Jump to content
Ménemszól.hu

UPDATE!!! A Nord tovább borzolja az idegeinket...


A/D

Recommended Posts

A kis svéd céget már jól ismerjük: Hans Nordelius a szintetizátorvilág "Steve Jobs"-a. Termékeik valóban forradalmiak voltak, és az egész iparág próbálta őket koppintani. 95-ben a Nord Lead Classic-kal vetett véget az unalmas samplerek és workstation statikus mintákkal dolgozó hangszerek hegemóniájának, és kezdetét vette a virtual analóg szintézis reneszánsza. Olyan hangszereket inspirált mint a szintén klasszikus Roland JP8000, Access Virus hogy csak az ismertebbeket említsük. A Nord Modular szintén forradalmi volt, ami új szintre emelte ezt a műfajt, és a Nord Electro és Stage megszületése ugyancsak teljesen átalakította a preferált színpadi hangszerek világát és a velük szemben támasztott igényeket.

Úgy tűnik, a történelem ismétli önmagát, mert egy teljesen új termék kezd körvonalazódni: létrejött a Norddrum.com és az alábbi képpel próbálnak bennünket kihozni a "sodronyból":

post-1-0-80552300-1326122153_thumb.jpg

Kizárhatjuk a ddrum szerű hangszert. De akkor ez mi? Tényleg a dobgépek évének megfelelően lenne egy "me too" hangszere a Nordnak? Ez is kizárt, ez a cég nem szállna be követőnek. Még 9 napig találgathatunk, de akkor a 2012-es NAMM-on leleplezik ezt a bármit...

UPDATE! Úgy látszik nem csak egy termék lesz! Tehát...

post-1-0-88741200-1326213099_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mivel Analoge reneszánszt élunk, ezért értelemszerüen egy Analogdobkütyüt várok ettől a képtől,,, nem VAt...

Ami még nem ártana egy seq bele.

Hogy végre felfogják a nagyok hogy menniyre gáz hogy odakötnek minket a pckhez...értelmettlen és pointless.

Kiváncsian várom.

Link to comment
Share on other sites

Mivel Analoge reneszánszt élunk, ezért értelemszerüen egy Analogdobkütyüt várok ettől a képtől,,, nem VAt...

Ami még nem ártana egy seq bele.

Biztos hogy digit lesz.

Hogy végre felfogják a nagyok hogy menniyre gáz hogy odakötnek minket a pckhez...értelmettlen és pointless.

Ezzel nem értek egyet... Nekem a Maschine van olyan jó mint egy dedikált cucc. Szerintem aki kipróbálja egyet fog velem érteni.
Link to comment
Share on other sites

De jó!

Örülök neki, pedig amikor a clavia otthagyott (nemcsak engem, az összes G2 vásárlót) 1.4es oprendszeren, rengeteg cuccal ami igéret maradt, teli bugokkal amiket soha nem fognak kijavitani,

és mivel zárt rendszer más sem (a reverb bizonyos modulokkal összekötve pl. mindig kattogni fog, a fizikai modellek csak a brossúrán viritanak) akkor megigértem magamnak, hogy a svédeknek egy vasat sem. Most adok nekik egy esélyt?

Az tuti igen, hogy dsp cucc lesz, remélem nem CR78 virtuális modell... :D

Ezzel nem értek egyet... Nekem a Maschine van olyan jó mint egy dedikált cucc. Szerintem aki kipróbálja egyet fog velem érteni.

igen. stúdióban, nagyon jó géppel. de a szinpadra kevés zenész meri kivinni... mondjuk a clavia, vagy nord, vagy minek hivják most magukat, pont nem ilyen, sosem hagyott cserben, pedig egyszer koncert után odavágtam a szinpadról x méterről a köpadlóra a G2-t... részegen, mi más. Túlélte... De nem ez akartam mondani, hanem azt, hogy igenis óriási igény van olyan cuccokra amin lehet zenét irni pc/mac nélkül...

Link to comment
Share on other sites

Hm, ezt posztolta A/D is rögtön az elején... Sajnos ahogy nézegetem egyre jobban hasonlit egy DDRUM5-re. Az enkóder, a potik, gombok helye, ddrum4... ejj, nagyon remélem nem lesz igazam.
Kapufa! BIZTOS nem ddrum lesz. A ddrum csapat most 2box néven fut. Az a csávó is aki a ddrumot kitalálta és az is, aki a ddrum szoftvert fejlesztette ott van. A ddrum alatt (ahogy a G2 alatt is) a Clavia végig veszteséges volt (az 1983-ban alakult cég az utóbbi 5 évben nyereséges csak, tehát a sikerük egyértelműen az Electro / Stage vonalhoz köthető). Ez szerintem megmagyarázza azt, hogy a G2-t miért nem supportálják és miért nem építenek új Modulart (azzal nem értek egyet, hogy a Nord trehány lenne, szerintem a támogatásuk, hozzáállásuk egészen példás, konkrétan a legmegbízhatóbb cég minden tekintetben). A fentiekből szerintem lejön az, hogy kizárt egy ddrum. Ahogy a cikkben is írtam a SJ párhuzammal kapcsolatban, Hans Nordelius nálunk jobban tudja mi kell az állóvíz felkavarásához. Ha én tippelhetek, szerintem valami dobgép modellező lesz ez, de másképp.

Az enkóder, a potik, gombok helye, ddrum4...

LOL, szerintem tanulmányozz egy ddrum4-et, mert nagyon nem így néz ki :))) Ilyen enkóder van a Stage-en is amúgy, ne feszengj sokat, már csak emiatt se:

post-1-0-88741200-1326213099_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

A kép alapján (dob modul) nekem az a gyanúm, hogy ez vagy nagyon hosszú lesz, vagy nagyon buta, és ezt nem pejoratív értelemben mondom, mert pl a JoMoX MBase-e is végtelenül buta (csak lábdob), de azt legalább tisztességgel csinálja. Az hogy VA az nem kérdés, a suszter maradjon a kaptafánál, jó precíz-feszes VA dobokra is szükség van, pláne ha Nord minőséggel párosul. Az összeszerelés minősége meg már a kép alapján is hozza a Clavia-tól elvárt szintet... :)

Link to comment
Share on other sites

A kép alapján (dob modul) nekem az a gyanúm, hogy ez vagy nagyon hosszú lesz, vagy nagyon buta, és ezt nem pejoratív értelemben mondom, mert pl a JoMoX MBase-e is végtelenül buta (csak lábdob), de azt legalább tisztességgel csinálja. Az hogy VA az nem kérdés, a suszter maradjon a kaptafánál, jó precíz-feszes VA dobokra is szükség van, pláne ha Nord minőséggel párosul. Az összeszerelés minősége meg már a kép alapján is hozza a Clavia-tól elvárt szintet... :)

Továbbra is tartom, hogy ez nem egy "mee too" hangszer lesz, ami nem mondható el pl. a JoMoX-ról. Ekként az, hogy mennyire buta vagy komplex nem releváns. De csak tippelek. Nem tudom én se. Még...
Link to comment
Share on other sites

De semmiképpen sem olyat, amiBŐL lakásfelújítást tudsz csinálni :money:

Háát, nem baj, ha tartja az árát. :D De a vakolatot ne nekem kelljen lekapargatni már, hát minek van ott az a decay poti... :D Ha meg ott vagyon, akkor bontson falat, és verje be a szegeket, ez szerintem 2012ben jogos elvárás.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...