Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Monitor kontroller


Fecka

Kérdés

Kedves forumozók!

Szerintetek melyik a jó választás monitor kontrollerből?

Mackie BigKnob vagy SPL 2Control

A hangfal eddig a hangkártyával XLR kábellel volt összekötve de sikerült szereznem még egy hangfalat így gondolkodok egy ilyen vezérlő beszerzésén.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Sínen van a project. Meg van a kapcsoló. Nem tudom, nektek miért kellett a 6 tárcsás, mivel 4 tárcsával is meg lehet oldani, de gondolom, nem véletlenül van ott.

Az alábbi linken is 4 tárcsás megoldás látható.

http://members.upc.h...s/sw_vol_0.html

Itt pedig a kapcoslási rajza a hagyományos potméteres megoldásnak, amin látható, hogy elég a 4 pálya.

http://www.dact.com/...ereo_passi.html

Mindenkinek jó barkácsolást! :)

Link to comment
Share on other sites

Ugyanolyan forgó kapcsolóból van csinálva,mint a másik kolegáé csak annyi a különbség, hogy nem hat hanem 4 tárcsa van rajta és nem utolsó sorban az enyém nem néz ki ilyen szépen, többek között azért sem, mert az ellenállások teljesítménye eltérő (csak ilyen volt a boltban), de mindegyik 1%-os tűrésű fémréteg ellenállás.

Ok, csak gondoltam kreatívkodtál kicsit, mivel ha már így nekiálltál összerakni biztosan te is afféle barkácsolós tipus vagy :)

Én is tervezem egy passzív hangerőszabályzó építését. De nem ám akármilyet :) Magát a fokozatkapcsolót is magam tervezem majd meg. A tengelye valószínűleg esztergálva lesz és majd két csapágyban fog futni. A tekerőgomb lehet valami nemesfémből szinúgy esztergálva/marva. Kb. 36 fokozatra gondoltam, az érintkezőkön és a fokozatváltáskor a pontos helyzetbe állítás módján még jelenleg is agyalok. Nem lesz egy gagyi cucc - lehet, hogy még az unokáim is ezt használják majd :)

Csakhát idő hiányában nem hiszem, hogy a közeljövőben megleszek vele.

Link to comment
Share on other sites

Hobkins

Szívesen látnék pár fényképet a hangerőszabályzódról!

cyanidesound

Ha nem túl nagy kérés akkor kérd el azt a sémát a barátodtól és linkeld ide be nekünk, ketten már biztosan kíváncsiak lennénk rá. Vagy akár meghívhatod őt is ide a fórumra.

meghívom ide, az lesz a legtisztább :)

Link to comment
Share on other sites

Ugyanolyan forgó kapcsolóból van csinálva,mint a másik kolegáé csak annyi a különbség, hogy nem hat hanem 4 tárcsa van rajta és nem utolsó sorban az enyém nem néz ki ilyen szépen, többek között azért sem, mert az ellenállások teljesítménye eltérő (csak ilyen volt a boltban), de mindegyik 1%-os tűrésű fémréteg ellenállás.

ja, az enyémen a mester kiszámolta kereskedelemben kapható ellenállásértékekre és párhuzamosan vagy sorosan kötött párjaikra, hogy minden lépésben 2 dB-t osszon. ez valami exponenciális függvény úgy emlékszem.

Link to comment
Share on other sites

Hobkins

Szívesen látnék pár fényképet a hangerőszabályzódról!

cyanidesound

Ha nem túl nagy kérés akkor kérd el azt a sémát a barátodtól és linkeld ide be nekünk, ketten már biztosan kíváncsiak lennénk rá. Vagy akár meghívhatod őt is ide a fórumra.

