Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Erősebb cpu vs több ram


Ádi89

Kérdés

Sziasztok! 
Uj gép vásárlás előtt vagyok. Zene szerkesztésére használnám.Hordozhatosag fontos. Nagyon Max 60-70 savval dolgoznék.

Keveres fázisban Ezek mind audio formátumok lennének. Előzőleg Szám írásnál lennének csak vst pluginek(dob,orchestra,zongora)a projektben, amiket mixeles előtt lerenderelnem az összeset audio file-ra, és egy új projektben kezdenek neki a keveresnek, ahol Slate,fabfilter,oeksound pluginek lennénk csak.Semmi vst hangszer.

Gitarok  külső vas.

Szerintetek melyik érne meg jobban ebből a szempontból.: Több ram, vág erősebb processzor?

1. Gép spec:

MacBook pro 13 (2020)

i5(vagy i7-és) mind kettő 4 mag.

32 gb 3733mhz lpddr4x ddr4

512ssd(plusz külső 500 gb SSD)

2 gép spec:

Macbook pro 16 (2020)

i7 6 mag (vagy i9 8 mag)

16 2666mhz ddr4

512 SSD+külső 500ssd

Az előtte leírt körülményeket számon tartva, miből mennyi lenne elég?

Kepernyo méret nem számít. 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
13 órája írta wolf:

Uraim! Használ valaki közületek legalább 384 GB ramot? A "felhasználói élmény" érdekelne.  🙂  Ez már régebben is feltűnt a pasija videójában... tekerjetek 5.30-ra.

 

Audió projekteknél nem igazán tudok elképzelni olyan szituációt, amihez kellene. Egy komplett HD-audio CD (van még ilyen?) pár gigabyte. Persze, ha nagyon megerőltetem magam, akkor nyilván el lehet képzelni olyan rengeteg sávos, akár egy óra hosszúságú projektet - akár szoftver samplerekkel, más RAM igényes plug-inekkel (mi lehet még ilyen?), ami "megtölti" mind a 384 GB RAM-ot, de alapvetően szerintem ez inkább már a videó vágáshoz szükséges RAM mennyiség. Ott azért 8K-s tartalommal több sávon (több 8K-s clip) dolgozni már macerás kevés RAMmal, még nagyon gyors SSD-vel is. De azt gondolom, hogy ez is extrémnek számít. 
Én 128GB-ra bővítettem az iMac-et (10 magos) , de nem a video és audio miatt, hanem azért, mert sokszor 2-3 virtuális gépet is kell futtatni párhuzamosan (munka), és akkor elég jól jön, ha mindegyiknek tudok adni minimum 24-32 GB fizikai RAM-ot, és még a host OS-nek is marad valamennyi...  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én azt mondanám - árnyalandó a képet -, hogy ha belefér (!!), akkor a RAM-ot is és a CPU-t is maxolni kellene. Már csak azért is, mert később a macbook prokban ez nem upgrade-elhető. Ahogy ma megveszed, úgy kell használnod, "amíg él".

Annyiban finomítanám még a képet, hogy a plug-inek alapvetően inkább CPU, sokkal kevésbé RAM falók (kivéve samplerek). A DAW-ok már nagyon szépen "osztják a feladatokat" a CPU magok között. Viszont ha sok audió sávval dolgozik az ember, akkor azért tényleg jól jön a több RAM (is).  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...