Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sok mikrofont kipróbáltam az elmúlt pár évben 10-200Ezer Ft között. Volt köztük Behringer, Akg preception, AKG C sorozat, Audio Technikák, Rode, Stage Line, Studio Project meg egy két még gázabb kategória.

Én is a költséghatékony áthidaló megoldást kerestem. Be kellett látnom, hogy ezek arra amire akarom használhatatlanok. Sok mikinek szinte csörögnek a magasai érződik a hangján a minőségük, nincs semmi soundjuk. Régen csinálgattam teszteket velük egy ISA preampal, de A-B-C tesztben is inkább azt mondom, hogy egyik rosszabb mint a másik. Persze ötletelni jó, de ezekért nem igen szabad nagyon pénzt kiadni. Inkább gyűjtögetni kell és venni olyat ami biztos jó. Nekem eddig az olcsó kategóriából a SHURE SM7b jött be. Nem kondi miki, de viszonylag jól kezelhető a hangja egy átlagos home studio setup-ba. Használtan viszonylag elég olcsón rá lehet szaladni és nem rég láttam, hogy a hitspace-ben is elég baráti áron beszerezhető. Ha nem sürgős, akkor érdemes várni és gyűjtögetni, mert hosszú távon az átmeneti megoldásokra sokkal több pénz megy ki az ablakon! És ha körülnézünk azért az apró hirdetésekben nem igen találunk eladó vintage studio mikit! Nem véletlen, ezeket nem akarják eladni!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"És ha körülnézünk azért az apró hirdetésekben nem igen találunk eladó vintage studio mikit! Nem véletlen, ezeket nem akarják eladni!"

 

Ebayen akad azért csak 1500 dodó fölé kell menni:)

Na ezért dolgozok saját modelleken(egyenlőre egy AKG C12 hibrid lesz, nem kínai kapszulával/elektronikával)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Urak, nem tudom mennyire tűnt fel, de iszonyatosan megnyomtuk a mikrofon kínálatunkat. Kb. csak az nincs raktáron, amit nem tudtak még leszállítani, de azok közül is pár van demón (ha nincs raktáron, de ott van hogy kipróbálható, az azt jelenti hogy van az üzletben). Pl. minden Perception raktáron van.

 

A házi stúdiózáshoz a Shure SM7B-t mondom én is. De vannak, akik ragaszkodnak a kondi mikrofonokhoz, szóval hajrá.

 

Élőhöz lepróbálható az összes Shure nálunk. 

 

És megint: a jó preamp nagyon durvát dob ezeken a mikrofonokon. Ez élőre is igaz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Guest loszmenem

A RODE NT1-A -ról mi a véleményetek?

Azt hittem, hogy jó amig nem vettem egy AT4040-est. Ahhoz képest el tudom mondani már amennyire emlékszem rá. 5 éve eladtam. Az 4040-nek fényesebb volt a teteje, sőt inkább azt mondom hogy annak volt teteje. A Rode felsőközepe meg egy kicsit karcosabb volt. Nem olyan tiszta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azt hittem, hogy jó amig nem vettem egy AT4040-est. Ahhoz képest el tudom mondani már amennyire emlékszem rá. 5 éve eladtam. Az 4040-nek fényesebb volt a teteje, sőt inkább azt mondom hogy annak volt teteje. A Rode felsőközepe meg egy kicsit karcosabb volt. Nem olyan tiszta.

A teteje nekem tetszik, a felso kozepekröl nekem is ez a véleményem. Digi 002 (Focusrite Pro) elöfokkal viszont kellemes hangja van. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Skacok...nem akarlak benneteket elkeseríteni, de egy "lemezképes" énekmikrofon alja ez: 

http://www.hitspace.hu/wunder-audio-cm7-fet.html

 

Ez alatt meg tök feleslegesen vitatkoztok, mert az esetek 90%-ban nem találtok semmi használható mikrofont. Ez van.

 

Olcsóból a shure sm7-et mondom én is, vagy kondiból a bock 195-öt. Ezek viselhetö kompromisszumok. A 300-600 közötti kategória az, ami pont semmire való. Jónak szar, szarnak drága. De ezt már vagy 5000x leírtuk, Ha mindenképpen kisérletezéssel cseszitek el az idöt (feleslegesen, mert ez már nagyon régóta ki van találva), addig se tudtok pénzt keresni egy normális mikrofonra. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A másik a preamp. ISA One a legolcsóbb ami kapható és használható egy lemezen, A többi szemét.

Hangkártyába épített preamp szinte mind szemét, amiben meg használható preamp van (Apogee, Prism, UA), az mind mind milás kategória.

 

Ne döljetek már be a marketinges humbugnak meg az internetes megmondó janiknak.

 

Másfelöl mikrofon+preamp a MINIMUM, hogy valami komolyabb szintre egyátalán esély legyen. Meg kell tanulni énekelni jól, az se olcsó, de megéri. S ha nem csinálsz egy évben 12 komplett nótát legalább, nem éri meg ilyenekre beruházni, inkább bérelj vagy menj studióba.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

at4040-et és tla5060-at használok mindenre. "mocskosul" jó mindkettő. persze nyilván a feladattól is függ, hogy mire kell a cucc. nekem ez a párosítás nagyon bevált.

a tla  egy kész mixet is szívesen átdolgoz, mert nem csak 1 mikrofon előfokként használható, hanem van a hátában 2db line in is. a fat eq és program kompresszor rész pedig akár ki is hagyható, de tökjól színezik is a hangot ha kell.

