Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

AT2020 és ISA One preamp + valamilyen focusrite hangkártya és soundban a magyar rap élvonalában leszel. Tapasztalatból mondom :) sokáig agyaltam a rappes haverjaim számára. NEM FOG 200ezer összbüdzséig semmi jobban szólni, mert ha csak a mikrofonból veszel egy drágábbat, akkor nem is lesz számottevő a különbség olyan 250e/mikrsi kategóriáig, míg az ISA One kb megváltja a világot a hangminőségben egy rap produkcióban. Az van, hogy szuper keverhető és frankón a központban állós lesz tőle a rap6felvétel, míg ócsóbb preampoknál nagyon könnyen elveszlődik a szó a mixben- persze ez nagyon dúrván le lett most egyszerűsítve, de az eredmény ez.

Köszönöm a választ! Akkor az AKAI EIE PRO helyett egy Focusrite jobb választás lenne? Focusrite Scarlett 2i4 ?? miért jobb ez? A választ köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a választ! Akkor az AKAI EIE PRO helyett egy Focusrite jobb választás lenne? Focusrite Scarlett 2i4 ?? miért jobb ez? A választ köszönöm!

 

Helytelen következtetés azt gondolni, hogy ha az ISA kvalitásaival a Scarlet bármiféle köszönőviszonyba volna. A Scarlet a Focusrite cég belépő kategóriája, az ISA pedig a csúcskategória. Az ISA, ami csak egy preamp kb 10 Scarlet súlya saccra, és árban is sokkal több mint a 2i4. 

 

Hogy melyik a jobb választás nem tudom, de a Scarletek jobb minőséget képviselnek mint az Alesis hangkártyák (preampben is), amibe az Akai istálló is tartozik. A két cucc azonos árban van, de az EIE-nek több feature-je van, több bemenete, preampja stb, és mivel a Scarlet nagyon olcsónak számít amúgy is, de az EIE ennek ellenére is olcsóbb, kérdés tehát, hogy nem megye-e a termék minőségének (hangzás) rovására. Az EIE-n USB1-es van, a Scarleten USB2. A Scarlet 96kHz-en is tud felvenni, az EIE megáll 48kHz-en, ésatöbbi. Az EIE-re 1 év gari van, a Scarletre 3.

 

Nekem az EIE indokolatlanul nagynak tűnik (hangkártyáknál fontos a hordozhatóság). Persze az USB hub nagyon hasznos tud lenni, ezt aláírom.

 

Felvesszük az EIE-t a kínálatunkba, hozunk belőle, aztán leteszt. Amit tudok mondani biztosan, hogy ha hangról van szó, az Alesis kártyák rendesen alulmaradnak a belépő szintű többi termékhez képest.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Helytelen következtetés azt gondolni, hogy ha az ISA kvalitásaival a Scarlet bármiféle köszönőviszonyba volna. A Scarlet a Focusrite cég belépő kategóriája, az ISA pedig a csúcskategória. Az ISA, ami csak egy preamp kb 10 Scarlet súlya saccra, és árban is sokkal több mint a 2i4. 

 

Hogy melyik a jobb választás nem tudom, de a Scarletek jobb minőséget képviselnek mint az Alesis hangkártyák (preampben is), amibe az Akai istálló is tartozik. A két cucc azonos árban van, de az EIE-nek több feature-je van, több bemenete, preampja stb, és mivel a Scarlet nagyon olcsónak számít amúgy is, de az EIE ennek ellenére is olcsóbb, kérdés tehát, hogy nem megye-e a termék minőségének (hangzás) rovására. Az EIE-n USB1-es van, a Scarleten USB2. A Scarlet 96kHz-en is tud felvenni, az EIE megáll 48kHz-en, ésatöbbi. Az EIE-re 1 év gari van, a Scarletre 3.

 

Nekem az EIE indokolatlanul nagynak tűnik (hangkártyáknál fontos a hordozhatóság). Persze az USB hub nagyon hasznos tud lenni, ezt aláírom.

