Jump to content
Ménemszól.hu

WinterNAMM2012: Universal Audio APOLLO


A/D

Recommended Posts

Az Universal Audio bejelentette az APOLLO elnevezésű termékét, mely az első Thunderbolt / Firewire800-as hangkártya, melyet összegyúrtak az UAD-2-vel. Kegyetlen konverterekre, preampokra, meteringre és hangminőségre számíthatunk. Az egyik legfontosabb dolog a már említett UAD-2 funkció: kapunk egy professzionális keverőt és realtime UAD-2 plugineket. Ez azt jelenti, hogy valós időben tudunk hallgatni és keverni Neve, Studer, Manley, Lexicon és még számos más cég berendezésének élethű szimulációjával.

A specifikáció szédítő: akár 1.1ms analógtól analógig késéssel lehet monitorozni vele. Mégegyszer mondjuk: mindezt úgy, hogy UAD-2 plugineket használunk. Ezzel gyakorlatilag nyomás alá fogja helyezni az Avid új Pro Tools HDX-et is, viszont annak árának töredékéért kerül piacra, plusz rögtön laptoppal is működik. Amikor megláttuk, hogy valós időben kever NEVE 1073-as csatornákat szimulálva, alig jutottunk szóhoz.

Win7 a Pro Tools AAX formátumának támogatását is beígérték, az utcai ára 2000 usd lesz a DUO modellnek, és 2500 usd QUAD modellnek. A Tjunderbolt csatlakozás opcionális, alapból firewire 800.

Ez a termék szintet lép az otthoni, számítógépes zenélésben. A legkevesebb, amit mondhatunk róla, hogy forradalmi, simán a "Best of Namm 2012" esélyese.

  • Akár 192kHz @ 24 bit
  • 18 x 24 egyidejű kibejára: 8 csatorna AD, mely lehet mikrofon, vonal vagy hi-z bemenet. 14 csatorna DA: 8 mono mikmenet, sztereó kimenet, 2 sztereó fejhallgató kimenet
  • 10 csatorna digit kibejárat (8 csatorna ADAt, 2 csatorna SPDIF)
  • 4 digitálisan távvezérelhető csúcsminőségű mikrofon bemenet
  • Az UAD-2esekkel megegyező funkciók implementálása
  • VST, RTAS, Audio Unit támogatás
  • Kaphatóság 2012. nyara.

    Részletesebb információ itt.

Csatományok megtekintése: faq_apollo_front.jpg

Csatományok megtekintése: faq_apollo_app.jpg

Csatományok megtekintése: faq_apollo_mbp.jpg

Csatományok megtekintése: faq_apollo_recall.jpg

post-1-0-91597100-1326995737_thumb.jpg

post-1-0-22028400-1326995796_thumb.jpg

post-1-0-41225600-1326995797_thumb.jpg

post-1-0-81820600-1326995797_thumb.jpg

post-1-0-16255700-1326997147_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2000 dodó az nálunk lesz vagy 8 kiló biztos...

Mondjuk ha tényleg bitang előfokok (minimum isa szint) és atom konverterek lesznek benne, akkor már nagyon megéri a dolog. De én kicsit szkeptikus vagyok. Én egy UAD köré épített Saffire szintű hangkártyát látok benne... Bár ne lenne igazam és Prism szintű interface lenne... Kiderül.

Link to comment
Share on other sites

2000 dodó az nálunk lesz vagy 8 kiló biztos...

Mondjuk ha tényleg bitang előfokok (minimum isa szint) és atom konverterek lesznek benne, akkor már nagyon megéri a dolog. De én kicsit szkeptikus vagyok. Én egy UAD köré épített Saffire szintű hangkártyát látok benne... Bár ne lenne igazam és Prism szintű interface lenne... Kiderül.

Sajnos én is ezt látom hogyha utána számolok mennyi pénz is marad a hangkártyára ha leszámoljuk róla a DSP-t.

