Jump to content
Ménemszól.hu

hirdetések-hírdetők észrevétel


kenichi

Recommended Posts

Tökéletesen értem az archív hirdetések tárolásának a hasznát, nem is vitatom. Amit nem tudok, hogy javítsak rajta. Csak a feljegyzés kedvéért: kb 2-3 alkalommal dőlt a Ménemszól eddig, mindegyik esetben a hirdetések miatt betelt tárhely okán. 

 

Pl. milyen régi hirdetéseket kellene megtartanunk legfeljebb? Mondjuk 10 évre tárolni kicsit meleg pite lenne, de mondjuk mennyi az, ami jó volna?

 

Másik: miért kell bejelentkezni (és ehhez regelni egy snasz idetévedőnek is) hogy kontaktolhasson a hirdetővel? 

 

 

A hirdető emailcíme nem publikus ha nem jelzi azt külön a hirdetésbe. Ha ezt nem teszi, gondolom nem kívánja hogy külsősök tudjanak irkálni neki adabszurdum megszerezni az emailcímét akaratán kívül.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 126
  • Created
  • Last Reply

Ádám, a Facebook hirdetési csoport jó kiegészítő. Annak a megosztás az előnye (ha az), de nem tud olyanokat mint pl. az, hogy itt hányszor láttak egy hirdetést, nincs tematizálva, stb. + tapasztalatból mondom, hogy az egyik legnagyobb anti-zene tool a facebook. itt nem kell éjjel-nappal bejelentkezve lenned, hogy tudd követni a folyamokat. elég a reggeli kávénál :)

 

Amit írtok, azon folyamatosan gondolkozom. Részint kijött frissítés a hirdetési modulhoz, de azt akkor akarom frissíteni, ha kijön a fórum új verziója. Egyébként ez a fórummotor durván jobban fejlődik mint a Fácse. A jövőre nézve ez érdekes lehet :)

Link to comment
Share on other sites

Az nem segít, ha letiltjátok a kép becsatolását a hirdetésekbe?

A képek 80%-a, amúgy is valami netról leszedett kép, köze nincs a ténylegesen árult darabhoz.

Ha valaki meg rácuppan valamire, lejátszák egymás között a kép küldözgetést.

Link to comment
Share on other sites

Én pont a hétvégén kérdeztem rá egy lejárt hirdetésre. Nem egészen értem mi a gond vele?

A lejárt hirdetésnél a lista nézetben látod a terméket, az árat, és a hirdető nicknevét. Tudsz küldeni pü-t rá tudsz kérdezni hogy megvan-e még.

Link to comment
Share on other sites

Ki ne találjátok hogy facebook oldal legyen!! :D

Szerintem is megoldható a lejárt hírdetések után nyomozni a nickneven keresztül.

Csak a link ne vigyen tovább lejárt hírdetés esetén, elég ha egy alert felugrik.
Ha ez a forum motorban nincs benne, esetleg egy feature request-et lehetne küldeni a fejlesztőknek!!

Egyébként lejárt hirdetések esetén talán tényleg elég a listanézeti bélyegképet megtartani, a feltöltött képek mehetnének a szemétbe.

Link to comment
Share on other sites

Ki ne találjátok hogy facebook oldal legyen!! :D

Szerintem is megoldható a lejárt hírdetések után nyomozni a nickneven keresztül.

Csak a link ne vigyen tovább lejárt hírdetés esetén, elég ha egy alert felugrik.

Ha ez a forum motorban nincs benne, esetleg egy feature request-et lehetne küldeni a fejlesztőknek!!

Egyébként lejárt hirdetések esetén talán tényleg elég a listanézeti bélyegképet megtartani, a feltöltött képek mehetnének a szemétbe.

Igen-igen ez jó hogy lejárat után trash dump a képeknek, archivnak meg elég fél évet eltenni.