 

Felvesszük az EIE-t a kínálatunkba, hozunk belőle, aztán leteszt. Amit tudok mondani biztosan, hogy ha hangról van szó, az Alesis kártyák rendesen alulmaradnak a belépő szintű többi termékhez képest.

Köszönöm a kimerítő választ. Azért egyet még kérdeznék. Jelenleg adott az AT2020, egy alesis io2 expressel használjuk, ezt a minőséget akarjuk feltornászni. Ha jól értem, az ISA ONE-t a felvételi láncba kötve, egy kifinomultabb soundot kapunk, de csak abban az esetben, ha az audio interfész legalább annyira minőségi mint az ISA? Ha ez a szitu, akkor tudnál ajánlani egy hangkártyát, ami alkalmas lesz meglépni ezt a szintet? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Scarlet alapból egy jobb minőségű hangkártya mint az IO2 Express, de a kollega arra az általános nézetre utalt fentebb, hogy a mikrofon hangjának fejlesztésében az egyik lehetőség a preamp fejlesztése (a hangkártyát értmezhetjük úgy mint a konverter + preamp modulok egy házba integrálva) . Vagyis hogy egy gyengébb mikrofon egy profi preamppal jobb eredményt adhat (és ad az általunk ismert példákban) mint egy jó mikrofon egy hangkártya tök alap előfokánál. Ő tehát a mikrofon hangjának fejlesztéséről szólt.  

 

Ha jól értem, az ISA ONE-t a felvételi láncba kötve, egy kifinomultabb soundot kapunk, de csak abban az esetben, ha az audio interfész legalább annyira minőségi mint az ISA?

 

Úgy fogalmaznék, egy ISA-hoz már kellene fejleszteni az IO2-n. A Scarlett az ISA-val még a kb "elmegy" szint, bár azzal is kategóriákkal jobb eredményt fog adni mint az IO2. Az ISA igazán jól a nagyon drága konverterekkel tud kiteljesedni, de ha szűk a büdzsé, akkor egy egyszerűbb hangkártyával is bele fog szólni rendesen az eredménybe.

 

Eleve, jobban be lehet szintezni, és mivel sokkal jobbak a jelzaj adatai a hangkártyáénál, elég megengedő lesz a beállításokkal. Plusz van direkt monitoring kimenete, gyanítom, a fejhallgató erősítője is jobb a hangkártyáénál.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az ISA igazán jól a nagyon drága konverterekkel tud kiteljesedni, de ha szűk a büdzsé, akkor egy egyszerűbb hangkártyával is bele fog szólni rendesen az eredménybe.

Én liquid Saffire kártyáról váltottam Symphonyra és nagyon durva a különbség. Régen szét kellett eq-zak mindent, föleg a magasak voltak elég rosszak, most 1-2 dB vágás itt vagy ott és kész... Pedig ISA volt a preamp akkor is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lehet hogy hülye kérdés, de megkérdezem :)

Mi történik, ha van egy ADAT vagy S/PDIF bemenettel rendelkező hangkártyám és veszek egy AD kártyát az ISA One -ba, majd összekötöm a kettőt? Van akkor bármi beleszólása a hangkarinak a hangminőségbe?

 

Másik kérdés, hogy vannak esetleg milliós szint alatt tisztességes AD konverterek, amiket az ember tudna használni a saját előfokaival? És akkor nem is kéne hangkarikkal izélni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jó esély van rá, hogy működni fog és az ISA AD konverzió miatt, elég jó minőségben.

 

A másik kérdésre: nagyon jó konverterekre akkor van szükséged, ha (többször) ki szeretnéd küldeni a felvett sávot valamilyen analóg eljárásra. Egyszeri konverzió különbségét a milliós szint és a 100-300eFt-os között nem hallod meg, csak méregrága monitorokon. Akkor is nagyon nehezen lehet észrevenni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A másik kérdésre: nagyon jó konverterekre akkor van szükséged, ha (többször) ki szeretnéd küldeni a felvett sávot valamilyen analóg eljárásra. Egyszeri konverzió különbségét a milliós szint és a 100-300eFt-os között nem hallod meg, csak méregrága monitorokon. Akkor is nagyon nehezen lehet észrevenni.