Ugyanolyan forgó kapcsolóból van csinálva,mint a másik kolegáé csak annyi a különbség, hogy nem hat hanem 4 tárcsa van rajta és nem utolsó sorban az enyém nem néz ki ilyen szépen, többek között azért sem, mert az ellenállások teljesítménye eltérő (csak ilyen volt a boltban), de mindegyik 1%-os tűrésű fémréteg ellenállás.

Link to comment
Share on other sites

Hobkins

Szívesen látnék pár fényképet a hangerőszabályzódról!

cyanidesound

Ha nem túl nagy kérés akkor kérd el azt a sémát a barátodtól és linkeld ide be nekünk, ketten már biztosan kíváncsiak lennénk rá. Vagy akár meghívhatod őt is ide a fórumra.

Link to comment
Share on other sites

tévedés elkerülése végett: nem én kreáltam a motyót, hanem a társam, aki viszont képben van, hidd el nem szopatta volna magát, ha van egyszerűbb megoldás, ott van hátul az a kétállású kapcsoló, az is valami földvaria, de asszem nem ground lift, nem értek a gyémánthoz, antwerpenben terem? :)

Igen, ezt gondoltam. hiszen írtam, is pár hozzászólással ezelőtt, hogy nem értem miért, de biztos nem véletlenül van ott. De akkor sem értem, hogy miért :D

Link to comment
Share on other sites

Teljesen más potival, mint a kapcsolóval. És természetesen a kapcsolóval a jobb. Nincs semmi frekvencia különbség, minden állásban ugyanaz a hangkép, tökéletesen szól. Az eredő 25-26k Ohm között jött ki.

Szerintem a testet kösd össze a ki és bemenetnél. De, ha jól sejtem a doboz ezt magától is megtette, mivel fém és az XLR házak így egy potenciálon vannak. A többi már csak a kábelon múlik, mert ha fémház össze van kötve az árnyékolással, akkor a 2dbtest tárcsa nem játszik közre. Egy műszerrel megmérhetnéd már csak kíváncsiságból is. Ha jól sejtem, gerjedne a cucc, ha a test közé is ellenállásokat raknál. De a doboz megoldotta a problémát.

tévedés elkerülése végett: nem én kreáltam a motyót, hanem a társam, aki viszont képben van, hidd el nem szopatta volna magát, ha van egyszerűbb megoldás, ott van hátul az a kétállású kapcsoló, az is valami földvaria, de asszem nem ground lift, nem értek a gyémánthoz, antwerpenben terem? :)

Link to comment
Share on other sites

Teljesen más potival, mint a kapcsolóval. És természetesen a kapcsolóval a jobb. Nincs semmi frekvencia különbség, minden állásban ugyanaz a hangkép, tökéletesen szól. Az eredő 25-26k Ohm között jött ki.

Szerintem a testet kösd össze a ki és bemenetnél. De, ha jól sejtem a doboz ezt magától is megtette, mivel fém és az XLR házak így egy potenciálon vannak. A többi már csak a kábelon múlik, mert ha fémház össze van kötve az árnyékolással, akkor a 2dbtest tárcsa nem játszik közre. Egy műszerrel megmérhetnéd már csak kíváncsiságból is. Ha jól sejtem, gerjedne a cucc, ha a test közé is ellenállásokat raknál. De a doboz megoldotta a problémát.

Link to comment
Share on other sites

Tiszta sor, hogy 3 szál, de abból az egyik a test vagy árnyék, nevezzük, ahogy akarod és oda, tudtommal, nem kell beiktatni semmit. A test mindig test és nincs szabályozva. És ebből adódóan csak a szimmterikus jel 2 fázisát kell szabályozni (a második linken is ez látható a kapcsolási rajzon) . Én 4 tárcsával építettem meg és olyan űber király, hogy csak na. Tökéletes együttfutás.

amúgy goromba nálad a különbség? potival vagy szoftverrel először csak a magasak halkulnak, kapcsolóval meg teljesen kiegyensúlyozott a hangkép még nagyon leosztott állapotban is.

