Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Pont mostanában töröm a fejem keverő vàsárláson. Az onyx-okban is ugyanaz a preamp van?

A masik jelöltem allen and heath zed r16 lett volna, de közben megláttam a qu16-ot. Arról nincs valakinek infoja véletlenül?

Az Onyx i-okban a VLZ3 van.

 

A Qu-16 egy olcsó digitális pult.  Én nagyon nem szeretem a digit pultokat, undok egy hangjuk van. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az Onyx i-okban a VLZ3 van.

 

A Qu-16 egy olcsó digitális pult.  Én nagyon nem szeretem a digit pultokat, undok egy hangjuk van.

Tény, hogy tudnak undokok lenni :) De mivel hobby célra kell csak jelenleg (demózni, tanulgatni) vonzó egy ilyen kis all-in-one cucc. Ha netán nagyon profi és gazdag leszek egyszer, úgyis fejleszteni fogom a rendszert :)

Egyrészt, azt sejtem hogy az a&h nem fog nagyon kaki előfokokat belerakni, másrészt benne van az audio interface, harmadrészt control surface (nem utolsó sorban motoros faderekkel) is, hogy ne kelljen annyit egerészni a daw-ban, negyedszer több sávos felvételt készít usb drive-ra, számítógèp nélkül is. Lehet, hogy a channel stripje nem is èrdekel :) Bár ha már ott van...

De nem ragaszkodom hozzá, és a döntéstől is messze vagyok. Lehet, hogy egy kalap kaki ès még egy behringer x32-vel is jobban járnèk :)... elég friss még, úgyhogy egy normális review-t sem találtam.

A zed r16-tal van valami tapasztalatotok? Mintha lett volna a kínálatban egy darabig. Mondjuk egy onyx 1640i vs zed r16 milyen eredményt hozna? Azon kívül, hogy a zed dràgább :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Qu-16 egy digit pult, aminek az árát leginkább a kezelőfelület teszi ki, pl. a motorfader, az LCD. Ennél a pluginek jobban fognak szólni, ezt most borítékolom.

 

Egyrészt, azt sejtem hogy az a&h nem fog nagyon kaki előfokokat belerakni

 

 

??? Figyelj, ha a gyártó logója egy kis piros villám lenne AMS-Neve felirattal vagy ilyen kaliberű névvel, akkor azt mondom, hogy ez a kijelentés oké, de még a legnagyobb gyártók is el tudnak követni nagyon ronda dolgokat, szóval ez a brand fétis ez teljesen tévút. De egy Allen & Heath név garancia lenne bármire? Full alsó kategóriás gyártó. Ezen az elven Yamaha is nagy név, és ott már hallottam olyan preampet meg konvertert hogy "az maga volt a csoda". Már csoda hogy annak lehet nevezni.

 

A Qu-16 600k. Kérdezd meg, hányan vennének ehelyett pl. UA Apollót. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Qu-16 egy digit pult, aminek az árát leginkább a kezelőfelület teszi ki, pl. a motorfader, az LCD. Ennél a pluginek jobban fognak szólni, ezt most borítékolom.

 

szóval ez a brand fétis ez teljesen tévút.

 

A Qu-16 600k. Kérdezd meg, hányan vennének ehelyett pl. UA Apollót.

Szó nincs brand fétisről, hiszen akkor nem nézegetném más gyártók termékeit, hanem rárepülnék a kiszemelt darabra. És pont azért érdeklődök itt, hátha valakinek valamelyik cuccal van jó vagy rossz tapasztalata. Azzal sajnos semmire nem megyek, hogy folyamatosan kvázi lehülyéztek itt a fórumon mindenkit, aki nem neve-ben és neumann u47-ben gondolkodik. Elhiszem, hogy jóindulatból teszitek és csak meg akartok kímélni mindenkit a felesleges szenvedéstől, sőt nyilván én is ezeket venném, ha lenne rá keret, vagy üzleti céljaim azt diktálnák, de jelenleg nincsenek ilyen céljaim.

Keresek valami eszközt, amivel a magam, vagy a heverjaim zörgèsét elfogadható minősègben rögzíteni tudom, utána meg le tudok ülni megpróbálkozni a keveréssel. Nem àrt, ha nem robban le a cumó két hèt múlva és nem árt, ha az esetleges fejlődésem esetén nem kell kidobni, mert annyira szar :) Stb. Egyszerű dolgok ezek...

