Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen mikrofont vegyek?


B.user

Kérdés

Sziasztok!

nem láttam hasonló topicot, ha van akkor elnézést a nyitásért.

Két mikrofonon gondolkozom... JZ BH-1 illetve Neumann TLM 103...Mik a tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban illetve melyiket ajánljátok inkább?

Énekhez, repphez, versek felvételéhez lenne leginkább használva de ezen kívül hangszerek felvétele is lenne...

előre is köszönöm!

B.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
15 perccel ezelőtt írta yackall:

Az alsót eltaláltad. :) Azért vagyok bajban ezzel a témával, mert nincs nekem 1 db "a nagy Ő" mikrofonom, és az élet gyakran felülírja az elméletet, és például fordult már elő olyan, hogy pont annál az énekhangnál működött jól a 414buls, akinél nem is vártam. És csak az működött, szépen ült a mixben, nem volt matt, stb. 

Neked van olyan mikrofonod, hogy az esetek többségében (vagy teljes egészében) abba énekelnek az énekesek?

Na pont ezért nincs csak egy mindent vivő mikrofon...nekem sem,  más stúdióban sem.
Ha nagyon nincs ötlet, akkor ár-érték arányban az U87 a "svájci bicska"

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 3/27/2018 at 14:12 írta yackall:

Sziasztok! A kérdésem abszolút életszerűtlen, de nagyon érdekel a véleményetek: ha csak két mikrofon lenne a világon, és az alábbi két kép alapján kellene közülük választanotok, milyen típusú énekhanghoz választanátok a felsőt, és milyenhez az alsót? (A "lábdobhoz a felsőt" nem ér!:) 

c.png.0f41f2e6eeac906b98ec7eff97edffbd.png

image.png.2dc8fe9f52965e961557558efe373b05.png

Szia! Kevésbé hozzáértőként, kizárólag a saját tapasztalatomra alapozva írom, hogy a frekvenciaátvitel a legutolsó jellemző, amit érdemes megnézni ének mikrofonnál. Talán azért van így, mert az énekhang nem támaszt különösebb igényeket átvitel terén. Sokkal fontosabbnak gondolom a mikrofon karakterét, ami a specifikációkban nem található jellemzőjük. A csöves mikrofonok kezelik úgy a felharmonikusokat, hogy az énekhangon segít valamit. Nálam Wunder CM67 olyan mikrofon, ami bármelyik énekhangon szinte beavatkozás nélkül megáll. Teszek mellé időnként ezt-azt, de mixnél mennek sunnyogni és marad a Wunder. Pedig szarul szól.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Frekiátvitelek szerint szerintem se jó dönteni, mi nagyon sokat tesztelünk,de úgyse könnyű. Univerzálisat tényleg nehéz találni ami mindenkire jó lenne, u87 tényleg jó,de a csöveseknek szebb az érthetősége/karaktere. Ha érdekel hallgasd meg ezeket, 90%ban egy mikivel készült:

http://www.hallgatniaranyt.hu/szineszek

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta yackall:

Az U87 nekem nagyon bejött.  Nálam is svájci bicska. :) Gyakran van szerencsém dolgozni vele, de sajnos mindig vissza kell adnom a tulajdonosnak, és ilyenkor marad a kísérletezés. Wunderhez még nem volt szerencsém. A "pedig szarul szól"-t nem értem. :) 

A szarul szólt úgy értettem, hogy nem lehet azt mondani rá, hogy leképezi az akusztikai történéseket. Valami egészen mást csinál, de jót tesz a végeredményhez.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta Wheel:

A szarul szólt úgy értettem, hogy nem lehet azt mondani rá, hogy leképezi az akusztikai történéseket. Valami egészen mást csinál, de jót tesz a végeredményhez.

Mintha magában ennéd a vöröshagymát? :) 

Visszatérve a színész-felvételekre... Nagyon jól szól, bár a figyelmemet kicsit elterelik - pozitív értelemben - a versek, és az előadásmód... :) Feltételezem, hogy ez a saját gyártású U47...?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta yackall:

Mintha magában ennéd a vöröshagymát? :) 

Visszatérve a színész-felvételekre... Nagyon jól szól, bár a figyelmemet kicsit elterelik - pozitív értelemben - a versek, és az előadásmód... :) Feltételezem, hogy ez a saját gyártású U47...?

