Jump to content
Ménemszól.hu

A/D

Recommended Posts

  • Válaszok száma 56
  • Created
  • Last Reply

AD, ha nem használod ki a ws lehetőségeit, szimplán elég egy régebbi rack sampler akár a Kurz zongorájával + egy Nord Lead, Vírus stb. a Vast adta VA dolgok miatt, esetleg egy Nord Wave ami mindent visz. Ha itt tartunk, a szakma úgy is a bevált kopott tutibiztos 10-20 éves vasakon nyomja. Ezek az új drága csodák tényleg csak arra jók hogy legyen miről beszélni. Megabájtok-gigabájtok? 20 éve is nyomtak olyan soundot hogy csak na és akkor még csak touch lcd sem volt biz ám! :) A feleslegért fizetni meg mindig kell. szerintem ezekben a vasakban is nagyjából a hangkészlet 10%-a van kihasználva, leszámítva persze a Nordot.

Én nem hiszek abban, hogy a szakma csak a régi gépeket használná. Szerintem régit, újat egyaránt használnak. Csak két példa 1) Dubstep 2) Chipzene, de lista itt nem áll meg. (Néha termel a technikai fejlődés új klasszikust, lásd Tempest, Yardstick, NordLead ésatöbbi). Az előbbi szoftver (NI Massive), az utóbbi pedig kizárólag modern hardveren hiteles (a Hardsid, a Monomachine ebből a szempontból modernnek számít). Szerintem felesküdni csak az újra vagy csak a régire ugyanolyan hibás, mint nem tudomásul venni azt, hogy ma minden idő mindenfajta zenéje egyszerre divatos, sőt, azok kereszteződése is. Szerintem az, hogy retro ma ELEVE értelmezhetetlen. A retro értelmét veszti ha mindenhol játszanak időről időre régi dalokat. Ezt most csak a mondandóm jobb értelmezése miatt írtam le.

A másik, egy félreértést el szeretnék osztani, miszerint a VAST szintézis valamiféle analóg/szubtraktív szintézist jelentene. Szó sincs ilyesmiről, és szeretném leszögezni, hogy nem ismerek olyan módszert, ami hasonlít ahhoz, vagy kiválthatja azt (a Nord Wave SEM képes rá). A Kurz zongorája pedig önmagában olyan, amiért én kifizetem a hangszert, de ez nyilván az én véleményem. Soha, egyetlenegyszer se kellett processzálnom a Kurz Triple Strike Pianoját. Egyetlen percet nem kellett mással töltenem, mint hogy bejátszottam a kívánt dallamrészt. Ezt semmi mással nem sikerült elérnem, és főleg nem ilyen minőségben. Senkit nem akarok rábeszélni, csak hátha másnak is jelent ez valamit ez a szempont.

A Wave-t illetően viszont megfogtál. Bevallom őszintén, hogy én a Wave-t valahogy figyelmen kívül hagytam eddig, magam sem értem miért. Mikor megjelent, nem értettem a hangszert, és nem voltak olyan presetek, amik jól demonstrálták volna, mi akar ez lenni (és Zsolti sem úgy használja a hangszert a videón, ami miatt ma nekem tetszik vagy jónak gondolom). Hétfőn fedeztem fel egy véletlen helyzet miatt, és azt kell mondjam, nem hallottam még ehhez hasonló szintetizátort, nekem most ez a kedvencem. Én saját magam csinálom a hangokat, és amiket ki akartam tekerni, azokat nagyon hamar sikerült is, sőt, a többségében várakozáson felüli eredmánnyel. A gyári presetek is fenomenálisak, ötletesek a struktúrája messze a legjobb, amihez valaha szerencsém volt.. Akarok is róla egy tour videót csinálni, mert lehet, hogy nem csak én vagyok úgy, hogy elsiklottam a hangszer felett. Én pl. akármikor előnyben részesítem a Voyager vagy Phatty helyett, talán a Minitaur lenne a kivétel :)

Ez nem off már? Nem? De.

Link to comment
Share on other sites

Ez nem off már? Nem? De.

