Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Énekfelvétel, hangkártya, keverő


kib

Kérdés

Ha van egy Focusrite Saffire PRO 14 hangkártyám, meg egy Tapco Blend 6 keverőm, melyikbe dugjam a mikrofont (AT2020), közvetlenül a hangkártya mikrofonbemenetébe, vagy a keverőn keresztül vegyem fel az éneket? Melyiknek van több értelme, melyik ad jobb eredményt, melyiknek mi az előnye/hátránya?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Igy van. Mackie mr5 MKII szól, EMU 1212m-adja a jelet. A keverő amit be szeretnék fűzni a láncba egy olcsó Phonic am220, ami annak ellenére hogy alsó kategóriás igen jó jel/zaj aránnyal bír. Tehát a zajosodás önmagában nem okozna gondot. Az aggályom azért van, mert nem tudom mennyire "piszkít" bele a hangképbe. Tehát ha végig küldöm rajta a hangkártya jelét mit vesz el belőle ill. ad hozzá, a tudtom nélkül. Egyáltalán érzékelhető-e a változás ezeken az eszközökön (mert hát nem felső kategóriás prémium cuccokról beszélünk). Mennyivel lenne jobb választás egy passzív hangerőszabályzó?

Link to comment
Share on other sites

Igy van. Mackie mr5 MKII szól, EMU 1212m-adja a jelet. A keverő amit be szeretnék fűzni a láncba egy olcsó Phonic am220, ami annak ellenére hogy alsó kategóriás igen jó jel/zaj aránnyal bír. Tehát a zajosodás önmagában nem okozna gondot. Az aggályom azért van, mert nem tudom mennyire "piszkít" bele a hangképbe. Tehát ha végig küldöm rajta a hangkártya jelét mit vesz el belőle ill. ad hozzá, a tudtom nélkül. Egyáltalán érzékelhető-e a változás ezeken az eszközökön (mert hát nem felső kategóriás prémium cuccokról beszélünk). Mennyivel lenne jobb választás egy passzív hangerőszabályzó?

Ha csak a hangerőszabályozás a lényeg, akkor szerintem ne rakd be a láncba a keverőt. A hangkártya jelét mindenképpen egyenesen a monitorokba, vagy ahogy említetted, passzív hangerőszabályzón keresztül juttasd el. Ha a fentebb említett praktikusságról van szó, akkor én azt ajánlanám, hogy a keverőt a hangkártya bementére kösd, akkor sem kell kábeloznod, minden hangszert tudsz használni egyszere, annyi különbséggel, hogy a gépednek sajnos akkor is menni kell, ha éppen nem szeretnél felvenni anyagot. Dehát valamit valamiért. Én így használtam anno, amíg nem vettem 1820m-et.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Új versenyző vagyok itt, remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet!

2 Pc-s hangkártyát kötöttem össze S/PDIF-en kersztül. Az egyik egy Korg Zero 4, a másik egy Focusrite Liquid Saffire 56. A Zero4-et használom hangszerként, valamint hagkártyaként és a Saffire-val szeretném fölvenni, rögzíteni a Zero4 jelét. A Saffire látja a Zero4 S/PDIF jelét , de az Ableton (amivel rögzíteni szeretnék) nem látja. Azt gondoltam a jó hangminőség kedvéért kikerülöm az analóg kapcsolatot, de jól gondoltam-e ezt így? Egyáltalán két gép (hangkártya) között melyik a legtisztább út?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Új versenyző vagyok itt, remélem jó helyen teszem fel a kérdésemet!

2 Pc-s hangkártyát kötöttem össze S/PDIF-en kersztül. Az egyik egy Korg Zero 4, a másik egy Focusrite Liquid Saffire 56. A Zero4-et használom hangszerként, valamint hagkártyaként és a Saffire-val szeretném fölvenni, rögzíteni a Zero4 jelét. A Saffire látja a Zero4 S/PDIF jelét , de az Ableton (amivel rögzíteni szeretnék) nem látja. Azt gondoltam a jó hangminőség kedvéért kikerülöm az analóg kapcsolatot, de jól gondoltam-e ezt így? Egyáltalán két gép (hangkártya) között melyik a legtisztább út?