Ha professzionális felvételt akarok, úgyis bevonulok egy stúdióba és megcsináltatom szakemberrel.

Az apollo egyébként nyilvàn felmerült, de minimum 16 csati kéne nekem, az apollo 16 meg már igencsak súrolja a millát. Szerencsére tudok költeni a hülyeségemre, de ennyit egyszerűen most nem szeretnék.

Mindegy, inkább nem kérdezősködök itt többet, mert felesleges... maradok lelkes olvasó és hozzàszóló

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szó nincs brand fétisről, hiszen akkor nem nézegetném más gyártók termékeit, hanem rárepülnék a kiszemelt darabra.

 

 

Én csak azt mondtam, hogy az, hogy valamire rá van írva valami márkanév, az még nem jelent semmit. Csak mert erre hivatkoztál. És azt írtam, hogy ez még a legnagyobb gyártókra is érvényes. Mi itt a gond?

 

Azzal sajnos semmire nem megyek, hogy folyamatosan kvázi lehülyéztek itt a fórumon mindenkit, aki nem neve-ben és neumann u47-ben gondolkodik.

 

 

 

Sajnálom hogy így érzed, de ez nem a mi hibánk. (Egyébként pont asszem ma vagy tegnap beszéltem le valakit hogy előfokot vegyen)

 

Én adtam egy alternatívát, mert szerintem 600k egy legfeljebb közepes digit keverőre sok. (Az Apollóban is van mixer, azért tettem ezt, és őszintén nem tudom elképzelni mi lesz neked 16 analóg bemenet, mert erről eddig nem szólt a fáma). De te döntesz, én nem foglak a továbbiakban összezavarni, jó fórumozást :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Én adtam egy alternatívát, mert szerintem 600k egy legfeljebb közepes digit keverőre sok. (Az Apollóban is van mixer, azért tettem ezt, és őszintén nem tudom elképzelni mi lesz neked 16 analóg bemenet, mert erről eddig nem szólt a fáma). De te döntesz, én nem foglak a továbbiakban összezavarni, jó fórumozást :)

Jó jó, részemről nincs harag....csak néha tényleg eléggé le vannak hordva a nem csúcsminőséget keresők. Ez lehet szakmai ártalom is :)

A tizenhat csati azért kell, mert jó lenne dobot és nèha mellette a többieket egyszerre felvenni..... akár fellépéskor. Nem feltétlenül kell digitális keverő, ezèrt érdeklődtem az onyx és a zed felől.

Az otthoni prüntyögésemhez (többnyire akusztikus gitár - ének) megvan a kis házi cucc, oda nem kell semmi a négy csatornámon túl. Éz énekre még egy isa one-ba is beruhàztam, hogy jobb legyen a helyzet :) Mikrofon téren még vannak teendőim

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Már bocsánat, hogy közbeszólok...de nem gondolom, hogy itt általában "lehülyéznének" embereket, mert valamire nem tellik, vagy nem akar annyit költeni hobbira. Viszont azért azt szögezzük le, hogy olyat én még kapitalizmusban nem láttam, hogy valami ami tényleg tuti, az olcsó is. A/D csak azért szólt, mert érzékeltetted hogy 600k-t akarsz valamire költeni, aminek a szolgáltatásai nagy részére semmi szükséged, minekután amit a késöbbiekben valószínüleg csúnyán megbánsz majd, a sok évnyi tapasztalataink alapján. Offtopic end.

 

Az AllenHeath cuccok egy idöben jónak voltak mondhatók az árukért. Mára ez eléggé megváltozott. Igazából a Mackie kaszálta el öket a 8 bus analog pultjával végleg, már vagy 20 éve (és még jópár alsó-középkategóriás gyártót). A legmenöbb AH pultnak se volt soha jobb preampja mint a Mackie-nek, szóval nem hiszem, hogy ez mostanra megváltozott volna. Az Onyx, ha már ilyen digitális bizbaszomkát szeretnél, szvsz sokkal jobb választás. Digitális szemszögböl kábé egy kutya, jó szar mind a kettö. Arra, hogy amatör szinten bulit hangosíts, tök jó (és mindegy is). Preamp szemszögéböl a Mackie sztem nyeröbb, ezért javaslom ezt. Ha esetleg csak preamp kellene, konverterekkel, akkor meg ott az ISA828, ennyiért azt is kapsz, és az alázza ezeket. Ha mixer kell mert szólni akarsz mondjuk élöben, akkor meg Apollo sokkal jobb választás, mivel azon legalább királyak a pluginek (a többiek esetében a lopott szoftok is jobbak, szvsz egy vasat se adnék ilyenért). Illetve marad az analog, ha bulit kell hangosítani, az legalább nem késik és sokkal jobban türi az élö zenét.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tiszteletem Mester :)

