Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Sziasztok

 

Azt szeretném Tőletek kérdezni, véleményetek szerint Volt elvileg anno olyan kiadása az AT 4050 hogy AT 4050 LE (limited edition). Ez miért olcsóbb mint az eredeti? azon felül hogy fadobozos..

hangban eltérne vajon a kettő? vagy hamisítvány..? (ez nem fekete hanem szürke színű)

Előre is köszönöm válaszotok!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én nagyon jóban vagyok az én 4050-emmel, az LE verzióval nincs tapasztalatom, de ezt találtam róla:

 

"The AT4050/LE is one of two limited-edition versions of the company’s popular AT4050 multipattern condenser. It differs from the standard version only cosmetically: a metallic silver finish with blue accents, an etched serial number, and a wooden case."

 

Tehát elvileg annyi a különbség, hogy fadobozos, ezüst színű, sorszámozott.

Ahol néztem, mindenhol picit drágább az LE, úgyhogy vagy mázlid van, vagy nemtom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én nagyon jóban vagyok az én 4050-emmel, az LE verzióval nincs tapasztalatom, de ezt találtam róla:

 

"The AT4050/LE is one of two limited-edition versions of the company’s popular AT4050 multipattern condenser. It differs from the standard version only cosmetically: a metallic silver finish with blue accents, an etched serial number, and a wooden case."

 

Tehát elvileg annyi a különbség, hogy fadobozos, ezüst színű, sorszámozott.

Ahol néztem, mindenhol picit drágább az LE, úgyhogy vagy mázlid van, vagy nemtom :)

Hát én sem tudom, hogy hamisítvány e. Nem tudom másolják-e ezeket...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A másik a preamp. ISA One a legolcsóbb ami kapható és használható egy lemezen, A többi szemét.

Hangkártyába épített preamp szinte mind szemét, amiben meg használható preamp van (Apogee, Prism, UA), az mind mind milás kategória.

 

 

Az Apogee Duet2-ben és az Apogee Quartet-ben is ez a szemét a preamp kategória van szerinted?  Ezek ugyan Apogee-k, de nem "milás kategória".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én eddig két "hangkártyán" hallottam ISA-hoz mérhetö, legalább "versenyképes" preampot. Ezek már csak picivel vannak az ISA szint alatt. Az egyik a Prism Orpheus a másik az Apollo. Az Apogee féle preampok se rosszak egyátalán. Simán lehet velük melózni. A Focusrite és a Mackie hangkarik preampjai ezek alatt egy lépéssel. A többit meg nem is sorolom "preamp" kategóriába. :)

Azt azért lesszíves mindenki figyelembe venni, hogy NEKEM persze minden "szemét" ISA alatt. :D

 

u.i.: inkább azon kellene csodálkozni, hogy az ISA milyen "olcsó". Igazából ez vágja el a száját a dolgoknak rendesen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mellesleg jó tanács: Inkább preampot vegyél, mint hangkarit. Ugyanis a hangkártyát sokkal többször fogod cserélni, mint a preampot (ISA nálam 20 éve dolgozik), márcsak azért is, mert állandóan variálnak a komputeres szabványokkal, szolgáltatásokkal stb. Szóval hangkari cserére "rá leszel kényszerítve" elöbb utóbb. Az olcsóbb hangkari kategóriában a "normális preamp" általában szerencse/ajandék/tervezési hiba vagy hasonló okokból kerülhet, amire azért az utód hangkariknál számítani nem nagyon fogsz tudni, tehát minden cserénél ugyanilyen bizonytalansággal fogtok küzdeni. Megoldás, beszerzel egy masszív jó ár/érték arányú preampot (ISA, UA710 a két legjobb ebben), és soha többet nem kell nézegetni az integrált preampokat...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv!

Sok hasznos infót kaptam ebből a topicból és nekem is lenne pár kérdésem:

 

1. ISA One analóg vagy digit? Az analóg-ot hallottam és tetszett, bár az én ízlésemnek túlságosan naturális hangja van. A diti változatot nem ismerem.

2. Ezek közül ki melyiket favorizálja, illetve ár-használhatóság arányban melyik a legjobb választás?

Otthoni házistúdióban lenne használva, főként ének felvétel, akusztikus gitár felvétel, mikrofonozott gitárerősítő felvétel, illetve DI gitár/basszgitár felvételre.

- Uad 710

- ISA One

- Uad 610 (sima, komp. nélkül)

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Digit" preamp, nincs. Olyan van, hogy preampba tesznek konvertert, s akkor van közvetlen digitális kimenete. Ilyen esetben persze a két tényezöt külön érdemes kezelni. Mondjuk pölö egy ISA One digit opcióval azért közel sem az minöségben, mint mondjuk ha feldugnád az ISA-t egy Symphony-ra. Persze a digit opció mellett szól az a tény, hogy elég olcsó, ahhoz képest amit minöségileg tud, s amíg jobbra nem telik (vagy nincs igény), perfektül megteszi. Ez nem azt jelenti, hogy "muszáj" használni, hiszen az analog kimeneten pont ugyanazt kapod, ez független a digi opciótól, tehát késöbb használhatod egy komolyabb konverterrel.

 

ISA One: diszkrét, trafós. Az "igásló", mindenre jó szinte. Kicsit szinez, de nem vészes, akár komoly zenére is lehet választani. (Bár oda ennél is naturálisabbat szokás.)