Én is épp most kóstoltam bele az S/PDIF zsinórozgatásba és azt tapasztaltam, hogy látja, hallja, felveszi a digitális jelet, csak nem monitorozza. Erre még nem találtam megoldást, de próbáld ki, hogy felvesz-e valamit úgy, hogy közben meg nem hallod. Egy lépéssel közelebb kerülhetsz a megoldáshoz, mert meggyőződhetsz, hogy jön-e a jel és akkor már csak a monitorozást kell a gépen belül megoldani. Én is épp ezen szenvedek.

Az analóg jelet símán lehet direktmonitorozni, de a digitális bemenetet még semmilyen wireing beállítással nem sikerült..., de felvenni éppenséggel felveszi.

Link to comment
Share on other sites

Focusrite ISA ONE tulajok !

Lenne egy kérdésem: már sokadszorra veszem észre, hogy a felvett éneksáv torz. Túl van vezérelve

De ez elsőre vagy nem profi füllel nem vehető észre, csak utólag, a zenében, kompresszálva, eq-zva, jobban odafigyelve.

Szerintem ez azért van, mert nincs Master hangerő az előfokon, és anélkül ugye csak a bemeneti jelszint állításával tudjuk hangosabban felvenni az éneket.

minden rendes hardveren van master hangerő, OUtput gain, Level..nevezzuk barminek. Nyilvan nem a szamitogepen akarom az input trim-et allitgatni, hogy a zaj is jojjon vele...

Van ennek valami megoldása ?

Link to comment
Share on other sites

Focusrite ISA ONE tulajok !

Lenne egy kérdésem: már sokadszorra veszem észre, hogy a felvett éneksáv torz. Túl van vezérelve

De ez elsőre vagy nem profi füllel nem vehető észre, csak utólag, a zenében, kompresszálva, eq-zva, jobban odafigyelve.

Szerintem ez azért van, mert nincs Master hangerő az előfokon, és anélkül ugye csak a bemeneti jelszint állításával tudjuk hangosabban felvenni az éneket.

minden rendes hardveren van master hangerő, OUtput gain, Level..nevezzuk barminek. Nyilvan nem a szamitogepen akarom az input trim-et allitgatni, hogy a zaj is jojjon vele...

Van ennek valami megoldása ?

Milyen hangkártyád van?

Link to comment
Share on other sites

EMu 1820m . Van annak is tökjó előfoka, AD konvertere. Emellett van még egy csöves dbx előfokom is. De nem ez a lényeg szerintem., Nem akarom a hangkártya impedanciát állítgatni, hogy összeszedjen plusz zajt.

Egyszerűen nincs Master Gain az ISA-n és vagy túl halk a jel, vagy pedig betorzul- ráadásul úgy, hogy nem is hallom elsőre...

Link to comment
Share on other sites

EMu 1820m . Van annak is tökjó előfoka, AD konvertere. Emellett van még egy csöves dbx előfokom is. De nem ez a lényeg szerintem., Nem akarom a hangkártya impedanciát állítgatni, hogy összeszedjen plusz zajt.

Egyszerűen nincs Master Gain az ISA-n és vagy túl halk a jel, vagy pedig betorzul- ráadásul úgy, hogy nem is hallom elsőre...

Nekem is EMU 1820m és ISA ONE párosítás van. Ilyen problémával személy szerint nekem még nem volt dolgom. Szerintem nem gáz, hogy nincs out level rajta, azért van az input gain. Ha valmi -10 dB,akkor az az ISA kimenetén is -10dB és a hangkártya bemenetén is -10dB,feltéve ha a hangkártya input trim-je nincs elállítva. Nem tudom, az ISA-t milyen impedancia állásban használod és azt sem, hogy milyen mikrofonnal, de nekem Silk mester azt ajánlotta AT4040 miksihez, hogy mindenképpen a HIGH állás lehet a legmegfelelőbb még akkor is, ha a bemenő trafedlinek egy kicsit jobban kell dolgoznia. A torzulás még 0dB előtt bekövetkezik? Egyébként a nagyok úgy is azt fogják mondani, hogy egy Levellerrel kordában kell tartani a jelet és akkor nem lesz ilyen problémád :) Teljesen igazuk is van, csak elég drágák a jó minőségűek. Visszatérve ...Leírhatnád, hogy szimmetrikus kábellal vagy nem, illetve hogy az EMU melyik bemenetét használod.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...