 

Már bocsánat, hogy közbeszólok...de nem gondolom, hogy itt általában "lehülyéznének" embereket, mert valamire nem tellik, vagy nem akar annyit költeni hobbira.

Nyilván ez egy kissé sarkítás volt, de tényleg elég sokszor durva aroganciával nyilatkoztok egy középkategóriás termékről, és ajánlotok helyette egy három-négyszer annyiba kerülő valamit, mondván "ez a minimum". Ez nem segítség, annak, akinek a középkategóriára van kerete vagy egyszerűen nincs szüksége felső kategóriára, mert nem ezzel keresi a kenyerét és nem is tervez ilyesmit. Azt is hozzátettem, hogy tudom, hogy nyilván ezt jóindulatból teszitek, de akkor sem segít ez a hozzáállás túl sokat. Akkor már az is tisztább lenne, ha azt mondanátok, hogy "bocs, de mi egy bizonyos szint alatt nem akarunk neked tanácsot adni, menj inkább a sarki bizományiba keverőt venni"

 

No de vissza a technikai részére a dolognak.

 

Az Onyx, ha már ilyen digitális bizbaszomkát szeretnél, szvsz sokkal jobb választás.

Az Onyx digitális? Akkor én itt valamit nagyon félreértek.

Mellesleg, ha olvastad volna az én kommentjeimet is (feltételezem, nem tetted), és nem csak A/D válaszára kontráznál, akkor tudnád, hogy nem feltétlenül akarok digitális bizbaszt.

 

 

Digitális szemszögböl kábé egy kutya, jó szar mind a kettö.

Mármint audio interfészileg? Mert más szempontból sem az onyx, sem a zed nem digitális tudtommal. A qu16 és az apollo volt, ami digitálisként felmerült a beszélgetésben. gondolom, nem erről a kettőről beszélsz...illetve gondolom, az apollo-t nem szaroznád le :)

 

 

... Arra, hogy amatör szinten bulit hangosíts, tök jó (és mindegy is) ...

... Ha mixer kell mert szólni akarsz mondjuk élöben ...

... Illetve marad az analog, ha bulit kell hangosítani, az legalább nem késik és sokkal jobban türi az élö zenét....

Ha olvastad volna az én kommentjeimet is (feltételezem, nem tetted), és nem csak A/D válaszára kontráznál, akkor tudnád, hogy nem szeretnék hangosítani, csak multi-track felvételeket készíteni, oszt' azokat kicsit keverészni. Zenészként megpróbálni belelesni a felvétel készítés és keverés varázslatos világába :D

 

 

... Ha esetleg csak preamp kellene, konverterekkel, akkor meg ott az ISA828 ...

... akkor meg Apollo sokkal jobb választás, mivel azon legalább királyak a pluginek ...

Ezeket a lehetőségeket már magam is fontolgattam, nem vagyok teljesen alkalmatlan a gondolkodásra, de

ha olvastad volna az én kommentjeimet is (feltételezem, nem tetted), és nem csak A/D válaszára kontráznál, akkor tudnád, hogy aljas módon legalább 16 csatornát szeretnék egyszerre rögzíteni, és ezt sem az ISA 828-cal, sem az Apollo 16-tal nem tudom megtenni egy milla alatt, amennyit viszont nem szeretnék költeni rá.

 

Legnagyobb tisztelettel megkérdezném, hogy úgy érzed-e, hogy segítettél nekem megtalálni a megoldást a hülye kis problémámra? :D

Na ezért mondtam, hogy inkább nem teszek fel többet kérdést, mert felesleges, maradok inkább lelkes olvasó/kommentelő....hasznos, nem kekeckedő tagja a társadalomnak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hahaha...valóban meg kell követnem magam.