Viszont kiváncsi vagyok a Tunderbolt-os változat árára mert az viszont első a piacon

Link to comment
Share on other sites

Maga a DSP-s kártya anyagköltsége lényegesen kisebb, mint a fejlesztési költség, így nem hiszem, hogy mérvadó a Duo és Quad kártyák ára.

Az UA pedig nem először fejleszt konvertert. Az árról annyit, hogy a Satellite Quad a Sweetwater-en akciósan 1500$, itthon ez nem akciósan 431.000Ft.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Mi a helyzet ezzel a csodával? Akkora hírt csaptak mindenhol neki most meg nagy a hallgatás! (Pedig ha jól láttam már kapható is a HS-ben)

Mégsem olyan jó mint ahogy az elején mindenki felfújta?

De! Ez tényleg "csoda" :) Atom stabil működés és extra minőség! Egyszóval király! Sajnos nem tulajdonosa vagyok, de a szolnoki roadshow-n ott voltam, ahol Silk bemutatta és meggyőzött. Bővebb infót kérj tőle.

Link to comment
Share on other sites

De! Ez tényleg "csoda" :) Atom stabil működés és extra minőség! Egyszóval király! Sajnos nem tulajdonosa vagyok, de a szolnoki roadshow-n ott voltam, ahol Silk bemutatta és meggyőzött. Bővebb infót kérj tőle.

Akkor jó! Csak mert év elején mindenhol ezt lehetett olvasni most hogy már kapható és itt ott található belőle néma csönd van...

Link to comment
Share on other sites

Akkor jó! Csak mert év elején mindenhol ezt lehetett olvasni most hogy már kapható és itt ott található belőle néma csönd van...

Gondolom azért, mert még senkinek nem volt pénze megvenni. Május 12-én volt az első bemutatója, azóta még egy hónap sem telt el. Gondolom, mindenki adja el a cuccát és be fog ruházni egy APOLLO-ra. Legalábbis így gondolom, mert a roadshow-n többen is ezt tervezték :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

Hogyan erdemes rakotni egy dsi tempest mind a nyolc unbalanced kimenetet az Apollora?(mar ha monokent hasznalom a voice outokat stereo helyett)

Ez azert kerdes, mert az apollo bemeneteinek csak a fele fogadhat(5-8) unbalanced jelet, a masik fele (1-4) csak balancedet fogad.

Tehat a kerdes, hogy mit erdemesebb jobban hasznalni, egy unbalanced to balanced kabelt vagy egy negy csatornas passziv di boxot, vagy meginkabb egy 8 csatornas passziv di boxot?

Ha DI box akkor abbol milyet?

Ha kabel, akkor a kotesnel figyelembe kell venni azt, hogy a Tempest kimenetei unbalanced stereo 3/4"-es jackek(ami ritkasagnak szamit).

Hogy kell egy ilyen kabelt bekotni?

PS. Amugy kurvajo az apollo, elotte rme fireface 400 meg echo audiofire volt, azoknal "jobban szol". Meg hat elso tapasztalat UAD pluginekkel...no comment...azt hiszen eljott az ideje, hogy lecsereljem az emu hangfalakat...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nagy a hallgatás az apollóval kapcsolatban...

Konverterek érdekelnének, mondjuk ISA one ADC-hez, ISA428 ADC-hez képest ? Esetleg Apogee symphony-hoz képest...

Na meg UAD-2 ként hogy üzemel egy PCI-e hez képest? Latency? Előfokok ISA-hoz képest?

Csak a lényeg érdekel :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm...hallgatás nincs, csak nincs reklám. :)

Illetve most ott van fent egy új video.

Ok igen egyszerü. Alig van már belöle raktáron, s az UA is akadozva szállít, mert akkora a kereslet.

Azért az árért, amit a gép kínál, az egyszerüen brutális. Így azért ugye érthetöbb a "hallgatás"?

Az emberek nem szeretik, ha valamit venni akarnak és várni kell rá...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...