UA 710: diszkrét és csöves erösítö egyszerre. Mindkét fele elég jó, bár nem "forradalmi sound". Viszont azzal, hogy bármilyen arányban keverhetö a két része, nagyon hasznos föleg elsö preampnak. Ár/értékben szintén király e miatt.

UA 610: klasszik csöves cucc. Jó speckó mocskos vintage hanggal. Gitárokra nagyon kúúúl, DI-ként basszuson rengeteget használtam. Énekre is kiváló, de nagyon stílus függö, mert jellegzetes a hangja.

 

(UA és nem UAD. Az UAD az a dsp kártyájuk neve, maga a cég csak Universal Audio, UA!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vettem, köszönöm!

 

Személy szerint Te melyiket választanád a 3 közül otthonra, mint szükséges megoldás?

 

Nem tudom, hogy mennyit jelent, de Saffire Pro 24-em van és egyelőre annak a preampját használom. Ami mindig elgondolkodtat: ha beruházok egy 150-300.000 Huf preampba akkor fog-e annyit jelenteni a felvételeken, hogy megérje? Nincs semmilyen bajom a Saffire-ral, jelenleg is veszek fel vele mindenfélét és elégedett vagyok az eredménnyel. Nem tervezek több milliót beruházni a dologba, de szeretném ha lenne valami analóg cuccom is amivel tudnám a pluginek digitális hangját ellensúlyozni.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha én énekről van szó, és a plug-ineket szeretnéd ellensúlyozni, akkor (véleményem szerint) egy előfok+leveller vagy compressor combó lenne a megoldás, de még jobban egy frankó CH.strip és akkor már EQ is van. És gyakorlatilag ezzel kilőnél majdnem minden plug-int, de legalábbis lenne "ellensúlyod" :) . Szokták javasolni az ISA ONE+TLA50 párosítást, esetleg az ISA 430 CH strip (használtan), de ezzel vannak viták, hogy mennyire jó comp és mennyire nem viszont előfok és EQ terén nem vitatkozik senki sem, mindenki ezerrel dícséri...esetleg UA 6176...jó mondjuk ez árban borsosabb az előző két megoldáshoz képest, de most az akció miatt IS megérné. Ha tehetném én is vennék.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

Studio-kondenzátor mikrofonokról szeretnék némi infót kérni tőletek! 

Tapasztalatotok szerint óriási minőségbeli különbség van az olcsó (20-40e ft) kondenzátor mikrofonok és a picivel "drágább" (40-70e ft) kategóriás mikrofonok között? 

Ami kimondottan érdekelne az,hogy alábbi kategóriákból melyik mikrofont ajánlanátok énekfelvételre? 
Ár/minőség arány érdekelne a leginkább. 

A teszteket kiolvastam :) Most az érdekelne,hogy van-e valakinek tapasztalata is ezekkel a cuccokkal. 

Olcsó kategóriás mikrofonok: 
Studio Project- B1 
Audio Technika -AT2020 
AKG -Perception 100 illetve 120 
Behringer-B1 

A "drágább" mikrofonok: 

LD Sydtems- DVOX 
Akg- Perception 400 ill. 220 
Audio Technika - AT2035 ill. 2050 
AKG- C3000 
Rode-NT1A 
Behringer-B2 PRO 
AKG-C2000 

Otthoni bemutatkozó felvételek elkészítéséhez kellenek a mikrofonok, tehát nem profi felhasználásra. 

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

Studio-kondenzátor mikrofonokról szeretnék némi infót kérni tőletek! 

Tapasztalatotok szerint óriási minőségbeli különbség van az olcsó (20-40e ft) kondenzátor mikrofonok és a picivel "drágább" (40-70e ft) kategóriás mikrofonok között? 

Ami kimondottan érdekelne az,hogy alábbi kategóriákból melyik mikrofont ajánlanátok énekfelvételre? 

Ár/minőség arány érdekelne a leginkább. 

A teszteket kiolvastam :) Most az érdekelne,hogy van-e valakinek tapasztalata is ezekkel a cuccokkal. 

Olcsó kategóriás mikrofonok: 

Studio Project- B1 

Audio Technika -AT2020 

AKG -Perception 100 illetve 120 

Behringer-B1 

A "drágább" mikrofonok: 

LD Sydtems- DVOX 

Akg- Perception 400 ill. 220 

Audio Technika - AT2035 ill. 2050 

AKG- C3000 

Rode-NT1A 

Behringer-B2 PRO 

AKG-C2000 

Otthoni bemutatkozó felvételek elkészítéséhez kellenek a mikrofonok, tehát nem profi felhasználásra. 

Szép napot mindenkinek!

Én szintén otthoni demózgatásra néztem a mikiket, és anno az AT 2020-at, meg a RODE NT1A-t próbálgattam a cucommal, nagy különbség tényleg nincs az AT, mintha kicsit mélyebb-tömörebb lenne, a RODE meg élesebb, és kib.szottul érzékeny, ha a RODE mellett döntenél azt Popfilter nékül egyszerűen haszálni sem lehet, de kb. tök ugyanaz mind, sajna ebben az árkategóriában csoda nincs!:) Én amúgy a RODE-t vettem meg végül.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Silk,

 

otthoni gitár és ének felvételhez tudnál ajánlani mikrofont? Shure Sm7b vagy Sennheiser MD 421 II? Esetleg egyéb alternativa 150 000 Ft ig? Apogee Duet 2- vel szeretném használni...

Szerintem az sm7b teljesen jó otthoni mindenesnek. Könyebben kezelhetö mint a kondik, s az olcsó kondiknál tökösebb hang kihozható belöle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...