 csatornán tudnál felvenni ( vagy ha több hangszered van akkor például 4 szintetizátort tudnál egyszerre bekábelezni, vagy felvétel közben akár egyszerre használni)

A kimeneteit meg többféle variációban tudnád használni.

Én inkább ebbe az irányba gondolkodnék a helyedben.

Link to comment
Share on other sites

Igazából nem ismerem ezt a hangkártyát, de magát a Focusrite-ot, mint minőséget igen. Szerintem a hangkártyába dugd a mikrofonodat, nagyon dícsérik a preampjaikat.De a legegyszerűbb, ha kipróbálod mind2 verziót és mgeghallgatod, hogy neked melyik tetszik. Bár szerintem keverőn keresztül zajosabb felvételt kapsz és nem hinném, hogy jobb preampja lenne, mint a hangkártyának. Én mindenképpen a hangkártyát javaslonám,de majd lesznek még tőlem okosabbak is, akik megmondják a frankót :)

Link to comment
Share on other sites

Én is azt tudom ajánlani, amit az előttem szóló. Bár egyik berendezéssel se rendelkezem, de azért a focusrite egy nagyon jó hangkártya az árkategóriájában, nagyon jó előfokokkal, mindenki csak dicséri. A tapco meg egy olcsó keverő végülis, én azt kihagynám inkább a felvételi láncból. De persze próbáld ki mindkettőt. Tölthetsz fel ide hangmintákat, aztán megszakértjük.

Link to comment
Share on other sites

Ugyan okosabbnak nem érzem magam egy kicsit sem, de én simán a hangkártyába dugnám a helyedben, kivéve ha valami lofi, agyon szét Tapco EQ-zott dologra vágysz (ha éppen arra van szükség). Minden más esetre ott a Focusrite (még rímel is! :D )

A Tapco-k amúgy az árukhoz mérten szenzációs kis keverők, de nyilván "az árukhoz képest" fontos része a mondatnak... Az előfokai próbaterembe nagyon jók, esetleg kisklubbos fellépéshez is, de felvételhez inkább hagyatkoznék a ff-ra.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat! Természetesen kipróbálom mindkettőt, csak jó előtte egy kis háttértudás, melyik miért jó/nem jó. Persze kissé megfoghatatlan is ez, nem hiszem, hogy akkora különbség lenne a kettő között, főleg arra, amire nekem kell. Egyébként vettem már fel éneket korábban ezzel a keverővel, (csak akkor még nem ez a hangkártyám volt, azon nem volt mikrofonbemenet), nekem az az eredmény is teljesen megfelelt. Kíváncsi leszek, milyen lesz ezzel a hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Hasonló lenne az én kérdésem is, azzal a különbséggel hogy nem csak a be hanem kimenettel is operálok. A monitor hangfalaim egy alsó kategóriás keverőhöz vannak kötve, pusztán praktikusságból, mert így az összes hangszerem egyszerre tudom használni, nem kell folyton kábeleznem. Viszont a gépem is erre a keverőre van kötve tehát a kijövő jelemet még rajta is végigküldöm mire a monitorba ér. Kérdésem hogy mennyire befolyásolja a minőséget, ill. mennyivel érnék többet egy passziv monitor controllal. Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Szia! Ha jól értem akkor most aktív monitorokat használsz ?

Természetesen visszatérve a kérdésedre, minden befolyásolja a hangképet amin átvezeted a jelet. Azt hogy jó vagy rossz irányba azt a berendezés, (jelenesetben a keverő) minősége biztos befolyásolja. Nem tudom milyen a hangkártyád de ha van több kimenete akkor célszerű lenne valamelyik kimenetét csak a lehallgató rendszerre használni. A passzív monitorok annyival bonyolítják a dolgot, hogy ahhoz még kell valami olyan végfok, aminek a frekvencia átvitele alkalmas lehallgató monitor meghajtására. Az aktív viszont úgy van kitalálva, hogy amit a hangszóró készlete tud azt tudja a benne lévő elektronika is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...