 

1. Az Onyx-ot kevertem. Valamiért arra emlékeztem, hogy full digit. Bocs. Akkor a digitális bizbasz visszavonva ez esetre, de a QU16-ra áll a dolog.

2. Ilyetén, az Onyx és a Zed egy kategória koncepcióra. Továbbra is a tutibb Onyxra szavazok a preampok miatt.

3. 16 inputot preampostól "késöbb is jó lesz" kategóriában nem fogsz megúszni 1 mila alatt, ez tuti. Ergo akkor meg tök mindegy mit veszel, mert a jövöben úgyis csere. Kérdés mikor, mert úgy kell kalkulálni az árat, amit érdemes rászánni.

4. Ha csak felvenni kell, akkor nem igazán rentábilis sztem egy egész pult. (Feltéve, ha a monitorozás másképp nem megoldható.) Mondjuk ez esetben egy FF Saphire sokkal olcsóbban kábé ugyanazt hozza végeredményre, mint egy Onyx. A preampok között azért itt nincsen "ég és föld" különbség.

5. A "hangosítás" csak azért került az érvelésbe, mert a pultoknak igazából csak ott lenne vitathatalan elönye.

 

A problémádra a legjobb hosszútávú megoldás sztem:

Apogee Symphony + 2x 828ISA

De mivel ennyi pénzed nincs, ezért marad az FF Saphire.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hahaha...valóban meg kell követnem magam.

 

1. Az Onyx-ot kevertem. Valamiért arra emlékeztem, hogy full digit. Bocs. Akkor a digitális bizbasz visszavonva ez esetre, de a QU16-ra áll a dolog.

2. Ilyetén, az Onyx és a Zed egy kategória koncepcióra. Továbbra is a tutibb Onyxra szavazok a preampok miatt.

3. 16 inputot preampostól "késöbb is jó lesz" kategóriában nem fogsz megúszni 1 mila alatt, ez tuti. Ergo akkor meg tök mindegy mit veszel, mert a jövöben úgyis csere. Kérdés mikor, mert úgy kell kalkulálni az árat, amit érdemes rászánni.

4. Ha csak felvenni kell, akkor nem igazán rentábilis sztem egy egész pult. (Feltéve, ha a monitorozás másképp nem megoldható.) Mondjuk ez esetben egy FF Saphire sokkal olcsóbban kábé ugyanazt hozza végeredményre, mint egy Onyx. A preampok között azért itt nincsen "ég és föld" különbség.

5. A "hangosítás" csak azért került az érvelésbe, mert a pultoknak igazából csak ott lenne vitathatalan elönye.

 

A problémádra a legjobb hosszútávú megoldás sztem:

Apogee Symphony + 2x 828ISA

De mivel ennyi pénzed nincs, ezért marad az FF Saphire.

Köszönöm, hogy még van ideged vàlaszolni. És ez most hasznosabb is :)

Nos nagyon gondolkodtam a Saffire megoldáson, de akkor jött A/D egy olyan kommenttel, hogy a vlz3 keverők előfokai verik ezeket (de most, hogy visszaolvastam, ezt a scarletre írta...nem tudom, van e különbség előfokilag). Itt jött az onyx a képbe, mint vállalható kis keverő, jobb előfokokkal, mint a saffire. A zed-del már régebb óta szemeztem, a qu16-tal csak a napokban találkoztam, hát gondoltam, rákérdezek :) Nem kellett volna...

Megmondom őszintén, az azért szíven üt, hogy milla alatt nincs elfogadható megoldás.... dehát sanyarú az élet, majd megbeszélem magammal, hogy érdekel-e annyira, vagy beérem kakival :) Ha jól értem, a fèlmillás szinten elèg, ha a színe alapján választok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja...színre választani elégséges. :D

 