Link to comment
Share on other sites

Tiszta sor, hogy 3 szál, de abból az egyik a test vagy árnyék, nevezzük, ahogy akarod és oda, tudtommal, nem kell beiktatni semmit. A test mindig test és nincs szabályozva. És ebből adódóan csak a szimmterikus jel 2 fázisát kell szabályozni (a második linken is ez látható a kapcsolási rajzon) . Én 4 tárcsával építettem meg és olyan űber király, hogy csak na. Tökéletes együttfutás.

ja ezt én is gondoltam, hogy az árnyék mehetne telibe, de akkor nem kavar ez be az összjelszintbe? mi ezt a hattárcsás kapcsolást találtuk és az árnyék vagy test vagy minek hívják máshogy is van leosztva, mint a jeltárcsák.

Link to comment
Share on other sites

a szimmetrikus jelvezetés 3 szálon történik oldalanként, ezért a hat tárcsa. ez az ultimate megoldás :)

Tiszta sor, hogy 3 szál, de abból az egyik a test vagy árnyék, nevezzük, ahogy akarod és oda, tudtommal, nem kell beiktatni semmit. A test mindig test és nincs szabályozva. És ebből adódóan csak a szimmterikus jel 2 fázisát kell szabályozni (a második linken is ez látható a kapcsolási rajzon) . Én 4 tárcsával építettem meg és olyan űber király, hogy csak na. Tökéletes együttfutás.

Link to comment
Share on other sites

Sínen van a project. Meg van a kapcsoló. Nem tudom, nektek miért kellett a 6 tárcsás, mivel 4 tárcsával is meg lehet oldani, de gondolom, nem véletlenül van ott.

Az alábbi linken is 4 tárcsás megoldás látható.

http://members.upc.h...s/sw_vol_0.html

Itt pedig a kapcoslási rajza a hagyományos potméteres megoldásnak, amin látható, hogy elég a 4 pálya.

http://www.dact.com/...ereo_passi.html

Mindenkinek jó barkácsolást! :)

a szimmetrikus jelvezetés 3 szálon történik oldalanként, ezért a hat tárcsa. ez az ultimate megoldás :)

Link to comment
Share on other sites

Ha az elméleti része érdekel a dolognak akkor ajánlom a következő oldalt: http://w3.hdsnet.hu/whiteful/

Megnyitod az oldalt, bal oldali menuben klikk a "Fórumok"-ra, majd az "Erősítők"-re és ekkor be kell, hogy töltse a "Hangerőszabályzás" című oldalt. (az oldal javascriptet használ a navigáláshoz én meg nem tudtam rájönni, hogy lehet direkt arra az oldalra mutató linket ide beszúrni - ezért az útmutatás)

Köszi szépen! A kapcsoló beszerzése lesz macerás,de utána járok a trükköknek :)

Link to comment
Share on other sites

...

Gondolom, ez valami ellenállásos leosztós megoldás..?Érdekelne a dolog.

...

Ha az elméleti része érdekel a dolognak akkor ajánlom a következő oldalt: http://w3.hdsnet.hu/whiteful/

Megnyitod az oldalt, bal oldali menuben klikk a "Fórumok"-ra, majd az "Erősítők"-re és ekkor be kell, hogy töltse a "Hangerőszabályzás" című oldalt. (az oldal javascriptet használ a navigáláshoz én meg nem tudtam rájönni, hogy lehet direkt arra az oldalra mutató linket ide beszúrni - ezért az útmutatás)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Gondolom ez a sok sor link lett volna a 26 fokozatú csillapítóról. Megtennéd, hogy újra belinkeled? Ezer éve keresek 4pályás potit, de nem találok sehol. Gondolom, ez valami ellenállásos leosztós megoldás..?Érdekelne a dolog.

Üdv: Gábor

Copy/Paste-tel másold be a szöveget egy üres HTML fájlba, majd mentsd el. Úgy meg tudod már nyitni.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...