Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
B.user

Milyen mikrofont vegyek?

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
Ekkor: 2018. 03. 27. at 14:12 írta yackall:

Sziasztok! A kérdésem abszolút életszerűtlen, de nagyon érdekel a véleményetek: ha csak két mikrofon lenne a világon, és az alábbi két kép alapján kellene közülük választanotok, milyen típusú énekhanghoz választanátok a felsőt, és milyenhez az alsót? (A "lábdobhoz a felsőt" nem ér!:) 

c.png.0f41f2e6eeac906b98ec7eff97edffbd.png

image.png.2dc8fe9f52965e961557558efe373b05.png

Én nem onnan közelíteném, hogy milyen típusú énekhanghoz állna jól, mert az is számít milyen hangerővel énekel az illető, milyen típusú-stílusú az adott dal/éneklés.

Tippelhetek?

A felső egy Shure KSM 32?  Látszik, hogy színez rendesen. Lágyabb stílushoz biztos jó (tamokra isteni, ha nyitottabb hangkarakter kell :-) )

Az alsó egy AKG C414 B ULS ?  Háttér vokálnak, kiabálós stílusúnak. Kissé "mattabb" hangkarakterű

Hozzászólás megosztása

• 0
35 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Én nem onnan közelíteném, hogy milyen típusú énekhanghoz állna jól, mert az is számít milyen hangerővel énekel az illető, milyen típusú-stílusú az adott dal/éneklés.

Tippelhetek?

A felső egy Shure KSM 32?  Látszik, hogy színez rendesen. Lágyabb stílushoz biztos jó (tamokra isteni, ha nyitottabb hangkarakter kell :-) )

Az alsó egy AKG C414 B ULS ?  Háttér vokálnak, kiabálós stílusúnak. Kissé "mattabb" hangkarakterű

Az alsót eltaláltad. :) Azért vagyok bajban ezzel a témával, mert nincs nekem 1 db "a nagy Ő" mikrofonom, és az élet gyakran felülírja az elméletet, és például fordult már elő olyan, hogy pont annál az énekhangnál működött jól a 414buls, akinél nem is vártam. És csak az működött, szépen ült a mixben, nem volt matt, stb. 

Neked van olyan mikrofonod, hogy az esetek többségében (vagy teljes egészében) abba énekelnek az énekesek?

Hozzászólás megosztása

• 0
15 perccel ezelőtt írta yackall:

Az alsót eltaláltad. :) Azért vagyok bajban ezzel a témával, mert nincs nekem 1 db "a nagy Ő" mikrofonom, és az élet gyakran felülírja az elméletet, és például fordult már elő olyan, hogy pont annál az énekhangnál működött jól a 414buls, akinél nem is vártam. És csak az működött, szépen ült a mixben, nem volt matt, stb. 

Neked van olyan mikrofonod, hogy az esetek többségében (vagy teljes egészében) abba énekelnek az énekesek?

Na pont ezért nincs csak egy mindent vivő mikrofon...nekem sem,  más stúdióban sem.
Ha nagyon nincs ötlet, akkor ár-érték arányban az U87 a "svájci bicska"

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 3/27/2018 at 14:12 írta yackall:

Sziasztok! A kérdésem abszolút életszerűtlen, de nagyon érdekel a véleményetek: ha csak két mikrofon lenne a világon, és az alábbi két kép alapján kellene közülük választanotok, milyen típusú énekhanghoz választanátok a felsőt, és milyenhez az alsót? (A "lábdobhoz a felsőt" nem ér!:) 

c.png.0f41f2e6eeac906b98ec7eff97edffbd.png

image.png.2dc8fe9f52965e961557558efe373b05.png

Szia! Kevésbé hozzáértőként, kizárólag a saját tapasztalatomra alapozva írom, hogy a frekvenciaátvitel a legutolsó jellemző, amit érdemes megnézni ének mikrofonnál. Talán azért van így, mert az énekhang nem támaszt különösebb igényeket átvitel terén. Sokkal fontosabbnak gondolom a mikrofon karakterét, ami a specifikációkban nem található jellemzőjük. A csöves mikrofonok kezelik úgy a felharmonikusokat, hogy az énekhangon segít valamit. Nálam Wunder CM67 olyan mikrofon, ami bármelyik énekhangon szinte beavatkozás nélkül megáll. Teszek mellé időnként ezt-azt, de mixnél mennek sunnyogni és marad a Wunder. Pedig szarul szól.

• Like 1
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Az U87 nekem nagyon bejött.  Nálam is svájci bicska. :) Gyakran van szerencsém dolgozni vele, de sajnos mindig vissza kell adnom a tulajdonosnak, és ilyenkor marad a kísérletezés. Wunderhez még nem volt szerencsém. A "pedig szarul szól"-t nem értem. :) 

Hozzászólás megosztása

• 0

Frekiátvitelek szerint szerintem se jó dönteni, mi nagyon sokat tesztelünk,de úgyse könnyű. Univerzálisat tényleg nehéz találni ami mindenkire jó lenne, u87 tényleg jó,de a csöveseknek szebb az érthetősége/karaktere. Ha érdekel hallgasd meg ezeket, 90%ban egy mikivel készült:

http://www.hallgatniaranyt.hu/szineszek

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta yackall:

Az U87 nekem nagyon bejött.  Nálam is svájci bicska. :) Gyakran van szerencsém dolgozni vele, de sajnos mindig vissza kell adnom a tulajdonosnak, és ilyenkor marad a kísérletezés. Wunderhez még nem volt szerencsém. A "pedig szarul szól"-t nem értem. :) 

A szarul szólt úgy értettem, hogy nem lehet azt mondani rá, hogy leképezi az akusztikai történéseket. Valami egészen mást csinál, de jót tesz a végeredményhez.