 

ja és viszonylag pénztárcabarát megoldás :)

Szerkesztette str
Link to comment
Share on other sites

  • 0

at4040-et és tla5060-at használok mindenre. "mocskosul" jó mindkettő. persze nyilván a feladattól is függ, hogy mire kell a cucc. nekem ez a párosítás nagyon bevált.

a tla  egy kész mixet is szívesen átdolgoz, mert nem csak 1 mikrofon előfokként használható, hanem van a hátában 2db line in is. a fat eq és program kompresszor rész pedig akár ki is hagyható, de tökjól színezik is a hangot ha kell.

 

ja és viszonylag pénztárcabarát megoldás :)

Szia! Esetleg feltöltenél, vagy privátban küldenél valamit, amit ezzel a kombóval vettél fel?

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a gitár egy AMT előfok után ment egyenesen a TLA-ba. még keveretlen anyag, minden nyers benne:

http://soundcloud.com/strayboom/teaser-01

http://soundcloud.com/strayboom/teaser02-mp3

 

szintén gitár, TLA-n keresztül, de már valamennyire kevert anyag:

 

dobtestek külön-külön felvéve, TLA+AT és néhány egyéb mikrofon, nyers változat:

 

Powerstate basszuskombó elé AT, TLA-n keresztül, és egy kis vonaljel mellékeverve:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

szívesen. örülök, hogy tetszik.

 

hypersynth SIDizer és ploque Chipsounds amiket leggyakrabban használok, valamint még a reFx quadraSID-et is néha. tulajdonképpen ezek a használhatóbbak, ha nincs eredeti breadbox. márpedig sajnos most nincs kéznél.

 

SIDizer nagyon bejön, könnyen használható és néhány presetemet bele is tette a developer a szoftverbe :) a chipsoundsnak meg inkább az alap presetei az erőssége és a variálhatósága, a kezelőfelület nem annyira kézreálló. most konkrétan nem emlékszem, hogy melyik zenében melyik szól. ha érdekel valakit, akkor szóljon és majd megnézem.

 

tudom, hogy a mixek nem az igaziak, de ez van. saját magam és néhány haver szórakoztatására ez pont elég egyelőre. a többi meg majd alakul, rajta vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

szívesen. örülök, hogy tetszik.

 

hypersynth SIDizer és ploque Chipsounds amiket leggyakrabban használok, valamint még a reFx quadraSID-et is néha. tulajdonképpen ezek a használhatóbbak, ha nincs eredeti breadbox. márpedig sajnos most nincs kéznél.

 

SIDizer nagyon bejön, könnyen használható és néhány presetemet bele is tette a developer a szoftverbe :) a chipsoundsnak meg inkább az alap presetei az erőssége és a variálhatósága, a kezelőfelület nem annyira kézreálló. most konkrétan nem emlékszem, hogy melyik zenében melyik szól. ha érdekel valakit, akkor szóljon és majd megnézem.

 

tudom, hogy a mixek nem az igaziak, de ez van. saját magam és néhány haver szórakoztatására ez pont elég egyelőre. a többi meg majd alakul, rajta vagyok :)

Ó ez nagyon szuper! Itt ütöm a fejem a falba, hogy a SIDizer nincs Mac-re...

 

A Breadbox nagyon jó, de azért kissé nehezen integrálható stúdió környezetbe, főleg a SID késése miatt.

(A Hardsidet próbáltam az nekem nem gyere be nagyon)

 

A Ploque-t megnéztem, nekem az se tetszik. Viszont nagyon király, hogy te ilyen jól megtaláltad az arányokat ilyen környezetben, őszintén szólva nem is hallottam még ilyen jól sikerült gitár-sid kombinációs anyagot.

 

Egyébként chipzene kvázi-ortodox adaptációval (=nem ér SIDet használni, de hasonló legyen a hatás!) már én is próbálkoztam, belinkelem mi lett belőle (Nord Stage, Wave, Logic). Én az autenticitást a basszus és a lead szólamok szíjjelprogramozásával (a delay is programozott, nem effekt), meg a hard restart effektek ill. a trackerek shuffle-jének mímelésével próbáltam elérni. Masszív meló volt egy kis semmiért :)

 

 

 

Na most meg én offolom szét a topicot, szólok a moderátornak mindjárt ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ahh, igen. dane és a c64 zenék. azt nem is tudtam, hogy ezt eredetileg virt írta, én már csak 64-en hallottam.

nekem tetszik, kellemes az összhatás és belegondolva, hogy manapság nagyon sok mainstream zenében hallani 8bites hangokat, még talán ez is símán beférne a "köztudatba" :)

 

a sidizer talán azért nincs mac-re, mert synthedit az alapja...? abban biztos vagyok, hogy synthedit, abban viszont nem, hogy létezik-e belőle mac-es változat.

