Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Akai Apc 20 - 40


ArQ

Kérdés

Helló mindenki!

Szeretnék Apc témában minél több információval találkozni, de elsődlegesen azt kérdeném, miért nem tudom működésre bírni a "user mode"-ot a kontrolleremen. Bárhol néztem neten ilyen problémával nem találkoztam, és egyszerűen hiába követem a videókon látott eljárást, nem működik!

Kezdek teljesen megőrülni már ettől, én nem akarom széttörni mert tök jó kis hangszer. ! :)

Plíz help!

Köszönöm

(Admin: ez nem szintetizátor, hanem MIDI kontroller, úgyhogy átraktam ide)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ez melyik gép APC20 vagy 40?

Nekem a 20-ason teljesen jól megy a user mód. Használtuk is koncerteken.

Mi pontosan a hiba jelenség? Nem tudod kiválasztani/bekapcsolni?

Elképzelhető esetleg, hogy a Live projectben, amiben próbálod valamihez hozzá van mappolva a USER mód nyomógombja (esetleg van egy másik kontroller ami ugyanazt a MIDI CC-t küldi ugyanazon MIDI csatornán és az már mappolva van)? Ilyennel találkoztam és olyankor nekem sem ment a módváltás.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lehet egy banális lesz a kérdés, de jól látom, hogy az akai apc 40-en nincs fejhallgató kimenet? Illetve a másik kérdés, hogy hogyan tudnám összedugni a logitech x-530-as 5.1-emmel? Megoldható-e vagy felejtsem el.

Köszi a választ előre is.

Sziasztok!

Lehet egy banális lesz a kérdés, de jól látom, hogy az akai apc 40-en nincs fejhallgató kimenet? Illetve a másik kérdés, hogy hogyan tudnám összedugni a logitech x-530-as 5.1-emmel? Megoldható-e vagy felejtsem el.

Köszi a választ előre is.

Kedves Rajmo!

Az Akai APC nem tartalmaz hangkártyát ez csupán egy mezei midi vezérlő!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy apc 40-esem, de a crossfade-et nem ismeri fel az ableton, míg minden más gombot igen. Ezért eléggé úgy tűnik, hogy tönkre ment vagy csak hibás. Esetleg nem tudtok olyat, hogy lehet-e ezt cserélni, vagy venni külön? Gari nincs már rá, ezért garanciával nem tudom elküldeni..

Link to comment
Share on other sites

Csáó Mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni, hogy véleményetek szerint mennyire megbízható az Akai APC 20-as? Mennyire lehet rá számítani? - Értelemszerűen a rendeltetésének megfelelően használva.

Előre is köszi a válaszokat :)

Pete

Én az enyémet olyan másfél éve vettem. Akkor kétszer produkált egy hülye hibát. Az történt, hogy Klip Stop gombok elkezdtek random módon stop üzeneteket küldeni kifelé, és jól láthatóan össze-vissza villogtak, és gyakorlatilag egyfolytában leállították a lejátszást. Csináltunk róla videót is:

A legbosszantóbb az volt, hogyha kikapcsoltam pár óráa ra után meg nem tudtam reprodukálni a dolgot. Teljesen véletlenszerűen jött elő.

Elvittem a szervizbe, ahol átnézték és nem találtak semmit, azt mondták, hogy még soha nem találkoztak a hibával.

Azóta nem fordult elő többé.

Utólag belegondolva az lehetett a gond, hogy akkoriban (télen) nem volt jó a radiátor a stúdióba és viszonylag hideg volt odalent, gyanítom azt a hideget nem bírta. Már csak azért is gyanús mert a Yamaha A3000-es samplerem effektprocija is döglődött akkor, ami azóta szintén megjavult.

Szóval azóta nem volt semmi ilyesmi, 4 koncerten is megbízhatóan működött, meg persze stúdióban is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...