Igen az:) A női hangoknál van régi c12,meg drága Brauner is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Főr Gábor:

Egy kérdés: egy ISA one mennyit "dob" egy At2020-on ? A hangkártya rme babyface pro

"Dobni" sokat dob, de jobb mikrofont nem fog csinálni a 2020-asból. Jobban előtérbe helyezi a mikrofon pozitív, de éppúgy a negatív tulajdonságait.
Eleve klassz, hogy a bemenő impedancia változtatható, tehát ezzel is lehet "játszani"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Főr Gábor:

Egy kérdés: egy ISA one mennyit "dob" egy At2020-on ? A hangkártya rme babyface pro

Olyan brutális változást ne várj tőle. Az jó, hogy van az ISA-ban kimenő trafó és az impedencia változtatható.
Egy jobb mikrofon a Babyface-en is jól szól, mert azért abban egészen jó előfok van az interfészek között legalábbis.
A helyedben a mikrofont fejleszteném. Az ISA áráért akkor inkább a méltán ajánlott Shure SM7b-t vagy Electro-Voice RE-20-at vennék.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
57 perccel ezelőtt írta gabo:

Olyan brutális változást ne várj tőle. Az jó, hogy van az ISA-ban kimenő trafó és az impedencia változtatható.
Egy jobb mikrofon a Babyface-en is jól szól, mert azért abban egészen jó előfok van az interfészek között legalábbis.
A helyedben a mikrofont fejleszteném. Az ISA áráért akkor inkább a méltán ajánlott Shure SM7b-t vagy Electro-Voice RE-20-at vennék.

Pontosan ahogy írtad az sm7b a màsik gondolatom, szóval vagy isa one vagy sm7b.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ahogy látom 65 dB-t tud emelni az előfoka, amely azért elég lehet, ha nem csak suttogásról van szó.

Használtuk néhányszor már énekfelvételre a szeparáltság növelése miatt és 40-50 dB körül kellett emelni az előfokon.

A mostanában elkezdett spontán élő Facebook-os videóimat is SM7b-el csinálom, amelyet RME UFX+-al hajtok meg, ami 75 dB-t tud emelni és 50-60 dB körülire tekerem ki az UFX+ előfokát.

Pl. Itt az egyik YT-ra visszatöltött adás. Az elején a kép szaggat, de a hang jó.

 

Itt pedig az a zenekari szituáció, ahol szoktuk használni.

1:30-tól kezdődik az éneklés:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta gabo:

Ahogy látom 65 dB-t tud emelni az előfoka, amely azért elég lehet, ha nem csak suttogásról van szó.

Használtuk néhányszor már énekfelvételre a szeparáltság növelése miatt és 40-50 dB körül kellett emelni az előfokon.

A mostanában elkezdett spontán élő Facebook-os videóimat is SM7b-el csinálom, amelyet RME UFX+-al hajtok meg, ami 75 dB-t tud emelni és 50-60 dB körülire tekerem ki az UFX+ előfokát.

Pl. Itt az egyik YT-ra visszatöltött adás. Az elején a kép szaggat, de a hang jó.

 

Itt pedig az a zenekari szituáció, ahol szoktuk használni.

1:30-tól kezdődik az éneklés:

 

Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 

 

Szintén mikrofon vásárlás előtt állok. Eddig at2020at használtam focusrite soloval, kizárólag hang felvételére. Csak beszéd, narráció, reklám stb. 

Sok ismerős at4040et használ otthon, én is ennek megvételére készültem de képbe jött egy rode nt2a ismerőstől, használtan, de jó állapotban. Erre a célra melyik érné meg jobban? Mert ha a rode is megüti az at4040 szintjét, akkor inkább azt venném, a maradék pénz meg egy későbbi előfokba menne bele. És ha már itt tartunk; beugró kategóriájú előfokok közül mit javasoltok? Persze nyilván tök jók a fél milliósok is, remélem egyszer olyan is lesz de most szóljon tisztességesen ami van.

 

köszönöm előre is !!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia! 

Folyamatosan próbálok fejleszteni, ha megtérül akkor bármit megveszek de óvatos vagyok..

most jött el az idő egy komolyabb mikrofonra.. ha az at4040 most 120ezer akkor ennyi a keret. De ha minőségben tud majdnem ennyit a rode nt2a és 40ért hozzájutok akkor a fennmaradó összeget másra költöm, főleg előfokra.