Azért észrevehető :D De mixben, ahogy elkezded birizgálni, azonnal hallható a különbség, még olcsóbb hangfalakon is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Rengeteget olvasgattam, nézelődtem, tanulgattam mióta kaptam pár segítő választ tőletek, azóta megjött az EIE pro, ki is próbáltuk, összeszerelési minőségre hihetetlen jó, masszív fémdoboz, a szolgáltatásai is eléggé rendben vannak, amatőröknek tanulni, tapasztalatokat szerezni kifejezetten ajánlom! Hangminőségben nincs különbség az IO2-vel szemben, valószínűleg ugyan az az elektronika, ha már egy azon csoport tagjai, mégis, valahogy jobb érzést ad hogy ilyet használsz, nem egy ezüstre fújt műanyagdobozt, illetve van saját asio drivere ami sokkal jobban állítható mint az io2 netről összekapart bétája. Latency is javult valamelyest.

Az ISA ONE-t még az ősszel beszerezzük, nekiállunk az album felvételének, ha lesz értékelhető különbség ezzel a kártyával, akkor soundcloudra mennek a demók, hogy halljátok (már akinek ez hasonlóan újdonságot jelent, mint nekem :D), mennyit számít egy jó preamp.

Projektek tavaszra:
Tervben van egy iMAC beszerzése (2012 vagy 2013 mac) amihez 10-ből 11 ember Apogee kártyákat ajánl. Na most az lenne a terv, hogy egy Duet 2-re összeharácsolunk, mert az előző kommentekből kiderül, hogy A/D is azon a véleményen van, hogy ez már kihozza az ISA ONE igazibb arcát. Viszont nézegettem a termékskálájukat és van ott egy ONE széria is, ami olcsóbb, lényegesen olcsóbb, és a marketing szöveg ugyan az alatta, minőségi mikrofonelőfok, stúdió minőség bablablab. illetve egy beépített kondi mikrofon (gondolom ezt senki nem használja, én legalábbis nem tenném). A kérdésem az lenne, hogy valóban ugyan azt a hangminőséget nyújtja e, és csak szolgáltatásaiban tér el, vagy a duet 2 teljesen másképp van összerakva, és érdemes megfizetni a különbözetet. A válaszokat köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni dobmikrofon szett vásárlásához!

Kinéztem egy Audio-Technica szettet,(http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/shop?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=6318&category_id=368) de sajnos számomra ennek túl magas az ára. Most találtam olcsóbban kevésbé neves gyártótól(http://www.zenepower.hu/site/termekek.cgi?sub=38#1153). Nem tudok semmit egyik szettről sem. Valamelyikkel kapcsolatban esetleg vannak tapasztalataitok? Inkább Gyűjtsek az Audio-Technica szettre, vagy nincs akkora különbség a kettő között? A márkát mennyire kell itt megfizetni? Esetleg valami alternatívát tudtok javasolni? Egy SM-57-el már rendelkezem, fel tudnék használni ezek mellé. Egyébként nagyobb részben rock/metál felvételre használnám.

 