Na jó, de az milyen már mikor a feldobott labdánál lefújják a meccset? Semmi konkrétum csak hagyod függőben? :) Végtére is a Wavet ugyanúgy a Kronos, Kurzweil mellé lehetett volna az első tesztben is tenni érdekfeszítésnek. Nem tudom mennyi előke előzte meg Zsolt spontán tekeréseit, tehát mennyire készült elképzelésekkel előtte vagy csak ami jött presetben azzal tolta, de kicsit sem volt rossz szerintem. Az viszont érdekes lehet tényleg hogy ki mit lát abba a cuccba? Várjuk a nagy felfedezéseket, bár az nem tudom csak Freudi elszólás-e hogy a bekezdés elején azt írod nincsenek jó presetek amik megmutatnák mi is ez a cucc igazán, lejjebb meg azt hogy fenomenálisak a gyári presetek. Ez azért is érdekes, mert mikor kijött a Wave (és már itt volt) nem kicsit mondtátok mekkora megfejtés ez, és azóta nem sikerült megérteni??? Ez nekem homályos kissé! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mennyi előke előzte meg Zsolt spontán tekeréseit
Úgy érted mennyire volt előkészítve az előadás? Elő volt.

]Ez azért is érdekes, mert mikor kijött a Wave (és már itt volt) nem kicsit mondtátok mekkora megfejtés ez, és azóta nem sikerült megérteni??? Ez nekem homályos kissé! ;)

Szerintem beszélhetünk. Hát ez nem sok, és nem is én vagyok a szerzője, te pedig most úgy írsz, mintha a Hit Space én lennék. A volt kollegám, Borosi Gábor befejtette, ő lehet hogy lelkendezett róla. Minden más kollegám ismeri és imádja, én elkéstem ezzel. Mindenki önállóan lelkesedik az adott termékért, nincs kijelölt stratégia, hogy központilag most ki melyik hangszerről áradozzon (a dolog teljesen ad-hoc és senkit nem kötelezünk ilyenre). Mindezt egybevetve is úgy gondolom, hogy a Nord Wave méltatlanul kevés reflektort kapott más termékekhez képest (a Gábor cikke SEM elemzi a rendszer különleges jellegét, és én úgy érzem, ezt kellene pótolni). Nézd meg mi ment UAD, Kurzweil és Stage fronton, hogy ne beszéljek a pro audio cuccokról, stb. Rögtön érteni fogod. De fontos ez? Már az, hogy bennünket analizálgatunk. Az számít, hogy adunk-e érdemi információt. Én érdekességképp elmondtam, hogy a Wave nekem kimaradt. De ezen túl nem fogok belemenni akkor ennyire személyes nézőpontokba, mert elviszi a figyelmet a lényegről, pedig lenne más érdekesebb aspektusokról beszélni - szerintem.
Link to comment
Share on other sites

No, no, no! Pont a boltban jártam akkortályt mikor pár napja kiraktátok már a Wavet, de ez teljesen természetes hogy ami új azért lelkendeznek, főleg ha eléggé el nem itélhető módon az nem is egy sablon vas! Persze idő kell a kitapasztaláshoz és mindig öröm ha évek múltával is talál újat az ember a hangszerében, csak ahogy leírtad, nekem kissé úgy tűnt hogy "nézz má, ezek azt se tudják mit árulnak". Mindegy, ne tartsd véka alatt azt a bemutató videót ha elkészül, már maga a koncepció is érdekes lehet hogy ki mit lát meg egy ilyen nyitott hangszerben, úgyhogy ez biztatás...

[OFF]

Juteszembe, ahogy ezt a régi cikket belinkelted. Valahonnan mondták hogy nektek volt valami FireWire-es megfázásotok pár éve és mivel a Segítség - Milyen hangkártyát vegyek? c. fórumban pont mostanság vallatom a nagyérdeműt (több-kevesebb sikerrel a hozzászólásokat tekintve, szal jól jönne még pár észrevétel <ahttp://www.menemszol.hu/uploads/emoticons/default_smile.png' alt=':)'> ) tehát hogy milyen olcsóbb culát kéne venni és USB vs. FW, tehát nekiálltam volna megkeresni, de csak a fejlécig jutottam. Ezek az oldalak már nem elérhetők akkor az archívban ezután? Ennyit találtam: http://www.absolute....&Submit=+keres+ (firewire hazardra gondolok, lásd ez is milyen hasznos infó lenne...)

[ON]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...