Amúgy bele se gondol az ember ha naponta csak 50-en felnyomnak 2 megás képanyagot, az 100mb/day, de az most nem vili hogy a személyes tárhely kvótán kívül a netről belinkelt képekkel mi van. Azon felül van zene megosztás is van itt személyenként ha jól emlékszem. Mellesleg nagyobb kár hogy a régi absolute siteot nem lehet már archiveként kurkászni. Az többet jelentene mint pár lejárt hirdetés!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A hirdetés rovatban szvsz kötelezővé kéne tenni, hogy kiírják az eladási árat. A "legjobb ajánlat viszi" az árak indokolatlan felsrófolásához, a vevők manipulációjához vezethet szerintem, mert ugye senki nem tudhatja, hogy más mennyit ajánlott, az eladó azt mond amit akar. Véleményem szerint sokkal egyenesebb és korrektebb kiírni a kívánt vételárat.

Link to comment
Share on other sites

A hirdetés rovatban szvsz kötelezővé kéne tenni, hogy kiírják az eladási árat. A "legjobb ajánlat viszi" az árak indokolatlan felsrófolásához, a vevők manipulációjához vezethet szerintem, mert ugye senki nem tudhatja, hogy más mennyit ajánlott, az eladó azt mond amit akar. Véleményem szerint sokkal egyenesebb és korrektebb kiírni a kívánt vételárat.

 

Hogy lehet az árat indokolatlanul felsrófolni? Nyilván van egy értéke az eladandó cuccnak, a potenciális vevők is rendelkeznek információval, illetve tudják, hogy max. mennyi zsét hajlandóak áldozni. Mennyit ér egy palack víz a Tescoban illetve a sivatagban? Annyit, amennyit hajlandóak érte fizetni. Egyébként, ha az így hirdető blöfföl, könnyen rajta marad a cucc, szvsz nagyjából a "valós" értékén kel el a cucc.  Egyébként, függ még millió dologtól, mennyire sürgős az eladónak, vagy milyen hibákkal árul valamit. Egy egyszerű recept: Megnézed az ebay-en és 30%-kal kevesebbet kínálsz.

Link to comment
Share on other sites

Nyilván nem lehet triplájára felsrófolni, de pár 10 ezret azért lehet "húzni" rajta, ha mondjuk az eladó azt mondja, hogy "hát figy, te 230at ajánlottál, de a másik vinné 250ért, döntsd el kell-e ennyiért" ... vagy ilyesmi. A hangszerek értéke sokkal képlékenyebb egy palack víznél, főleg az értékesebb vintage daraboké kb a széljárástól is megugorhat egy 50 ezret. ;)

 

Ezt mind el lehetne kerülni, ha itt is, mint mindenhol máshol kötelező lenne vételárat feltűntetni. Persze úgy is fel lehet fogni, hogy szabadkereskedelem van, mindenki annyit és úgy keres ahogy tud és akar. 

Link to comment
Share on other sites

Persze az is igaz, hogy aki túl nagyot akar markolni, arra könnyen rászáradhat a holmi, mint ahogy azt lehet is látni fél éve 90ezerért árult poly800 és hasonló hirdetéseknél itt-ott.

 

Minden komolyabban vehető helyen kötelező árat kiírni, nincs olyan hogy legjobb ajánlat viszi ... esetleg úgy hogy van egy konkrét ár és amellé odaírják hogy "or best offer" v ilyesmi. Nekem ez ilyen sunyimutyis ez a legjobbajánlat ár nélkül, de lehet hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Link to comment
Share on other sites

Nyilván nem lehet triplájára felsrófolni, de pár 10 ezret azért lehet "húzni" rajta, ha mondjuk az eladó azt mondja, hogy "hát figy, te 230at ajánlottál, de a másik vinné 250ért, döntsd el kell-e ennyiért" ... vagy ilyesmi. A hangszerek értéke sokkal képlékenyebb egy palack víznél, főleg az értékesebb vintage daraboké kb a széljárástól is megugorhat egy 50 ezret. ;)

 

Ezt mind el lehetne kerülni, ha itt is, mint mindenhol máshol kötelező lenne vételárat feltűntetni. Persze úgy is fel lehet fogni, hogy szabadkereskedelem van, mindenki annyit és úgy keres ahogy tud és akar. 