Szóval arra vagyok főleg kíváncsi hogy aki használta mindkettőt mit gondol róluk, ill. hogy előfokban mi az a kategória ami már használható és nem pénzkidobás? 

Pl: https://hitspace.hu/dbx-286s.html

 

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta Renácz Zoltán:

Szia! 

Folyamatosan próbálok fejleszteni, ha megtérül akkor bármit megveszek de óvatos vagyok..

most jött el az idő egy komolyabb mikrofonra.. ha az at4040 most 120ezer akkor ennyi a keret. De ha minőségben tud majdnem ennyit a rode nt2a és 40ért hozzájutok akkor a fennmaradó összeget másra költöm, főleg előfokra.

Szóval arra vagyok főleg kíváncsi hogy aki használta mindkettőt mit gondol róluk, ill. hogy előfokban mi az a kategória ami már használható és nem pénzkidobás? 

Pl: https://hitspace.hu/dbx-286s.html

 

Köszi előre is!

Utálni fogsz, de próbáld ki őket! Ilyen ügyekben nem érdemes az alapján dönteni, hogy mi itt mit mondunk :) Minőségben nem lesz ég és föld különbség, karakterben viszont lehet,. Azt meg csak akkor tudod megítélni, ha hallod. A Rode-nak, pl. kicsit talán durvábbak a magasai, ami van akinek nem áll jól, de lehet, hogy a te hangoddal pont az fog csodát művelni.

Másrészt, ha a pénz fontos szempont, én gondolkodás nélkül vinném a Rode-ot, nem rossz darab, Ha megvan az at4040-re a keret, és nem is sajnálod elkölteni, akkor viszont (ha csak beszédre fogod használni) lehet, hogy egy jobb dinamikusban gondolkodnék a helyedben. Egy RE320 vagy egy picit drágább SM7B remek megoldások szövegelésre szerintem. De ezeket is ki köll próbáni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!
Nem teljesen mikrofon vásárlási téma, de nem akartam külön topicot nyitni neki:
sztereo mikrofonozási technikákhoz mennyire fontos hogy egymáshoz illő pár legyen az adott típusból? (matched pair) Pl. drágább mikrofonoknál (U87, C414 stb.) vannak kifejezetten ilyen opciók. Mennyit számít hogy két külön darabbal van megoldva (márka és típus ugyanaz) mondjuk egy overhead felvétel vagy ilyen match-elt párral?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Egy barátom rákapott a dorombozásra, és felmerült benne az igény, hogy rögzítené is, amit csinál. Nekem nincs tapasztalatom mikrofonos hangrögzítésben, de az első gondolatom egy nagymembrános kondi mikrofon volt. Pár tízezer rá a keret, szóval belépő szint.

Egy kondimikrofonnal (pl AT2020 - ez kb. a keret teteje) gondolom nagyon nem nyúlna mellé, de esetleg van más, vagy pontosabb ötlet hozzáértőtől?
Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha az AT 2020 a keret teteje, akkor ez nem kérdés. Ár/értékben nincs jobb nála. Szóba jöhet még ebben a kategóriában majdem ennyiért esetleg az AKG P120, de itt a többség a 2020-asra szavazna. (Mindkettőt használtam, a különbség csupán izlés/fűszerezés kérdése, de ennyiért nincs baj egyikkel sem.) A következő kategória már 2-3-szor ennyibe kerülne.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

150-180 ezres kategóriában keresek mikrofont, mely kizárólag narráció és voiceover felvételére lenne használva. Kimondottan középkorú férfihangra. Interface adott (Rode Ai-1) és az is szempont, (tudom, hülyén hangzik) hogy be tudjam szuszakolni a laptop hátizsákomba a többi cucc mellé. Ebből kifolyólag tehát a preamp bukós. :) Eddig egy Rode NT1-em volt, de nem tetszett a hangja, tehát távozott. Utómunka tekintetében jobbára csak maximizert használok. (tudom, ez távol van az utómunkától) Hangerőt tekintve, az alacsony és közepes beszédhangerő a tartomány.

Előre is köszi a válaszokat.

Szerkesztette bcsi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...