 

volt hardsid-em, de azon kívül, hogy jól szóltak rajta az eredeti sid-ek, nem tetszett. nem jó a vst felülete, nem futtatható belőle több instance, hiába van 4 sid a dobozban.

 

most hétvégén lesz 8bit party ajkarendeken, a szokásos évi összejövetel. ádám, nem jössz le? :) biztos lenne sok ismerős, pl clarence, jean meg a többiek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ahh, igen. dane és a c64 zenék. azt nem is tudtam, hogy ezt eredetileg virt írta, én már csak 64-en hallottam.

nekem tetszik, kellemes az összhatás és belegondolva, hogy manapság nagyon sok mainstream zenében hallani 8bites hangokat, még talán ez is símán beférne a "köztudatba" :)

 

a sidizer talán azért nincs mac-re, mert synthedit az alapja...? abban biztos vagyok, hogy synthedit, abban viszont nem, hogy létezik-e belőle mac-es változat.

 

volt hardsid-em, de azon kívül, hogy jól szóltak rajta az eredeti sid-ek, nem tetszett. nem jó a vst felülete, nem futtatható belőle több instance, hiába van 4 sid a dobozban.

 

most hétvégén lesz 8bit party ajkarendeken, a szokásos évi összejövetel. ádám, nem jössz le? :) biztos lenne sok ismerős, pl clarence, jean meg a többiek.

 

Virt nagyon nagy császár amúgy, én is Dane-en keresztül jutottam oda. A példát eddig nem osztottam meg amúgy, koncepció zenének szántam, nincs igény az ilyesmire. A Hardsid el van cseszve rendesen. Pl. egy sima vibratot nem tudsz vele megcsinálni, asszem félhang a legkisebb amplitúdió meg ilyenek. Rendkívül körülményes. Ajkarendekre tervezek menni! Lesz ott pár nagy SID megfejtő akivel szívesen beszélnék, pl. Hermit :) Let's meet then ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tudtam, hogy nem kéne nekem ezt a thread-et elolvasnom :D

 

Játékra invitálnék minden kedves pajtást :) Lehet, semmi értelme, de jó móka szerintem.

 

Minap rászaladtam egy kedves, kis énekescsajszira netes bóklászásom során. Kicsit csiszolatlan még, de aranyból van a torka :D Mit ad Isten, az ajánlott youtube videók közt felfedeztem, hogy csináltak vele egy rövidke mikrofon összehasonlító videót. Rengetegszer meghallgattam, először csak a jányka hangja miatt, de aztán, ahogy a szerelem tovatűnt, egyre jobban kezdett viszketni a seggem, ahogy a mikrofonok felé fordult a figyelmem.

 

Aki esetleg ismeri, vagy rákeres, annak könnyű dolga lesz, mindenesetre vettem a bátorságot, hogy feldaraboljam a hangot és összekeverjem a mikrofonok sorrendjét, hogy vakteszteljek picit :) Mert hát elvileg az a fontos, hogy hogy szól, nem pedig egyéb hiábavalóságok (mint pl. a kábel színe). A jól szólásnak meg azért van némi szubjektív vetülete is a mérhetőn és a kőbevésetten kívül.

 

Ha valakit nem érdekel, ugorgyon :) Nem akarom senki idejét rabolni

 

A felhozatalban U87-től SM57-ig található 8 miksi.

 

Szegény jány meg eldanolja ugyanazt nyóccor (némi variációval), Van nyafogós rész is meg vonyítós rész is, hogy legyen dinamika különbség is nektek :D

 

Elvileg mindegyik felvétel NEVE 1073 preamp-pel készült. az AD konverziót egy DigiDesign 192 végezte. ProTools-ban nagyjából egyenlőre hozták a felvételek szintjét és "sajna" tettek rá egy lapát reverbet...ellenben se EQ se semmi. A mikrofonok közti különbség mindenesetre elég jól hallható....biztos lehetne jobb is, ebbe kár belemenni...egy átlag végfelhasználó, úgyis sokol rádión hallgat zenét.

 

Csak az érdekel, hogy tényleg vannak mikrofonok, amiket száműznie kell minden stúdiótulajdonosnak a polcról, vagy ez csak legenda.

Nekem egyik sem tűnik elfogadhatatlannak.

Kinél mi lenne a sorrend? Ki mit dobna ki?

Kéretik nem elhajtani a rákba a hozzá nem értéssel párosított hülyeségemmel egyetemben :)

(remélem, működnek a linkek)

 

http://www.kalyop.com/menemszol/1.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/2.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/3.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/4.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/5.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/6.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/7.wav

http://www.kalyop.com/menemszol/8.wav

Link to comment
Share on other sites

  • 0

:)

Nem, nem...megvolt annak idején ez is, csak akkor valszeg nem volt annyi időm ilyesmivel foglalkozni, mint most :D

Mellesleg ezzel is eljátszhatnánk, hogy mellőzzük a gyártó és model megjelölést (mert valami miatt szerintem ezeknek komoly pszichoakusztikai hatásuk van :D), oszt' válogasson mindenki kedvére.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...