Hozzászólás megosztása

• 0
13 perccel ezelőtt írta Wheel:

A szarul szólt úgy értettem, hogy nem lehet azt mondani rá, hogy leképezi az akusztikai történéseket. Valami egészen mást csinál, de jót tesz a végeredményhez.

Mintha magában ennéd a vöröshagymát? :) 

Visszatérve a színész-felvételekre... Nagyon jól szól, bár a figyelmemet kicsit elterelik - pozitív értelemben - a versek, és az előadásmód... :) Feltételezem, hogy ez a saját gyártású U47...?

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
7 órája írta yackall:

Mintha magában ennéd a vöröshagymát? :) 

Visszatérve a színész-felvételekre... Nagyon jól szól, bár a figyelmemet kicsit elterelik - pozitív értelemben - a versek, és az előadásmód... :) Feltételezem, hogy ez a saját gyártású U47...?

Igen az:) A női hangoknál van régi c12,meg drága Brauner is.

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta Főr Gábor:

Egy kérdés: egy ISA one mennyit "dob" egy At2020-on ? A hangkártya rme babyface pro

"Dobni" sokat dob, de jobb mikrofont nem fog csinálni a 2020-asból. Jobban előtérbe helyezi a mikrofon pozitív, de éppúgy a negatív tulajdonságait.
Eleve klassz, hogy a bemenő impedancia változtatható, tehát ezzel is lehet "játszani"

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
10 órája írta Főr Gábor:

Egy kérdés: egy ISA one mennyit "dob" egy At2020-on ? A hangkártya rme babyface pro

Olyan brutális változást ne várj tőle. Az jó, hogy van az ISA-ban kimenő trafó és az impedencia változtatható.
Egy jobb mikrofon a Babyface-en is jól szól, mert azért abban egészen jó előfok van az interfészek között legalábbis.
A helyedben a mikrofont fejleszteném. Az ISA áráért akkor inkább a méltán ajánlott Shure SM7b-t vagy Electro-Voice RE-20-at vennék.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
57 perccel ezelőtt írta gabo:

Olyan brutális változást ne várj tőle. Az jó, hogy van az ISA-ban kimenő trafó és az impedencia változtatható.
Egy jobb mikrofon a Babyface-en is jól szól, mert azért abban egészen jó előfok van az interfészek között legalábbis.
A helyedben a mikrofont fejleszteném. Az ISA áráért akkor inkább a méltán ajánlott Shure SM7b-t vagy Electro-Voice RE-20-at vennék.

Pontosan ahogy írtad az sm7b a màsik gondolatom, szóval vagy isa one vagy sm7b.

Hozzászólás megosztása

• 0

Az sm7b működni fog vajon a babyface pro előfokàval? A mikrofon gain igènye miatt kèrdezem csak.....van valakinek tapasztalata?

Hozzászólás megosztása

• 0

Ahogy látom 65 dB-t tud emelni az előfoka, amely azért elég lehet, ha nem csak suttogásról van szó.

Használtuk néhányszor már énekfelvételre a szeparáltság növelése miatt és 40-50 dB körül kellett emelni az előfokon.

A mostanában elkezdett spontán élő Facebook-os videóimat is SM7b-el csinálom, amelyet RME UFX+-al hajtok meg, ami 75 dB-t tud emelni és 50-60 dB körülire tekerem ki az UFX+ előfokát.

Pl. Itt az egyik YT-ra visszatöltött adás. Az elején a kép szaggat, de a hang jó.

Itt pedig az a zenekari szituáció, ahol szoktuk használni.

1:30-tól kezdődik az éneklés:

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta gabo:

Ahogy látom 65 dB-t tud emelni az előfoka, amely azért elég lehet, ha nem csak suttogásról van szó.

Használtuk néhányszor már énekfelvételre a szeparáltság növelése miatt és 40-50 dB körül kellett emelni az előfokon.

A mostanában elkezdett spontán élő Facebook-os videóimat is SM7b-el csinálom, amelyet RME UFX+-al hajtok meg, ami 75 dB-t tud emelni és 50-60 dB körülire tekerem ki az UFX+ előfokát.

Pl. Itt az egyik YT-ra visszatöltött adás. Az elején a kép szaggat, de a hang jó.

Itt pedig az a zenekari szituáció, ahol szoktuk használni.

1:30-tól kezdődik az éneklés:

Köszönöm a választ!

Hozzászólás megosztása

• 0

Sziasztok!

Mikrofon upgrade előtt állok (AT2020ról) és szemezek a Neumann TLM 102 vel illetve a Shure SM7B-vel. Ének, vokál, scream (hörgimorgi) lenne az elsődleges felhasználás. Melyiket ajánlanátok szívesebben? Vagy esetleg más? Előfok egy ISA lenne hozzá.

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Szerkesztette wolf

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés