Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Low budget LEVELLER


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Ki mit ajánl olcsóbb kategóriában levellernek az alábbiak közül (lehet olyan is, ami nincs felsorolva)? Akinek bármelyikkel van SZEMÉLYES tapasztalata, azt pláne szívesen olvasnám.
A válaszokat előre is köszönöm!

 

  • Klark Teknkik KT-2A
  • Warm Audio WA-2A
  • Summit Audio TLA-50
  • Stam Audio SA-2A
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
10 órája írta simonb18:

Egy barátom a Summit Audio TLA-50-t használta. Nagyon meg volt vele elégedve. Egy időben én is néztem. Jókat lehet róla olvasni. A többiről nem sok infó van, és megoszlanak a vélemények.

B.Ú.É.K. !!!
Nagyonszépen köszönöm, hogy szóra méltattad a kérdésemet !  Mondhatnám "egy, csak egy legény a gáton"... :) Pontosan az a problémám, hogy a Summiton kívül idehaza nem nagyon beszélgetnek a többiről, amit felsoroltam. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

B.Ú.É.K. !!!
Nagyonszépen köszönöm, hogy szóra méltattad a kérdésemet !  Mondhatnám "egy, csak egy legény a gáton"... :) Pontosan az a problémám, hogy a Summiton kívül idehaza nem nagyon beszélgetnek a többiről, amit felsoroltam. 
 

BUEK!

A felsoroltak kozul en meg csak a Summit Audio-rol hallottam egy kicsit is jot, a KT-t mindenki szidja, a masik kettorol meg meg soha semmit.

Mire es miert kell neked leveller? Csak erdeklodom.

Ha jol tom, valami S.A.levellere volt Tofinek is (deneverstudio). Probald elerni, hatha lebeszel rola :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
46 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

BUEK!

A felsoroltak kozul en meg csak a Summit Audio-rol hallottam egy kicsit is jot, a KT-t mindenki szidja, a masik kettorol meg meg soha semmit.

Mire es miert kell neked leveller? Csak erdeklodom.

Ha jol tom, valami S.A.levellere volt Tofinek is (deneverstudio). Probald elerni, hatha lebeszel rola :D

Szia!

Kimondottan ének felvételhez szeretnék vasat (ISA one és Apollo X6 közé). Silk írt a Warmról egy cikket, amiben azt írja könnyebb vele jót csinálni, mint hogy elrontaná a felvételt. (vagy valahogy így fogalmazott). Nem arról van szó, hogy nem hiszek Silknek, csak sok sok tapasztalatra lennék kíváncsi. Töfi jó ismerősöm, rákérdezek, nem is tudtam, hogy volt neki ilyesmi cucca. Köszi a tippet!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta Hobkins:

B.Ú.É.K. !!!
Nagyonszépen köszönöm, hogy szóra méltattad a kérdésemet !  Mondhatnám "egy, csak egy legény a gáton"... :) Pontosan az a problémám, hogy a Summiton kívül idehaza nem nagyon beszélgetnek a többiről, amit felsoroltam. 
 

Nincs mit. Én most szemezgetek egy 500-as formátumú Neve Portico 517-es Di, Preamp, Compressoral. Arról viszont tényleg semmit nem találok. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 01. 04. at 5:32 írta simonb18:

Nincs mit. Én most szemezgetek egy 500-as formátumú Neve Portico 517-es Di, Preamp, Compressoral. Arról viszont tényleg semmit nem találok. 

Ha azt nezem, akkor koltseghatekonysagbol ez ver mindent. Az altalam felsorolt kompik kerulnek ujonnan ennyibe, ebben meg azert csak van egy fasza preamp is. Erdemes megfontolni, csak az, h. tenyleg sehol semmi rola. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta deneverstudio:

Egyikre sem foglak rábeszélni. Az UAD  jobb ezeknél szerintem és Apollon megy real time.

Köszönöm szepen, akkor majd szin szerint valasztok ahogy Silk mondana :D

Csak egy a baj az UAD-dal... a plugin az nem vas es igy az nem A/D elott van. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Köszönöm szepen, akkor majd szin szerint valasztok ahogy Silk mondana :D

Csak egy a baj az UAD-dal... a plugin az nem vas es igy az nem A/D elott van. 

Igen, de ha jó a DA a konverter, akkor jobb eredmény lesz vele, mint ezekkel a Klark és Warm féle szutykokkal. Még a Cranesong 500-as modulja, ami elérhető árban van és az legalább jó is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta deneverstudio:

Igen, de ha jó a DA a konverter, akkor jobb eredmény lesz vele, mint ezekkel a Klark és Warm féle szutykokkal. Még a Cranesong 500-as modulja, ami elérhető árban van és az legalább jó is.