Mellesleg a VLZ elöfokai a legjobbak abban az árfekvésben, ez igaz. De NEM ANNYIVAL jobbak pölö a Saphire-nél, hogy megérje a gyengébb konvertert és a fölösleges pénzt az egyéb elektronikákra. Szóval amit nyernél a preampon, azt elbukod a konverteren az Onyx vs Sapphire pro csatában. A többiért meg csak akkor adj pénzt, ha tényleg kell a fader+busok+EQ, de mivel az az eq maximum élözésre jöhetne szóba, ezért neked sztem nem játszik. Hangkártyánál persze lehetne variálni, mert vehetsz olyan olcsó gagyit, amiben eleve nincs is preamp, s ahhoz vehetsz valami "örök" preampot, pölö ISA828, s majd mikor lesz lóvéd és igényed, veszel egy brutál konvertert. Esetleg fordítva...bár a preamp fontosabb, ha a nulláról indulsz. Másik járható út, ha pölö megelégszel 8 bemenettel preampozva. Ez elég felvenni a dobokon kívül gyakorlatban mindent egy élö zene esetében egyszerre. (Eleve dobot és éneket házi szinten úgyse lehetne felvenni egyszerre, ahhoz nagyon komolyan kellene mindenféle akusztika panelekbe és nagy feljátszóba feccölni, ami messze nem ez a költségkategória.) Tehát szerintem ez a rengeteg preamp+konverter maximum akkor kell, ha mondjuk koncerteket rögzítenél. Ott viszont általában nem kell külön preamp, hiszen vagy egy analog pultról kapsz direk jelet (ami preampolva vagyon), vagy digit pultról digitet. Szóval én a helyedben inkább 8 JÓ bemeneten gondolkodnék, 16 középszar helyett ennyi pénzböl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Eszembe sem jutott éneket felvenni a zenekarral együtt (max fellépéskor, amikor nincs más választás). Énekre figyel otthon egy ISA One, rajta fityeg egy AT4050, ami most bőven megfelel nekem.

Ellenben akkor a mixerek iránt hirtelen fellobbant lángot el is oltom hipp-hopp, és asszem megyek az eredeti tervvel - két saffire. Szégyen ide, szégyen oda, azt hiszem, nekem elég lesz ez a szint egy darabig. Ellenben valami DAW vezérlőbe is beruházok, mert kihullik a hajam az egerészéstől. De az is lehet, hogy valami touchscreen lesz :) Azért kipróbálom előtte... nem biztos, hogy jó ötlet.

 

Köszönöm az eligazítást!

És bocs a hisztiért, de megérdemlitek néha :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pop filternél mind1 mi (ugyebár)? adott árkatban.

Gondolok itt pl az RH sound pop filter-e ami 4e is legalább épp oly jó mint egy másik 8e ft-os. AT 2020-ashoz lesz.

Az RH-t ne ismerem, a harisnyás popfilterek elvileg kevesebb levegőt engednek át, de kicsit levágnak a magasakból, a fém popfilter több levegőt enged át, ezért kicsit nyitottabban szól talán.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv. mindenkinek!

Jelenleg kinéztem magamnak egy Focusrite Forte hangkártyát illetve egy shure sm27 mikrofont otthoni felvételekhez,raphez kéne.Olvastam itt az oldalon más alternatívát is a témával kapcsolatban,viszont az AT2020nál azért valami komolyabb dolgot szeretnék.
Igazából várok minden lehetséges variációt ami vissza adná a hangom természetességét,illetve azt a flowt amit beleadok a felvételnél(persze nem Neumannokra gondolok itt most).
A maximális büdzsé olyan 250-300 ropi körül van.
Előre is kösz. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vagy esetleg az SE 2200a II C mikrofonról van valakinek véleménye?Külföldi fórumokon olvastam elég sok pozitív véleményt róla,illetve a régebbi 2200a kiadásról,de hazai fórumokon véleményt nem olvastam.
Láttam pár házi stúdióban rögzített cuccot is a youtubeon,amik szerintem egész jó hangzásúak presonus meg maudio hangkártyákkal,de azért itt kikérném pár hozzáértő ember véleményét is a dologban,mielőtt megvásárolnám.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vagy esetleg az SE 2200a II C mikrofonról van valakinek véleménye?Külföldi fórumokon olvastam elég sok pozitív véleményt róla,illetve a régebbi 2200a kiadásról,de hazai fórumokon véleményt nem olvastam.

Láttam pár házi stúdióban rögzített cuccot is a youtubeon,amik szerintem egész jó hangzásúak presonus meg maudio hangkártyákkal,de azért itt kikérném pár hozzáértő ember véleményét is a dologban,mielőtt megvásárolnám.

Ennyiért simán vehetsz AT4040-et is használtan... Nekem van egy eladó :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...