Jump to content
Ménemszól.hu

WNamm2012: Vissza a jövőbe, itt a Nord Drum!


spacechimp

Recommended Posts

A 2012-es NAMM Show-n a Nord bemutatja vadonatúj virtuális analóg dob-szintetizátorát a Nord Drum-ot.

A Nord Drum egy új négycsatornás dob-szintetizátor. Az alapkoncepció az, mint minden Nord hangszernél, hogy nagyon széles dinamika-tartományban megszólalva, szupergyors triggereléssel olyan érzetet keltsen, mintha valódi hangszeren játszanánk. Itt azonban nem egy létező akusztikus hangszer emulálása a cél, hanem a kreatív játék a dobszintetizátor nyújtotta lehetőségekkel. A hullámformák kombinálásával létrehozhatók retro-futurisztikus percussion hangok, vagy akár összetettebb hullámformák vegyíthetőek különböző színű zajokkal, soha korábban nem hallott, de az elektronikus zenében kreatívan használható dobhangok állíthatók elő.

A négy nagy érzékenységű trigger input, és a MIDI be-, és kimenet lehetővé teszi, hogy elektromos dob-padokkal, vagy akusztikus dob triggerelésével, vagy MIDI-padokkal, vagy szekvenszerrel is beilleszthető legyen akár létező dobfelszerelésbe, vagy bármilyen MIDI-rendszerbe.

A Nord Drum debütálása a WinterNamm 2012-n lesz, 2012 januárjától szállítják. Hazai forgalmazója a Hit Space.

További információk a Nord Drum hivatalos honlapján érhetők el.

Csatományok megtekintése: Nord-Drum-angle-tilt-logo.jpg

Csatományok megtekintése: Nord-Drum-angle.jpg

Csatományok megtekintése: Nord-Drum-setup-two.jpg

Csatományok megtekintése: _kit.jpg

post-10-0-33739000-1326975861_thumb.jpg

post-10-0-56861900-1326975900_thumb.jpg

post-10-0-34031100-1326975924_thumb.jpg

post-10-0-89883800-1326975973_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Az milyen drum pad amin a videó végén játszik a srác? egy ideje keresek valami olyat amin lehet dobverő nélkül simán ujjakkal játszani, de nem olyan puha gumis mpc-szerű, azon szerintem lehetetlen gyorsan játszani bármit.

Nano pad-et, mpk mini-t, native mascine-t próbáltam, azok nem igazán jöttek be, az mpk minin konkrétan jobban tudtam a billentyűzeten dobolni mint a pad-eken :)

Szóval valami olyasmi kéne amin kb olyan játszani mint egy asztalon, van ilyen?

Link to comment
Share on other sites

Az milyen drum pad amin a videó végén játszik a srác? egy ideje keresek valami olyat amin lehet dobverő nélkül simán ujjakkal játszani, de nem olyan puha gumis mpc-szerű, azon szerintem lehetetlen gyorsan játszani bármit.

Vigyázz!!! A videóban látható Alesis PercPad-et kipróbáltam élőben és nem lehet rajta ujjal játszani! A videó végén hallható finomságot sem sikerült vele előidézni, pláne azt, amit az ujjával csinál.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...