Már mint az AD konverterre gondolsz? Mert akkor értem, de ha DA-ra akkor kifejtenéd, hogy miért?
A Cranseonggal szemeztem, de az már middle budget, nem low :D
Valamint még az InwardConnectionnal szemeztem. És néztem a Soundskulptor 500-as DIY megoldását, de arról sincs hazai megfejtés. Az angol cikkektől meg herótom van. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Hobkins:

Már mint az AD konverterre gondolsz? Mert akkor értem, de ha DA-ra akkor kifejtenéd, hogy miért?
A Cranseonggal szemeztem, de az már middle budget, nem low :D
Valamint még az InwardConnectionnal szemeztem. És néztem a Soundskulptor 500-as DIY megoldását, de arról sincs hazai megfejtés. Az angol cikkektől meg herótom van. 

Persze AD, csak elírtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

WA-2A opto compressor

warm_wa-2a-1_1.jpg
 

Csöves, opto-cella vezérlésű, transzformátoros illesztésű eszköz, diszkrét áramkörökkel - akárcsak a nagy példakép, az LA2A. Ebben is a korábban említett Cinemag trafókat találjuk, a többi "csoda" alkatrész márkájáról még nem hallottam, de nem is ez a lényeg. Inkább arra koncentráltam, hogy mennyire is használható a gyakorlatban, megoldást jelenthet-e azok számára, akiknek nem áll módjukban az eredetire áldozni.


wa2aup.jpg
 

 

MIT IS VÁRTAM? AZT AMIRE HIVATOTT, VAGYIS TEGYE RENDBE A DINAMIKÁT MÉG AZ A/D KONVERTER ELŐTT, HOGY NE A GAINEKRE KELLJEN FIGYELNI ÉNEKFELVÉTEL KÖZBEN.

 

Továbbá kiváncsi lettem volna, hogy képes-e egy kis "fazon" harmonikus torzítást adni jelnek, mert ugye az eredeti erről is híres.

 

Bekötöttem, bekapcsoltam. Első körben csak átengedtem rajta az éneket, hogy halljam, milyen a trafók hangja. Pozitívan ugyan nem sikerült meglepnie, de ahogyan "zsizseg", az nem kizáró tényező. Természetesen ne olyan klasszikus finom torzításra gondoljatok, mint az LA2A esetében, de nem "destruktív" jellegű, szóval léphetünk is tovább.

 

Következő, hogy hogyan is "tapos", azaz mennyire is jó a karakterisztikája a vezérlő résznek. A legtöbb ilyen olcsó leveler sajnos itt elvérzik, mert nem túl "emberszerű" az, amit csinál: over-compressed effektust állít elő, vagy csupán gagyi "rádiós hüppögést" gyárt, ezért a gyakorlatban sajnos nem sok hasznuk van.

 

 

ENGEM A WA-2A EZEN A TÉREN MEG TUDOTT GYŐZNI. EGÉSZ NORMÁLISAN "TAPOS", BÁR KISSÉ NÉHA ÁTCSÚSZIK A "KOMPRESSZORT HALLOK" KATEGÓRIÁBA.

 

A hangok elején hallható kattogása is elfogadható, bár érdekes módon ezt nehezebben tudtam elviselni, mint a kissé túlzó kompresszoros hatását. Tény viszont, hogy nagy bajt nem csinál, a gyakorlatban egészen kezelhető, teljesíti azt amit egy "leveler/compressor" feladatául tűz ki, tehát éles helyzetben sokkal gyorsabban tudunk jó felvételt csinálni vele, mint nélküle.

 

Csupán egy dolog maradt vissza, hogy ellenőrizzem, mennyire jól tudja kezelni a nagy bemeneti terheléseket, azaz mekkora a headroom-ja, révén, egy ilyen dinamika processzornál ez mind zeneileg, mind technikailag kiemelten fontos. Csalódást nem okozott itt sem, az elfogadható/hasznos kategóriát képviseli:

 

AMIVEL A BEMENETE MEGBIRKÓZIK, AZT KÉPES KEZELNI AZ ERŐSÍTŐ FOKOZATA ÉS A VEZÉRLŐ ELEKTRONIKÁJA IS.

 

Hamarabb betorzul, mint a drágább kategóriás gépek, de ezért a pénzért nagyon is jónak mondható, kisebb odafigyeléssel a gyakorlatban hátrányunk nem származik belőle.