Köszönöm válaszaitokat előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az ilyesmi dobmikrofonokért nem nagyon szabad pénzt kiadni, nem a legjob megoldás. Ha átmeneti megoldásnak akarod venni akkor meg luxus, többet ér ha bérlsz egy rendes dobmikrofon szettet! Igaz nem studiókörülmények között, de néhány kommerszebb hangosításon dolgoztam néhány hasonló dobmikrofonszettel. Űbergáz, brutálmód bele kell nyúlni az eq-ba, nagyobb dinamikalökésektől eleve torz jel jön le a mikiről stb. Alapból olyan hangjuk van mint ha egy vödröt ütögetnél. (t-bone, fame, meg valami 50ezres ld szet) A sorokközt említetted, hogy rendelkezel SM57-el, az ár értékben a legjobb megoldás. Ha mellé vennél a dobmikrofonszett árán pl egy Shure beta52 lábdobmikit plusz gyűjtenél 1-2 overheadnak szánt mikire már klasszi sokkal többet érsz mintha valami borzalmas mikrofonszettel kezdesz el fölvenni. Én nagyon szeretek dolgozni az Audix DP7-es kitjével néhány plusz kiegészítéssel. Ettől i léteznek sokkal jobb megoldások, de ez már annyira nem rossz. Ebből a szettből a D6 lábdmiki a kedvencem. Viszont visszatérve az SM57-hez igazi szenteltvíz, mindenre jó szinte és van egy sajátos hangja, amit már nagyon megszokott a fül. 

Szerkesztette biczokrecords
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is adnék egy-két jó tanácsot dob felvételekkel kapcsolatban...persze csak ha érdekes. 

 

A dob úgy általában az egyik legérzékenyebb az akusztikai környezetre (klasszikus zenekart leszámítva). Másfelöl sok mirofont és egyéb ketyerét (preampok, EQ-k, kompik, gate-k stb) kíván még mielött bemenne egy A/D konverterbe, szóval a technológiai igényei is elég húzóssak. Ez azt jelenti, hogy általánosságban az esély, hogy "lemezképes, tökös" dobsoundot csinálj olcsón, a zéróhoz tendál...

De...azért vannak trükkök. Két dolog van, ahol az "élö játék" szignifikáns és "lemodelezhetetlen" utómunkával. Az egyik a pergö a másik a lábcin. Elsö körben ezekre kell a legjobb cuccokat felrakni. Pergöre az Sm57 elmegy mondjuk felülre, alulra is jó, de oda lehet tenni valami magasban érzékenyebb mikrofont is, ott nincs annyira durva hangnyomás. Mondjuk úgy két Sm57-el lehet elfogadható pergöt gyártani. A lábcinre használhatók a nagymembrános ének miksik is, amire úgyis befektet az ember ugye más okokból, de talán a legjobb megoldás egy ribbon miksi (ami mellesleg gitárokhoz is kiváló!). Mondjuk egy közepes ének mikrofon már elég jó eredményt adhat (pölö AK47, AT4050 stb). Itt egy dologra kell figyelni, ha lehetöség van rá, tegyünk egy hangszigetelö mini paravánt a pergö és a lábcin közé. (Lentebb a képen pont egy ilyen látható, SM57 a pergön és Royer ribbon a cinen!) Ezek után még két cikibb dolog van, ami elég mikrofon érzékeny. Az egyik az overhead-ek, azaz a dob feletti miksik, amik a cineket hivatottak venni föként, a másik a room mikrofon. Persze ha nem túl nagy a szobánk, akkor a roomot nyugodtan hanyagolhatjuk, illetve az overheadeket el lehet úgy helyezni kicsit távolabbra, hogy roomként is funkcionáljanak, az az esetek nagy többségében tök kielégítö eredményt ad. Ide nagymembrános ének mikrofonokat használjunk! De tényleg. :) AKG 414, Ak47, U87 stb...sajnos ez elég költséges buli. (Bérlés, kölcsönkérés stb). A tamokra és a lábdobra a legrosszabb miksik is jók, vagy csak simán triggerezzük fel öket dobtriggerekkel. Aztán késöbb a DAW-ban ezeket elég könnyedén le lehet cserélni mintákkal. Akár az is elképzelhetö, hogy a saját dobjainkat samplingeljük le egyenként külön külön a legjobb mikrofonjainkkal, de persze egyszerübb a "gyári kész samplingek" használata. Ezeken nem igazán történik semmi olyasmi a játék során, ami miatt ez nem járható út (ritka esetekben elöfordul, akkor szívás van). A lábdobbal azért trükközhetünk kicsit, két mintát gyártsunk. Az egyik a jó eröteljesen megrúgott, éles pregnáns attackkal rendelkezö sound, a másik ennek egy puhább, tompább változata. Ezt akár legyárthatjuk úgy is, hogy az eröteljes megütés leszürjük EQ-val finoman, és sample editorban egyszerüen lehúzzuk a lábgép csattanás hangerejét az elején. Ezt a két mintát aztán "keverve használjuk", mint a samplerekben a layer-crossfade funkció, az adott megütés erösségének a függvényében. (figyeljünk arra, hogy a két minta tökéletesen azonos fázisban legyen, ezért jobb a szürös, utángyártott puha minta eljárás) Ez szinte 100%ban megoldja a lábdob kérdést.