 

Nem érne szerintem semmit a kötelező vételár. Akkor felnyom egy irreálisan magas árat, és kiírja, hogy alku ér. Azt kell eldöntened, NEKED mennyit ér meg a hangszer, mennyire kell. Olyan, mint egy árverés, és bocsássa meg a világ, ha az eladó a lehető legtöbb pénzt akarja a cuccáért, szerintem, ezzel mindenki így van. 

Link to comment
Share on other sites

Persze az is igaz, hogy aki túl nagyot akar markolni, arra könnyen rászáradhat a holmi, mint ahogy azt lehet is látni fél éve 90ezerért árult poly800 és hasonló hirdetéseknél itt-ott.

 

Minden komolyabban vehető helyen kötelező árat kiírni, nincs olyan hogy legjobb ajánlat viszi ... esetleg úgy hogy van egy konkrét ár és amellé odaírják hogy "or best offer" v ilyesmi. Nekem ez ilyen sunyimutyis ez a legjobbajánlat ár nélkül, de lehet hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Engem az sokkal jobban idegesít, mikor valaki felnyom pl. egy "eladó mc 303"-at, erre valaki, nem hívja fel, hanem kettővel felé hírdet, hogy mc-303-at keresek. Ez nagyobb simlisség, szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Persze az is igaz, hogy aki túl nagyot akar markolni, arra könnyen rászáradhat a holmi, mint ahogy azt lehet is látni fél éve 90ezerért árult poly800 és hasonló hirdetéseknél itt-ott.

 

Minden komolyabban vehető helyen kötelező árat kiírni, nincs olyan hogy legjobb ajánlat viszi ... esetleg úgy hogy van egy konkrét ár és amellé odaírják hogy "or best offer" v ilyesmi. Nekem ez ilyen sunyimutyis ez a legjobbajánlat ár nélkül, de lehet hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Höhö most is van egy poly800 vaterán 95-ért....

Nem tartozik a tárgyhoz de ezt nézzétek meg:

http://olx.hu/hirdetes/e-mu-emulator-szintetizatort-vennek-olcson-ID21kUb.html#421aff56ce

:))))

Link to comment
Share on other sites

De most miért???? Hátha :))))

Nagyon kitartó mert ez nem az első hirdetés, már párszor megjelent.

 

Pedig van eladó Emu-III itt a HitSpaceben is, méghozzá egy gyűjtői darab. Igaz majdnem az összes általuk árult szinti árát veri a meghirdetett vételára, de az is érthető...

 

Ja hogy ontopic is legyek:

mondjuk az eladó szempontjából biztos kényelmesebb, hogy "legnagyobb ajánlat viszi", csak pl én egy elég aktív felvásárló vagyok a használtpiacon, mégsem szoktam egy karaktert sem pazarolni az ilyen jellegű hirdetésekre, mert sajnos elég kevés kivétellel irreális álmokat dédelgetnek az ilyen hirdetések feladói, ez sajnos pár év alatt összejött "nagy átlag" tapasztalata.

 

egyébként is van egy természete a hazai hangszerpiac résztvevőinek...

Link to comment
Share on other sites

Engem az sokkal jobban idegesít, mikor valaki felnyom pl. egy "eladó mc 303"-at, erre valaki, nem hívja fel, hanem kettővel felé hírdet, hogy mc-303-at keresek. Ez nagyobb simlisség, szerintem.

 

Nálam volt ilyen, hogy feldobtam egy hirdetést hogy keresek xy cuccot, erre kettővel feljebb meghirdették utánam azt amit kerestem. Írtam a gyereknek, de kb 1 hétig nem is válaszolt, így nyilván fennt maradt az én hirdetésem és az övé is. Végülis megvettem tőle a holmit, de nem volt egyszerű összehozni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...