 

Zárásként csupán tanácsot szeretnék adni azoknak, akik ilyen eszközöket keresnek. Azok számára, akik az eredeti hangzást szeretnék visszakapni, röviden annyit tudok ajánlani, hogy ne ezekben az eszközökben keressék! Ismerem a piaci szegmens jó néhány szereplőjét (Universal Audio LA2A, Cranesong, Summit Audio, stb...), és ezen eszközök minősége, valamint a közöttük lévő nem elhanyagolható árkülönbség fényében, a WA-2A egy olyan eszköz, melyet nyugodtan ajánlhatok mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta G.t.:

Van esetleg egy ilyen is:

https://m.thomann.de/intl/golden_age_project_comp_2a.htm?i11l=en_GB%3AHU.HUF%3AEUR&o=5&search=1610392323

Semmi tapasztalatom vele, csak ennek a srácnak a videóiból hallottam róla:

 

 

 

 

Nagyon szépen köszönöm! Nem hallottam még róla. utána járok.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 01. 04. at 5:32 írta simonb18:

Nincs mit. Én most szemezgetek egy 500-as formátumú Neve Portico 517-es Di, Preamp, Compressoral. Arról viszont tényleg semmit nem találok. 

Szia!
Mi egy ideje nyúzunk egy ilyet. Nagyon szeretjük, teszi a dolgát. Sajnos nagy összehasonlítási alapunk nincsen, de mint leveller teszi a dolgát, még ha nem is egy LA2A...:)
A preamp meg 5*, kicsit karakteres, nem biztos, hogy mindenhova ez kell, lesz is egy neutrálisabb párja a rackben, de egyébként ez is tökéletesen kielégítene egy életre minket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Bence015:

Szia!
Mi egy ideje nyúzunk egy ilyet. Nagyon szeretjük, teszi a dolgát. Sajnos nagy összehasonlítási alapunk nincsen, de mint leveller teszi a dolgát, még ha nem is egy LA2A...:)
A preamp meg 5*, kicsit karakteres, nem biztos, hogy mindenhova ez kell, lesz is egy neutrálisabb párja a rackben, de egyébként ez is tökéletesen kielégítene egy életre minket.

De jó! Köszönöm a választ! :)

Milyen házzal használjátok?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 01. at 0:04 írta Hobkins:

Sziasztok!

Ki mit ajánl olcsóbb kategóriában levellernek az alábbiak közül (lehet olyan is, ami nincs felsorolva)? Akinek bármelyikkel van SZEMÉLYES tapasztalata, azt pláne szívesen olvasnám.
A válaszokat előre is köszönöm!

 

  • Klark Teknkik KT-2A
  • Warm Audio WA-2A
  • Summit Audio TLA-50
  • Stam Audio SA-2A

Nyáron vettem egy Summit Audio TLA-50-et. :) Illetve tavaly ilyenkor visszavettem az ISA One-t.
És már most megfogadtam, hogy nem fogja egyiksem elhagyni a fedélzetet.
A Summitról annyit, hogy szép zenei "vasalást" csinál. (Persze ez nem jelenti azt, hogy néha nem kell hangerőautomatizálást csinálni.)
Nagyobb gainreduction esetén sem az a csúnya torzítás van a sávodon, amit az ember utál, vagy nem tud vele mit kezdeni.
Rengeteget kell kísérletezni, hogy megtaláld a megfelelő beállítást. 
Én rászántam az időt. (nem 1-2 nap) És többféle zenét énekeltem fel, és fogok is még felénekelni.
Itt jön a képbe, hogy stílus függő milyen beállítást használsz. (-Nincs olyan, hogy "Set it, and forget it")
De viszonylag hamar meg lehet tanulni egy ilyen eszközt beállítani.

Összegezve: szintlépés a TLA az énekláncomban.

Más.
Most kacsingatnék egy LA-610 Solo felé, vagy egy Heritage 1073 klón felé, illetve a Neve 500-as preampok felé.
Kíváncsi volnék melyik lenne jobb a hangomnak.
Sokáig az Apollo silver unisonjét használtam. Az LA-610 és az API channelstrip emulációja nagyon ott van, ha nincs más.
De mivel korábban volt ISA One-om, és hallgattam a régebbi felvételeket, úgy éreztem, nagy hibát követtem el, hogy eladtam.
A miksi egy NLP U87. És hogy megjött hozzá a TLA-50, és az ISA One... egyelőre teljes a boldogság! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...