Másik, nagyon nagyon fontos és drága dolog a preampok. Pergö, lábcin és a két overheadre mindenképp brutál preampokat tegyünk. (ISA alatt ne is próbálkozzatok, minden meg fog halni tutira). A triggerelt dolgoknak persze tök mindegy, oda bármi megteszi, csak átvigyen némi dinamikát. :)

 

Remélem segítettem...

 

24359d1158950835-bruce-your-hi-hat-snare

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Szöveg felvételről van szó house alá.

(Lámpaláz miatt egyenlőre nem megy a stúdiófelvétel, bár jobban örülnék neki ha méregdrága cuccokon pofázhatnék.)

 

Addig is lenne egy at2020 és hozzá preamp: MindPrint AN/DI pro vagy RME QuadMic.

Igen tudom... vegyek Isa One-t.

 

Ne szenvedjek ezekkel a cuccokkal? Isa One vagy menjek stúdióba?

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Szöveg felvételről van szó house alá.

(Lámpaláz miatt egyenlőre nem megy a stúdiófelvétel, bár jobban örülnék neki ha méregdrága cuccokon pofázhatnék.)

 

Addig is lenne egy at2020 és hozzá preamp: MindPrint AN/DI pro vagy RME QuadMic.

Igen tudom... vegyek Isa One-t.

 

Ne szenvedjek ezekkel a cuccokkal? Isa One vagy menjek stúdióba?

 

Üdv.

Azért ne ess kétségbe:-)

Az RME QuadMic jó minőségű, teljesen transzparens előfok. Igen jó felvételeket lehet vele készíteni.

Az at2020 is meghaladja a műfajhoz feltétlen szükséges szintet.

Ha nagyon leegyszerűsítjük, akkor abban különbözik ez a szint a nagyon drága (több mill.) berendezésektől, hogy azokkal bármit csinálsz jó lesz. Nagyon jó. Tekersz rajta, kicsit más, de az is jó. 

Az amatőr cuccokat sokáig kell piszkálni, de lehet vele jót csinálni, ahogy csinálnak is sokan. Sokkal könnyebb rosszat, de jót is lehet. 

Hajrá:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Szöveg felvételről van szó house alá.

(Lámpaláz miatt egyenlőre nem megy a stúdiófelvétel, bár jobban örülnék neki ha méregdrága cuccokon pofázhatnék.)

 

Addig is lenne egy at2020 és hozzá preamp: MindPrint AN/DI pro vagy RME QuadMic.

Igen tudom... vegyek Isa One-t.

 

Ne szenvedjek ezekkel a cuccokkal? Isa One vagy menjek stúdióba?

 

Üdv.

 

Szerintem az RME preampek ilyen "se íze-se bűze" előfokok, kategóriára ugyanaz mint a Focusrite Saffire preampjei, viszont drágábbak. Ez a saját véleményem széljegyzetnek.

 

A lényeget tekintve egyelőre nyugodtan dugd be a hangkártyádba a mikrofont és GYAKOROLJ. Ugyanis ha a lámpaláz szűk keresztmetszet, akkor az azt jelenti, hogy rengeteget kell gyakorolnod. Valszeg azért vagy lámpalázas mert nem megy még eléggé, nem csináltad tízmilliószor. Szerintem ne előfokot vegyél, hanem magadat, hogy tanulj belőle és sokat gyakorolhass :)

 

Ha odajutsz, akkor pedig vegyél egy rendes preampet. A Mindprint és a QuadMic is komolytalan profi könnyűzenére.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a válaszokat és a biztatást!

 

Az ének műanyagul szól akkor bukik a zene.

A kevergetésektől meg már kezdek elfáradni.Tuti soundot otthoni kütyükből...nem tudom, örök kritikus vagyok magammal szemben.

 

Jó ez a fórum. Érdekes dolgokat mozgat meg az ember fejében.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a válaszokat és a biztatást!

 

Az ének műanyagul szól akkor bukik a zene.

A kevergetésektől meg már kezdek elfáradni.Tuti soundot otthoni kütyükből...nem tudom, örök kritikus vagyok magammal szemben.

 

Jó ez a fórum. Érdekes dolgokat mozgat meg az ember fejében.

 

 

Akkor bukik a zene, ha hallani, hogy az előadó nem tudja elénekelni amit szeretne.

 

Azt akarom csak mondani, hogy egy AT 2020 egy Scarlet 2i2 hangkártya előfokával lehet hogy nem top, de a műanyagtól azért messze van. EZ pl. egy rosszabb mikrofon mint az at2020: (bocs, hogy nem a műfajból kerestem, de talán lehet érteni mit akarok)

 

 

Azt nem mondom, hogy nem örülnék, ha vennél pl. tőlünk egy preampet, csak azt mondom, hogy érdemes betartani egy ésszerű sorrendet. Nem ismerem a zenéd, vagy a képességeidet, csak azt mondom, hogy egy hangkártyával és egy at 2020-szal egy jobb énekes már azért elindulhat. tény, hogy egy szebb hang inspiráló. De az meg nem az RME Octamic, vagy a Mindprint, érted!

 

Egyébként ha itt tartunk, a Mackie VLZ3-asoknak a mic preampje agyonveri ezeket, bárkinek nagyon szívesen megmutatjuk. Most jön a VLZ4, állítólag javítottak a specifikáción.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azt akarom csak mondani, hogy egy AT 2020 egy Scarlet 2i2 hangkártya előfokával lehet hogy nem top, de a műanyagtól azért messze van. EZ pl. egy rosszabb mikrofon mint az at2020: (bocs, hogy nem a műfajból kerestem, de talán lehet érteni mit akarok)

 

 

Igen megvan, világos.

Ennek a lánynak csoda hangja van.Nekem nincs hangom ezért is csak szövegelek + nem ilyen telt,erős, rezgős.Ezért is nehéz kihozni belőle bármit is, viszont még így is ezerrel megdobja a zenét. Jöttment mc suhancokról meg ne is beszéljünk.

 

"a Mackie VLZ3-asoknak a mic preampje agyonveri ezeket"

 

Most fogom a padlót! RME quadmic pedig 6-szor ennyibe kerül.Ez hogy?

Art tube mp-t leveri simán az Emu usb 0404 preampje.Gondolom emu-t meg scarlettéket meg leveri vlz3.

Ezek szerint ő az olcsó mic preamp top...

vlz4-ben onyx preamp.Erről lehetne pár szót?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen megvan, világos.

Ennek a lánynak csoda hangja van.Nekem nincs hangom ezért is csak szövegelek + nem ilyen telt,erős, rezgős.Ezért is nehéz kihozni belőle bármit is, viszont még így is ezerrel megdobja a zenét. Jöttment mc suhancokról meg ne is beszéljünk.

 

"a Mackie VLZ3-asoknak a mic preampje agyonveri ezeket"

 

Most fogom a padlót! RME quadmic pedig 6-szor ennyibe kerül.Ez hogy?

Art tube mp-t leveri simán az Emu usb 0404 preampje.Gondolom emu-t meg scarlettéket meg leveri vlz3.

Ezek szerint ő az olcsó mic preamp top...

vlz4-ben onyx preamp.Erről lehetne pár szót?

 

Ami azt illeti, a Mackie VLZ3-asokban a preamp meglehetősen jóra sikerült, meg úgy általában a VLZ-k. Mindezt úgy mondom, hogy valóban teszteltem az ISA ellen profi mikrofonnal, ahol ki is tudott jönni az, ha jó a preamp. Az általam próbált hangkártyák preampjánál sokkal jobb, legfeljebb az Apogee-k vannak vele pariban.

 

Az RME-ről már párszor kifejtettem, hogy hangminőség tekintetében szerintem túl van értékelve. Egy termék lehet attól is drága (jogosan!), mert Németországban készül, vagy mert egyéb aspektusait javítják, az RME stabilitása, a Totalmix képességek pl. bőven extrának tekinthetők. A Quadmic jó minőségű termék (összerakás és elfogadható specifikáció), nekem nem tetszik a hangja, nem hasonlít semmire, nincs "sound". Itt egy cikk róla SOS-ből. A verdiktjük elég beszédes szerintem.

 

A Mackie és a Focusrite viszont olcsó gyártásban spílerek, szinte bárkinél jobbak, tehát ha ugyanazt a terméket a Focusrite gyártaná rögtön harmadannyiba kerülne. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ami azt illeti, a Mackie VLZ3-asokban a preamp meglehetősen jóra sikerült, meg úgy általában a VLZ-k. Mindezt úgy mondom, hogy valóban teszteltem az ISA ellen profi mikrofonnal, ahol ki is tudott jönni az, ha jó a preamp. Az általam próbált hangkártyák preampjánál sokkal jobb, legfeljebb az Apogee-k vannak vele pariban.

 

Az RME-ről már párszor kifejtettem, hogy hangminőség tekintetében szerintem túl van értékelve. Egy termék lehet attól is drága (jogosan!), mert Németországban készül, vagy mert egyéb aspektusait javítják, az RME stabilitása, a Totalmix képességek pl. bőven extrának tekinthetők. A Quadmic jó minőségű termék (összerakás és elfogadható specifikáció), nekem nem tetszik a hangja, nem hasonlít semmire, nincs "sound". Itt egy cikk róla SOS-ből. A verdiktjük elég beszédes szerintem.

 

A Mackie és a Focusrite viszont olcsó gyártásban spílerek, szinte bárkinél jobbak, tehát ha ugyanazt a terméket a Focusrite gyártaná rögtön harmadannyiba kerülne.

A/D huh ez szuper info volt, én is köszönöm. Pont valami ilyesmit vadásztam, de a leírásod alapján a VLZ3-as, vagy4-es jó is lesz nekem, de lenne egy olyan kérdésem, hogy szintit is hajtanék vele a 3/4-es "sima" bemeneteken, azokon is van preamp? ... és milyen? Mert erősítenem kellene egy-két gyengusz hangon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ami azt illeti, a Mackie VLZ3-asokban a preamp meglehetősen jóra sikerült, meg úgy általában a VLZ-k. Mindezt úgy mondom, hogy valóban teszteltem az ISA ellen profi mikrofonnal, ahol ki is tudott jönni az, ha jó a preamp. Az általam próbált hangkártyák preampjánál sokkal jobb, legfeljebb az Apogee-k vannak vele pariban.

 

Az RME-ről már párszor kifejtettem, hogy hangminőség tekintetében szerintem túl van értékelve. Egy termék lehet attól is drága (jogosan!), mert Németországban készül, vagy mert egyéb aspektusait javítják, az RME stabilitása, a Totalmix képességek pl. bőven extrának tekinthetők. A Quadmic jó minőségű termék (összerakás és elfogadható specifikáció), nekem nem tetszik a hangja, nem hasonlít semmire, nincs "sound". Itt egy cikk róla SOS-ből. A verdiktjük elég beszédes szerintem.

 

A Mackie és a Focusrite viszont olcsó gyártásban spílerek, szinte bárkinél jobbak, tehát ha ugyanazt a terméket a Focusrite gyártaná rögtön harmadannyiba kerülne. 

 

Meggyőző információ!Akár egy titkos tanfolyam.

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...